18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ratownik reaguje na wezwanie poza służbą

JohnnyTheSosen • 2014-10-24, 15:48
Jak w temacie, ratownik prawidłowo reaguje na wezwanie poza służbą.



Może i nie sadystyczne, ale może się spodoba ;-)

mack_k

2014-10-24, 17:13
ciekawe czy mu mandatu nie wrzucili hehe

fc...........ol

2014-10-24, 17:17
AlexanderDeLarge napisał/a:

@fckpol, @Cimek
Czy k***a szczytem radości i spełnienia na sadisticu jest nawyzywanie kogoś od gimbusów? To jest teraz modne? Może jakieś logiczne argumenty? Bo może się mylę i zmienię zdanie...

Chociaż nie, lepiej powymyślać jakieś bzdury o nadwadze, dywanikach, kartach rowerowych itp. To jest takie śmieszne, że ja nie mogę...

W dupie mam co sobie powymyślacie, bo nawet pojęcia nie macie czym się zajmuję więc wymyślajcie sobie swoje bzdurki i dawajcie sobie za nie piwa. Będzie mega śmiesznie :mrgreen: !

@schranz21
No przykro mi, na różnych ludzi się trafia



Nie wiem co jest mode a co nie gdyz malo sie udzielam na sadisticu. Natomiast co powoduje taka opinie , chciaz by twoja logika w a wlasciwie kompletnie jej brak , nie masz najmniejszego pojecia o czym sam piszesz , a jezeli jestes WOPROWCEM to nie chcialbym byc topielcem. :lol: :lol: Po prostu jestes nadzwyczajnie smieszny , piszesz , ze masz wiele wspolnego z ratownictew , a za moment piszesz , ze niepotrzebnie sie spieszyl ( czy ty jestes k***a normalny) a skad mial niby wiedziec mowili , ze jest nieprzytomna , wiec drogi GIMBazjalisto idz ajmij sie czytaniem lub odrarbianiem pracy domowej a nie podawaniem falszywej daty urodzenia na sadistic.

Duszek Okruszek

2014-10-24, 17:19
@AlexanderDeku*as
Ty jesteś jebnięty czy tylko udajesz? Przecież jak jechał to nie wiedział jaki jest stan poszkodowanego. Dodatkowo często osoby nieobeznane w ratowaniem życia mogę podać stan daleki od realnego. Przecież miał widoczność na chodniku więc zapie**alał jak najszybciej..liczy się każda sekunda. Liczę, że gdy ty będziesz potrzebował pomocy to nie znajdzie się w okolicy żadnej nadgorliwiec. Pewnie twoje największe osiągnięcia związane z ratownictwem to jeżdżenie kartkę w GTA...

avic

2014-10-24, 17:20
@AlexanderDeLarge - prawda jest taka, że gdybyś sobie kwitł w zmiażdżonym aucie, tudzież leżał beztrosko na chodniku po kontakcie z maską auta - to jednak wolałbyś żeby osoba, która ma szanse dać ci kilka dodatkowych % szans na przeżycie zasuwała chodnikami. Co do kwestii stanu ofiary - było info, że jest reanimacja, było info, że nie ma karetki. Potrzebujesz pisemnego wniosku Jaśniepanie i zgody ZBOWiDU na podjęcie działań? Oczekujesz, że kierowcy na CB zrobią wstępne oględziny stanu ofiary i ocenę stopnia zagrożenia życia? Co o dziecka, które wyskakuje na chodnik - podejmuje się jakieś ryzyko, żeby zażegnać inne - większe. Większe jest bowiem prawdopodobieństwo, że potrącony (którego mieli reanimować) się przekręci do przyjazdu karetki, niż możliwość wyskoczenia dziecka na chodnik. Takie zachowanie to kontratyp stanu wyższej konieczności - zawsze i wszędzie. Nie zależnie czy jesteś RM, czy nie.

Ja nie nazwę Cię debilem - a ignorantem. I życzę, żeby w razie teoretycznej sytuacji, że to ty leżysz po wypadku na ulicy RM jechał w pełni zgodnie z przepisami. Ba, i karetki także, a co! Chyba, że jednak sobie sam życzyłbyś coś innego?

