18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przejście dla pieszych (Zielona Góra)

T3RMINATOR • 2020-12-22, 23:06
Samochód uderzył 47-latkę na pasach tak mocno że przeleciała parę metrów w powietrzu robiąc rozgwiazdę.



Cytat:
Chwilę po tym fatalnie wyglądającym potrąceniu na pomoc kobiecie ruszyli świadkowie. Jednym z nich był ratownik medyczny, który znajdował się w okolicy. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego udzielił pokrzywdzonej niezbędnej pomocy medycznej. Kobieta w ciężkim stanie m.in. ze złamaniami nóg i poważnym urazem głowy została przetransportowana do zielonogórskiej placówki zdrowia - czytamy na stronie internetowej policja.pl.

Kierowcy odebrano prawo jazdy i toczone jest postępowanie karne.

OpenStreetMaps

2020-12-23, 00:56
Moje miasto

Kierca winny! Prawdopodobna przyczyna.
9 na 10 kierowców na widok pieszego będącego jeszcze przed przejściem często bez sensu hamuje i tym samym pieszych do nonszalancji tresuje.
Piesi pewni swojej nietykalności zaniechali patrzenia w bok .
A 1 na 10 kierowców zagapi się lub zapomni lub będzie wariat i nieszczęście gotowe.
Dlatego zawsze powtarzam nikt lepiej nie zadba o bezpieczeństwo pieszego niż on sam.

Dla tych z Zielonej Góry
Jeśli zobaczycie na Wojska Polskiego uprzejmego rowerzystę który mając przed przejazdem rowerowym znaki STOP i żółte trójkąty USTĄP PIERWSZEŃSTWA udziela go kierowcom cierpliwie czekając aż sobie przejadą i zwolnią mu drogę to właśnie będę ja.
Nieznajomość przepisów szkodzi i w tej sytuacji kierowcy którzy mając pierwszeństwo próbują się ze mną licytować kto ma pierwszy przejechać sami sobie szkodzą.
Pozdrawiam wszystkich tych którzy rozumieją treść przepisu a w szczególności słowa " Udzielić pierwszeństwa osobie znajdującej się NA PRZEJŚCIU" anie czekającej w odległości półtora metra od przejścia. Sam jestem też kierowcą i wszelkie przepisy zwalniające pieszych z samo-odpowiedzialności za siebie czyniących nich bezmyślne święte krowy uważam za zbrodnicze.
Podobnie jak nadgorliwe przepuszczanie pieszych i cyklistów tam gdzie to nie jest konieczne.
Zasiewa się tym samym w ludziach niebezpieczne przyzwyczajenie że wchodzę/wjeżdżam nie patrzę bo i tak tu mnie wszyscy przepuszczą.

Tetrix

2020-12-23, 00:56
Ale się z niej puzzle 3-d zrobiły ;O

NataliaW

2020-12-23, 01:11
banerr napisał/a:

@NataliaW
Jesteś ślepa albo niedorozwinięta. Kobieta była już w połowie przejścia i ch*j gdyby nie zapie**alał lub nie trzymał ryja w smartfonie to by ją zobaczył. Nie wtargnęła mu pod koła a debil powinien się zatrzymać. Mam nadzieję że konkretnie mu dojebią w sądzie. A ty jeżeli masz prawko to weź się rozpędź i przyjeb w grube drzewo. Zrobisz przysługę ludzkości.



Może i kiedyś przyjebie w coś o IQ drzewa, może właśnie ciebie i rzeczywiście bylaby to przysługa światu.


Masz link i naucz się przechodzić debilu. dla takich jak ty to elitarna umiejętność, ale ćwicz. Wystarczy lewo,prawo,lewo i nie wchodzić pod rozpędzony pojazd... Kurrr czy to aż takie trudne?
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3D59BwryyQ6NI&ved=2ahUKEwjR-6SA6OLtAhXqxIsKHYwbBVMQwqsBMAJ6BAgqEAM&usg=AOvVaw1ZcrJELGSkt1kPSzNbYzQr

banerr

2020-12-23, 01:58
Ty nie jesteś niedorozwinięta, masz po prostu dziedzicznie syf zamiast mózgu. Kobieta była na przejściu i gdyby ten ch*j zachował ostrożność i nie zapie**alał to by zdążył się zatrzymać.
Jeżeli masz prawko, a wątpię w to, to chyba zrobiłaś je dupą.

DzidaZawodnik

2020-12-23, 02:46
Mam nadzieję, że umrze za to, że spowodowała wypadek tylko dlatego, że jakiś debil dał jej takie prawo.

Śmierć wszystkim, którzy wchodzą na tor kolizyjny z pojazdami na drodze, bo myślą, że są ważniejsi.


bercisko

2020-12-23, 03:28
Hajto to dżentelmen. A dżentelmen kobiet o wiek nie pyta.

