18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pomnik Jana Pawła II w Częstochowie...

skandal89 • 2013-04-10, 12:53
Mamy już Dżizasa w Świebodzinie i konia w Koninie a teraz przyszła pora na 14m pomnik Jana Pawła II w Częstochowie...



Architekci:
Cytat:

"Stając w obronie Jakości, wołamy głośno o zaniechanie tego niefortunnego pomysłu [...]. Apelujemy o rozwagę, by przewidzieć skutki podjętych działań i o odwagę, aby się z nich wycofać".






Dla mnie, kolejna porażka tego narodu i kolejny przykład na to, jak w Polsce są marnowane pieniądze.



Na koniec bonus : Koń z konina




Źródło i link do całości: KLIK

petru23

2013-04-11, 14:55
j***ć sam pomnik, najlepsze w tej sprawie jest kwestia jego ustawienia, mianowicie w którą stronę ma być zwrócony. Oglądałem ostatnio w jakiś wiadomosciach, że robi się wokół tego niezła boruta.

przykładowy art.

Cytat:

Na Facebooku powstała strona przeciwna ustawieniu pomnika Jana Pawła II plecami do miasta.

Największy na świecie pomnik papieża-Polaka ma stanąć 13 kwietnia. Statua mierząca 14 metrów zaczęła jednak budzić kontrowersje po tym jak okazało się, że ma stanąć tyłem do miasta.

Twórcy strony "Papież "plecami" do Częstochowy" zapowiadają, że jeśli właściciele Parku Miniatur Sakralnych, gdzie ma stanąć pomnik nie zrezygnują z tego ustawienia zorganizują protest oraz bojkot uroczystości odsłonienia figury Ojca Świętego. Jak sami piszą na stronie nie chcą, aby Częstochowa stała się pośmiewiskiem dla Polski i całego świata.

Co na to przedstawiciele parku? - Nie przejmujemy się. Statua stanie zgodnie z planem 13 kwietnia - mówi Aleksandra Kopacz odpowiedzialna za marketing Parku Miniatur Sakralnych.

Tymczasem powstały w sobotę fanpage liczy już dwustu przeciwników takiego ustawienia pomnika.
Prace przy stawianiu 14-metrowego pomnika trwają na Złotej Górze od środy, 3 kwietnia. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem statuę 13 kwietnia poświęci abp Wacław Depo. Podczas uroczystości odsłonięcia pomnika aktor Jerzy Zelnik będzie recytował fragmenty utworów Jana Pawła II.

- Prace przy pomniku trwają pełną parą, wszyscy pracownicy parku są zaangażowani przy tym przedsięwzięciu - dodaje Piotr Kaleta z biura prasowego Parku.


źródło: http://www.mmsilesia.pl/445082/2013/4/9/rozpoczeto-montaz-pomnika-jana-pawla-ii-w-czestochowie-internauci-protestuja-zdjecia?category=news

Stokrotek

2013-04-11, 14:55
Sugeruje autorowi wejść na główną i jeb.... się w łeb :)

Ork.Fajny

2013-04-11, 14:59
"Dla mnie, kolejna porażka tego narodu i kolejny przykład na to, jak w Polsce są marnowane pieniądze. "
Nie sądzisz że jak wydają własne prywatne pieniądze z biletów to ich własna sprawa...?

damian2210

2013-04-11, 15:00
pomnik jest prywatną inwestycją... była nawet akcja na fb bo miał stać tyłem do miasta i ludzie się oburzyli.Doinformować się pedały,a potem dopiero mordą trzaskać.

herbalix

2013-04-11, 15:00
żeby zamknąć mordy hejterom mogli go odsłonić 10 kwietnia i nazwać "pomnik jp2 im. katastrofy smoleńskiej i małej madzi z sosnowca".

thewhitestar

2013-04-11, 15:03
zyzyryxy napisał/a:

Jan Paweł II był wielkim Polakiem i już


Haha, jak u Gombrowicza "Słowacki wielkim poetą był i już!"

Pierre d'Ollony

2013-04-11, 16:30
A tak właściwie to co za cymbał wydał zgodę na budowę tego pomnika? To że jest to inwestycja prywatna, nie ma żadnego znaczenia - zgoda i tak musi być. Przecież to jest k***a kpina jakaś.

W przypadku takiego wyp*zdowa jak Świebodzin potrafię jeszcze zrozumieć czym się kierowały władze wydając zgodę na budowe Aragorna. Ale k***a w przypadku tak dużego i dosyć ważnego miasta jak Częstochowa... no ja jebe. Przecież ten pomnik pudziana zniszczy cały krajobraz

herbalix

2013-04-11, 16:43
Pierre d'Ollony napisał/a:

...Ale k***a w przypadku tak dużego i dosyć ważnego miasta jak Częstochowa...



...jak się ze śląska nad morze jedzie.

Sliski

2013-04-12, 07:05
Cytat:

Katole nową lalkę ulepili. Swoją drogą jakbym mieszkał gdzieś w pobliżu i nie miał w planie wyj***ć stąd na zawsze lada moment to bym się uzbroił w baloniki z farbą i solidną prockę. Przypuszczam, że podejść blisko nie można, ale procka doniesie.


To jest ze styropianu i wystarczy podpalić, a styropian nie trudno podpalić doprowadzając go reakcją chemiczną do samozapłonu, jak ktoś może to niech poszuka co wystarczy wylać :D


Cytat:

A tak właściwie to co za cymbał wydał zgodę na budowę tego pomnika? To że jest to inwestycja prywatna, nie ma żadnego znaczenia - zgoda i tak musi być. Przecież to jest k***a kpina jakaś.


Ta, żeby w swoim pie**olonym parku miniatur postawić kawał styropianu pozwolenie? Już widzę ocieplanie domu, k***a.
I w tym pozwoleniu jeszcze k***a w którą stronę jaki kawałem ma być obrócony... :samoboj:

ginx2666

2013-04-12, 11:10
Od Aragorna Świebodzińskiego to się odwal.

Koleś nie dość, że był władcą Gondoru, to jeszcze poprowadził zjednoczone armie Godnoru i Rohanu pod Czarną Bramę i wpie**olił Sauronowym orkom. Należy mu się pomnik jak ch*j zwłaszcza, że podobno miał polskie korzenie.

Jack Daniel's

2013-04-13, 20:48
Idealny komentarz do tego żenującego przedstawienia...