18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Proteza Veltura - Podziękowania dla sadoli. (cały materiał)

~Velture • 2022-10-30, 16:07
Witajcie.

Wrzucam ogólnie zaktualizowany temat.

(co do grafiki to ze względów technicznych w chwili obecnej nie ma grafiki sadistica - lej jest tymczasowy i jest owinięty w takie coś... w coś takiego, że się na to nie da ani nadrukować ani nakleić. czekamy do leja ostatecznego z włókna węglowego. Na nodze też nie ma ponieważ "dynamicznie" zmienia się długość rurki i póki nie będzie już finalnej długości to jej nie dotykam.)

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc.
Udało się uzbierać łącznie (na zrzutce oraz innymi kanałami) ponad 65 tysięcy złotych.
Wpłaty od osób z sadistica stanowiły ok. 75% łącznych dotacji. Jesteście niesamowici.
Nie wiem jak wam dziękować.
Chcę również podziękować społeczności Stajni Ogarów oraz Max-Play.
Wyrazy uznania dla firmy DB-Schenker za pomoc.
Też chciałbym podziękować wszystkim innym znajomym, którzy wiem, że i tak nie wchodzą na sadola.

Proteza pierwotnie miała kosztować ponad 56 tysięcy złotych ale udało się utargować do 53.000zł.
Jest to koszt całej protezy z 3 lejami (2 tymczasowe - widoczne na fotce - oraz ostatecznym z włókna węglowego.).

Protezę wykonała firma OPSA z Wilanowa, za co bardzo serdecznie dziękuję.

Reszta pieniędzy poszła na rehabilitację (koszt miesięczny to 2880zł), na prywatnych lekarzy specjalistów (ponad 3500zł łącznie + dojazdy i inne koszty) oraz na inne rzeczy związane z leczeniem m.in. codzienne bandażowanie, leki przeciwbólowe, leki neuroleptyczne, inne wyroby medyczne itd. (nie, nie na medyczną maryśkę - za to płacę ze swojej wypłaty)

Wrzucam chronologicznie "postępy". Na końcu filmy.

(jedyne zdjęcie "ze stopą" jakie mi się udało odszukać na starej komórce)
spoiler







spoiler


Filmy - po 6-7tyg rehabilitacji.



https://www.sadistic.pl/cukrzyca-stresowa-ku-przestrodze-weltor-powrocil-vt560054,315.htm - cała historia.
https://www.sadistic.pl/podziekowania-dla-sadoli-od-weltora-vt560087,105.htm - film z podziękowaniami.
https://www.sadistic.pl/ruszyla-zbiorka-na-proteze-dla-velture-vt560092.htm - zbiórka.


https://www.sadistic.pl/moze-i-ty-vt478157,60.htm - JAK ZAWSZE ZACHĘCAM DO ZOSTANIA DAWCĄ SZPIKU!

~_Killa_

2022-10-30, 17:03
No i elegancko ze sie udalo ze wszystkim, troche czasu minelo ale juz na prostej. Widze ze koszulka z Overwatcha zalozona - mam nadzieje ze chociaz nie ladujesz kasy w ten gowniany shop co dodali teraz :D

xiro

2022-10-30, 17:06
VeIture napisał/a:

C140 600SEC V12 6.0l



Czyli zrzutka była na paliwo
:mrgreen:

vortexture

2022-10-30, 17:12
~VeIture napisał/a:

C140 600SEC V12 6.0l



No bez jaj.

Rozumiem jakby o pomoc poprosił ktoś kto nie ma kompletnie nic ale skoro masz auto o wartości porównywalnej lub większej do tego co zostało ci zebrane to aż się nóż otwiera w kieszeni.

Nigdy nie zrozumiem takiego zachowania kiedy ktoś wyciąga ręce po kasę kiedy ma możliwość aby zdobyć ją samemu.

PIs

2022-10-30, 17:18
vortexture napisał/a:

No bez jaj.
Rozumiem jakby o pomoc poprosił ktoś kto nie ma kompletnie nic ale skoro masz auto o wartości porównywalnej lub większej do tego co zostało ci zebrane to aż się nóż otwiera w kieszeni.
Nigdy nie zrozumiem takiego zachowania kiedy ktoś wyciąga ręce po kasę kiedy ma możliwość aby zdobyć ją samemu.



A to Ty nie wiesz, że frajerów trzeba golić? Ja tam złotówki nie dałem.

