18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Premium (utrzymanie serwisu w przyszłosci)

Centurion • 2024-04-09, 11:29
Jeżeli nie dostaliście odznaki wyślijcie potwierdzenie płatności ze zrzutki na adres zrzutka.sadistic@gmail.com

Witajcie,

Z zebranych ze zrzutki pieniędzy zrobiłem już zamówienie na serwery, rozliczenie przedstawię później jak dostaniemy faktury, To nam rozwiązuje problem na pół roku jeśli chodzi o koszty operacyjne serwisu, ale niestety trzeba już zacząć myśleć co dalej (dodatkowo lipiec i sierpień to martwe okresy ze względu na sezon urlopowy). Przychody z reklam które mamy z miesiąca na miesiąc maleją i ja nie widzę tutaj opcji że coś się poprawi. Najchętniej pozbyłbym się ich całkowicie i na zawsze bo tylko zaśmiecają stronę. Nie chcemy też skończyć jak inne strony na których bannery reklamowe zajmują 50% ekranu.

Zrzutek nie chcemy już więcej robić, chyba że nie będzie wyboru. Chcielibyśmy przejść na model dobrowolnego stałego wsparcia w zamian za dodatkowe opcje, które dodamy, mogłoby to być:
- brak reklam, jakichkolwiek
- dostęp do dodatkowego działu
- możliwość wgrywania własnych emotikon
- jakaś forma mini-bloga
- jakieś wyróżnienie konta w postach/profilu
- możliwość pokolorowania nicka
- ...coś więcej co możecie zasugerować

Niektórzy pewnie wsparliby nas i bez tego, ale jeśli będziemy ur*chamiać taką usługę Premium to jest to wymagane.

Rejestrację i dostęp do działu Hard planujemy pozostawić bez zmian.

W grę wchodzą tylko dwie opcje - operator płatności albo Patronite. Bezpośrednich przelewów nie jesteśmy w stanie ogarnąć przy setkach wpłat. W obu tych przypadkach będziemy musieli zapłacić jakieś prowizje operatorom, przyjmijmy ok. 15%.

Przy Patronite dojdzie nam problem powiązania wpłat z kontami użytkowników na stronie. Odznaki dla kont ze Zrzutki przyporządkowałem kilka godzin. Fajnie to zrobić raz, ale na dłuższą metę jest to trudne. Wolałbym to jednak zautomatyzować ;)

Jako że nie mam doświadczenia w takich rzeczach to napiszcie w jaki sposób moglibyście wesprzeć nasz serwis i na jakie kwoty?

Żadne tego typu rzeczy i tak nie pojawią się zanim nie dokończę i nie wdrożę nowej wersji serwisu, to raczej nie stanie się do końca tego miesiąca.

TwójCzarnyPan

2024-04-25, 17:38
A może niech każde antypiwo, czyli piwo ujemne, odbiera użytkownikowi jedno piwo dodatnie? Już widzę, jak Halman by się ucieszył. :mrgreen:

PIs

2024-04-25, 17:41
A czy po określonej liczbie antypiw, temat poleci do kosza?

TwójCzarnyPan

2024-04-25, 17:43
Angel napisał/a:

System karania użytkowników z pewnością będzie wymagał wprowadzenia sztywnych zasad żeby ten kto wykupił jakiś pakiet nie czół się bezkarny i myślał że może więcej bo zapłacił 5 zł.
Konkretne przewinienie = konkretna kara.
Jestem za wprowadzeniem krótszych banów na pisanie (3, 7, 14, 30, 45, 90 i PERM)
Też nie można popadać w paranoję że za np robienie dubli otrzyma sie perma.


Dla użytkowników Premium wprowadźcie kary pieniężne, np. anulowanie pakietu premium żeby musiał go wykupić ponownie. W ten sposób im droższy pakiet, tym grzeczniejszy użytkownik bo ma więcej do stracenia.

trytodie

2024-04-25, 22:56
Przekombinujecie panowie. Zwróćcie uwagę na trendy dużych serwisów, które wydały olbrzymie pieniądze (lub czas) na zebranie danych, na podstawie których wprowadzone zostały lub wycofane funkcjonalności. YouTube ukrył łapki w dół. Facebook wprowadził różne reakcje, a Instagram ma tylko serduszko.
Wprowadzanie dodatnich i ujemnych punktacji, które miałyby się jeszcze sumować to strzał w kolano. Negatywnie odbierana funkcja, budząca frustrację i niezadowolenie użytkowników.

