18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Realia zasiłku dla bezrobotnych

iboxmn • 2013-02-09, 14:26
:shock: Oto pierwsza wpłata na konto zasiłku dla bezrobotnych w Częstochowie. Wcześniejszy okres zawarcia umowy to pełen etat przy składce większej niż minimalna krajowa na okres około 17 miesięcy. W adnotacjach urzędowych z PUPu w Częstochowie napisano, że przez pierwsze 4 miesiące zasiłek będzie wynosił około 600 zł m/c po tym okresie będzie przynajmniej o połowe niższy. Przy takim bezrobociu jak w naszym mieście pomoc w wysokości 211zł m/c jaką oferuje urząd Pracy jest absurdalna. Pytam na co idą nasze składki ?! Jedyne co mi przychodzi do głowy to konieczność łatania dziur, rozsianych po całym mieście i stawianie kościołów z gigantycznymi plebaniami, bo w końcu to miasto "knurów" i "medalików", które nie potrafi pomóc stale narastającej liczby ludzi bezrobotnych i bezrobotnych. WSTYD. Z poważaniem rozbawiony do łez 26l obywatel tego przesiąkniętego korupcją miasta.
:shock:
Proszę o komentarze.

makabrax

2013-02-10, 01:17
jak widzę posty tych wszystkich debili co to ich rodzice utrzymują, a oni tylko hejtują co i kogo się da...
nie życzę wam aby w wieku 40-50 lat zwolnili was bo państwo swoimi chorymi podatkami i ustawami rozj***ł wasze miejsce pracy i żebyście nie wiedzieli co ze sobą zrobić mając jedynie możliwość chwilowego życia na zasiłku, ponieważ mieszkacie na totalnym zadupiu, a z różnych powodów (chociażby mieszkaniowych) nie możecie się przenieść w inny rejon kraju
nie mówiąc już o tym że kto na chwilę obecną zatrudni osobę w wieku 40-50lat...

Cyrk

2013-02-10, 01:18
@up (jednak 2 wyżej): Ktoś cie przywiązał do ziemi? Nie ma pracy w jednym miejscu to się jedzie w inne. Nie rozumiem w czym problem?

A i jeszcze obrażanie niedoszłego pracodawcy jest fantastycznym pomysłem. Na bank rozważy twoje podanie jak się miejsce zwolni. Brawo panie "radykalny" lat 24. W dupie byłeś gówno widziałeś. Szczekasz na ludzi, myślisz, że pozjadałeś wszystkie rozumy, ale jak parobek siłą od pługa oderwany winisz "onych". Że nie dali, nie stworzyli lepszych warunków do prowadzenia działalności, nie pomagają w ch*j wie czym. Czy mogło by być łatwiej? Pewnie, ale skończ pie**olić, że jest tak zajebiście źle, bo spora część ludzi jakoś daje radę prowadzić własne firmy i żyją...

ja...........ze

2013-02-10, 01:21
govinem napisał/a:



czlowieku ale on pracowal i placil skladki, ciekawe ile juz zaplacil a ile dostanie h*j, moim zdaniem to takich urzedow dla bezrobotnych nie powinno byc, nie powinno byc obowiozkowych ubezpiecznien spolecznych, tak samo jak i emerytur, i nie powinno byc miliona urzednikow bo na h*j oni komu? tylko placic trzeba. maly rzad kapitalizm wd adama smitha i h*j poszlo :p wolny rynek, legalna bron narkotyki nawet te twarde, itp itd POZDRO c**y


Nie powinno być obowiązkowych składek na emeryturę? Jestem ciekawy co by się stało gdybyś pracował np 15 lat, coś by Ci się stało, aktualnie nie miałeś w planach odkładać pieniędzy bo jeszcze młody byłeś itp. Eutanazja chyba, bo ja za Ciebie bym nie zapłacił, za Twoje leczenie. Dziwne to rozumowanie :( Ja tego nie pojmuję w ogóle :( Fajnie, że dodałeś słowa "adama smitha", bo to było najmądrzejsze co napisałeś.

