18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Premium (utrzymanie serwisu w przyszłosci)

Centurion • 2024-04-09, 11:29
Jeżeli nie dostaliście odznaki wyślijcie potwierdzenie płatności ze zrzutki na adres zrzutka.sadistic@gmail.com

Witajcie,

Z zebranych ze zrzutki pieniędzy zrobiłem już zamówienie na serwery, rozliczenie przedstawię później jak dostaniemy faktury, To nam rozwiązuje problem na pół roku jeśli chodzi o koszty operacyjne serwisu, ale niestety trzeba już zacząć myśleć co dalej (dodatkowo lipiec i sierpień to martwe okresy ze względu na sezon urlopowy). Przychody z reklam które mamy z miesiąca na miesiąc maleją i ja nie widzę tutaj opcji że coś się poprawi. Najchętniej pozbyłbym się ich całkowicie i na zawsze bo tylko zaśmiecają stronę. Nie chcemy też skończyć jak inne strony na których bannery reklamowe zajmują 50% ekranu.

Zrzutek nie chcemy już więcej robić, chyba że nie będzie wyboru. Chcielibyśmy przejść na model dobrowolnego stałego wsparcia w zamian za dodatkowe opcje, które dodamy, mogłoby to być:
- brak reklam, jakichkolwiek
- dostęp do dodatkowego działu
- możliwość wgrywania własnych emotikon
- jakaś forma mini-bloga
- jakieś wyróżnienie konta w postach/profilu
- możliwość pokolorowania nicka
- ...coś więcej co możecie zasugerować

Niektórzy pewnie wsparliby nas i bez tego, ale jeśli będziemy ur*chamiać taką usługę Premium to jest to wymagane.

Rejestrację i dostęp do działu Hard planujemy pozostawić bez zmian.

W grę wchodzą tylko dwie opcje - operator płatności albo Patronite. Bezpośrednich przelewów nie jesteśmy w stanie ogarnąć przy setkach wpłat. W obu tych przypadkach będziemy musieli zapłacić jakieś prowizje operatorom, przyjmijmy ok. 15%.

Przy Patronite dojdzie nam problem powiązania wpłat z kontami użytkowników na stronie. Odznaki dla kont ze Zrzutki przyporządkowałem kilka godzin. Fajnie to zrobić raz, ale na dłuższą metę jest to trudne. Wolałbym to jednak zautomatyzować ;)

Jako że nie mam doświadczenia w takich rzeczach to napiszcie w jaki sposób moglibyście wesprzeć nasz serwis i na jakie kwoty?

Żadne tego typu rzeczy i tak nie pojawią się zanim nie dokończę i nie wdrożę nowej wersji serwisu, to raczej nie stanie się do końca tego miesiąca.

~Velture

2024-04-13, 07:32
trytodie napisał/a:

Ludzie widzę nie mają pojęcia o biznesowych kosztach serwerów, dostępności, przestrzeni. Konsumenckie sprzętu i hostingi to zupełnie inna bajka i poziom kosztów.
Ale co do prowizji za operatora płatności się nie zgodzę. My mamy sklep na PaYu z 1,6 procentem marży. Wiadomo, że to zależy od tego jak się z nimi ugadasz i zawsze możesz negocjować jak już zobaczą miesięczną liczbę transakcji.



Tak tylko będzie zawsze zapis o ilości transakcji miesięcznie który trzeba będzie wyrobić. Jak spadnie to wtedy wzrośnie albo może operator wypowiedzieć umowę.

Przykład z mojego życia z firmy kolporter która była operatorem płatności kiedy prowadziłem swój sklep. Miałem dobre warunki jesli chodziło o płatności kartą więc nie rozumiałem na co narzekają ludzie u których nie można płacić kartą, że niby drogo.
Okazało się, że jak kończyłem działalność i chciałem zrezygnować bo mi się już kończył okres z nimi i tak to mi sami zerwali umowę dopie**alając ponad 2 kafle kary za zerwanie bo nie wywiązałem się z zapisów w umowie... bo nie sprzedawałem wystarczającej ilości doładowań do telefonów. Tak, taki k***a miałem gdzieś zapis małym druczkiem na którejś z dziesiątek stron regulaminu do umowy, że musze miesięcznie mieć min. 5 tysięcy PLN sprzedaży doładowań do telefonów przez ich terminal a ponieważ pod koniec miałem mniej przez 3 miesiące to złamałem umowę.

Witamy w PL.

