18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Proteza Veltura - Podziękowania dla sadoli. (cały materiał)

~Velture • 2022-10-30, 16:07
Witajcie.

Wrzucam ogólnie zaktualizowany temat.

(co do grafiki to ze względów technicznych w chwili obecnej nie ma grafiki sadistica - lej jest tymczasowy i jest owinięty w takie coś... w coś takiego, że się na to nie da ani nadrukować ani nakleić. czekamy do leja ostatecznego z włókna węglowego. Na nodze też nie ma ponieważ "dynamicznie" zmienia się długość rurki i póki nie będzie już finalnej długości to jej nie dotykam.)

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc.
Udało się uzbierać łącznie (na zrzutce oraz innymi kanałami) ponad 65 tysięcy złotych.
Wpłaty od osób z sadistica stanowiły ok. 75% łącznych dotacji. Jesteście niesamowici.
Nie wiem jak wam dziękować.
Chcę również podziękować społeczności Stajni Ogarów oraz Max-Play.
Wyrazy uznania dla firmy DB-Schenker za pomoc.
Też chciałbym podziękować wszystkim innym znajomym, którzy wiem, że i tak nie wchodzą na sadola.

Proteza pierwotnie miała kosztować ponad 56 tysięcy złotych ale udało się utargować do 53.000zł.
Jest to koszt całej protezy z 3 lejami (2 tymczasowe - widoczne na fotce - oraz ostatecznym z włókna węglowego.).

Protezę wykonała firma OPSA z Wilanowa, za co bardzo serdecznie dziękuję.

Reszta pieniędzy poszła na rehabilitację (koszt miesięczny to 2880zł), na prywatnych lekarzy specjalistów (ponad 3500zł łącznie + dojazdy i inne koszty) oraz na inne rzeczy związane z leczeniem m.in. codzienne bandażowanie, leki przeciwbólowe, leki neuroleptyczne, inne wyroby medyczne itd. (nie, nie na medyczną maryśkę - za to płacę ze swojej wypłaty)

Wrzucam chronologicznie "postępy". Na końcu filmy.

(jedyne zdjęcie "ze stopą" jakie mi się udało odszukać na starej komórce)
spoiler







spoiler


Filmy - po 6-7tyg rehabilitacji.



https://www.sadistic.pl/cukrzyca-stresowa-ku-przestrodze-weltor-powrocil-vt560054,315.htm - cała historia.
https://www.sadistic.pl/podziekowania-dla-sadoli-od-weltora-vt560087,105.htm - film z podziękowaniami.
https://www.sadistic.pl/ruszyla-zbiorka-na-proteze-dla-velture-vt560092.htm - zbiórka.


https://www.sadistic.pl/moze-i-ty-vt478157,60.htm - JAK ZAWSZE ZACHĘCAM DO ZOSTANIA DAWCĄ SZPIKU!

croyna

2022-10-30, 18:14
~VeIture napisał/a:

C140 600SEC V12 6.0l



to ja wdowi grosz przelałem przy pustej lodówce, po tym jak sam musiałem sprzedać auto ziomkowi, który szcześćsetą jeździ XDDD niech Ci proteza służy 100 lat, ale czuję się wyr*chany

~Velture

2022-10-30, 18:18
Heliar napisał/a:

Ciekawi mnie co to za zawór na dole leja, to coś do odpowietrzania, żeby kikut się nie zassał??
Muszę kiedyś przyczaić na parkingu, jak tacy z protezami wychodzą z samochodu, bocian nie dał by rady Czy taką sztuczkę idzie wykonać w dżinsach, czy wduszenie "guzika" jest niemożliwe, bo np. tkanina za gruba?
Odnośnie piwniczaków powyżej, kto chciał ten dał, najważniejsze to cieszyć się z tego co się ma, a nie patrzeć na innych i zgrzytać zębami, życie jest wtedy piękniejsze. Sam bym nie dał, ale się upubliczniłeś, a to wymaga odwagi, większość ludzi jej nie ma.



To zawór ciśnieniowy. Na tę gumę jaką na fotce którejś widać (nazywa się liner) zakłada się taką uszczelkę jakby i potem wkłada kikut z tym sprzętem do leja. Zawór jest jednostronny i wkładając wypychasz powietrze nim a potem trzyma ci nogę na podciśnienie. Jest to niezbędne ponieważ mam BARDZO MAŁO KOŚCI. Kikut wydaje się dłuższy ale nie ma w nim prawie kości i to rozwiązanie podciśnieniowe pozwala w miarę sztywno mieć zamocowaną protezę.
Ma w od zewnątrz guziczek metalowy i jak się go trzyma to puszcza i można wyjąć nogę z leja.

