18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski streamer na dwukołowcu vs samochód

Vissegard • 2023-05-05, 22:30
Klasycznie


Areczek71

2023-05-06, 15:14
Puszka wymusiła. Czytając komentarze to sami biegli i specjaliści od ruchu drogowego. Mogli by wprowadzić prawo że po wypadku policja ma wgląd do telefonu osób biorących udział w wypadku i sprawdzać czy nie używali w tym czasie telefonu . Ja trochę jeżdżę i widzę co ludzie robią i bym się nie zdziwił jakby kierowca passata bawił się telefonem spojrzał szybko nie zobaczył że zbiiza się motocykl.

to...........10

2023-05-06, 15:40
TWradek napisał/a:

Wcale nie zapie**alał a droga była prosta więc skończ pie**olić



Co jak co, ale po liniach na drodze widać, że jechał znacznie szybciej niż 50 km/h. Na pewno nie 180 jak piszą niektórzy, ale 80-100 lekko.

smc

2023-05-06, 16:39
Dokładnie 85km/h. Takie jest zdanie znajomego biegłego sądowego.

Sęk w tym, że zawsze winę przypiszą kierowcy auta, a motur może conajwyżej dostać nandat za przekroczenie prędkości. To taki sam casus prawny, jak wyprzedzanie skręcającego w lewo.

No co zrobisz, jak nic nie zrobisz...

Makulata

2023-05-06, 16:46
Arashi91 napisał/a:

Bzdura. Jest dokładnie odwrotnie. Wymuszenia są faktem, tak jak kiepskie drogi czy to, że zimą nawierzchnia może być śliska. Skoro wiemy, że wymuszenia są powszechne to jak inteligentny osobnik się przed nimi broni? Przestaje zapie**alać. Zresztą wielu wymuszeń by nie było, gdyby nie zapie**alanie. Kto się spodziewa motoru zapierdającego 200 w zabudowanym (tego nie odnoszę do filmiku bo koleś jechał wolniej)? Jeżeli auto zmienia pas aby wyprzedzić inne auto na ekspresówce jadąc 120 km/h i nagle w dupę wpie**ala mu się auto, które w lusterku było daleko, ale zapie**alało 250 bo mu się spieszy do starego lache ciągnąć to jakie to wymuszenie? Przy tej prędkości to jest sekunda. Niestety fizyka jest nieubłagana. Bezpieczna jazda kończy się na 140 km/h i to tylko po autostradzie. W większości państw świata limity są jeszcze mniejsze. Auta też są projektowane pod wypadki z prędkością 50 km/h nie bez powodu. Ludzie codziennie zabijają się i po ch*j? Bo kiosk zamkną? Serial im ucieknie?



,,Jakbyś uchylił łeb, to by cię nie zastrzelił, więc to twoja wina."
Idiokracja pełną parą. Jak już sobie wymuszacze tacy jak ty pozwalają na pie**olenie takich idiotyzmów z taką pewnością, to znaczy że dla Polski nie ma już możliwości powrotu do normalności.

Kamklo4215 napisał/a:

No tak k***a przecież jechać 49km/h ... Przejście dla pieszych środek miasta skrzyżowanie pod marketem - ch*j tam ważne że prosta droga to na kiblu można zapie**alać - jakby mu kto wlazł na przejście to też zrobiłby tylko "ooo k***a"
Wam się serio na tych ch*jstwach do ślizgania dupą po asfalcie wydaje że nie obowiązuje was 80% zasad które obowiązują jadąc samochodem czy do mózgu macie za daleko i jak wsiadacie na ten dwukołowy śmietnik to wam rozum i zdrowy rozsądek odejmuje ?
Takim konusim ku*asem na dwóch kołach z 50 do zera wyhamowały w momencie - a że dymał dwa razy tyle to już nie dał rady i wyk***ił fikoła aż miło
j***ć frajerów bez mózgu i rozumu na dwukołowych kiblach drących mordę na pół powiatu bo jakiś zjeb na podrasowanym simsonie zapie**ala krajówką z prędkością przy której najechanie na mysz kończy się przydrożnym mielonym w rowie ( potem krzyże i świeczki jeszcze debilom stawiają a powinny w tamtym miejscu postawić tojtoja - przynajmniej byłby jakiś pożytek)
Jak nak***iasz 250 czy lepiej na tym rozwscieczonym komarze to ten co wam "wymusi" was po prostu nie widzi bo zanim zdarzy obrócić głowę w drugą stronę wy zrobicie pół kilometra i widząc wyjeżdżające auto z kilkuset metrów nie jesteście w stanie zrobić nic tylko zajebac głupim łbem o drzwi tego samochodu



Wróć na lekcje przyrody do podstawówki j***na amebo.

