18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Premium (utrzymanie serwisu w przyszłosci)

Centurion • 2024-04-09, 11:29
Jeżeli nie dostaliście odznaki wyślijcie potwierdzenie płatności ze zrzutki na adres zrzutka.sadistic@gmail.com

Witajcie,

Z zebranych ze zrzutki pieniędzy zrobiłem już zamówienie na serwery, rozliczenie przedstawię później jak dostaniemy faktury, To nam rozwiązuje problem na pół roku jeśli chodzi o koszty operacyjne serwisu, ale niestety trzeba już zacząć myśleć co dalej (dodatkowo lipiec i sierpień to martwe okresy ze względu na sezon urlopowy). Przychody z reklam które mamy z miesiąca na miesiąc maleją i ja nie widzę tutaj opcji że coś się poprawi. Najchętniej pozbyłbym się ich całkowicie i na zawsze bo tylko zaśmiecają stronę. Nie chcemy też skończyć jak inne strony na których bannery reklamowe zajmują 50% ekranu.

Zrzutek nie chcemy już więcej robić, chyba że nie będzie wyboru. Chcielibyśmy przejść na model dobrowolnego stałego wsparcia w zamian za dodatkowe opcje, które dodamy, mogłoby to być:
- brak reklam, jakichkolwiek
- dostęp do dodatkowego działu
- możliwość wgrywania własnych emotikon
- jakaś forma mini-bloga
- jakieś wyróżnienie konta w postach/profilu
- możliwość pokolorowania nicka
- ...coś więcej co możecie zasugerować

Niektórzy pewnie wsparliby nas i bez tego, ale jeśli będziemy ur*chamiać taką usługę Premium to jest to wymagane.

Rejestrację i dostęp do działu Hard planujemy pozostawić bez zmian.

W grę wchodzą tylko dwie opcje - operator płatności albo Patronite. Bezpośrednich przelewów nie jesteśmy w stanie ogarnąć przy setkach wpłat. W obu tych przypadkach będziemy musieli zapłacić jakieś prowizje operatorom, przyjmijmy ok. 15%.

Przy Patronite dojdzie nam problem powiązania wpłat z kontami użytkowników na stronie. Odznaki dla kont ze Zrzutki przyporządkowałem kilka godzin. Fajnie to zrobić raz, ale na dłuższą metę jest to trudne. Wolałbym to jednak zautomatyzować ;)

Jako że nie mam doświadczenia w takich rzeczach to napiszcie w jaki sposób moglibyście wesprzeć nasz serwis i na jakie kwoty?

Żadne tego typu rzeczy i tak nie pojawią się zanim nie dokończę i nie wdrożę nowej wersji serwisu, to raczej nie stanie się do końca tego miesiąca.

kretowicz14

2024-04-10, 18:15
surojak napisał/a:

a Może założyć własny serwer? Tutaj to by były koszta za prąd (stałe) i to wszystko i położyć nacisk na całkowitą wolność? za 50.000 rocznie można by postawić sensowny serwer i sadolowe chomiki mogły by isć na emeryture.



Złożyć i co dalej. Kto utrzyma devops, kto będzie awarie usuwał - jeden server to też za mało. Najlepiej min 3 maszyny - nie trzeba macierzy. Gdzie koszty infrastruktury sieciowej itd? Jakieś systemy gaszenia - bo przecież to może się zapalić, i backup też w innej lokalizacji.
W domu? Ale jak, w sensie wydzielić pomieszczenie warte 100k by mieć za ścianą szum?
Koszt klimy i prądu to też mocne koszta. Koszt kolokacji - to na łącza zje wszystko (tam się płaci od TB).

Na każde ale do tego - dodam iż miałem kolokację, mam szafę która taki sadistic cały 5x by utrzymało, albo nawet lepiej. Branżę i koszta znam znam dość dobrze.

To i tak dziwię się, że tylko tyle.

Be6he6mo6th

2024-04-10, 18:28
Chciałbym powiedzieć, żebyś uważał Centurion, co kto mówi i doradza. Czasem wśród doradców są tacy, którzy z chęcią wbili nóż w plecy. Od konkurencji po pożytecznych idiotów. Nie sugeruj się też tym kto ile wpłacił. Miej głowę na karku czytając te wszystkie rady.

Ja osobiście uważam że płatna rejestracja i utrzymanie konta, zabiłoby sadistic. Jest co prawda jakaś tam elita, którzy obojętnie co się będzie działo, dadzą tą nawet stówkę. Ale czy tak wielu ich jest? Czy zawsze ich będzie wielu? Czy jak zaniknie ruch 90% reszty użytkowników którzy nie płacą, to i oni zostaną? Czy zawsze będą wspierać ? Czy zawsze tyle samo dadzą? Trzeba racjonalnie podejść do takich rzeczy, a nie od razu zamykać się na tych którzy nie chcą i nie będą płacili.

