18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Realia zasiłku dla bezrobotnych

iboxmn • 2013-02-09, 14:26
:shock: Oto pierwsza wpłata na konto zasiłku dla bezrobotnych w Częstochowie. Wcześniejszy okres zawarcia umowy to pełen etat przy składce większej niż minimalna krajowa na okres około 17 miesięcy. W adnotacjach urzędowych z PUPu w Częstochowie napisano, że przez pierwsze 4 miesiące zasiłek będzie wynosił około 600 zł m/c po tym okresie będzie przynajmniej o połowe niższy. Przy takim bezrobociu jak w naszym mieście pomoc w wysokości 211zł m/c jaką oferuje urząd Pracy jest absurdalna. Pytam na co idą nasze składki ?! Jedyne co mi przychodzi do głowy to konieczność łatania dziur, rozsianych po całym mieście i stawianie kościołów z gigantycznymi plebaniami, bo w końcu to miasto "knurów" i "medalików", które nie potrafi pomóc stale narastającej liczby ludzi bezrobotnych i bezrobotnych. WSTYD. Z poważaniem rozbawiony do łez 26l obywatel tego przesiąkniętego korupcją miasta.
:shock:
Proszę o komentarze.

ja...........ze

2013-02-09, 17:59
iboxmn napisał/a:

Oczywiście z racji tego żę to mój pierwszy post nie udało mi się napisać wszystkiego jasno i klarownie. Otóż jest to oczywiste że obecnie zajmuje się czymś co przynosi mi dochód, nie siedze na dupie patrząc w sufit, czekając aż zaczne srać pieniędzmi.


To jak się utrzymujesz to po ch*ja bierzesz zasiłek dla bezrobotnych. Na czarno zapie**alać i jeszcze brać zasiłek. Won z kraju!

Ka...........es

2013-02-09, 18:46
sankers92
Ciekawe kto Ci tą rentę da, jesteś taki cwaniak bo łatwo Ci się mówi. Musisz być całkowicie niezdolny do pracy a np jak się ma uszczerbek na zdrowiu typu dyskopatia to Ci jej nie dadzą a tylko chcą "leczyć" NLPZ. Znajdz sobie w takim stanie prace jesli ciągle towarzyszy Ci ból żebyś się z niego zesrał... Masz niepełne 21 lat i co Ty mozesz wiedziec o życiu?? Ja nie jestem wcale duzo starszy, ale jak sie nie wie nic na temat to sie nie wypowiada w nim....

Un_Nem

2013-02-09, 20:27
fakt faktem. zamiast zrobic kosciol dla pedalow w sukienkach zbudowaliby fabryke.
albo zamiast centrum handlowego tez.

wysokogatunkowy

2013-02-09, 22:54
Najlepsze jest to że PUP-y dają unijną kasę na otwieranie działalności które po 1-2 latach się zamykają ze względu na chore podatki i koszty związane z prowadzeniem działalności i tworzeniu miejsc pracy. Jest to nic innego jak rozpie**alanie kasy która idzie do portfela koncernów zachodnich ( większość przedmiotów które są zakupione z środków z dotacji pochodzą z krajów innych niż PL ). Gospodarka w tym kraju stoi o ile się nie cofa i nakładanie tak chorych podatków i przywilejów dla pracowników tylko ją zabija.
Kradnie rząd, kradnie UE, kradnie ZUS i mu też musimy kraść. Mamy chory kraj więc nie oczekujmy zdrowego społeczeństwa.

elvese1

2013-02-10, 00:02
i co k***a, jesteś z siebie dumny, ze siedzisz na zasiłku jak jakiś j***ny cygan albo rumun ? zapie**alać a nie k***a oglądać sie na świadczenia socjalne pie**olony lewusie.