TwójCzarnyPan

2024-04-13, 11:56
Be6he6mo6th napisał/a:

Chciałbym powiedzieć, żebyś uważał Centurion, co kto mówi i doradza. Czasem wśród doradców są tacy, którzy z chęcią wbili nóż w plecy.


I jeszcze inni i niektórzy wbijają mu szpilki.
To nie ludzie. To wilki.
(Jarząbek Wacław, trener 2-giej klasy)

trytodie

2024-04-13, 16:35
Jakby co to mogę pomóc jako programista web (biegly JS, PHP, SQL) Stworzyłem system klasy ERP, żadne integracje w tym z operatorami płatności nie są mi obce. Mogę zaoferować atrakcyjną stawkę godzinową.
Jak coś to PW.

Centurion

2024-04-13, 20:03
cenay napisał/a:

1. Jaki procent kosztów utrzymania serwisu pokrywają reklamy?
2. Jakie są widoki na przyszłość w zakresie przychodu z reklam?

Nie ma żadnych widoków na przyszłość. W tej chwili reklamy może pokryją 1/4 kosztów, może nawet bliżej 1/5, a przed nami lipiec i sierpień, czyli martwy okres w branży.

trytodie napisał/a:

Ale co do prowizji za operatora płatności się nie zgodzę. My mamy sklep na PaYu z 1,6 procentem marży. Wiadomo, że to zależy od tego jak się z nimi ugadasz i zawsze możesz negocjować jak już zobaczą miesięczną liczbę transakcji.



Możliwe że przestrzeliłem, dawno nie wdrażałem już takich rzeczy, prowizja zależy na pewno od ilości transakcji i obrotów.
Patronite bierze 8% brutto prowizji + jeszcze ewentualne prowizje od operatorów płatności.

~McSadol

2024-04-13, 21:18
Nie załapałem się na zrzutę (robota mnie goni) , więc czekam na następną .. Patronite nie było by głupią opcją ..

~Velture

2024-04-13, 22:10
McSadol napisał/a:

Nie załapałem się na zrzutę (robota mnie goni) , więc czekam na następną .. Patronite nie było by głupią opcją ..



ale 8% ciągną a to kurestwo.

draxidox

2024-04-14, 02:36
Może uruchomić jakiś merchant? Kubki, koszulki, wlepki itp żeby z tego źródełka coś wpadło na pokrycie kosztów. Kurde, jakiś fajny 0,5L kubeł na herbate w kształcie czaszki z podpisem sadistic.pl brałbym jak żyd odsetki.

trytodie

2024-04-14, 08:19
draxidox napisał/a:

Może uruchomić jakiś merchant? Kubki, koszulki, wlepki itp żeby z tego źródełka coś wpadło na pokrycie kosztów. Kurde, jakiś fajny 0,5L kubeł na herbate w kształcie czaszki z podpisem sadistic.pl brałbym jak żyd odsetki.



To na alibabie trzeba zamówić !

~mg_schutze

2024-04-14, 17:08
Sorka znowu zamuliłem, te ciągłe wyjazdy... Będzie jeszcze zrzutka organizowana?

Centurion

2024-04-25, 13:47
Po wstępnych przemyśleniach.

Pamiętajcie że głównym celem jest sfinansowanie działalności forum, tak aby mogło nadal funkcjonować. Podstawowe opcje pozostaną darmowe. Po prostu musimy jakoś uzbierać określoną kwotę co miesiąc skoro nie możemy liczyć na wystarczające wpływy z reklam.


Rzeczy które pozostaną darmowe:
- rejestracja, logowanie, usunięcie konta
- przeglądanie wszystkich for/działów do których ma się dostęp obecnie
- dodawanie materiałów i komentowanie
- wystawianie piw
- ulubione tematy (max. 50) (to obciąża obecnie stronę jak ktoś doda tego dużo)
- informacja o powiadomieniach o odpowiedzi na swój komentarz lub wywołaniu w komentarzu (nowa opcja która zostanie dodana)