AlexanderDeLarge

2014-10-24, 17:23
Nie mówiłem nic o tym, że ma się nie spieszyć, tylko o tym, że za bardzo ryzykuje... A zresztą, każdy doświadczony ratownik medyczny jakiego spotkałem, mówił o tym durnym przekonaniu wielu ludzi, że do wypadku trzeba biec na złamanie karku... W rzeczywistości działają trochę inaczej (wcale nie z lenistwa). Przy ratowaniu tonących za duży pośpiech też nie jest wymagany ;]

A co do tej daty urodzin, to niestety nakryłeś mnie :/ już zmieniam, przepraszam :(

wypchalek

2014-10-24, 17:26
oczywiście k***a w Matizie musiała dać popis

AlexanderDeLarge

2014-10-24, 17:31
@avic
W końcu ktoś, kto umie się wypowiedzieć trochę ambitniej niż gimbaza :)
Zgadzam się w 100% procentach, punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, jakbym ja leżał to koleś mógłby rozjechać i całe przedszkole, byleby do mnie dojechał :)
Pragnę tylko zauważyć, że ani razu nie powiedziałem, że ten koleś źle się zachował, był lekko nadgorliwy i zbyt ryzykowny wg. mnie (były wyjazdy z bram), ale ogół zachowania bardzo fajny... Świat nie jest tylko czarny i biały :) Pozdrawiam i dziękuje za piękne hejty :)

Robmax

2014-10-24, 17:33
Też jestem ratownikiem/ od 17 lat na R/ i muszę powiedzieć ,że bohater tego nagrania to jakiś niewyżyty szczyl zaraz po szkole , który w życiu nie widział akcji i teraz jeździ prywatnym samochodem i nasłuch*je na CB . Jak potrzebuje praktyki niech przyjdzie do Pogotowia na wolontariat ,a nie jeździ po chodnikach prywatnym wozem bez sygnałów. Gdyby kogoś tak przejechał? .... To wtedy miałby akcję na miejscu, przecież przez to CB słyszał jakieś bzdury . Równie dobrze mogła tam być tylko stłuczka a on mógł przez to kogoś zabić. Przypominam ... życie to nie film , czasem przez takich nadgorliwców ktoś może stracić życie.

AlexanderDeLarge

2014-10-24, 17:40
@Robmax Dziękuję :)

Miałem dokładnie te same przemyślenia a propos kolesia, ale nie chciałem go oceniać :P

schranz21

2014-10-24, 17:44
następny k***a jego mać! Bo nie wytrzymię :) i znowu mnie w pasy zamkniecie !! :) p.s. dzięki aleksander za troskę, to prawda na różnych ludzi się trafia, a do szpitala wybiorę się przez tą akcje tylko nieprzytomny :)

Oberstgruppenführer

2014-10-24, 18:01
jeśli nie jest pojazdem uprzywilejowanym to może mnie cmoknąć nie przepuściłbym go nigdy

schranz21

2014-10-24, 18:04
Bo jesteś wieśniakiem i chamem :)

marcin1414

2014-10-24, 18:07
@AlexanderDeLarge

Może i masz pojęcie o tym zawodzie, ale chyba nie za wiele wiesz o jeździe autem, powiedz co tam było takiego wielce niebezpiecznego? Zajebista widoczność, najgorszy moment jak przejeżdżał obok tych domów, ale gdyby już wybiegło jakieś dziecko jak to AlexanderDeLarge tam zakładałeś, to ja bym po prostu walił w lewo na samochody/latarnię a przy tej prędkości raczej nic by nikomu się nie stało nawet gdyby już zaj***ł w jakiś samochód, po za stratami materialnymi, ale czym one są, jeśli chodzi o czyjeś życie? Bo tu właśnie mogło chodzić o czyjeś życie, z tego co na cb usłyszał tak można było wywnioskować.

Robmax napisał/a:

przecież przez to CB słyszał jakieś bzdury . Równie dobrze mogła tam być tylko stłuczka a on mógł przez to kogoś zabić. Przypominam ... życie to nie film , czasem przez takich nadgorliwców ktoś może stracić życie.


A równie dobrze mogła być tam potrzebna komuś pomoc w tych pierwszych minutach które są przecież najważniejsze, a na karetkę mogło by być już za późno, więc skończ pie**olić, Ty pewnie założył byś ręce i powiedział 'że się nie da', to ch*j z takimi ratownikami.. I czemu wy tak wyolbrzymiacie odrazu 'mogł kogoś zabić', przecież on nie zapie**alał po tym chodniku ch*j wie ile i spokojnie miał czas na reakcję przy tych paru domkach obok których przejeżdżał odbić w lewo, w razie co. Ale najlepiej pie**olić że 'zagrożenie stwarza' i inne farmazony bo spieszyło mu się do kogoś żeby mu pomóc i zrobił to na co wy byście się po prostu nie odważyli i dlatego tak pie**olicie

8michal7

2014-10-24, 18:22
No k***a dla tego dziadka i baby z matiza ku*as w plecy sk***ysyny !! oglądam dalej..