18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Realia zasiłku dla bezrobotnych

iboxmn • 2013-02-09, 14:26
:shock: Oto pierwsza wpłata na konto zasiłku dla bezrobotnych w Częstochowie. Wcześniejszy okres zawarcia umowy to pełen etat przy składce większej niż minimalna krajowa na okres około 17 miesięcy. W adnotacjach urzędowych z PUPu w Częstochowie napisano, że przez pierwsze 4 miesiące zasiłek będzie wynosił około 600 zł m/c po tym okresie będzie przynajmniej o połowe niższy. Przy takim bezrobociu jak w naszym mieście pomoc w wysokości 211zł m/c jaką oferuje urząd Pracy jest absurdalna. Pytam na co idą nasze składki ?! Jedyne co mi przychodzi do głowy to konieczność łatania dziur, rozsianych po całym mieście i stawianie kościołów z gigantycznymi plebaniami, bo w końcu to miasto "knurów" i "medalików", które nie potrafi pomóc stale narastającej liczby ludzi bezrobotnych i bezrobotnych. WSTYD. Z poważaniem rozbawiony do łez 26l obywatel tego przesiąkniętego korupcją miasta.
:shock:
Proszę o komentarze.

ja...........ze

2013-02-10, 17:26
Koniec Świata napisał/a:

@up

Tak to jest jak dzieci siedzące na garnuszku rodziców, które nigdy nie skalały się pracą, nasłuchają się pie**olenia Korwina i jego wdupowłazów.

Z drugiej strony wk***ia mnie takie pie**olenie, że zasiłki za małe i że bida i nędza. To ja pomimo, że normalnie pracuję i wywalam kupę kasy na dojazd dostaję na rękę ledwo 2.5x więcej niż wynosi zasiłek. Na dodatek słyszę, że "bezrobotni" pobierają socjal i jeszcze robią sobie na czarno. Jak byłem bezrobotny jakieś 6-7 lat temu to nie przysługiwał mi żaden zasiłek, więc pracowałem po super-duper-marketach za 900zł i chodziłem na nocną inwentaryzacje do Tesco, żeby zarobić 80zł. Potem poszedłem na staż z PUP do Urzędu Skarbowego. Wprowadzałem setki dokumentów do komputera i jako goniec zanosiłem papiery w różne miejsca. Miałem za to chyba trochę ponad 700zł + zwrot kosztów dojazdu. Byłem tak, zajebiście szczęśliwy i wdzięczny, że nie siedzę na dupie i zarabiam jakieś pieniądze i otrzymuję je za wykonywaną pracę. Premier Kaczysław był wtedy bardzo zajęty zbawianiem Polski i gdyby nie ta "socjalistyczna hydra unijna" to nawet tych staży by nie było.



To ciekawe, że pamiętasz rządy Kaczyńskiego, kiedy wszyscy na niego psioczyli. Ja osobiście jestem zaskoczony, że cała reszta tego nie pamięta. Zły był Buzek, Marcinkiewicz, Kaczyński, teraz jest Tusk. O tym co wcześniej było nikt nie pamięta, bo to Tusk rozj***ł państwo. Tak cały czas będzie. Państwo okrada autora dając taki niski zasiłek, a on sam nie lepszy na czarno robi i zasiłek pobiera. Ty musisz pracować ciężko mniej zarobisz, a on na czarno niech sobie robi. Nie przejmuj się nic. Ty już odprowadzasz składki na emeryturę, jesteś ubezpieczony w pracy. Jednak pamiętaj. To wszystko złe. Powinniśmy iść za głosem sadistica i wrócić do gór i lasów. Polować na zwierzynę, bez podatków, urzędów państwowych, lekarzy. Wszystko prywatne:

TUTAJ PRZYPOMINAM PYTANIE DRODZY SADOLE!!

Dlaczego prywatyzacja czy to Tuska, czy Kaczyńskiego jest ZŁA!? Jest to sprzedawanie państwa? Natomiast jeśli Korwin-Mikke chce wszystko, dosłownie wszystko prywatne to jest to dobre? eee?

Już widzę jak jakiś sadol zakłada prywatną placówkę sanepidu. "Bogactwo Kuhwa", ciekawe jak zarobi na tym biznesie. Najlepiej to zlikwidować te sanepidy, po co to, po co jakaś jakość żywności, totalnie wolny rynek, wolna amerykanka. Jak Korwin dojdzie do władzy to będę robił hamburgery z gówna dosłownie, nikt mnie nie skontroluje, i będę was częstował drodzy sadole.