Marcinqqq

2022-10-30, 17:19
palec mnie boli od skrola ch*ju, bo się temat nie zwiną tylko na całej stronie jest, a osobiście ch*j mnie to boli co i jak

~Velture

2022-10-30, 17:22
Marcinqqq napisał/a:

palec mnie boli od skrola ch*ju, bo się temat nie zwiną tylko na całej stronie jest, a osobiście ch*j mnie to boli co i jak



Właśnie dziwne, że się nie zwinął. Zwykle się zwijają jak mają powyżej X pikseli wysokości.

vortexture

2022-10-30, 17:24
PIs napisał/a:

A to Ty nie wiesz, że frajerów trzeba golić? Ja tam złotówki nie dałem.



Ja również.

Wiem. Żebractwo zrobiło się bardzo popularne i co najgorsze zostało w jakimś sensie znormalizowane w systemie wartości społecznych. Cokolwiek się stanie to widzę pytania czy już jest jakaś zbiórka czy coś.

Mojemu znajomemu spalił się dom i też pierwsze co zrobili to założyli zrzutkę. Ale o ubezpieczeniu to nie pomyśleli, tępe ch*je.

~Velture

2022-10-30, 17:36
vortexture napisał/a:

Ja również.
Wiem. Żebractwo zrobiło się bardzo popularne i co najgorsze zostało w jakimś sensie znormalizowane w systemie wartości społecznych. Cokolwiek się stanie to widzę pytania czy już jest jakaś zbiórka czy coś.
Mojemu znajomemu spalił się dom i też pierwsze co zrobili to założyli zrzutkę. Ale o ubezpieczeniu to nie pomyśleli, tępe ch*je.



Fajnie, fajnie. Ja pierwsze co zrobiłem to co innego i nawet słowem nie poprosiłem o pieniądze. Poprosiłem o EWENTUALNE wpłaty w krypto od osób które mają krypto bo jeśli ktoś ma to znaczy, że go stać aby "stracić" dorzucając się.

Dopiero potem po ponad 24h od tematu który dałem w celu informacyjnym i KU PRZESTRODZE ludzie namówili mnie abym schował dumę w kieszeń i założył zrzutkę.

Tu jest ta różnica. Ja byłem 3mc prawie bez nogi i słowa "proszę" nie użyłem nigdy do nikogo. Tez pisałem w pierwotnym temacie, że się wstydzę i krępuję prosić.

Miło, że się nie dorzuciłeś to nie masz żadnego prawa narzekać. Inni chcieli się dorzucić i zrobili to z rozmachem. Dlaczego? Ich sprawa, nie twoja.

vortexture

2022-10-30, 17:47
VeIture napisał/a:

Miło, że się nie dorzuciłeś to nie masz żadnego prawa narzekać.



Chcesz mi zabrać prawo do komentowania sytuacji dlatego że się osobiście nie dorzuciłem?
No nie za dobrze to wygląda. Niestety, mam prawo komentować to co zauważyłem i właśnie to robię.

Rozumiem że zrzutka na cokolwiek to bardzo wygodna forma pomocy finansowej która od zainteresowanego nie wymaga prawie nic ale czasem to po prostu przesada.

Wiewór

2022-10-30, 17:51
vortexture napisał/a:

No bez jaj.
Rozumiem jakby o pomoc poprosił ktoś kto nie ma kompletnie nic ale skoro masz auto o wartości porównywalnej lub większej do tego co zostało ci zebrane to aż się nóż otwiera w kieszeni.
Nigdy nie zrozumiem takiego zachowania kiedy ktoś wyciąga ręce po kasę kiedy ma możliwość aby zdobyć ją samemu.



WYpie**alAJ zawistna polska k***o

(Korzystam ze swojego prawa do amnestii, za zgrzeszenie na sadisticu, za przelanie kasy na lisia nogę)


Wyglądasz jak Husajn jak go wyciągnęli z nory :lol:

ratford

2022-10-30, 17:54
wojownik070707 napisał/a:

j***ny k***a Robocop



i do tego żebrak :D

AnalAcrobat

2022-10-30, 17:56
Ten ryj, to mógłbyś na harda wrzucać

assoholicxx

2022-10-30, 18:09
I to jest zajebiste w tym całym internecie. Powodzenia chłopie! Teraz jesteś prawdziwy terminator :)

Heliar

2022-10-30, 18:12
Ciekawi mnie co to za zawór na dole leja, to coś do odpowietrzania, żeby kikut się nie zassał??

Muszę kiedyś przyczaić na parkingu, jak tacy z protezami wychodzą z samochodu, bocian nie dał by rady ;-) Czy taką sztuczkę idzie wykonać w dżinsach, czy wduszenie "guzika" jest niemożliwe, bo np. tkanina za gruba?

Odnośnie piwniczaków powyżej, kto chciał ten dał, najważniejsze to cieszyć się z tego co się ma, a nie patrzeć na innych i zgrzytać zębami, życie jest wtedy piękniejsze. Sam bym nie dał, ale się upubliczniłeś, a to wymaga odwagi, większość ludzi jej nie ma.