Adriano9

2013-02-10, 00:03
Dostałeś tylko 211 zł, bo jest to kwota za jakąś tam część miesiąca. W następnym dostaniesz pełną kwotę, a resztę kwoty z tego "pierwszego miesiąca" dostaniesz po pół roku.

kroplowa

2013-02-10, 00:07
Selekcja naturalna :) Nie każdemu MUSI się udać. Jedni umrą z głodu, inni będą mądrzejsi i przeżyją. 'Jesteś biedny boś głupi. Jesteś głupi boś biedny.'

Cyrk

2013-02-10, 00:07
Co za kurew. Nie dość, że ZA DARMO dostaje pieniądze z NASZYCH PODATKÓW to jeszcze mu mało. A nie - jednak gorzej niż kurew, bo one ZARABIAJĄ na siebie...

19ahmed22

2013-02-10, 00:10
iboxmn napisał/a:

Pytam na co idą nasze składki ?!



Jakie k***a Twoje składki? Siedzisz w domu na dupie nierobie i jeszcze narzekasz, bo państwo nie chce na Ciebie łożyć. Najlepiej, jakby zasiłek wynosił tak z 4 000zł. Wtedy nie musiałbyś pracować, robisz to co teraz, siedzisz na dupie, utrzymujesz siebie a i jeszcze być coś odłożył, ale nie ma tak dobrze. Do roboty!

przemas1234

2013-02-10, 00:11
to że częstochowa jest wylęgarnią szczurów i świń wiadomo od dawna ,smutne to jest ,a pie**olony ryży donek cieszy p*zde że wywalczył 7 mld od euro teraz bedzie co kraść

Plecionkarz

2013-02-10, 00:18
Ja bym zlikwidował te urzędy pracy. Są tylko po to żeby robić bazę bezrobotnych i przekazywać kasę nierobom. A co do autora: narzekasz, że ch*jowo zarządzają kasą a sam podałeś jeszcze ch*jowsze rozwiązanie - oddawanie pieniędzy takim jak ty. Idź może zbierać puszki to i miasto będzie czystsze i ty będziesz mieć brzuszek pełen denaturatu.

Riffer

2013-02-10, 00:28
Plecionkarz napisał/a:

Ja bym zlikwidował te urzędy pracy. Są tylko po to żeby robić bazę bezrobotnych i przekazywać kasę nierobom. A co do autora: narzekasz, że ch*jowo zarządzają kasą a sam podałeś jeszcze ch*jowsze rozwiązanie - oddawanie pieniędzy takim jak ty. Idź może zbierać puszki to i miasto będzie czystsze i ty będziesz mieć brzuszek pełen denaturatu.



czlowieku ale on pracowal i placil skladki, ciekawe ile juz zaplacil a ile dostanie h*j, moim zdaniem to takich urzedow dla bezrobotnych nie powinno byc, nie powinno byc obowiozkowych ubezpiecznien spolecznych, tak samo jak i emerytur, i nie powinno byc miliona urzednikow bo na h*j oni komu? tylko placic trzeba. maly rzad kapitalizm wd adama smitha i h*j poszlo :p wolny rynek, legalna bron narkotyki nawet te twarde, itp itd POZDRO c**y

wernetto

2013-02-10, 00:33
major_th napisał/a:

Nie oszukujmy się, że pracy nie ma. Praca jest, tylko dla większości młodych osób - nie w zawodzie.
Po ch** idziesz na: socjologię, europeistykę, zarządzanie itp.? Wybierz kierunek studiów/szkoły zawodowej biorąc pod uwagę rynek pracy.

Jeśli już masz wykształcenie a nie potrafisz znaleźć pracy w zawodzie - szukaj szerzej, przekwalifikuj się. Pracę fizyczną zawsze znajdziesz, a do niej potrzeba niewielkich umiejętności.

Problem jest taki, że większość ludzi gardzi pracą. Mają (np.) tytuł magistra socjologi, wiec praca fizyczna jest poniżej ich ambicji. Wybór jest prosty: ambicje i duma albo praca.

