18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pomnik Jana Pawła II w Częstochowie...

skandal89 • 2013-04-10, 12:53
Mamy już Dżizasa w Świebodzinie i konia w Koninie a teraz przyszła pora na 14m pomnik Jana Pawła II w Częstochowie...



Architekci:
Cytat:

"Stając w obronie Jakości, wołamy głośno o zaniechanie tego niefortunnego pomysłu [...]. Apelujemy o rozwagę, by przewidzieć skutki podjętych działań i o odwagę, aby się z nich wycofać".






Dla mnie, kolejna porażka tego narodu i kolejny przykład na to, jak w Polsce są marnowane pieniądze.



Na koniec bonus : Koń z konina




Źródło i link do całości: KLIK

BongMan

2013-04-10, 18:01
No właśnie, hejterzy. Podbijam pytanie: Co JPII zrobił dla Polski? Coś, z czego Polska i Polacy mają wymierne i długofalowe korzyści? Coś, dzięki czemu Polakom w kraju żyje się lepiej? Coś, co przeciętny Polak odczuwa w codziennym życiu?

A to, że z miejsca mnie (i innych, którzy mają inne zdanie niż wy) wyzywacie zamiast odpowiedzieć jak cywilizowani ludzie, świadczy tylko o was. Jan Paweł II na pewno nie byłby dumny z waszej postawy.

ru_ziolo

2013-04-10, 19:18
Jezus ze Świebodzina.
Koń z Konina.
Papież z Częstochowy.
A poniżej sk***ysyn z Gdańska:

ja...........ax

2013-04-10, 20:18
ru_ziolo, spadaj od jest z Sopotu my w gdańsku takich nie produkujemy

Jack Daniel's

2013-04-10, 20:39
k***a... postawili mi pomnik j***nego obrońcy pedofili w mieście i teraz będą do niego fapować. Chyba trzeba ich pozwać za obrazę uczuć religijnych...

Fa...........um

2013-04-11, 00:44
Ja pie**ole … ale wieś! Wojtyła się grobie przewraca jak na takie gówno patrzy. Ciekawe ile ten syf kosztował? Ciekawe ilu osobom można by za te pieniądze pomóc? Ale banda debili woli się bawić w katolicki socrealizm!

Tak wszyscy mieli bekę jak Sowieci budowali pomniki Lenina w każdej wsi, a u nas to co? Co wiocha to JPII. I co wiocha to brzydszy i bardziej odpustowy. Ale to takie typowo polskie … żyć zgodnie z nauczaniem JP II żyć jest ciężko, bo trzeba nad sobą pracować. Wyj***nie pomnika kosztuje tylko PLNy, a można się jeszcze poobnosić ze swoją pseudoreligijnością.

zyzyryxy

2013-04-11, 10:55
Stefan213 napisał/a:


Zadalem ci frajerze,proste pytanie Wymien mi,co zrobil dla Polski JP2 Ty ch*ja nic nie wymieniles.Dlatego pie**ol sie.



z twoich wypowiedzi wnioskuję, że się wogóle nie znasz na polityce. Pewnie dla ciebie polityka to to co widzisz w tv, tego rudego i kurdupla co sobie do gardeł skaczą. A tak naprawdę w polityce to oni są tylko pionkami. Gdyby JP II nie był dla Polaków autorytetem takim jakim był w czasach PRLu to byś w dniu dzisiejszym zapewne nie mógł sobie dupy podetrzeć różowym pachnącym papierem, ani nie mógł sobie zwalić do filmiku z Sashą. JP II działał jako ten którego uważali za sprawiedliwego i samym tylko swoim autorytetem potrafił zdziałać w polityce międzynarodowej o wiele więcej niż teraz kurdupel wymach*jący szabelką w stronę ruskich. Potrafił także wstawić się za Polakami walczącymi o upadek PRLu i przy pomocy swojego stanowiska rozdmuchać sprawę ucisków PRLu na forum międzynarodowym. Dodatkowo potrafił podtrzymać morale w narodzie i zmotywować ich do walki. Bo czymże jest nawet najlepiej wyszkolona armia, której nie chce się ruszyć dupska do walki.

Także polecam abyś zagłębił się w biografię JP II i historię europy a dopiero potem mówił że JP II to debil i ćwok.

Szanuję JP II, ale to co robią polaczki z tymi pomnikami to już jest przegięcie i ten pomnik w Częstochowie to mi już słów brakuje na jego opis.

Sliski

2013-04-11, 11:01
Ja stawiam że palić się będzie 2 minuty, ale proszę o zdanie eksperta.

marna

2013-04-11, 12:37
Koń z Konina - a to dobre :lol:

Jack Daniel's

2013-04-11, 13:11
Poprawa napisał/a:

Ja stawiam że palić się będzie 2 minuty, ale proszę o zdanie eksperta.


W sumie, to można sprawdzić :D

161ZT650

2013-04-11, 13:41
Ten pomniko posągo coś to wyszło od prywaciarza, który oczywiście mógłby pomóc komuś biednemu ale on wolał postawić pomnik jego kasa jego wybór.