Co do dżinsów to ja nosze tzw. bojówki. Tak, da się w nich taką sztuczkę wykonać wsiadając/wysiadając bez żadnego problemu.
Noszę krótkie spodnie ponieważ tak o wiele łatwiej mi zdejmować i zakładać protezę niż w długich gdzie proteza musi być najpierw przełożona przez nogawkę.
Poza tym fajnie wygląda na widoku kolano ;)

Dzięki za pomoc :)

Wiewór

2022-10-30, 18:20
ch*jnia bo dalej trzeba kupować dwa buty

W Polsce auto dalej wyznacznikiem zamożności. Ja pie**ole gdzie ja żyje.
To właściciel telefoniki jest k***a biedakiem bo jeździł passatem

jawox

2022-10-30, 18:21
vortexture napisał/a:

No bez jaj.
Rozumiem jakby o pomoc poprosił ktoś kto nie ma kompletnie nic ale skoro masz auto o wartości porównywalnej lub większej do tego co zostało ci zebrane to aż się nóż otwiera w kieszeni.
Nigdy nie zrozumiem takiego zachowania kiedy ktoś wyciąga ręce po kasę kiedy ma możliwość aby zdobyć ją samemu.



A tobie co? Komuna na łeb spadła, że cudzymi pieniędzmi się chcesz rządzić??? Moja kasa - moja sprawa. Ja tobie do portfela nie zaglądam więc i tobie niech żal dupska nie ściska, że ktoś dostał a ty nie.

A odnośnie fury Veltura - kto bogatemu zabroni drogim autkiem jeździć :D

Pozdro

esa

2022-10-30, 18:26
patrząc na piwa postawione i otrzymane ,to widać ,że już taka natura co ciągnie tylko do siebie

Bo...........wa

2022-10-30, 18:30
WzajemniE napisał/a:

Podoba mi się Twoja radość po przejściu kilku kroków. Niby nic wielkiego, ale to naprawdę wiele, czym się brodaczu!



To mał y krok dla Veltura, ale ogromny dla karła.

vortexture

2022-10-30, 18:38
jawox napisał/a:

A tobie co? Komuna na łeb spadła, że cudzymi pieniędzmi się chcesz rządzić??? Moja kasa - moja sprawa. Ja tobie do portfela nie zaglądam więc i tobie niech żal dupska nie ściska, że ktoś dostał a ty nie.
A odnośnie fury Veltura - kto bogatemu zabroni drogim autkiem jeździć
Pozdro



Ja nie decyduję o tym co robisz z pieniędzmi tylko komentuję żebractwo. Jak kiedyś dorośniesz to może zrozumiesz

Kieru

2022-10-30, 18:39
zajebiście! Dużo zdrowia!

qaz123edc

2022-10-30, 18:46
vortexture napisał/a:

Ja nie decyduję o tym co robisz z pieniędzmi tylko komentuję żebractwo. Jak kiedyś dorośniesz to może zrozumiesz



Dokładnie, przecież takie internetowe żebry to jest ostateczność. Mnie by było wstyd. Tak zwyczajnie, po ludzku

homorek

2022-10-30, 18:48
ch*j z tym... Wracaj do zdrowia i następne foty jak rowerem zapie**alasz po chodniku :D

darek1234

2022-10-30, 18:53
vortexture napisał/a:

Ja nie decyduję o tym co robisz z pieniędzmi tylko komentuję żebractwo. Jak kiedyś dorośniesz to może zrozumiesz



qaz123edc napisał/a:

Dokładnie, przecież takie internetowe żebry to jest ostateczność. Mnie by było wstyd. Tak zwyczajnie, po ludzku



A co was to k***a obchodzi, kazał ktoś się wam składać? Akcja była spontaniczna i życzliwa dla potrzebującego i dobrze wyszło. Komentować to zawistnie tym bardziej, że Velture uczciwie do tematu podchodzi, jest tak ch*jowe, że aż przykre?

petru23

2022-10-30, 18:55
Połamania nóg na nowej drodze życia :amused:

TylerPL

2022-10-30, 18:56
Zadam takie "techniczne" pytanie, bo na pewno się ważyłeś przed i po szpitalu, żeby zobaczyć ile schudłeś, no i polega problem asymetryczności pomiaru przed-po. Masz jakieś dane na temat "ile % objętości ciała" zajmuje nogą?

dżonyłojlker

2022-10-30, 19:01
Wiewór napisał/a:

WYpie**alAJ zawistna polska k***o



Miałeś prawo tylko do wypie**alaj, albo do nazwania Angela ch*jem za większą wpłatę. Za "polską k***ę" przysługuje taka nagroda jaką otrzymał twój bożek Loaloa

Regulamin forum:
4.3 ...Autor wątku lub komentarza powinien upewnić się, że umieszczana przez niego treść nie łamie praw autorskich oraz prawa RP.

Art. 133. KK
Znieważenie Narodu lub Rzeczpospolitej Polskiej
Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

KONTO ZABLOKOWANE


Mam nadzieję, że jakiś prawdziwy Polak katolik patriota, poczuje się urażony i podpie**oli cię na skrzynkę :mikolaj: