18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pomnik Jana Pawła II w Częstochowie...

skandal89 • 2013-04-10, 12:53
Mamy już Dżizasa w Świebodzinie i konia w Koninie a teraz przyszła pora na 14m pomnik Jana Pawła II w Częstochowie...



Architekci:
Cytat:

"Stając w obronie Jakości, wołamy głośno o zaniechanie tego niefortunnego pomysłu [...]. Apelujemy o rozwagę, by przewidzieć skutki podjętych działań i o odwagę, aby się z nich wycofać".






Dla mnie, kolejna porażka tego narodu i kolejny przykład na to, jak w Polsce są marnowane pieniądze.



Na koniec bonus : Koń z konina




Źródło i link do całości: KLIK

ja...........ax

2013-04-10, 15:21
@up dałem piwo ale się zamieszałem i nie wiem czy słusznie JPII dla polski nic nie zrobił, zrobił bardzo wiele dla kościoła w Polsce ale na samą Polskę miał wylane, pod działań solidarności podłączył się gdy ruch zaczynał wygrywać, a obawiał się jego lewicowości

Mathiuser

2013-04-10, 15:21
Nienawidzę wszystkich, prócz Jana Pawła II.

Stefan213

2013-04-10, 15:22
Cytat:

a co Jan Paweł II nic dla Polski nie zrobił?!? k***a Bonguś ja myślałem że ty inteligentniejszy jesteś, ale no k***a, muszę, ch*j ci w dupę j***ny impotencie

Jan Paweł II był wielkim Polakiem i już, a ten pomnik to jest zj***ny i tylko mu zły PR robi

Wymieniaj co takiego JP2 zrobił dla Polski.Puste słowa nic nie znaczą.

skandal89

2013-04-10, 15:23
BongMan napisał/a:

Dlaczego nie postawią pomnika komuś, kto zrobił coś dla Polski?



Tobie k***a postawią, wielkiego suchara.

Co by nie mówić, pomijając aspekty religijne, to był człowiek który zrobił wiele dla Polski, nie mniej jednak stawianie takiego pomnika to bezsens.

Stefan213

2013-04-10, 15:24
@up Wymien k***a co takiego zrobil? Kolejny idiota...

161ZT650

2013-04-10, 15:37
Ja też chciałbym dołączyć się do pytania co takiego JP2 zrobił dla Polski ?

skandal89

2013-04-10, 15:48
Stefan213 napisał/a:

@up Wymien k***a co takiego zrobil? Kolejny idiota...



Jeb się.

Pertraktował z władzami komunistycznymi które musiały się z nim liczyć, to czy faktycznie obalił komunę razem z Wałęsą czy nie to pozostawiam historykom, ale trzeba przyznać, że był dla narodu kimś ważnym, i wielu ludzi w ciężkich czasach podtrzymywał na duchu, nie mówię tu o sobie bo jestem zwyczajnie za młody, żeby się wypowiadać o tamtych czasach a po za tym to zawsze miałem to w dupie. Jednak mimo wszystko staram się podchodzić do jego osoby racjonalnie i w moim mniemaniu mówienie, że nie zrobił nic, mija się z prawdą.

Cóż najlepiej być ignorantem wyzwać od idiotów i ch*j.

Stefan213

2013-04-10, 15:52
skandal89 napisał/a:



Jeb się.

Pertraktował z władzami komunistycznymi które musiały się z nim liczyć, to czy faktycznie obalił komunę razem z Wałęsą czy nie to pozostawiam historykom, ale trzeba przyznać, że był dla narodu kimś ważnym, i wielu ludzi w ciężkich czasach podtrzymywał na duchu, nie mówię tu o sobie bo jestem zwyczajnie za młody, żeby się wypowiadać o tamtych czasach a po za tym to zawsze miałem to w dupie. Jednak mimo wszystko staram się podchodzić do jego osoby racjonalnie i w moim mniemaniu mówienie, że nie zrobił nic, mija się z prawdą.

Cóż najlepiej być ignorantem wyzwać od idiotów i ch*j.

Szczerze,to ty sie pie**ol,nawet nie potrafisz ch*ju nic wymiec.Idz ślepy frajerze.

skandal89

2013-04-10, 16:00
Stefan213 napisał/a:

Szczerze,to ty sie pie**ol,nawet nie potrafisz ch*ju nic wymiec.Idz ślepy frajerze.



Polemika na najwyższym poziomie. Ulżyło Ci?

Loaloa

2013-04-10, 16:03
Klejny pomnik skromności polskiego kleru.

Ponawiam pytanie: co takiego zrobił dla Polski Karol Wojtyła?

Stefan213

2013-04-10, 16:07
skandal89 napisał/a:



Polemika na najwyższym poziomie. Ulżyło Ci?