Jo-men

2020-12-23, 04:43
no k***a debile tutaj widze sami

Emilian89

2020-12-23, 05:20
Jeżdżę co dziennie po ZG jako dostawca w k***e kierowców nie powinno mieć prawo jazdy . Już nie mówię o kulturze jazdy bo w każdym mieście brak tego . Co do pieszych no cóż niektórzy myślą że są nieśmiertelni . Również tyczy się pedalarzy wczoraj przykład z Poznania pedalarzy wj***l się na drogę z chodnika pod samochody które miały zielone na wprost niestety pedalarzowi nic się nie stało . To są wypadki których się nie da uniknąć bo myśleć za innych nie jesteśmy wstanie ludzie będą popełniać błędy i ginąć na drogach bo po prostu są jebnieci nic więcej. Też czasem popełniam błędy za kierownicą. Tak też jestem jebniety . Też jeblem pedalarza z jego winy bo jak stwierdził myślał że zdąży a hamulcu nie miał w swojej kolaszufce. Dostał tylko 500zl mandatu i to wszystko ...

Czy większe kary coś dadzą wątpię jak dla mnie szkolenia w ruchu drogowym powinno być z filmami z harda może by to dało coś do myślenia w co wątpię .

marvel321

2020-12-23, 05:45
Ponury_Poseł napisał/a:

Efekt zmiany przepisów jest taki, że tępe bydło, które jak sarna samo pcha się pod koła, jest niestety pod ochroną, a powinna po wyjściu ze szpitala odebrać rachunek od ubezpieczalni za poczynione szkody.



Film jest przykładem zapie**alania w mieście bez rozglądania się. We wszytskich cywilizowanych krajach pieszy ma pierwszeństwo a wiesz czemu? Bo niema szans z zadnym autem, i gdyby to kieroecy mieli pierwszeństwo a pasach to nikt z nas pieszych by nie przeszedł na przejściu bez świateł bo barany taki jek ty sie urodzily i myślą ze wsyztsko wiedzą. To kierowcy sa mordercami, i powinniśmy odpowiadać jak za morderstwo z prmedytacja. Jedz za granice, zobaczysz co to kultura jazdy w mieście i jak można żyć z zgodzie razem. Takie polactwo jak ty to do wora i na sybir

:!:

Kurde26

2020-12-23, 06:15
Ratownik medyczny natychmiast podjął czynności. A na sorze. Wiadomo 6 godzin bo korona i lekarze biją się wyjść do pacjentów . Niektóre złamania zaczęły się zrastać.

aklemas

2020-12-23, 06:17
banerr napisał/a:

Up, up pie**olicie.
Baba była na przejściu i nie wtargnęła.
Widzisz przejście to uważaj.
W mieście się nie zapie**ala.



Masz rację, zgadzam się z Tobą w stu procentach, tylko kto wygrał przepisy czy zdrowy rozsądek, co z tego, że miala pierwszeństwo i nie wtargnęła na przejście, gdyby miała trochę rozumu to by zaczekała aż auto przejedzie, nie jest twardsza od stali. Durnie wbijają ludziom do głów, że mają pierwszeństwo i co ona ma że swojego pierwszeństwa, połamane nogi, rozbita głowę i traumę do końca życia

Juzwa

2020-12-23, 06:56
Cały cywilizowany świat szanuje pieszych i przestrzega przepisów drogowych. W Polsce jest sama k***a husaria. Ja tam nie wiem, ale kierowca jechał chyba więcej niż przepisowe 50 km/godz, a możliwe że tam jest jeszcze mniejsza prędkość dozwolona. Niech się ktoś z ZG wypowie. Piesza na przejście WESZŁA i dopiero jak ten rozpędzony kierowca się pojawił, zaczęła uciekać. No, nie zdążyła. A czy ona nie używała telefonu, bo jakoś tak ma prawą rękę zgiętą i przyłożoną do głowy?
Jeśli telefon był w użyciu, to baba jest jebnięta, dosłownie. Nie można sobie stanąć, usiąść, żeby zadzwonić?
Kierowca też nie jest bez winy Jechał raczej za szybko, nie zachował ostrożności przed OZNAKOWANYM przejściem dla pieszych. Też jest jebnięty, choć nie dosłownie, ale Święta będą mieli obydwoje zajebiste, a mam nadzieję, że kierowca przez kilka lat nigdzie się nie będzie musiał spieszyć.

goferr

2020-12-23, 07:05
Ciekawe czy przebiła rekord skoczni Małysza na obiekcie K 125 w Lahti

Mietek7567

2020-12-23, 07:39
nwonigers napisał/a:

miala pierwszenstwo. miala racje. nie wtargnela. jestescie debilami jesli myslicie, ze to jej wina. moze umrze w szpitalu ale miala racje ha. tak jest w tym ironia.



Ale mogła w bardzo prosty sposób tego uniknąć i wrócić spokojnie do domu.

M@recki

2020-12-23, 08:08
nwonigers napisał/a:

miala pierwszenstwo. miala racje. nie wtargnela. jestescie debilami jesli myslicie, ze to jej wina. moze umrze w szpitalu ale miala racje ha. tak jest w tym ironia.



Na nagrobku niech jej wygrawerują: "Tu spoczywa piesza, która miała pierwszeństwo". Pieszy na jezdni jest GOŚCIEM i nigdy nie powinien mieć w żadnych przepisach pierwszeństwa. Pewnie że kierowcy wina jest, ale jeżeli była ubrana na czarno, to w takich warunkach pogodowych, przy mokrej i odbijającej światło jezdni kierowca ma baaardzo utrudnione zadanie.