Dwie różne reakcje to trend z Facebooka który mógłby zadziałać. Mam na myśli piwo / kupa. Ale robienie nowych algorytmów na stronę główną bazującą na tych reakcjach to trochę akcja w ciemno. Nie wiadomo jak się przyjmie.
Proponowałbym nie zmieniać tego co dobre i działa.
Co najwyżej można utworzyć dodatkowe rankingi top materiałów, które będą brały pod uwagę liczbę piw i kup.
Ewentualnie pozostawić w decyzji użytkowników który materiał obejrzy a który przeskroluje dalej, jeśli ikony i wartości przy piwie / kupach będą wystarczająco wyeksponowane a system będzie działał jak IG i sprawnie przewijał wideo. Jeśli zobaczę sporo kup to po prostu śmignę palcem dalej. Taki materiał może ale nie musi być skazany na ignorowanie przez społeczność.

majeńka

2024-04-26, 06:28
Może by tak ostrzeżenia dzielić przez aktywność danego użyszkodnika? Bo obecny system to promocja multikont. Uczciwy użytkownik dostaje 5 punktów i ogląda Sadola przez szybkę, multikonto nawet warnów nie zauważa.

Taki Haluś nawet gdyby miał 99% skuteczność wykrywania dubli, dostałby perma po miesiącu. Z tego co słyszę musi co chwila błagać o zdjęcie punktów.

Centurion

2024-04-26, 09:06
Ja do idei ujemnych ocen nie jestem przekonany, ale temat tu powraca regularnie. Na pewno nie zostanie to udostępnione wszystkim i na pewno będzie to dodatkowo liczone gdzieś obok nie będzie czymś w stylu "minusowania" piw. Może się okazać że i tak nikt nikt z tego nie będzie korzystał a może wyjść całkiem dobrze - ciężko to przewidzieć, ale będzie to wielka rewolucja dla serwisu który przez ponad 16,5 roku miał tylko opcje głosowania na +.

~Angel

2024-04-26, 09:40
Oczywiście że ujemne oceny wpłyną wyłącznie negatywnie. Osoby nie wrzucające nic i nie komentujące nie są narażone na krytykę więc ujemne piw/punkty dotyczą wyłącznie ludzi udzielających się i osoby rozwijające forum. Ujemne piwa tylko zniechęca ludzi do dodawania materiałów bo zawsze znajdą się ludzie którzy dadzą "-" za autora czy dla zabawy. Sami nic nie wstawiają a do krytykowania innych są pierwsi.

Centurion

2024-04-26, 11:03
Jedyny serwis który kojarzę i ma ujemne oceny to Wykop który ma "zakop" ale tam widać to info dopiero po wejściu w wątek na samym dole. Szczerze mówiąc to nawet nie wiem gdzie wizualnie by miała się pojawić taka ikonka "antypiwa", zwłaszcza na mobilnej wersji gdzie jest naprawdę bardzo mało miejsca, a z mobilnej korzysta 2/3 osób.

Zrobienie różnych "reakcji" chyba byłoby zbyt dziecinne jak na tak poważny serwis 8-)

~REsadER

2024-04-26, 11:36
Centurion, ikony muszą być obok siebie a inne reakcje to już komentarze...

Angel, dlatego nie dla psa kiełbasa... mod/adm mogą wyrazić swoją opinię i temat suszyć, usuwać - opinia innych też powinna być widoczna (nie tylko w komentarzach) i brana pod uwagę

PIs

2024-04-26, 12:01
Wy się lepiej w końcu weźcie za moderację. Jak tandetne materiały lądowały na stronie tak lądują. To tylko jeden z kilku tematów dzisiaj wrzuconych czy to w poczekalnie, czy hard, który powinien natychmiastowo wylecieć. Jak sam Centurion pisał to jest poważna strona, a nie jakiś Kwejk czy inne gówno. Ale wiadomo, macie tu kilku swoich nietykalnych pupilków https://www.sadistic.pl/witam-vt590958.htm

Centurion

2024-04-26, 12:10
Jak sam Centurion pisał już nie raz - nie podoba Ci się to sam dodaj coś lepszego

trytodie

2024-04-26, 17:17
Centurion napisał/a:

Jak sam Centurion pisał już nie raz - nie podoba Ci się to sam dodaj coś lepszego



Masz rozdwojenie jaźni :d
Ja w tą myśl staram się wrzucać dobre materiały, wiadomo znajdzie się jakiś fejk typu „rotor challenge” który jednak dobrze się przyjął.
Mimo wszystko fakt, negatywnie na społeczność wpływa uprzywilejowanie użytkowników, którzy wrzucają coś, co trafiłoby na sucharów gdyby wrzucił to jakiś random. Wasza decyzja, wasz portal, natomiast my możemy tylko opiniować w dobrej wierze. Opinię zawsze można wrzucić do kosza

:mrgreen:

ale intencje są dobre, a po to też jest forum żeby debatować.