18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawdziwa tragedia naszych czasów - freedive music video

tretre50 • 2015-04-24, 21:25
Co jest prawdziwą tragedią naszych czasów? - Zagubienie uczuć do drugiego człowieka w czasach w jakich żyjemy... We wszechobecnym chaosie, zalewie informacji i wirtualnych rozrywek, w natłoku zajęć związanych z pracą i komercjalizacji dnia codziennego zatracamy drugiego człowieka. Tracimy z nim kontakt i porozumienie bo zwyczajnie często brak czasu na okazanie sobie uczuć i bliskości. Przestajemy pielęgnować łączące nas uczucia ... oddalamy się od siebie nawzajem, sprowadzając wspólne życie do spraw prozaicznych. Kiedy przychodzi refleksja, że tracimy to co najważniejsze ... bliską osobę ... czasem bywa już za późno... Oto prawdziwa tragedia naszych czasów.

Materiał własny - teledysk do opowiadającego o tej prawdziwej tragedii naszych czasów utworu 'Sen o przyszłości' wykonywanego przez Sylwię Grzeszczak. Teledysk nagrany 7 metrów pod wodą, w całości podczas nurkowania na wstrzymanym oddechu - freedivingu.

Takiego video do tego utworu nie widzieliście na pewno. Jest czarno - białe ... celowo, dla pogłębienia refleksji nad tym smutnym tematem.




Jeśli chodzi o aktorkę, to jest to jej debiut przed kamerą. I to od razu pod wodą ... moje wielkie uznanie...

Postaraliśmy się o filmową ilustrację do tego utworu, który opowiada o zagubieniu uczuć do drugiego człowieka w czasach w jakich żyjemy...

Jak już wspomniałem wideo nagrane jest w całości podczas nurkowania na wstrzymanym oddechu - freedivingu. Freediving zarówno basenowy jak i ten uprawiany na wodach otwartych jest jedną z tych unikalnych aktywności, które można uprawiać z powodzeniem niemalże w każdym wieku. Szczerze polecam ją każdemu, kto nie boi się wody. Są, szczególnie wśród freediverów także kobiety. I osiągają doskonałe rezultaty - na zawodach wiele z nich wygrywa nawet z czołowymi w Polsce freediverami - mężczyznami. Nazywamy je syrenkami - ze względu na naturalną dla kobiet grację z jaką poruszają się pod wodą. Taką syrenkę możecie obejrzeć właśnie na tym wideo...


Przy okazji polecam także obejrzenie innych tematów związanych z wodą jakie 'spłodziłem' do tej pory:

O tym jak znokautował mnie po wodą sandacz i o łowiectwie podwodnym
Łowiectwo podwodne - taktyka strzelania do ryb z kuszy
O podwodnym sprzątaniu dna jezior, które część ludzi traktuje jak śmietnik
Ratownictwo wodne - ratownicy WOPR w akcji
Baaardzo odprężający tryptyk o podwodnym pięknie Morza Czerwonego
Piękno podwodnej Polski - dostępne dla każdego
Ptaki wodne w zimie - jak pomagać nie szkodząc

Wszystkie tematy związane z wodą (freediving, łowiectwo podwodne, ochrona środowiska wodnego itp) opatruję tagami: freediving i spearfishing. Zawsze można sobie w wyszukiwarce sadola wpisać któryś z tych tagów i wrócić/zajrzeć na spokojnie do tematu, który będzie interesujący.

xobicr

2015-04-24, 21:44
Twoje pozostałe tematy są całkiem spoko, ale to jest jakieś gowno, do tego TA piosenk; brrrrr.

tretre50

2015-04-24, 21:54
Każdy temat związany z wodą (łowiectwem podwodnym, freedivingiem i środowiskiem wodnym) rozwijam i staram się wyczerpać w kolejnych komentarzach do pierwszego filmu. Teraz przygotowałem temat o freedivingu - jak to zrobić, żeby długo wytrzymywać pod woda, jak trenować, jak unikać zagrożeń, jak właściwie wyposażyć się w sprzęt i gdzie w internecie znaleźć rzetelne informacje i porady w tej dziedzinie - taki temat jak najbardziej kompletny. Jak napisałem wyżej - temat staram się przekazać w komentarzach do filmu - zajawki - ale tylko wtedy jeżeli ona 'chwyci' bo wtedy wiem, że wiele osób się z tym rozwijanym tematem zapozna. Jeśli ta 'zajawka' nie 'chwyci' to po prostu za jakiś czas spróbuję Was zainteresować inną...

