18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

sumka

2017-07-25, 18:21
normale napisał/a:

@Sumka
nie odpowiedziałeś na żadne pytanie, najwyraźniej potrafisz tylko powtarzać hasła z niemieckich mediów.



Wyluzuj dziecko, byłem 2 dni w pracy za granicą. Nie bardzo wiem na co mam tutaj odpowiadać bo jest tak naj***ne od skrajności w skarjność po totalne gówna na które nawet nie warto odpowiadać.

Mogę powiedzieć jedno Poziom propagandy jest już tak wysoki że większość z was ma własne fakty.

Co do porównań z jakimiś cywilizowanymi krajami to nie bardzo rozumiem bo tak to chcą nas pozbawić suwerenności kiedy chcą nam narzucić swoje rozwiązania ale jak sami je chcemy wprowadzić to są to cudowne systemy godne naśladowania.

Pobieżnie się interesuje innymi krajami ale wydaje mi się że gdyby Merkel, Macron czy May nazwali swoich obywateli gorszym sortem czy jakiekolwiek inne wyzwisko, tak potraktowali by sędziów, łamali prawo lub konstytucję to na drugi dzień mają pozamiatane. W Polsce lejesz moczem na swoich rodaków śmiejąc się przy tym im prosto w twarz a oni klaszczą i mówią że pada deszcz.

Co do moich doświadczeń byłem narazie w sądzie 3 krotnie i nie czułem się pokrzywdzony przez werdykty sędziowskie mimo że z 3 tylko 2 były po mojej myśli. Nie jestem zdania że sądy działają idealnie (za to jestem pewien że ideałów nie ma), jestem tylko pewny na 100% że upartyjnienie niczego nie naprawi bo skoro politycy to ch*je i złodzieje to jestem przekonany że będą chcieli mnie okraść z założenia. Dodajcie do tego tą pogardę jaką PIS traktuje wszystkich nawet własnych wyborców kłamiąc, manipulując i pie**oląc wszystkie istniejące zasady.

Najbardziej zadziwia mnie że wszyscy walczycie przeciwko sobie pomimo że macie wspólny interes by walczyć (albo raczej dyscyplinować i dbać o swoje interesy, w końcu płacić im za to) przeciwko władzy, ale widać taka domena polaków (cytująć klasyka "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą") i to bez żadnego znaczenia która partia rządzi.

PS odnosząc się do tych skrajnych komentarzy co twierdzą że należy rozwalić to co mamy za wszelką cenę, ten jak to twierdzicie układ już znacie a nowy układ może was mocno zaskoczyć.

Wiewór

2017-07-25, 19:50
Andrzej zrobił veto. Stawiałem każde pieniądze, że podpisze i bym przegrał!
Chyba miał już dość bycia popychadłem, pośmiewiskiem i chciał pokazać, że jednak ma jaja.
Chociaż bardziej prawdopodobna jest dla mnie teoria, że Jaro wystraszył się protestów i kazał muz zrobić veto. Wyciszą sprawę i za chwilę spróbują znowu. Tylko nie zgadza się to, że tvpis zmieszało Adriana z błotem...

sumka

2017-07-25, 21:08
Abraxus, Czy aby napewno zrobił veto ? Ustawa o sądach powszechnych weszła w życie czyli 97% sądów znalazło się właśnie w rękach PISu a dokładnie:
11 sądów apelacyjnych
45 sądów okręgowych
321 sądów rejonowych.

Jak by ktoś chciał poznać uprawnienia ministra Ziobry (tak z grubsza):
1. Minister sprawiedliwości będzie mógł odwołać i powołać prezesów sądów powszechnych
2. Prezesi sądów będą mogli przenosić sędziów do innego wydziału
3. Ustawa tworzy możliwość manipulowania składem sędziowskim
4. Minister będzie mógł wysłać sędziego na przymusową emeryturę
5. Prezes sądu będzie mógł ograniczyć sędziemu dodatek funkcyjny

ePeeL

2017-07-25, 21:15
@up

No i ch*j, ale PO było takie i takie no i 500+ się zgadza.

Ri...........om

2017-07-26, 03:11
Fiksat napisał/a:

Sumka mówisz o sądzie najwyższym który za legalne uznał wybory samorządowe które wygrało PSL z blisko 1/5 głosów nieważnych?

Czy może chodzi Ci o sądy, które stanowiły o sile i były motorem napędowym reprywatyzacji, skupowania za bezcen majątku Polaków i skarbu państwa?

Czy może chodzi Ci o wymiar sprawiedliwości stojący na straży wyprowadzania naszej gotówki za granicę za pomocą piramid finansowych takich jak amber gold?

Sumka, napisz mi o jakimże zamachu na polską demokracje i trójpodziale władzy mówisz i piszesz, bo nie wiem, czy już mam wyjeżdżać?