POZDRO SANKERS92

Arturyo

2013-02-10, 01:24
Ostatni gasi światło!

korinogaro

2013-02-10, 01:34
@Cyrk, przeczytaj może np. ustawę Wilczka która regulowała relację państwo-firma i porównaj to z dzisiejszymi warunkami. Jak już trochę się dokształcisz w tej materii to zrobi Ci się głupio, ale dobrotliwie nie będę Ci ignorancji wypominał. Co do tego, że wielu osobom udaje się prowadzić firmę świadczy jedynie o tym jacy oni są zajebiści, a nie jakie dobre są warunki. Na prętach paliwowych z elektrowni atomowych żyją całkiem spore kolonie bakterii-czyli nawet na prętach paliwowych może utrzymać się życie. Jednak na byle łące bakterii jest setki razy więcej na porównywalną powierzchnię. To samo w Polsce, firmę da się prowadzić, ale warunki są raczej ch*jowe. Poza tym gdzie ja powiedziałem, że powinni pomagać w czymkolwiek, wystarczy żeby państwo nie przeszkadzało. Dodatkowo nigdzie nie napisałem, że "oni" powinni cokolwiek dać. Zwyczajnie patrz zdanie wcześniej. Jeśli jesteś kreatywny to powinieneś mieć możliwość założenia firmy i prowadzenia jej w takich warunkach, że martwisz się jedynie o konkurencję a nie o kaprys urzędnika.

Ranger

2013-02-10, 01:52
Cytat:

Poza tym, o pracę nie trudno - trzeba tylko chcieć ciężko pracować i nie chcieć jako magister europeistyki 4 kafli / msc



Co za pie**olenie... Każdy kto twierdzi, że w tym kraju jest łatwo o pracę tylko trzeba chcieć pracować niech mi coś znajdzie, z czego będę mógł normalnie żyć.
Chyba, że moje oczekiwania - umowa o pracę i godne traktowanie, mogę napie**alać nawet za najniższą krajową - są tak samo zawyżone jak wymagania ''magistra europeistyki''.
Roboty szukam od prawie 9 miesięcy, nie mam dwóch lewych rąk ani nie jestem pie**olnięty. Byłem na kilku rozmowach(żenująca liczba biorąc pod uwagę ilość CV) i zawsze coś komuś nie pasowało - a to brak doświadczenia(bo przecież każdy kto ma doświadczenie rzuci się na robotę za żenującą pensję...) albo brak papierków(których pracodawca mi nie wyrobi, bo to dla niego koszta, a ja ich nie wyrobię, bo nie mam z czego) albo po prostu trafił się student chętny pracować na zlecenie, więc lepsze to niż pełnowartościowy pracownik...

Problemem polskiego rynku pracy są głównie pracodawcy, którzy po prostu kombinują jak koń po górkę, by wyr*chać państwo i pracownika, żeby jak najwięcej się nachapać. W swojej karierze bezrobotnego miałem w ch*j sytuacji, że trafiałem na ogłoszenie, które okazywało się ukrytym telemarketingiem, a oferty pracownika ochrony na umowę zlecenie, która posiada stosunek pracy(dla gimbusów - jest złamaniem prawa) to w zasadzie zjawisko powszechne.
W tym kraju doszło do takiego absurdu, że będąc zdrowym, gotowym do pracy obywatelem żałuję, że nie jestem niepełnosprawny, bo wtedy pracy miałbym po łokcie...

Oczywiście z drugiej strony są pracownicy o roszczeniowej postawie względem świata - głównie to ci od rocznika 89 wzwyż, którzy nie splamią sobie rączek pracą poniżej ich wygórowanych oczekiwań, a pieniądze są im potrzebne tylko do tego, żeby je przepie**olić na imprezy, iphony, ch*jowe ciuchy i inne bezwartościowe rzeczy, bo te podstawowe mają zapewnione mieszkając u rodziców.

Zebu

2013-02-10, 01:58
Zasiłek dla bezrobotnych nierobów ma taki sam sens jak istnienie dysleksji.

hr...........ns

2013-02-10, 02:29
zero zasiłków. Opiekuńcze państwo to upośledzone państwo , nie nadajesz się do pracy ? nie utrzymasz rodziny? to giń k***a śmieciu , nikt wcale nie chce na Ciebie łożyć, bo to My na Ciebie łożymy.