-chips-

2015-04-24, 22:17
Ogląda to się może i całkiem przyjemnie ale słuchać to się tego nie da.

tretre50

2015-04-24, 22:25
-chips- napisał/a:

Ogląda to się może i całkiem przyjemnie ale słuchać to się tego nie da.



Dziękuję, głównie w imieniu aktorki - bo to ona trzyma tutaj stronę artystyczną. Ja - z pnioka ciosany rzemieślnik z marnym warsztatem - próbuję jedynie dostosować się do jej poziomu :)

Dla tych, którzy nie mogą słuchać - można przeczytać:

Z oczu twych czytam, że powinieneś pójść
Bałam się tego dnia, serce krzyczy wróć!
Rozum wie lepiej,na tej planecie już
nie opłaca się kochać.
Koniec gry, mamy dość, wypadamy w aut,
Przecież tak toczy się los miliardów par,
Przecież tym dzisiaj oddycha ziemia
Chaos, pustka, strach!

Budzisz mnie pocałunkiem
Kończy się zły
I kończy się zły
Sen o przyszłości...
Oczy otwieram smutne
Umiera świat
Bo umiera świat
Na brak miłości...

Nasza łódź wpływa na coraz szybszy nurt
Coraz mniej mamy chwil by pogadać - spójrz.
Cały nasz dialog to gigabajty bzdur,
Szum, brak zasięgu.
Twój blask, mój gniew, twój strach, mój śpiew.
Dłoń w dłoń, przed siebie, wszystko czego chcę!

Budzisz mnie pocałunkiem
Kończy się zły
I kończy się zły
Sen o przyszłości...
Oczy otwieram smutne
Umiera świat
Bo umiera świat
Na brak miłości...

Cały ten świat, opada z sił, kiedy się kończy miłość.
Już tylko ty masz taką moc - obudź mnie proszę,
Ratuj Go!

Budzisz mnie pocałunkiem
Kończy się zły
I kończy się zły
Sen o przyszłości...
Oczy otwieram smutne
Umiera świat
Bo umiera świat
Na brak miłości...

Oczy otwieram smutne
Umiera świat...
Bo umiera świat...
Na brak miłości!

Lucky.79

2015-04-24, 23:40
Za to, że jesteś tak wytrwały w tym swoim hobby (choć po zapale widać, że to już Twój styl życia) i za to, że pokazujesznam na prawdę dobre filmiki kręcone pod wodą. Leci browar!!!

tretre50

2015-04-25, 00:18
Pokazując Wam te filmy chcę Was pośrednio zainteresować freedivingiem, łowiectwem podwodnym i pokrewnymi aktywnościami - obserwacją podwodnego świata, aktywną ochroną środowiska wodnego. Głównie chodzi mi o nurkowanie na wstrzymanym oddechu czyli freediving - bo to jest ich podstawa. Jak wywiązuje się ciekawa dyskusja na temat to staram się wtedy przekazać jak najwięcej. Tutaj chodziło mi oprócz przesłania filmu i utworu, o pokazanie tego jak pięknie wyglądają pod wodą freedivingujące kobiety. Żeby je w ten sposób zachęcić do tego... Źle dobrałem film na początek i nie trafiłem w gusta - jasna sprawa - następnym razem postaram się poprawić. Może rzucę kolegę na pożarcie orce i to sfilmuję :mrgreen:

an...........ad

2015-04-25, 00:40
Doceniam wkład pracy itp. ale delikatnie mówiąc na sadistic to nie pasuje. Zwłaszcza z TĄ piosenką. :emo:

Kuriki

2015-04-25, 09:37
tretre50 napisał/a:

Co jest prawdziwą tragedią naszych czasów? - Zagubienie uczuć do drugiego człowieka w czasach w jakich żyjemy... We wszechobecnym chaosie, zalewie informacji i wirtualnych rozrywek, w natłoku zajęć związanych z pracą i komercjalizacji dnia codziennego zatracamy drugiego człowieka. Tracimy z nim kontakt i porozumienie bo zwyczajnie często brak czasu na okazanie sobie uczuć i bliskości. Przestajemy pielęgnować łączące nas uczucia ... oddalamy się od siebie nawzajem, sprowadzając wspólne życie do spraw prozaicznych. Kiedy przychodzi refleksja, że tracimy to co najważniejsze ... bliską osobę ... czasem bywa już za późno... Oto prawdziwa tragedia naszych czasów.


Moment moment. Jakie "tracimy"? Jakie "tragedia naszych czasów"? A co to za uogólnienie? :-P Się wypowiadaj za siebie albo przynajmniej za siebie i tych, którzy rzeczywiście tracą z innymi kontakt i się w czymś zatracają i uważają to za tragedię.

