18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pościg policyjny zakończony happy endem

MASS90 • 2023-05-15, 09:07
Miejsce akcji Świdnica. Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli i przy próbie ucieczki z dużą prędkością uderzył w włączającego się do ruchu Opla. Kierowca motocykla zginął na miejscu





Chciałem dodać jeszcze link do artykułu, ale nie mogę :roll:

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2023-05-16, 08:15 ]
Motocyklista, mieszkaniec województwa dolnośląskiego w wieku 37 lat, wyprzedzał radiowóz policyjny w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jadąc z prędkością 129 km/h. Policjanci za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wzywali kierowcę do zatrzymania się – mówi prokurator. Motocyklista zignorował wezwania i zaczął uciekać drogą krajową nr 35 w kierunku Świdnicy. – Jechał z bardzo dużą prędkością, osiągając chwilami prędkość 165 km/h, wyprzedzał „na trzeciego”, zajeżdżał drogę radiowozowi. Pościg prowadzony przez ten radiowóz zakończył się na wysokości Słotwiny.

– Jak wiemy, motocyklista wjechał w ul. Ofiar Oświęcimskich i tutaj doszło do zderzenia z samochodem osobowym. Przedmiotem śledztwa będzie ustalenie zarówno okoliczności samego wypadku, jak również będziemy badać przebieg akcji pościgowej i niewykluczone, że zostanie dokonana ocena prawno-karna tej akcji. W tej chwili jest pewne, że kierowca motocykla stwarzał zagrożenie w ruchu – dodaje Marek Rusin.

Jak ujawnia prokurator, 37-latek był poszukiwany. – Listy gończe wydały za nim dwa różne sądy w Polsce. W tej chwili ustalamy, jaki był powód – tłumaczy.

romek134

2023-05-15, 12:33
czy na miejsce zdarzenia skierowano już śmieciarkę?

28marcin03

2023-05-15, 13:18
W przypadku dużego zagrożenia i bezpieczeństwa osób postronnych psy powinny odposcic, tak ich szkolą, ale nie dla premi wszystko zrobią

bleblebator1

2023-05-15, 13:19
28marcin03 napisał/a:

W przypadku dużego zagrożenia i bezpieczeństwa osób postronnych psy powinny odposcic, tak ich szkolą, ale nie dla premi wszystko zrobią



odpuścili, bo podobno sp***olił im się radiowóz

d-_-bE.Prigozhin61

2023-05-15, 13:36
28marcin03 napisał/a:

W przypadku dużego zagrożenia i bezpieczeństwa osób postronnych psy powinny odposcic, tak ich szkolą, ale nie dla premi wszystko zrobią



Co ty pie**olisz za głupoty? Że niby które prawo to reguluje :lol:

Jak jakaś uciekająca k***a powoduje duże niebezpieczeństwo to trzeba ją jak najszybciej zaj***ć.

Art. 26. [Kontratyp stanu wyższej konieczności. Kolizja obowiązków]
§ 1.
Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego.
§ 2.
Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego.
§ 3.
W razie przekroczenia granic stanu wyższej konieczności, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.
§ 4.
Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli sprawca poświęca dobro, które ma szczególny obowiązek chronić nawet z narażeniem się na niebezpieczeństwo osobiste.
§ 5.
Przepisy § 1-3 stosuje się odpowiednio w wypadku, gdy z ciążących na sprawcy obowiązków tylko jeden może być spełniony.

SetD

2023-05-15, 13:43
Szkoda Opla

Mors_Nigra

2023-05-15, 13:49
Rob600 napisał/a:

happy endem ?? kierowca Opla za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym może iść siedzieć.
Nie życzę Ci takich szczęśliwych zakończeń .



Chyba cię poj***ło, że ludzie idą siedzieć za coś takiego. Jak po pijaku ktoś prowadzi lub po prochach i faktycznie sam doprowadzi do wypadku, to może. Trzeźwi dostają wyrok w zawieszeniu, co najwyżej i nara. A już szczególnie w tym przypadku. A formalnie rzecz biorąc, to nie ma znaczenia, czy on sp***alał, czy nie. Jeżeli ona wymusiła, a mogła już go widzieć, to wymusiła i ch*j. Tak samo, jak dla stwierdzenia głównej winy, nie ma znaczenia czy ktoś prowadzi pijany czy bez prawka. Jak ktoś mu wyskoczy przed maskę albo zajedzie drogę, to o nie jest on winien wypadku, bez względu na to czy wolno mu było w ogóle prowadzić czy nie. Logika trudna być dla niektóra, moja rozumieć.

Krak

2023-05-15, 16:06
bleblebator1 napisał/a:

Gówno kierowcy opla zrobią (o ile był bez promili).
Motór zapie**alał jak dziki sp***alając przed policją, kierowca opla nie miał szansy ocenić prędkości



Nie ważne ile zapie**alał, kierowca wymusił pierwszeństwo.

Paszczaku

2023-05-15, 16:45
Krak napisał/a:

Nie ważne ile zapie**alał, kierowca wymusił pierwszeństwo.



Otóż to . Nawet jakby pod prąd jechał to tak samo . Przerabiane u mnie . Dzwon z gościem co jechał pod prąd a wyjeżdżane z posesji . Wymuszenie pierwszeństwa i koniec tematu .

Adenoid_Hynkel

2023-05-15, 16:52
bleblebator1 napisał/a:

Wyeliminował debila, który mógł zabić rodzinę z dziećmi na pasach



Ty jesteś debil, bo nie wiesz a piszesz. Motocykliści statystycznie są zagrożeniem tylko samym sobie... motocykl zmniejsza korki, przyspiesza poruszanie się po drogach, zwiększa ilość dostępnych narządów do transplantologii, ma same plusy w użytku spolecznym. Ale co taki debil może wiedzieć.

Budrys2000

2023-05-15, 17:31
Dobrze, że nie zginęli ludzie.

bleblebator1

2023-05-15, 17:59
[quote="Adenoid_Hynkel" statystycznie [/quote]
mam nadzieję że będziesz tym niestatystycznym ytrafionym przez motór przechodniem i znajdziesz się na głównej w roli głównej

smc

2023-05-15, 18:01
Motocykle zmniejszają ilość pojazdów i kierowców na drodze...

fi...........in

2023-05-15, 18:33
mwaski napisał/a:

Mam nadzieję, kacapski trolu, że niedługo te wasze bohaterskie T-34 będą się palić na linii Wołgi



Mam nadzieję, że na podpałkę będą całe stada upadlincow. Bo obie te kacapskie nacje nadają się do utylizacji.