Rzeczy które zostaną lub mogą zostać udostępnione w wersji Premium (zależnie od tego ile ich będzie mogą trafić w różny zakres):
- całkowity brak reklam
- ulubione tematy bez limitu
- wystawianie "antypiw" dla tematów i komentarzy (jako dodatkowy licznik, po wprowadzeniu zostanie przetestowane to czy wartość będzie widoczna dla tych którzy nie mają wersji Premium oraz czy będzie wpływało na wychodzenie tematów z poczekalni)
- możliwość ignorowania tematów i postów użytkownika (nie licząc podpowiedzi przy dodawaniu tematu) - to na pewno w najdroższej wersji Premium
- możliwość zmiany nazwy użytkownika raz w miesiącu
- dostęp do shoutboxa lub formy jaką on docelowo przyjmie
- przycisk "download" na odtwarzaczu (czyli pobieranie od razu ze strony bez konieczności używania specjalnych przeglądarek lub wtyczek)
- możliwość ustawienia avatara
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika (1 kolor z 1 cieniem z wyłączeniem kolorów zastrzeżonych dla moderacji)
- przetrzymywanie nieprzeczytanych postów w bazie (max 14 dni), w nowej wersji nie będzie to już tak działało jak obecnie i tylko moderatorzy będą mieli domyślnie włączoną opcję bo bardzo ona obciąża bazę
- możliwość wysyłania prywatnych wiadomości - normalnie da się wysłać tylko do moderatora; w przypadku napisania wiadomości do osoby bez Premium będzie mogła ona raz odpisać; wiadomości nie będą już automatycznie usuwane po roku od napisania
- możliwość wgrywania własnych emotikon (będzie wymagało zatwierdzenia)
- możliwość ustawienia sygnatury w poście - będzie ona widoczna również dla niezalogowanych i wersji mobilnej - możliwość wstawienia małej reklamy 300x60px
- możliwość pisania na mikroblogu, jeżeli on się pojawi


Dodatkowo użytkownicy Premium otrzymają:
- odznakę lub informację w swoim profilu i przy postach (również w wersji mobilnej) - coś jak odznaka za udział w zrzutce
- dostęp do grupy Premium, które będzie miała ukryty dział Premium


Jeżeli chodzi o ostrzeżenia to będą zmienione ich zakresy - zamiast 30 dni będą to krótsze okresy za pierwsze ostrzeżenia i dłuższe za recydywy. Osoby z Premium będą mogły liczyć na lekką pobłażliwość, ale nie uchroni ich to przez blokadami jeśli nie będzie widać poprawy z ich strony.


Nie mam konta i nie chcę zakładać ale chciałbym wesprzeć serwi, jak mogę to zrobić?
Damy dodatkową opcje wpłaty dowolnej kwoty
Nie chcemy robić tego przez Patronite bo po 1. jest tam 8% prowizji, po 2. trzeba określić tam przedziały za które daje się wpłacającym określone benefity.

~REsadER

2024-04-25, 14:53
Centurion, może konkurs na nazwę "antypiw" ??

fajne opcje:
- wystawianie "antypiw"
- możliwość ignorowania
- przycisk "download"
- możliwość wgrywania własnych emotikon
- możliwość ustawienia sygnatury w poście

idzie do SB dodać możliwość rozmów bezpośrednio z użytkownikiem priv lub w stworzonej grupie?? - na zasadzie komunikatora

Centurion

2024-04-25, 14:58
Można spokojnie powiązać SB z PW czyli wysyłanie i odbieranie wiadomości bez potrzeby wychodzenia z SB, albo jako zakładka albo jakoś inaczej

💩 na przykład to mogłoby być "antypiwem" ;p

RobsoN

2024-04-25, 15:04
Też myślałem o kupię jako antypiwo…

A za recydywę proponuję bana na pół roku :lol: chyba nie muszę pisać o kim myślę ;)

oraz za 10 ostrzeżeń perma… i to jest bardzo słuszna koncepcja :)

~REsadER

2024-04-25, 15:19
Centurion,

SB + PW to już krok w przód :ok: zamysł, żeby usprawnić/przyspieszyć komunikację bezpośrednią...

postaw piwo lub stolca - jakiś pomysł jest, ale mało sadystyczny :) proponowałbym konkurs a następnie ankietę niech lud wybiera

~Angel

2024-04-25, 15:30
RobsoN napisał/a:

Też myślałem o kupię jako antypiwo…
A za recydywę proponuję bana na pół roku chyba nie muszę pisać o kim myślę
oraz za 10 ostrzeżeń perma… i to jest bardzo słuszna koncepcja



System karania użytkowników z pewnością będzie wymagał wprowadzenia sztywnych zasad żeby ten kto wykupił jakiś pakiet nie czół się bezkarny i myślał że może więcej bo zapłacił 5 zł.
Konkretne przewinienie = konkretna kara.
Jestem za wprowadzeniem krótszych banów na pisanie (3, 7, 14, 30, 45, 90 i PERM)

Też nie można popadać w paranoję że za np robienie dubli otrzyma sie perma.