18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Proteza Veltura - Podziękowania dla sadoli. (cały materiał)

~Velture • 2022-10-30, 16:07
Witajcie.

Wrzucam ogólnie zaktualizowany temat.

(co do grafiki to ze względów technicznych w chwili obecnej nie ma grafiki sadistica - lej jest tymczasowy i jest owinięty w takie coś... w coś takiego, że się na to nie da ani nadrukować ani nakleić. czekamy do leja ostatecznego z włókna węglowego. Na nodze też nie ma ponieważ "dynamicznie" zmienia się długość rurki i póki nie będzie już finalnej długości to jej nie dotykam.)

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc.
Udało się uzbierać łącznie (na zrzutce oraz innymi kanałami) ponad 65 tysięcy złotych.
Wpłaty od osób z sadistica stanowiły ok. 75% łącznych dotacji. Jesteście niesamowici.
Nie wiem jak wam dziękować.
Chcę również podziękować społeczności Stajni Ogarów oraz Max-Play.
Wyrazy uznania dla firmy DB-Schenker za pomoc.
Też chciałbym podziękować wszystkim innym znajomym, którzy wiem, że i tak nie wchodzą na sadola.

Proteza pierwotnie miała kosztować ponad 56 tysięcy złotych ale udało się utargować do 53.000zł.
Jest to koszt całej protezy z 3 lejami (2 tymczasowe - widoczne na fotce - oraz ostatecznym z włókna węglowego.).

Protezę wykonała firma OPSA z Wilanowa, za co bardzo serdecznie dziękuję.

Reszta pieniędzy poszła na rehabilitację (koszt miesięczny to 2880zł), na prywatnych lekarzy specjalistów (ponad 3500zł łącznie + dojazdy i inne koszty) oraz na inne rzeczy związane z leczeniem m.in. codzienne bandażowanie, leki przeciwbólowe, leki neuroleptyczne, inne wyroby medyczne itd. (nie, nie na medyczną maryśkę - za to płacę ze swojej wypłaty)

Wrzucam chronologicznie "postępy". Na końcu filmy.

(jedyne zdjęcie "ze stopą" jakie mi się udało odszukać na starej komórce)
spoiler







spoiler


Filmy - po 6-7tyg rehabilitacji.



https://www.sadistic.pl/cukrzyca-stresowa-ku-przestrodze-weltor-powrocil-vt560054,315.htm - cała historia.
https://www.sadistic.pl/podziekowania-dla-sadoli-od-weltora-vt560087,105.htm - film z podziękowaniami.
https://www.sadistic.pl/ruszyla-zbiorka-na-proteze-dla-velture-vt560092.htm - zbiórka.


https://www.sadistic.pl/moze-i-ty-vt478157,60.htm - JAK ZAWSZE ZACHĘCAM DO ZOSTANIA DAWCĄ SZPIKU!

~Velture

2022-10-30, 19:02
TylerPL napisał/a:

Zadam takie "techniczne" pytanie, bo na pewno się ważyłeś przed i po szpitalu, żeby zobaczyć ile schudłeś, no i polega problem asymetryczności pomiaru przed-po. Masz jakieś dane na temat "ile % objętości ciała" zajmuje nogą?



Nie ważyłem się przed szpitalem ogólnie jakoś tak, że tuż przed ale ważyłem wtedy ogólnie ok 86kg. Po wyjściu ze szpitala "bez nogi" bezpośrednio się nie wazyłem bo nie miałem czasu ani warunków jakoś aby na 1 nodze.
Potem przed protezą jak mi się na wózku i na łóżku przytyło to ważyłem ok 94kg bez protezy. W tej chwili z protezą 92.2kg. Proteza waży 4.6kg (cała z butem itp.)
Ja ważyłem się w ubraniu, butach itp. Bez specjalnego sikania/srania przed ważeniem czy coś.
Docelowo chcę ok 83-85kg z protezą ważyć.

Tylko trzeba też doliczyć masę mięśniową w zdrowej nodze jaka doszła więc tutaj te pomiary zasadniczo niewiele wnoszą. W pasie schudłem na pewno bo spodnie jakie miałem kiedyś przed amputacją są już luźniejsze niż były kiedyś chociaż był okres, że było ciężko dopiąć po tych miesiącach leżenia i siedzenia.

Kidl3r

2022-10-30, 19:07
Cóż za zdziwienie :-/ jedyny sadol z twarzą, a nie h*jem na szyji.

qaz123edc

2022-10-30, 19:14
darek1234 napisał/a:

A co was to k***a obchodzi, kazał ktoś się wam składać? Akcja była spontaniczna i życzliwa dla potrzebującego i dobrze wyszło. Komentować to zawistnie tym bardziej, że Velture uczciwie do tematu podchodzi, jest tak ch*jowe, że aż przykre?



Mnie to jakoś specjalnie nie obchodzi, tym bardziej że fajna gablota. Gdyby nie ona to bym przeleciał przez tego posta

Ca...........on

2022-10-30, 19:18
Bardzo się cieszę, że wracasz do życia :) Siły, brachu... coraz więcej siły życzę!

Sarniak17

2022-10-30, 19:26
i niech się to kręci, dobry przekaz leci

jazeck

2022-10-30, 19:27
BRAWO TY!!!!!!!!! Chciałbym swoim kolanem tak wywijać przy wysiadaniu ;)

vortexture

2022-10-30, 19:29
darek1234 napisał/a:

A co was to k***a obchodzi, kazał ktoś się wam składać? Akcja była spontaniczna i życzliwa dla potrzebującego i dobrze wyszło. Komentować to zawistnie tym bardziej, że Velture uczciwie do tematu podchodzi, jest tak ch*jowe, że aż przykre?



Ty też kompletnie nie masz pojęcia o czym jest ta dyskusja. Zapytaj kogoś starszego, ale najpierw odród lekcje

dżonyłojlker

2022-10-30, 19:32
VeIture napisał/a:

C140 600SEC V12 6.0l



Teraz dopiero zobaczyłem, że filmik też wrzuciłeś, to bym nie pytał. Ale że szejseta :shock: , weź kurła teraz kup 12 świec platynowych pod elpidżi, też bym zbiórkę robił :-P

zuraw2011

2022-10-30, 19:44
Szacun za wytrwałość!
Życzę wszystkiego dobrego i dalej takiego nastawienia!

Zielonek92

2022-10-30, 19:51
Widać że sie cieszysz ! Fajnie że mogłem pomóc !

inFamouS4life

2022-10-30, 19:55
Zgol tą brodę, bo wyglądasz jak menel i weź się za siebie
Siłka i dieta, a nie przed kompem 24/7
Do tej protezy bym robił jakieś doj***ne customowe outfity
Np. steampunkowy, sebixowy, proteza na galowo, proteza w M-pakiecie itp.
Ciekawe czy da radę w niej biegac

~prophetess

2022-10-30, 19:56
vortexture napisał/a:

Ty też kompletnie nie masz pojęcia o czym jest ta dyskusja. Zapytaj kogoś starszego, ale najpierw odród lekcje



Wielce k***a „dorosły” a masz ból dupy o to, że ludzie zrzucili się na protezę gościowi bez nogi :idzwch*j:
ch*ja powinno cię interesować jaki samochód ktoś posiada, ile ma w portfelu i na co przeznacza swoje własne pieniądze.

ph5i5

2022-10-30, 19:57
Ciesze się, że Velture chodzi, powodzenia i wytrwałości w rehabilitacji. Gratuluje tym co się dołożyli trafnej inwestycji.

A w komentarzach jak zwykle gówno burza.

nowycrteam

2022-10-30, 20:02
Ale jabani sobie za kilka rurek 50k + życzą... Max 15 tys powinna taka protez kosztować żerują tylko na ludziach ch*je

Mpp2007

2022-10-30, 20:05
Broda godna tiktokerow kadyrowa