I gdzie Twoim zdaniem mam się udać żeby czuć się bezpiecznie?

Do Calais, na przedmieścia Paryża, do Kolonii?

Wyglądasz na światłego człowieka, poradź mi proszę, co robić?

P.S. człowiek piszący w tym kontekście i tonie o własnych rodakach "cebulacy" (równie mocno wk***ia mnie "polaczki"), chłopie, gdybyś się w tym tonie wypowiedział w mojej obecności obiłbym Ci tą zakuta mordę...

I jeszcze to ostatnie zdanie gdzie piszesz o Nas (tak to wygląda gdy używasz słów: "Polacy - tak dumny naród") jakbyś miał inne obywatelstwo...

Za dwa lata wygra inna partia jak się obecna władza nie będzie społeczeństwu podobać, tak ciężko to k***a zrozumieć?

Po ch*j ta banda pojebów chodzi z tymi świeczkami po ulicach skoro za dwa lata wystarczy zagłosować na inna partię i tym odsunąć PiS od władzy?

Odpowiem Ci, lewica, cała lewica (celowo generalizuje) ma problem z logicznym myśleniem - tyle:)



Lewica faktycznie ma problemy z logicznym myśleniem, ale Ty też. Tutaj już nawet nie chodzi o to, że PiS chciał przejąć władzę nad sądami, tutaj chodzi o stworzenie pewnego mechanizmu na poziomie ustrojowym, który powoduje uzależnienie sądownictwa od rządu - jeśli kiedyś wybory wygra dajmy na to skrajna lewica = będziesz sądzony przez sądy skrajnej lewicy :) Tutaj o to właśnie chodzi, żeby nie było j***nia jednych przez drugich na zmianę co 4 lata. Po to jest konstytucja, żeby temu zapobiec.
Co do tych patologii sądów - masz 100% racji i trzeba się z tą patologią rozprawić, ale nie w taki sposób, by to obywatele musieli się bać o swoje prawa. Ustawa o takiej wadze nie powinna być przyjęta w ciągu 7 dni z pogwałceniem procedur, bez obiektywnych analiz z zewnątrz, bez wysłuchania propozycji poprawek.
Nie popadajmy w paranoje, to nie jest tak, że jak niemal wszyscy poważani prawnicy mówią, że te ustawy sa zła, to po prostu chcą nas wyr*chać.[/u]

ePeeL

2017-07-26, 11:22
Riatom napisał/a:


Nie popadajmy w paranoje, to nie jest tak, że jak niemal wszyscy poważani prawnicy mówią, że te ustawy sa zła, to po prostu chcą nas wyr*chać.[/u]



Co? Chyba sobie kpisz, jeśli myślisz, że w tym kraju KTÓRYKOLWIEK z polityków w przeszłości, terazniejszości i przyszłości będzie dbał o interes obywateli bardziej niż o swój czy swojej kieszeni. Oni to robią TYLKO I WYŁĄCZNIE, żeby upolitycznić sądy i po to, żeby obsadzić stołki swoimi w 100% (tak wiem, zaraz usłyszę, że PO bla bla bla - ch*j). Dlatego nie zabrali się tylko za sąd najwyższy, ale również i sądy powszechne chociażby po to, żeby manifestantów wsadzać do pierdla za nic. Coś mi to przypomina... Sąd najwyższy będzie im gwarantował wygraną w wyborach co 4 lata, a sądy powszechne będą tłamsiły opozycję. Mam szczerą nadzieje, że się k***a mylę.

lapps

2017-07-26, 13:05
killua napisał/a:


te tak zwane postanowienia w najogolniejszym sensie to prawo.Oznacza ono iż społeczeństwo umawia się ze bedzie przestrzegać pewnych reguł, jeśli pojawia sie nowa wladzato winna tez ich przestrzegać. Jesli ich nie przestrzega, a zwlaszcza czesci regul regulujących wybór władzy, lub podział władzy, powinna zostać szybko ukarana i odsunięta od władzy. tylko tyle i az tyle. Dziwi mnie pis , po ch*j to robią. mogli by sobie w spokoju rządzić i zbierać spoleczne poparcie bo ogolnie wydaje się iż zmiany gospodarcze a nawet 500+ idą w dobrą stronę, to tu jakaś głupia rządza totalnej włądzy im odbiła...



jak ktos jest kumaty to sobie tak rozpisze prawo, ze potem gowno mozesz zrobic nie lamiac go.

mielismy panstwo demokratyczne gdzie nasz wymiar sprawiedliwosci, rozdaje karty politykom i nie podlega pod nikogo czyli jak bedzie celowo dzialal na niekorzysc panstwa to nikt nie jest w stanie nic z tym zrobic.