Zadalem ci frajerze,proste pytanie Wymien mi,co zrobil dla Polski JP2 Ty ch*ja nic nie wymieniles.Dlatego pie**ol sie.

skandal89

2013-04-10, 16:24
Stefan213 napisał/a:


Zadalem ci frajerze,proste pytanie Wymien mi,co zrobil dla Polski JP2 Ty ch*ja nic nie wymieniles.Dlatego pie**ol sie.




kaktus48:
Cytat:

Polacy mają co zawdzięczać Janowi Pawłowi II, do jego zasług zaliczają przede wszystkim wyzwolenie Polski , podkreślając przy tym znaczący wpływ papieża na przemiany ustrojowe w kraju, niepodległość oraz uniezależnienie się od Związku Radzieckiego , a także na integrację Polski z Unią Europejską oraz przystąpienie naszego kraju do NATO . Rodacy zawdzięczają papieżowi poprawę wizerunku Polski i jej obywateli w świecie. Jan Paweł II był godnym reprezentantem naszego kraju na arenie międzynarodowej - dzięki niemu wiele krajów w ogóle usłyszało o Polsce.
Wpajał zasady etyczne oraz uczył, jak żyć, przyczyniając się jednocześnie do odnowy moralnej narodu , był najwyższym autorytetem moralnym i przywódcą duchowym , uczył szacunku, tolerancji, zrozumienia i zaufania do innych ludzi , a także uwrażliwiał na los pokrzywdzonych i potrzebujących. Polacy zawdzięczają papieżowi coś szczególnego udział w obalaniu komunizmu,
zjednoczenia i społecznego pojednania Polaków, zbliżenie między różnymi wyznaniami, religiami, narodami oraz dbałość o pokój na świecie , budowanie więzi z młodzieżą , opiekę nad Polską i Polakami,umocnienie pozycji Polski w świecie.



Ja się pod tym podpisuję, może się mylę a może nie. Nie można odmówić, że był wielkim autorytetem mającym wpływ na wielu ludzi, nie mówię tu o mnie czy o Tobie, bo ja zawsze miałem to gdzieś a z tego co widzę Ty też, jednak nie żyjemy sami, na całym świecie i w Polsce jest masa ludzi do których jego nauki trafiały.
Już wcześniej napisałem jakie dla mnie są jego zasługi, ale niestety marne czytanie ze zrozumieniem nie pozwoliło Ci wyłapać tego co pisałem. Wyzwiska sobie wsadź w dupę, po mnie to spływa .

ja...........ax

2013-04-10, 16:26
skandal89 napisał/a:


Pertraktował z władzami komunistycznymi które musiały się z nim liczyć, to czy faktycznie obalił komunę razem z Wałęsą czy nie to pozostawiam historykom, ale trzeba przyznać, że był dla narodu kimś ważnym, i wielu ludzi w ciężkich czasach podtrzymywał na duchu, nie mówię tu o sobie bo jestem zwyczajnie za młody, żeby się wypowiadać o tamtych czasach a po za tym to zawsze miałem to w dupie. Jednak mimo wszystko staram się podchodzić do jego osoby racjonalnie i w moim mniemaniu mówienie, że nie zrobił nic, mija się z prawdą.


i co takiego wypertraktował? podtrzymywał na duch jak bo sobie zrobił trzy wycieczki do polski czy może to dzięki niemu wzniesiono stan wojenny po miesiąc po drugiej wizycie
dzięki JPII a dokładnie powoływanie się polskiego kleru na jego autorytet mieliśmy komisje majątkową która rozkradała majątek gmin w biały dzień, jedno z najsurowszych praw aborcyjnych w Europie oraz traktowanie klech jak święte krowy, dopiero jak mu się zmarło to sytuacja powoli zaczęła się normalizować, choć długa droga przed nami do standardów cywilizowanego świata

skandal89

2013-04-10, 16:32
jabolmax napisał/a:


i co takiego wypertraktował? podtrzymywał na duch jak bo sobie zrobił trzy wycieczki do polski czy może to dzięki niemu wzniesiono stan wojenny po miesiąc po drugiej wizycie
dzięki JPII a dokładnie powoływanie się polskiego kleru na jego autorytet mieliśmy komisje majątkową która rozkradała majątek gmin w biały dzień, jedno z najsurowszych praw aborcyjnych w Europie oraz traktowanie klech jak święte krowy, dopiero jak mu się zmarło to sytuacja powoli zaczęła się normalizować, choć długa droga przed nami do standardów cywilizowanego świata



o kościele się nie wypowiadam bo nie interesuje mnie w żadnym stopniu, chodzi mi o samą osobę i jej autorytet który był szanowany i respektowany przez wielu ludzi na całym świecie, żeby nie było, nie bronię go, pisze tylko to co myślę, może się mylę, ale nie powiem, że nie zrobił nic.

Shatter

2013-04-10, 17:35
Jan Pudzian II wyciskał małe sztangi na 100%
A poza tym wiecie co największego zrobił JPII dla polski?
UMARŁ!