Mnie np się podoba dzisiejszy konsumpcyjny styl życia. I wielu innym, których znam. Podoba nam się, że mamy ogromne możliwości rozwoju, ogromny wybór dóbr do zdobycia, ogromne możliwości robienia sobie dobrze. A miłość? Jedni się zakoch*ją i się z tym dobrze czują inni się nie zakoch*ją (np ja) i też im dobrze. I wcale nie uważamy, że zatracamy kontakt z ludźmi. Więc z tą "tragedią naszych czasów" to trochę doprecyzuj :-P

A co do tej gracji syrenek... Popatrzyłem na film, porównałem sobie ruchy ludzi w wodzie i w oczy mi się ta gracja nie rzucała. Szczególnie gdy sobie wyobraziłem ruchy samych szkieletów -męskiego i damskiego- to ja tam żadnej gracji nie zauważyłem. Ruch kończyną w przód, w bok, jakieś wierzgnięcie i odbicie- nic specjalnego :-P Oczywiście przyjmując słownikową definicję gracji czyli:
wdzięk i lekkość w poruszaniu się i zachowaniu
No ale w sumie to jest dość subiektywne więc hej, to, że ja tam gracji nie widzę, to nie znaczy, że ktoś inny też jej nie widzi. Kwestia indywidualnego odbioru.
Nie czepiam się, tylko piszę co widzę :-P

BongMan

2015-04-25, 10:17
Takie pytanie: Co zrobić żeby na głębokościach ciśnienie nie rozpie**alało uszu? Jak na basenie schodziłem na 4 metry to już mi łeb chciał pęknąć.

tretre50

2015-04-25, 12:02
Kuriki napisał/a:


Moment moment. Jakie "tracimy"? Jakie "tragedia naszych czasów"? A co to za uogólnienie? :-P Się wypowiadaj za siebie albo przynajmniej za siebie i tych, którzy rzeczywiście tracą z innymi kontakt i się w czymś zatracają i uważają to za tragedię.

Mnie np się podoba dzisiejszy konsumpcyjny styl życia. I wielu innym, których znam. Podoba nam się, że mamy ogromne możliwości rozwoju, ogromny wybór dóbr do zdobycia, ogromne możliwości robienia sobie dobrze. A miłość? Jedni się zakoch*ją i się z tym dobrze czują inni się nie zakoch*ją (np ja) i też im dobrze. I wcale nie uważamy, że zatracamy kontakt z ludźmi. Więc z tą "tragedią naszych czasów" to trochę doprecyzuj :-P

A co do tej gracji syrenek... Popatrzyłem na film, porównałem sobie ruchy ludzi w wodzie i w oczy mi się ta gracja nie rzucała. Szczególnie gdy sobie wyobraziłem ruchy samych szkieletów -męskiego i damskiego- to ja tam żadnej gracji nie zauważyłem. Ruch kończyną w przód, w bok, jakieś wierzgnięcie i odbicie- nic specjalnego :-P Oczywiście przyjmując słownikową definicję gracji czyli:
wdzięk i lekkość w poruszaniu się i zachowaniu
No ale w sumie to jest dość subiektywne więc hej, to, że ja tam gracji nie widzę, to nie znaczy, że ktoś inny też jej nie widzi. Kwestia indywidualnego odbioru.
Nie czepiam się, tylko piszę co widzę :-P



Brawo! I jest super - zderzenie wizji artystycznej autora z subiektywnymi ocenami widza - bardzo fajnie. Dzięki za dobry, solidnie napisany post.

Gdy piszę o gracji z jaką poruszają się pod wodą freediwerki to chodzi mi o ich szkieletu ubrane w cała resztę - mięso, mięśnie, skórę i gdzie nie gdzie tłuszczyk. Czyli suma składników dających kobiece kształty, żywej, nie rozczłonkowanej kobiety :mrgreen: . Takie mam swoje subiektywne podejście do tematu :mrgreen:


Na tym filmie znalezionym gdzieś na Yt pokazane to o co mi chodzi w naturalnej scenerii:




Kwestia indywidualnej interpretacji wizji artystycznej jest zawsze ciekawą sprawą. Podejrzewam, że jeśli są osoby, którym się to podoba, to opowiedzianą historię także może rozumieć na różny sposób, w zależności od osoby. Bo w 'dziełku' nie wszystko na wizji jest opowiedziane jednoznacznie.

