18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski Pan vs Ukrainka i jej dzieci

PiotrusCinek88 • 2023-08-29, 21:39

Oglądać koniecznie z głosem.

0dbytBiskupa

2023-08-31, 15:15
Siriuz napisał/a:

Nie, tłuku. Człowiek myślący czerpie informację z różnych źródeł, a zwłaszcza takich, które są względem siebie krytyczne, a potem sam wyciąga wnioski.


To ciekawe, że ty, człowiek podobno myślący i samodzielnie wyciągający wnioski powtarzasz jak katarynka ruską propagandę. Bo to nie są twoje wnioski, łykasz i bezmyślnie powielasz co usłyszysz z jednej strony. Widzę to, bo też śledzę ruskie źródła, wyobraź to sobie. Jeśli nie robisz tego celowo, to jesteś najzwyklejszym półmózgiem z umysłem zbyt ograniczonym żeby zrozumieć jak dajesz się manipulować. Ale może rozumiesz, ale ci to pasuje, bo głosząc niepopularne tezy czujesz się taki wyjątkowy, alternatywny, zawsze pod prąd, ostatni sprawiedliwy, sam przeciw wszystkim? Dzięki temu jesteś Kimś, prawda? Na chwilę możesz zapomnieć o swoim gównianym życiu w realu.

gacek2121

2023-08-31, 16:12
takamahi napisał/a:

Ty tak serio z tym pytaniem? Mam nadzieję że nie.
Poza tym nie porównuj Bandery do Hitlera, to jak byś porównywał granat i bombę paliwowo-powietrzną. 1 sztuka i tego i te go może zabić, liczy się skala.
Nie mieszkam w Izraelu więc nic tam nie widzę, ale
Co do barw UPA u Ukraińców w naszym kraju, też uważam że to dolewanie oliwy od ognia bo u ludzi (Polaków w tym wypadku) o wąskich horyzontach myślowych którzy to zobaczą może dojść do niekontrolowanego zaślepiającego logikę wybuchu wk***a.
Przeczytaj jeszcze raz mój tekst o banderze (o ile w ogóle go czytałeś) i spójrz na niego tak jak byś był Ukraińcem, może zrozumiesz że dla nich może być on jakimś bohaterem (zwłaszcza obecnie) co nie oznacza że muszą w pełni popierać wszystko czego on lub UPA, OUN-B się dopuścili.
Widzisz można kogoś uważać za bohatera, ale nie akceptować wszystkich jego czynów, tak samo można kogoś nie szanować ale uważać że coś zrobił dobrze. Na swoim przykładzie Ci napisze. Jestem zadeklarowanym anty PiSowcem, ale uważam że są rzeczy które zrobili całkiem nieźle, np Bariera na granicy z Białorusią,. Była potrzebna, jest, szybko i wspomaga pracę SG i nasze bezpieczeństwo.
Jak bym zobaczył takiego Ukraińca z barwami UPA na ulicy to zamiast zacząć nienawidzić wszystkich Ukraińców i nazywać ich upadlińcami, banderowacami itp. Podszedłbym do gościa i się zapytał czy wie, że to co nosi jest dla Polaków bardzo bolesnym wspomnieniem i kością niezgodny pomiędzy naszymi narodami. Poprosiłbym go też o zdjęcie tego bo jest u nas w kraju i przez sam fakt że może tu być i żyć bezpiecznie zdala od wojny, należy się nam przynajmniej tyle żeby nas nie wk***iać takimi symbolami.
Słuchaj gościu to, że jesteś debilem to ja już wiem, nie musisz mi tego udowadniać na każdym kroku, dałem ci kiedyś w tej albo jednej z poprzednich dyskusji link do konta na YT gdzie pewna kobieta, zamieszcza masę filmów ruskiej propagandowej oficjalnej TV, z tłumaczeniem, masz jeszcze raz @realAndromeda/videos - przeklej sobie całość z do paska adresu bo "@" jebie link.
A teraz pie**olona ruska onuco pokaż mi fragment mojej wypowiedzi w której jednoznacznie stwierdzam że czytam tylko materiały propagandowe jednej strony. Naucz się debilu czytać ze zrozumieniem.
To skąd o tym wiesz j***ny ruski szpionie. Foliarzu pie**olony.