Pisze to student informatyki (III rok, dziennie, AGH).
Doświadczenie zawodowe:
-napi***** na budowach po 10h dziennie w wakacje, mając 16-18 lat, żeby mieć swój komputer (do nauki programowania).
-Freelancer 18-20 lat.
-Obecnie od 2 lat pracuję jako programista (studiując jednocześnie).




głupie pieprzenie. Obecnie praktycznie żadne studia nie gwarantują pracy (jest parę wyjątków). Tylko doświadczenie, kursy i języki coś dają.

B52S100

2013-02-10, 00:52
o ch*j Ci chodzi? ile chciał byś zarabiać na siedzeniu w domu? 2/3000 kiedy inni zapie**alają i ledwo im styka.. masz tyle kasy na ile sobie zapracowałeś.. BA! masz za dużo tej kasy. jak by każdemu oferowano 2000 to co druga osoba była by bezrobotna.. jak chcesz więcej to, i tu cytat kolegi od najlepszego komentarza - "do roboty pie**olony nierobie" ;)

korinogaro

2013-02-10, 01:01
k***a jego mać. Ja rozumiem, że niektórzy są niewyspani i piszą, inni nawaleni i piszą, jeszcze inni zwyczajnie głupi... Znowu wyjdę na jakiegoś j***nego edukatora, ale nie tak sobie wyobrażam sadistica (jako portal dla ludzi w większości opóźnionych, bo takie krótkowidztwo i brak perspektywicznego myślenia jakie tu często widzę to już właśnie pod opóźnienie umysłowe podpada).

Ja jestem radykalny w rozwiązaniach i popieram minimalizację zasiłków a może nawet i ich likwidację, ale najpierw trzeba stworzyć warunki w których łatwo będzie założyć i prowadzić firmę, a kosić firmy będą inne firmy a nie urzędnicy. Kiedy praca (niekoniecznie w zawodzie) będzie dobrem powszechnie dostępnym wtedy można nawet zlikwidować zasiłki od kraju (biedne opuszczone matki nie pomrą z głodu bo ludzie w zasadzie są dobrzy i dzielą się tym co mają ale warunkiem jest to, że mają się czym dzielić).
Co do tych wszystkich tekstów (nie tylko w tym wątku): "a ja jak byłem młody to zapie**alałem tu i tam, a teraz jestem zajebisty i pracuję tu i zarabiam sporo/kupę kasy".
Skoro jesteś taki super zajebisty to użyj nieco tej mocy zajebistego swego umysłu żeby zastanowić się, że nie wszędzie rynek pracy wygląda tak jak u Ciebie w okolicy. Nie wszyscy prozaicznie rzecz ujmując mają takiego farta jak ty, albo zwyczajnie nie są tak jak ty obrotni. Poza tym sam nigdy nie narzekałem na straszne problemy ze znalezieniem pracy bo jak chwilę nie mogłem znaleźć taką jaką chciałem to obniżałem wymagania i szukałem dalej i tak aż do skutku (przeważnie szybszego niż późniejszego). Jednak nie chwalić się chciałem, podobnie jak Ty od 19tego roku życia praktycznie ciągle pracuję, mam trochę certyfikatów z naprawdę różnych dziedzin, od obsługi PCta po obsługę agregatu hydrodynamicznego (różne roboty różne umiejętności) i nie raz spotkałem się z sytuacją gdy zatrudniano na stanowisko na które aplikowałem kogoś bez doświadczenia i umiejętności ale magistra. Np. gdy kilka lat temu starałem się o pracę w magazynie oprócz mnie (praca przez rok w magazynie innej firmy i zajebisty list polecający od właściciela - niestety tamten magazyn był nie w moim aktualnym mieście zamieszkania) do ostatniego etapu przeszło 2ch magistrów bez doświadczenia w pracy (jeden polonistyka, drugi rusycystyka) i co? Pracę dostał ten z polonistyki. Kierownik magazynu powiedział do mnie: "Ma pan doświadczenie ale jest pan młodszy no i on ma magistra". Spytałem tylko "A na ch*j Ci w magazynie magister z polskiego?" i poszedłem.