Ja jestem casualowym użytkownikiem, i oglądam tylko te tematy które pokazują się powyżej 500 piw. Raz na tydzień, może trochę częściej, wchodzę w zakładkę "popularne", potem -> najlepiej oceniane, a potem -> dodane: dwa tygodnie.
Nie mam czasu przewracać te setki tematów i oceniać czy któryś jest git czy nie. Sprawdzam te już ocenione przez innych.

Myślę, że ujemne piwa z jednej strony, by pomogło przerzedzić ścierwa od ziaren, ale z drugiej strony, ktoś słusznie zauważył, że można byłoby ukręcić łeb wielu tematom, które są w poczekalni, przez paru łbów, którzy akurat wrócili się wyżyć z pracy/ ze szkoły. I ja bym tych tematów nie zobaczył, bo wyszukiwarka jest od 500 piw w górę. Czyli jak ktoś woli inną przenośnie, wylalibyśmy dziecko z kąpielą.
Jeszcze gdzieś wcześniejszym temacie widziałem ciekawą alternatywę, żeby aktualny licznik zostawić i dodać licznik "SZCZOCH" to byłoby niezłe rozwiązanie myślę.

~Velture

2024-04-10, 18:49
Be6he6mo6th napisał/a:

Chciałbym powiedzieć, żebyś uważał Centurion, co kto mówi i doradza. Czasem wśród doradców są tacy, którzy z chęcią wbili nóż w plecy. Od konkurencji po pożytecznych idiotów. Nie sugeruj się też tym kto ile wpłacił. Miej głowę na karku czytając te wszystkie rady.
Ja osobiście uważam że płatna rejestracja i utrzymanie konta, zabiłoby sadistic. Jest co prawda jakaś tam elita, którzy obojętnie co się będzie działo, dadzą tą nawet stówkę. Ale czy tak wielu ich jest? Czy zawsze ich będzie wielu? Czy jak zaniknie ruch 90% reszty użytkowników którzy nie płacą, to i oni zostaną? Czy zawsze będą wspierać ? Czy zawsze tyle samo dadzą? Trzeba racjonalnie podejść do takich rzeczy, a nie od razu zamykać się na tych którzy nie chcą i nie będą płacili.
Ja jestem casualowym użytkownikiem, i oglądam tylko te tematy które pokazują się powyżej 500 piw. Raz na tydzień, może trochę częściej, wchodzę w zakładkę "popularne", potem -> najlepiej oceniane, a potem -> dodane: dwa tygodnie.
Nie mam czasu przewracać te setki tematów i oceniać czy któryś jest git czy nie. Sprawdzam te już ocenione przez innych.
Myślę, że ujemne piwa z jednej strony, by pomogło przerzedzić ścierwa od ziaren, ale z drugiej strony, ktoś słusznie zauważył, że można byłoby ukręcić łeb wielu tematom, które są w poczekalni, przez paru łbów, którzy akurat wrócili się wyżyć z pracy/ ze szkoły. I ja bym tych tematów nie zobaczył, bo wyszukiwarka jest od 500 piw w górę. Czyli jak ktoś woli inną przenośnie, wylalibyśmy dziecko z kąpielą.
Jeszcze gdzieś wcześniejszym temacie widziałem ciekawą alternatywę, żeby aktualny licznik zostawić i dodać licznik "SZCZOCH" to byłoby niezłe rozwiązanie myślę.



Bo tu niepotrzebnie kombinują z udziwnieniami i zmianami.
Najprościej dac dobrowolną wpłatę na jakąś tam rangę sponsora czy ch*j wie co się wymyśli (podobnie do rangi sadystów ale w niej kryterium będzie wpłata co x czasu jakims systemem płatności operatora.) Nic więcej k***a.

Właśnie o tym pisałem, że skasowano wiele rzeczy pod nickiem bo się zaczynały konkursy mierzenia ku*asów i jakieś poj***ne podziały na lepszych i gorszych userów.

Chcesz płacić dobrowolnie i mieć za to jakiś wyróżnik obok nicka to okej ale wszystko inne to tutaj niektórych ostro poj***ło.

Wojtek76

2024-04-10, 19:25
masz rację Velture,
nikogo nie uzależniać od wpłat regularnych, jak kaganiec,
od 10 lat siedzę na sadolu i chętnie się dorzucę, nawet anonimowo, bo mam wysrane na jakieś profity,
a ostatnia zrzuta, moim zdaniem zbyt szybko zamknięta,
Ja bym doił ile można, bo za pól roku znów ten sam problem się pojawi

i ch*j z banami które dostałem wiele razy,
mam wyj***ne

Sawix

2024-04-10, 21:29
Co do kosztów ( za wszystko) to proponuje roczne wydatki podzielić na uzytkowników i gitara . Kto nie zapłaci może iść na pudelek.pl Podejrzewam że kwota na głowę to bedą śrubki ;-)