a ze celowo dziala na niekorzysc panstwa niezgodnie z prawem mozna udowodnic na przykladzie art. 62 i konsytucji

konstytucja gwarantuje ci wolnosc wyznania i obrzedow
art 53 konstytucji
Cytat:

Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.



w wierzeniach Rastafari, a takze w naszych staroslowianskich i nawet chrzescijanskich kolejno 1. Marihuana zbliza do Boga i jest uzywana do obrzedow 2. konopie odstraszaja zle duchy i byly wykorzystywan na rozne sposoby od setek lat na naszych ziemiach. (zrodlo: SARA BENETOWA – KONOPIE W WIERZENIACH I ZWYCZAJACH LUDOWYCH 1936r)

tak wiec opierajac sie na konstytucji i Polskiej definicji przestepstwa

Cytat:

W polskim prawie karnym nie ma wprost wyrażonej definicji przestępstwa. Można ją skonstruować na podstawie przepisów części ogólnej Kodeksu karnego z 1997 roku, który jest najważniejszym, po konstytucji, źródłem prawa karnego: art. 1 i 7. Po skonstruowaniu takiej definicji na gruncie polskiego prawa karnego przestępstwem jest:

czyn zabroniony pod groźbą kary jako zbrodnia albo występek, przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia, bezprawny, zawiniony i społecznie szkodliwy w stopniu wyższym niż znikomy.
Powyższa definicja przestępstwa jest definicją formalno-materialną. Definicja formalna przestępstwa, istniejąca na gruncie prawa karnego znakomitej większości państw, odwołuje się jedynie do wyczerpania zachowaniem sprawcy ustawowych znamion czynu zabronionego, ignorując kwestię negatywnego wpływu tego czynu na funkcjonowanie społeczeństwa. Koncepcja materialnej istoty przestępstwa, zwanej też społeczną, zwraca uwagę, że przestępstwo jest faktem społecznym, w związku z czym postuluje się, aby prawodawca zakazywał pod groźbą kary jedynie czynów szkodliwych społecznie. Postulat, aby zaistnienie społecznej szkodliwości czynu było warunkiem koniecznym do uznania go za przestępstwo, kierowany jest również do stosujących prawo karne, przede wszystkim sądów. Uwzględnia to polskie prawo karne, które stanowi, że chociaż zachowanie sprawcy wypełnia znamiona czynu zabronionego, to przestępstwem nie jest, jeżeli jest szkodliwe społecznie w stopniu znikomym albo w ogóle nie cech*je się społeczną szkodliwością (art. 1 § 2 Kodeksu karnego).



art. 62 jest bublem prawnym i kazdy kto zostaje zatrzymany z marihuana na wlasny uzytek bez udowodnionego handlu powinien byc z miejsca uniewinniany przez kazdego normalnego sedziego rozumiejacego slowo pisane, podczas gdy ludzie dostaja za to zawiasy jak gwalciciele, a nie jeden w pierdlu za to siedzial.

juz nie mowiac o przypadkach typu Andrzeja Zuromskiego gdzie ma sp***olone zycie od 10 lat prawie bo jakis cpun ze stwierdzona sadowo niepoczytalnoscia go pomowil o handel marihuana mimo, ze nigdy niczego przy nim nie znaleziono, a cala sprawa odbywa sie tylko na podstawie zeznan swiadka, ktory jest niepoczytalny i ukrywa sie przez policja, a jak Andrzej daje policji adres gdzie sie ukrywa, to maja to w dupie.

mamy skorumpowane sady i ktos musi cos z tym zrobic

a jak pis zrobi to zle to wtedy z pisem bedzie trzeba cos zrobic.

rewolucja zawsze zjada swoje dzieci.

jetam napisał/a:


Tak. Dogadali się. I bardzo dobrze. Bo jakby się nie dogadali, to by strzelali i zamiast 40 osób zginęło by 4000 albo więcej. Kasty mają to do siebie, że się rozpadają przez wewnętrzne zgnicie. I do ostatnich wyborów rządzili (na pewno bardziej niż mniej) po europejsku - weszliśmy do NATO, UE, Shengen. Lepper który tak przecież krzyczał na UE zamilkł tak szybko jak przyszły pierwsze dopłaty dla rolników. Ale nie o tym się w sumie toczy dyskusja




o k***a :facepalm:

nie widzisz co sie teraz dzieje w europie?? nie widzisz, ze europejczycy zostali zrobieni kosmicznie w ch*ja i sa wymieniani obecnie na murzynow??


jetam napisał/a:


Czyli jednak nie tak trudno zmienić ten system, co? Skoro taki Kaczyński populistycznymi sloganami zdobył większość i zmienia ,,system,, pod swoje widzimisię to coś słaby był ten pakt komunistyczny. A skoro był taki słaby, to może przesadzamy mówiąc o tym ,,złudzeniu wolności,,. W każdym razie - za PO było mniej lub bardziej demokratycznie - było ACTA, wyszli ludzie, nie ma ACTA. Były kopalnie, wyszli ludzie, jakoś się dogadali. TVP mówiło o aferach taśmowych (może mniej niż inne telewizje, ale wciąż nie zatajało kwestii). Posłowie PO-PSL umoczyli w paru kwestiach, ludzie wyszli, wywalili ich ze stołków. Tymczasem PIS... zmieniamy szkolnictwo, wyszli ludzie - oj***li. zmieniamy trybunał, wyszli ludzie, oj***li. Zmieniamy sąd, wyszli ludzie i dalej poznamy, ale coś czuję że ojebią.



bylo przejecie sadow, wyszli ludzie, nie ma przejecia sadow... :facepalm:

ladnie sie k***a dajesz nabierac. a podpunkty z ACTA i tak przepchneli w innych ustawach potem, ale to juz masz w dupie

Kaczynscy sie juz dawno poklocili z reszta sceny politycznej, jeszcze na poczatku lat 90tych. Zreszta cala scena polityczna wypomina im, ze nie da sie z nimi dogadac...
czyli pakt byl dobry tylko Kaczynscy odj***li i zaczeli sie rzucac bo cos im sie nie podobalo...

teraz pytanie co.

Cytat:

Nie mam już żadnej nadzieji co do rządu PIS - wiem jak rządzili po 2006, wiem na jakim elektoracie bazują, wiem jakimi sloganami operują.



jakbym moja matke slyszal, ktora cala wiedze o polityce czerpie z TVN i portali AGORY...
ja wiem, ze wy to wiecie bo tylko to wam pokazuja

jetam napisał/a:


Przeciw rządowi demokratycznemu społeczeństwo nigdy nie musi się jednoczyć. Przeciwko PO-PSL nie było takich demostracji jak są teraz - i nie ze względu na ,,systemowość,, ich rządów. Na rząd PO narzekałem bo podejmowali decyzje sprzeczne z moim rozumowaniem, ale nie sprzeczne z prawem. Nikt mi nie płaci za pójście na manifestacje, nie mam profitów, nie jestem resortowym dzieckiem, ustawę o SN przeczytałem, uznaję że łamie konstytucję i jakichkolwiek by nie miała dobrych stron (a częściami ta ustawa faktycznie jest dobra) to jeżeli łamie konstytucję, to nara




PO-PSL zadluzylo ten kraj jak nikt inny... prawie tak jak wszyscy inni razem wzieci. zgodzili sie na "cultural replacement" w naszym kraju, ale spoko bo dzialali w ramach prawa, ktore sami opisali, a nawet jak dzialali niezgodnie to jak ludzie wyszli na ulice to przynajmniej udawali, ze sie wycofuja z projektu :facepalm:

a art. 62 lamie konstytucje?



PO to jest to samo co PIS tylko PIS jest bardziej przejrzysty w swoich akcjach.

PIS moze zrobic straszny burdel w tym kraju ale sa latwiejsi do obalenia bo tak jak hitlerowcy robia to przez bezposrednia okupacje i rzad autorytarny.
PO robi to po kryjomu przez dogadywanie sie za plecami spoleczenstwa i efekt obu tych rzadow jest finalnie ten sam dla szarego czlowieka, a nawet gorszy za PO bo nie ma bardziej zniewolonego czlowieka niz ten ktory mysli, ze jest wolny.

jesli PIS przejmie rzady i nagle ludzie z opozycji zaczna hurtowo umierac, a sady nie beda sie tym interesowaly to ludzie i tak wyjda na ulice zeby ich obalic, tylko warto zeby "elity" przestaly czuc sie nietykalne za swoje decyzje

w 20leciu miedzy wojennym czy przed wojna urzednik panstwowy odpowiadal zyciem na przyklad w przypadku udowodnionej korupcji.

to co mamy teraz to jest zlob do rozkradania i trzeba z tym skonczyc, a nikt z tym nie skonczy poki jestesmy utrzymywani w tym marazmie "demokracji"

ja mam szczerze nadzieje, ze PIS wymorduje swoich przeciwnikow politycznych po czym wojsko zrobi pucz i odda gospodarke jakims wolnorynkowym ekonomistom.

jedyna szansa zeby ten kraj wyszedl na prosta. bo jak teraz opozycja dostanie wladze to beda robic to samo co PIS, straszac ludzi PISem...



na ulice i tak bedzie trzeba wyjsc, wiec debilizmem jest wychodzic pod bandera ludzi, ktorzy non stop od 20 kilku lat robia cie w ch*ja raz za razem