Inne fajne film pokazujące 'syreny' w akcji:






Jak już pisałem - wśród freediverówjest bardzo dużo kobiet. I osiągają one doskonałe rezultaty - na zawodach wiele z nich wygrywa nawet z czołowymi w Polsce freediverami. Oto filmy z zawodów pokazujące ich przykładowe starty (zawodniczka to Emilia Biała - jedna z czołowych polskich freediverek):





Istnieją także szkoły freedivingu w Polsce oferujące warsztaty freedivingowe dla kobiet pragnących rozpocząć przygodę z nurkowaniem na wstrzymanym oddechu lub doskonalić swoje umiejętności. Prowadzą je instruktorki z międzynarodowym doświadczeniem zawodniczym i instruktorski. Najbardziej znana z nich to szkoła BlueGo prowadzona przez Agatę Bogusz i Agnieszkę Kalską:



BongMan napisał/a:

Takie pytanie: Co zrobić żeby na głębokościach ciśnienie nie rozpie**alało uszu? Jak na basenie schodziłem na 4 metry to już mi łeb chciał pęknąć.



Ból w uszach podczas nurkowania na coraz większą głębokość powodowany jest zwiększonym ciśnieniem napierającym na bębenki. Polega to na tym, że w miarę zanurzania ciśnienie zewnętrzne napierające na bębenki wzrasta, a ciśnienie wewnętrzne (w uchu środkowym, czyli po drugiej stronie bębenka nie). Wskutek tego błona bębenkowa ucha wygina się (napręża) do środka co powoduje ból. Aby go zlikwidować należy wyrównywać ciśnienie w uchu wewnętrznym podczas zanurzania. Wyrównywanie ciśnienia polega na wtłoczeniu powietrza poprzez tzw. trąbki Eustahiusza do ucha środkowego. Robi się to z reguły dwoma metodami - metodą valsavy (mniej efektywna i bardziej kontuzjogenna) lub metodą frenzla (lepsza - efektywniejsza i bardziej przyjazna dla uszu).

Nigdy nie wolno nurkować głębiej bez wykonywania wyrównywania ciśnienia! Grozi to poważną kontuzją - barotraumą ucha, perforacją błony bębęnkowej, a w skrajnym przypadku również uszkodzeniem błędnika, czyli poważnym kalectwem!

Podczas wynurzania się następuje z kolei rozprężanie się wcześniej wtłoczonego podczas wyrównywania ciśnienia powietrza w uchu wewnętrznym wraz ze zmniejszaniem się głębokości. Jednakże, jeśli jest się zdrowym (nie ma się przeziębienia) to nie potrzeba robić wtedy niczego - trąbki Eustahiusza są tak skonsrtuowane, że odwrotne wyrównywanie ciśnienia (rozprężeniowe) zachodzi samoistnie, bez naszego udziału. Oczywiście jeśli jest się przeziębionym, co często powoduje dysfunkcje trąbek to nie wolno nurkować! Podczas wynurzania grozi to wsteczną barotraumą ucha środkowego.

Jak prawidłowo wytrenować umiejętność wyrównywania ciśnienia?

Rozpocznij trening wyrównywania ciśnienia na płytkiej wodzie w basenie - zanurzaj się na pół metra w poziomie lub głowa w górę (siadaj na dnie) i jak tylko poczujesz nacisk w uszach to wyrównuj. Jak to dobrze opanujesz to dopiero przejdź do treningu na głębszej wodzie i głową w dół. Zawsze nurkując zaczynaj wyrównywać praktycznie od samej powierzchni, tak jest najłatwiej i najlepiej. nie czekaj aż zacznie mocno cisnąć w uszach bo wtedy jest trudniej. Staraj się wyrównywać płynnie cały czas podczas zanurzania. Najlepiej od razu trenuj wyrównywanie metoda Frenzla (opis znajdziesz w sieci) - ona jest znacznie bardziej efektywna i mniej kontuzjogenna dla uszu niż Valsava. Powodzenia.

Poniżej pokazuję filmy znalezione na Yt wyjaśniające jak wykonywac wyrównywanie ciśnienia:

metodą Valsavy:



i metodą Frenzla (polecam nauczyć się tej metody, wyrównywanie ciśnienia z jej pomocą wykonywane jest spreżaniem tyłem podniebienia powietrza zawartego w jamie ustnej przy jednoczesnym zamknięciu nagłośni):


St...........on

2015-04-26, 03:30
Nom fajnie Wam to wyszło. Piwko i siup na główną :)

opo5

2015-04-26, 03:34
ch*jowe i tandetne. pozdrawiam

St...........on

2015-04-26, 03:42
@ Up a czego sie k***a spodziewałeś delfinów napie**alających laserami z o czu?