Lukasz2401

2024-04-10, 22:35
Ktoś tu napisał że wiele osób wchodzi tu tylko oglądać nic nie dodaje i nie komentuje , to prawda jestem jednym z nich. Nie mam nic do powiedzenia ani do pokazania sensownego to się nie udzielam. Ale gdyby była potrzeba opłacenia sensownego abonamentu za dostęp to zapewne bym zapłacił bo lubię tu zaglądać żeby sobie zobaczyć jak wybucha głowa pod kołami ciężarówki albo jakaś pyskata baba dostaje po gębie . No i tyle lat już to istnieje szkoda by było . Pozdrawiam pojebańce :lol:

Szczepan45

2024-04-10, 23:16
Chyba właściciel kwejka średnio przędzie skoro zbiórka na sadistica jest :D

rooland

2024-04-11, 09:09
Nie udzielam się. Nie zakładam tematów ale jestem wiernym fanem tej strony. Może nie wszystko rajcuje mnie co jest tutaj wrzucane ale czasami lubię zobaczyć realia np takiej wojny, strajków w europie czy jakiś poj***nych akcji. bo w tv to już nie zobaczymy.

A jestem z sadolem od 2009 roku. Wiec jakby była możliwość dobrowolnej zrzutki to pewnie wpłacałbym co jakiś czas. Na kontach premium, znaczkach wyróżnieniach mi nie zależy. Zależy mi tylko aby ta strona przetrwała trudne czasy.

baronturbina

2024-04-11, 21:07
Ja proponuje zrobić czary mary, tak żeby ranking piw za komentarze nie grał z ilością komentarzy. Bo właśnie oba rankingi są uzależnione od ilości komentarzy

JacekGlaca

2024-04-11, 21:49
Zanim padną realne pomysły, przygotujcie kolejną zrzutkę za 3 miesiące, żeby trochę pieniędzy na górkę zebrać. W dzisiejszych czasach 100 zł na 6 miesięcy dla człowieka pracującego to jest jedno wielkie nic. A tak długofalowo to jedyna realna opcja to faktycznie dodatkowy dział / zamknięte przestrzeń dla użytkowników premium ze stałym wpłatami.

koko69

2024-04-11, 22:03
a nie mozesz kompa stacjonarnego podlaczyc? problem z miejscem sie rozwiaze, do tego szybki internet i jazda :D

seeed71

2024-04-11, 23:47
Wpłaciłem 100, czy to jest traktowane jako powyżej sto czy nie ma profitu?

tomeksg

2024-04-12, 00:17
Przy płatnej subskrypcji można dodać pod nickiem informacje ile czasu dana osoba ciągiem wspiera serwis, podejrzewam że wielu ludzi będzie bardziej skłonna płacić regularnie

cenay

2024-04-12, 22:27
Moim zdaniem trzeba sobie odpowiedzieć na trzy zasadnicze pytania:
1. Jaki procent kosztów utrzymania serwisu pokrywają reklamy?
2. Jakie są widoki na przyszłość w zakresie przychodu z reklam?
3. Jakie są alternatywne możliwości finansowania portalu.

Jeżeli odsłony z różnych przyczyn nie generują przychodu, to nie należy o nie w ogóle dbać, bo tylko generują koszty (transfer).
Jeżeli mówimy o userach, którzy wyłącznie oglądają, ale nie komentują (ja jestem takim fiutkiem), to niech za to płacą, bo nic nie wnoszą w serwis. Można wprowadzić model punktowy, czyli albo kupujesz abonament, albo "opłacasz" go punktami za upload treści/piwa - jak na (ha tfu) elektrodzie.
Można spróbować wprowadzić hybrydę - czyli część serwisu pozostawić dostępną dla wszystkich, część dla premiumów/aktywnych userów.
Reklama na tym portalu, w dzisiejszych zj***nych czasach poprawności politycznej i nowomowy, może na reklamodawców ściągnąć wyłącznie nieszczęście w postaci bojkotu marki przez światłych odbiorców mediów głównego ścieku, więc osobiście bym na tym nie polegał.
Mam pewien pomysł z jednej, a możliwości z drugiej, w jaki sposób za darmo zmniejszyć wykorzystanie transferu - zwłaszcza w zakresie popularnych filmów. Zakładam, ze jeśli sam rozwijasz witrynę, masz serwer dedykowany i dostęp do CLI, to poradzisz sobie z ogarnięciem kodu, a ja coś tam pomogę załatwić - proszę o PW jeśli jesteś zainteresowany.

trytodie

2024-04-13, 07:01
Ludzie widzę nie mają pojęcia o biznesowych kosztach serwerów, dostępności, przestrzeni. Konsumenckie sprzętu i hostingi to zupełnie inna bajka i poziom kosztów.
Ale co do prowizji za operatora płatności się nie zgodzę. My mamy sklep na PaYu z 1,6 procentem marży. Wiadomo, że to zależy od tego jak się z nimi ugadasz i zawsze możesz negocjować jak już zobaczą miesięczną liczbę transakcji.