psotna_cipka

2023-05-06, 17:11
O takie materiały nic nie robiłam

KrwawyEric

2023-05-06, 17:43
A co on k***a ślepy był? Na nagraniu widać tak dużo wcześniej że autem wyjeżdża a ten debil nawet nie hamował? Pewnie się k***a patrzył w kamerkę, telefon albo grzebał sobie w dupie

burn1878

2023-05-06, 18:29
Jarema_W napisał/a:

Wcale, a wcale.
Od słupa do słupa w ok. 1 sekundę czyli lekko licząc 180 km/h.
Zapie**alanie w zabudowanym od ilu się zaczyna u was debili?
250? 300? Więcej?
Co tam wam się życzy motorzyści?
Aaaa, połamania nóg!



Ty k***a j***ny kretynie, ile? 180 ? XD ty w życiu nie jechałeś chyba powyżej 100 jeśli ten na filmie leciał 180 ja pie**ole

blackburn

2023-05-06, 18:31
Zapożyczone z fb

Prędkość motoru
Ewidentnie mi się za bardzo nudzi więc obliczyłem prędkość motocyklisty bo ludzie się tu kłócą o to widzę, nie jest to trudne z filmiku. Wystarczy złapać jakiś znany punkt odniesienia ze znanym dystansem a czas na pokonanie tego dystansu można zczytać z filmiku. A podstawowa fizyka - prędkość = droga/ czas
Przejścia w Polsce mają od 2.5 do 4 metrów szerokości
Tutaj w obliczeniach założyłem 4 metry na obu przejściach, czyli najbardziej NIE na korzyść dla motocyklisty
Pierwsze przejście z początku filmiku pokonał w ~0.36 sekundy co daje prędkość ~40 km/h
Drugie przejście, tuż przed wypadkiem, pokonał w ~0.23 sekundy co daje prędkość ~62 km/h

Kamerki z powodu rybiego oka dają wrażenie większej prędkości niż jest w rzeczywistości.

Takafura

2023-05-06, 23:19
Skrzek007 napisał/a:

180kmh? Kolego, jak masz maturę z fizyki to ją przełóż na po wakacjach Specjalnie szybko nie jechał, dałbym mu ok 70kmh, kamera zniekształca perspektywę(...)


Mój post to był żartobliwy sarkazm, zwróć uwagę na kluczowe słowo "jakby" ;)
Kamerkę mam w aucie od 2 lat, faktycznie oglądając nagrania jest wrażenie jakbym jechał z 30 % szybciej niż naprawdę jechałem.
A na motorach zrobiłem w życiu ze 100 000 km. Niby jestem przez to czujniejszy ale w sumie g..no daje.

kolejny

2023-05-06, 23:35
Też macie bekę z tych sp***olin co tworzą ileś stron komentarzy, bo się plują z jakimiś innymi sp***olinami? tak, nawet nie czytałem, ale się domyślam, że tak własnie tutaj znowu było xD

Siriuz

2023-05-06, 23:36
blackburn napisał/a:

Zapożyczone z fb
Prędkość motoru
Ewidentnie mi się za bardzo nudzi więc obliczyłem prędkość motocyklisty bo ludzie się tu kłócą o to widzę, nie jest to trudne z filmiku. Wystarczy złapać jakiś znany punkt odniesienia ze znanym dystansem a czas na pokonanie tego dystansu można zczytać z filmiku. A podstawowa fizyka - prędkość = droga/ czas
Przejścia w Polsce mają od 2.5 do 4 metrów szerokości
Tutaj w obliczeniach założyłem 4 metry na obu przejściach, czyli najbardziej NIE na korzyść dla motocyklisty
Pierwsze przejście z początku filmiku pokonał w ~0.36 sekundy co daje prędkość ~40 km/h
Drugie przejście, tuż przed wypadkiem, pokonał w ~0.23 sekundy co daje prędkość ~62 km/h
Kamerki z powodu rybiego oka dają wrażenie większej prędkości niż jest w rzeczywistości.



Jak pisałem wyżej 15m pomiędzy znakami poziomymi skrętu w prawo. Na oko oszacowałem czas mijania latarni na 2sek, ze stoperem jest 1,2s. Przyjmując odległość między latarniami na 25m ( bo nie mieszczą się 3 sztuki) to daje 75km/h

Siadu

2023-05-07, 05:31
Czyja wina by nie była jeb*ć maczetami wszystkie motopi*dy. :mrgreen: :mrgreen:

Mirek19850509

2023-05-07, 17:29
Kuzwa jeździ się ale przed skrzyżowaniem nawet jak mam pierwszeństwo to i tak zwalniam tak by wychamowac !!! To przykład paniska i jeden i drugi ,ci co mają pierwszeństwo ,szybciej lądują na Powązkach !!