Frostbourn

2013-02-10, 04:54
Jak jestes j***nym pasozytem i chcesz ciagnac kase za darmo to wypie**alaj do anglii tam Cie przyjma z otwartymi rekoma i "zarobisz" 10 razy tyle.

HaSz23

2013-02-10, 09:23
mateusz1923@ poczekaj a wyjebia cie z roboty bedziesz inaczej piał i za minimalna 1600 brutto dasz sie wyr*chac w dupsko z głodu pie**olony debilu

czaspogardy

2013-02-10, 09:26
Prawda jest taka, że nawet pracę jakąkolwiek jest ciężko znaleźć, sam szukam robo od tak dawna, że wstydzę się nawet mówić. Próbowałem się nawet w mcdonaldzie zatrudnić PO ZNAJOMOŚCI i ch*j z tego wyszedł, to jest smutne w tym kraju.

Ale jutro idę na rozmowę, jak jest tu jakiś uprzejmy sadol może życzyć mi powodzenia :mrgreen:

BoroKing

2013-02-10, 09:51
Ranger napisał/a:

Oczywiście z drugiej strony są pracownicy o roszczeniowej postawie względem świata - głównie to ci od rocznika 89 wzwyż, którzy nie splamią sobie rączek pracą poniżej ich wygórowanych oczekiwań, a pieniądze są im potrzebne tylko do tego, żeby je przepie**olić na imprezy, iphony, ch*jowe ciuchy i inne bezwartościowe rzeczy, bo te podstawowe mają zapewnione mieszkając u rodziców.



Sam jestem z 89... powiem Ci że znam osoby dużo starsze ode mnie które nie chłapią się do żadnej roboty, po prostu nic a nic tylko ssą od rodziców a Ci jeszcze im na to pozwalają. Nie znam nikogo z mojego rocznika z mojej szkoły kto by siedział na dupie i nie łapał się żadnej pracy, nawet tych co mieszkają z rodzicami. Wszystko zależy od tego jak nas rodzice wychowają ew jak sami siebie wychowamy w tej kwestii. Sam pracuje już od 13 roku życia, wtedy oczywiście zarabiało się kasę żeby mieć na pieprzonego loda czy na nowe ciuchy, jednak każdy z nas kiedyś miał okres że wydawało się kasę dla zabawy i niepotrzebnych rzeczy.
Aktualnie szukam pracuję nielegalnie od 3 lat, pracuje 50 godzin w tygodniu, ciężko ogarnąć szkołę z pracą i płacę z opłatami, oczywiście chciałoby się mieć pracę w której się nie narobię a zarobię ale nie tak lekko. Zapier***ać każdy musi nie ważne ile zarabia.

Co do bezrobocia, zasiłek ma być wspomogą a nie utrzymaniem. Pamiętam jak kiedyś mówiło się, że lepiej iść na zasiłek niż pracować za bodajże wtedy najniższa wynosiła 960zł.

micbar0405

2013-02-10, 10:21
Szkoła była dla wszystkich...
Nie trzeba było rzucać na szkołę kamieniami to byście teraz mieli prace.
pozdrawiam wszystkich napinaczy :)

pi...........ka

2013-02-10, 10:36
beka :) wczoraj bylem na imprezie ;) z magistrami po logistyce :) zaden nie ma pracy :) mówia ze u nich na roku bylo 120 osób z czego 2 pracuja ;) za 1200 zł na taśmie :) pozdrawiam nothing to do here ;)

AL...........ON

2013-02-10, 10:50
Krótko i na temat.. widać u niektórych syndrom boga. Co was k***a poj***ło bando idiotów? Pracujecie wy wogóle albo pracowaliście kiedyś? Szukaliście pracy? Macie rodziny i dzieci? Macie co jeść? Widać was ten problem jeszcze nie dotknął więc zamknąć mordy pseudo szpece po 20 lat. Pracy praktycznie NIE MA.. chyba, że nazywacie PRACĄ zapie**alanie na dworze zimą fizycznie po 10 godzin za 1000zł na fikcyjną umowę o dzieło. I nie, nie jestem bezrobotny. Dzisiaj mam pracę, o którą walczyłem pół roku i jest dobrze płatna. Jest okej.. ale byłem w takiej dupie, że nie miałem co włożyć do garnka i wtedy właśnie pomógł mi pup.