Jeszcze pytanie retoryczne:
Widząc jaki tutaj jest fanpage Korwina-Mikke (przytłaczająca większość użytkowników) i jego hmm poglądów, zastanawiam się dlaczego ma tylko tyle % głosów? Czyżby wpisany tutaj wiek >20 jest jedynie przykrywką na brak prawa głosowania i wieku dużo niższego? Tyle osób jest za a w głosowaniu nie widać?

W przyszłych wyborach specjalnie zaglosuję wbrew sobie na Korwina-Mikke. Mam nadzieję, że stanie się cud i zdobędzie większość i będzie sprawował władzę. Będę miał satysfakcję, że miałem rację co do głupoty jego poglądów. Ojjj wtedy by się działo. Może częśc z Was zobaczyła by ile ma gnoju w głowie :emo: Potem wojna domowa i zaczynamy od nowa wszystko.

PS: @koniecświata co do ostatniego zdania, to sadole jednak mają rację. Nie ma nic za darmo. UE daje pieniądze na szkolenia a w zamian otrzymują wykwalifikowanego pracownika, który pracuje! To jest niedorzeczność tego systemu! Musisz potem pracować!! Dawać coś od siebie! Powinniśmy bez szkoleń zarabiać pieniądze, wtedy byłoby sprawiedliwie! Wolny kraj! Żądam wystąpienia z UE, oclenia wszystkich towarów importowanych i eksportowanych do wszystkich innych krajów. Róbmy program atomomowy!

<ironia_mode_off>

Koniec Świata

2013-02-10, 17:37
@sankers92

Powiem Ci, że chciałbym, żeby Korwin-Wpytke dostał się w końcu do tego sejmu i razem Churem Kalipota robił tam zamieszanie. Przestanie być w końcu tym pogardzanym rewolucjonistą, co to mądrze mówi, ale nawet jego fanboye-kowboje go potem olewają kiedy tylko otrzymają prawa wyborcze. I Korwin znów jest sam i idzie pod prąd przeciwko władzy "lewackich kurew" i "pedałów".

Korwin idzie pod prąd.

korinogaro

2013-02-10, 17:51
@Koniec świata, o czym ty chrzanisz. Nie czytasz wątku od początku i wbijasz się w środku dyskusji ze swoimi farmazonami. Poza tym nie ma to gdy taki lewak jak Ty twierdzi, że powinniśmy wszystko sami sobie zapewnić (czyli de facto zachowywać się prawicowo/liberalnie gospodarczo). BTW. Ja jestem liberalny gospodarczo a nie prawicowy jak Korwin.

Koniec Świata

2013-02-10, 18:14
@korinogaro

Po przeczytaniu twojego postu czuję się niezrozumiany jak Korwin. :emo:

kapelan_szturmowy

2013-02-10, 20:45
sankers92 napisał/a:

Widząc jaki tutaj jest fanpage Korwina-Mikke (przytłaczająca większość użytkowników) i jego hmm poglądów, zastanawiam się dlaczego ma tylko tyle % głosów?

bo głosy w wyborach liczyły rosyjskie serwery?

Pa...........or

2013-02-10, 20:52
Autor jest murzynem czy cyganem?
Tak pytam, bo pracuje na czarno, bierze zasiłek i jeszcze płacze.
Aha sorry murzyny i cygany nie pracują, nawet na czarno.

Cyrk

2013-02-10, 21:08
korinogaro napisał/a:

@Cyrk, przeczytaj może...



Której części z
Cytat:

Czy mogło by być łatwiej? Pewnie, ale skończ pie**olić, że jest tak zajebiście źle, bo spora część ludzi jakoś daje radę prowadzić własne firmy i żyją...

nie zrozumiałeś?

korinogaro

2013-02-10, 22:09
@cyrk, sprawdź może w rankingach różnych instytucji jak plasuje się Polska pod względem trudności prowadzenia działalności gospodarczej. Skoro w wielu z nich ujmowane jest około 175 państw, a my w tym momencie jesteśmy zależnie od ujęcia czynników między 127 a 147 miejscem to jak jest? Nie zajebiście źle? Kiedy byłoby zajebiście źle? Jak byśmy byli na 175 miejscu czy wtedy też by było nie najgorzej bo są państwa nie obejmowane rankingiem?

szponiasty

2013-02-21, 21:31
jatutylkopacze napisał/a:


A za 37 lat sie odezwiesz.

"k***a mać przepracowałem tyle lat i mam taką ch*jową emeryturę!@!!!!!!!!!"


Ehehehe, jaką emeryturę? ZUS i Polska jest bankrutem. Tak jak reszta świata. Nie licz, że będziesz miał jakąkolwiek emeryturę.