Pierre d'Ollony

2013-04-11, 14:37
I właśnie po to robi się miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, żeby coś takiego nie miało miejsca. Niestety Częstochowa praktycznie takich planów nie ma więc raczej nic z tym nie zrobią.

aopia

2013-04-11, 14:37
Pieniądze na pomnik są z prywatnego portfela ale nikt nie musiał mu dać pozwolenia na postawienie tego czegoś w miejscu publicznym. Jak dobrze, że nie mieszkam już w Częstochowie, k***a, tam by mnie tak wk***iali ci katole.

androgenius

2013-04-11, 14:38
Katole nową lalkę ulepili :homer:

Swoją drogą jakbym mieszkał gdzieś w pobliżu i nie miał w planie wyj***ć stąd na zawsze lada moment to bym się uzbroił w baloniki z farbą i solidną prockę. Przypuszczam, że podejść blisko nie można, ale procka doniesie. Radary tak malowałem u siebie. Teraz mnie to jebie, bo niedługo emigruję i nikt już mnie tu k***a nigdy nie zobaczy.

mo...........et

2013-04-11, 14:43
Jan Paweł II z własnej kieszeni kupił trzy odrzutowce F-16 dla Poslki, zniósł podatek belki i osobiście stawiał wały przeciwpowodziowe w 97. Także nie pie**olcie że nic nie zrobił.

Saute

2013-04-11, 14:44
Tak skojarzyło się mi z tematem z głównej

"Nie tak to miało wyglądać. Przybywa kontrowersji wokół największej figury Jana Pawła II. Internauci protestują przeciwko robieniu z papieża atrakcji w lunaparku, a mieszkańcy Częstochowy są oburzeni, że papież obrócił się do nich tyłem i patrzy w kierunku Wadowic.

Od kilku dni sporo emocji wzbudza zapowiadane na 13 kwietnia odsłonięcie figury Jana Pawła II. Posąg powstaje w Parku Miniatur na Złotej Górze koło Częstochowy. Jan Paweł II waży dziesięć ton, ma 14 metrów wysokości, a jego ręce mają 15 metrów rozpiętości.

Figura robi wrażenie i ma być widziana z bardzo daleka. Będzie główną atrakcją Parku Miniatur na Złotej Górze. W mediach reklamowany jest jako największa papieska figura na świecie.

Ciekawostką jest fakt, że jego fundatorem jest Leszek Łysoń, przedsiębiorca związany z Andrychowem. Jak poinformował Tygodnik Krąg, jego fundacja wypłynęła z czystego serca i związana jest z jego rodzinną historią, a ściślej z cudownym uratowaniem jego 8-letniego synka podczas wyprawy na ryby.
Był wieczór. Zszedłem po coś na pokład łodzi, a gdy wróciłem zauważyłem, że syn gdzieś przepadł. Zobaczyłem jakieś zawirowania wody. Zanurkowałem i udało mi się go uratować. (...) Z racji osobistych powiązań z osobą Karola Wojtyły, przyjaźnił się z moim ojcem, a także wobec faktu, że całe życie wzorowałem się na Janie Pawle, pomyślałem, że to on musiał nad nami czuwać i pomógł mi wyciągnąć syna. Dlatego chcę mu podziękować- opowiada swoją historię Leszek Łysoń.
Zainteresowanie odsłonięciem nowego pomnika Jana Pawła II jest podobno ogromne. Pracownicy Parku Miniatur codziennie odbierają wiele telefonów z pytaniami o szczegóły uroczystości. Właściciele spodziewają się dużej frekwencji podczas uroczystego odsłonięcia.

Niestety dla nich stała się rzecz, której nie przewidziano. Internet puchnie od złośliwych komentarzy. Emocje budzi sam wygląd rzeźby, której autor nadal pozostaje tajemnicą. Jednym twarz papieża bardzo się podoba, ale niektórzy internauci przyrównują Ojca Świętego do Mariusza Pudzianowskiego. Ich zdaniem rzeźba ma twarz słynnego strongmena.

Najgorsze jednak jest to, że na Facebooku zawiązała się nawet grupa, która zapowiada 13 kwietnia protest. Internautom nie podoba się, że Jan Paweł II będzie stał tyłem do Częstochowy. Od soboty na Facebooku trwa akcja "Papież plecami do Częstochowy", wokół której gromadzą się Internauci. Jest ich już ponad pół tysiąca.
Jak powiedział podczas jednej z pielgrzymek nasz papież Jan Paweł II : „Częstochowa to dobre miasto”. Dlaczego teraz ma stać do niego tyłem? - pytają organizatorzy protestu.
Jak się okazuje, fakt iż wielka figura będzie odwrócona tyłem do miasta pod Jasną Góra ma jednak pewne uzasadnienie.
Papież jest odwrócony na południowy wschód. To celowy zabieg, chcieliśmy, żeby Ojciec Święty spoglądał w kierunku swych rodzinnych Wadowic - tłumaczy Piotr Kaleta z Parku Miniatur na Złotej Górze.

Cóż, dla nas w Wadowicach fakt iż papież patrzy w naszym kierunku może się wydawać dość oczywisty, no bo gdzieżby miał spoglądać? Ale z drugiej strony mieszkańcy Częstochowy mogą rzeczywiście czuć się trochę nieswojo widząc na co dzień wielkie papieskie plecy. Mają rację?"

Link artykułu