Co do samego artykułu "Według niego chodzi raczej o sporadyczne incydenty niż o nowe niebezpieczne zjawisko społeczne." Sama końcówka jasno określiła działania polityczne które politycy wzięli na swój cel- pozbawienie obywatelstwa.
Sam żyje w miejscowości przygranicznej (nie wspominajac o pracy)i styczność z Ukraińcami mam zapewne wieksza niż teoretycy odległych terenów Polski którzy określają się znawcami w danej dziedzinie a każdego który myśli inaczej nazywają "ruska onuca" albo malointeligentnymi.
Bardzo dziwna argumentacja tz. dla narodu takiego jak Ukraina która nie ma bohaterow albo inaczej ma właśnie takich to jest naturalne że wygodnie jest mówić ale coś innego zrobił co było dobre . Ale nie zapominajmy że jesteśmy Polakami, że to nie powinno wyglądać tak jak mówisz poproszę o ściągnięcie naszywki :) gdyby jakąkolwiek była wdzięczność i przyjaźń jaka się kreuje miedzy narodami to takie coś nie powinno mieć miejsca. Wyobrażasz sobie reakcje Ukraińców widzących Polaków z naszywkami flagi rosyjskiej albo koszulkami Putina ( tak wiem abstrakcja- przykład jedynie) a przecież tam trwa woja działania wojenne.
Dajesz przykłady teraz PiSu czy ty nie rozumiesz że to nie jest ten kaliber. Ci ludzie wymordowali x wiosek Polaków tylko dlatego że byli Polakami" nie miało to znaczenia czy dziecko 2 letnie miesieczne czy kobieta czy staruszka. I to gdybyśmy jeszce rozmawiali o jakimś "humanitarnym sposobie". Przecież dzikie narody Afryki na niektóre sposoby mordu by nie wpadły.
Kilka lat temu w Przemyślu w galerii kilku studentów fotografowało się z barwami czerwono czarnymi- nie z naszywka tylko z pełnowymiarowa flaga, nie było wojny.
Ty byś zapytał Ukraińca co to znaczy dla Polaka, na każde pytanie oni odpowiadają że nie wiedzą. I nie to nie jest stereotyp to jest potwierdzone doświadczeniem mimo że chwilę temu próbował zrobić Cie celowo w konia:) -NIE TO NIE JEST UPRZEDZENIE




:oops:

Siriuz

2023-08-31, 16:17
takamahi napisał/a:

To skąd o tym wiesz j***ny ruski szpionie. Foliarzu pie**olony.



Są filmy w dziale o Ukrainie, na których to jest pokazane, na pewno dużo takich było na początku wojny. Ci idioci sami te materiały rozpowszechniali. I naprawdę nie musisz mi tak słodzić od foliarzy - wiem, że jestem osobą krytyczną, sceptyczną i myślącą. To wielki komplement być nazwanym foliarzem.

a co do tej propagandystki @realAndromeda to podaj mi konkretny film, który chciałbyś żebym obejrzał, bo odpaliłem dwa przypadkowe i straszne gówno zobaczyłem - jakieś historyjki wyssane z palca.

0dbytBiskupa napisał/a:

To ciekawe, że ty, człowiek podobno myślący i samodzielnie wyciągający wnioski powtarzasz jak katarynka ruską propagandę. Bo to nie są twoje wnioski, łykasz i bezmyślnie powielasz co usłyszysz z jednej strony. Widzę to, bo też śledzę ruskie źródła, wyobraź to sobie. Jeśli nie robisz tego celowo, to jesteś najzwyklejszym półmózgiem z umysłem zbyt ograniczonym żeby zrozumieć jak dajesz się manipulować. Ale może rozumiesz, ale ci to pasuje, bo głosząc niepopularne tezy czujesz się taki wyjątkowy, alternatywny, zawsze pod prąd, ostatni sprawiedliwy, sam przeciw wszystkim? Dzięki temu jesteś Kimś, prawda? Na chwilę możesz zapomnieć o swoim gównianym życiu w realu.



Bo widocznie uznałem, że w pewnym kwestiach Ruscy są bliżej prawdy. Tak trudno to przyjąć?

Dark_steam

2023-08-31, 16:21
Ciekawe gdzie to się wydarzyło? Mój kumpel, Sierioga chętnie by się z tym patusem spotkał i omówił kilka kwestii ukraińsko-polskich i damsko-męskich.

_Cichy_

2023-08-31, 16:27
TiliLili napisał/a:

Przesadził gość, jakby to było przy mnie, mimo to, że jestem Polakiem, wpie**oliłbym typowi za takie słowa. Jak można dzieci tak wyzywać, i wgl takie słowa wypowiadać bo kobieta jest Ukrainką. Wgl taka nagonka na tle narodowościowym, bo ktoś jest z Ukrainy to ma odpowiadać dzisiaj za to co pierdyliard lat temu było, i nie mieli z tym nic wspólnego, mam tu na myśli wojnę, te zbrodnie i tak dalej. Polaki stali myslą, że są ponad Ukraińcami k***a, a tak naprawdę ten typ to takie sama nizina społeczna jak większość zapewne, chociaż nieważne jakie ma się stanowisko człowiek jest człowiekiem i nigdy nie zrozumiem co ma dzisiaj taki Ukrainiec czy Ukrainką do tego co było. To zwykli ludzie jak my, pracują, szukają lepszego życia, bądź standardu, tak jak my. A takie Kurowska jak ten typ myślą, że są wielkimi panami. k***a ale bym gościa rozj***ł. Rzygać się już chce od tych wszystkich komentarzy, już nie tylko tu, ale i wszędzie na temat Ukraińców, jacy to oni są źli, bo w czasach wojny były zjeby które krzywdziły. Każdy kraj ma zjebow, tak samo jak każdy kraj ma dobrych ludzi. Więc nie każdy Ukrainiec to zły człowiek. Skąd typ może wiedzieć, może jej mąż wystrzeliwuje na Ukrainie Ruskich, ona rozj***na psychicznie, a typ jeszcze jej Dopierala takimi słowami. Osobiście jestem w takiej postawie, że jak widzę takie chamstwo, to ch*j mnie obchodzi czy jesteś Polakiem, Ukraińcem, możesz być i k***a j***nym murzynem z Bronxu, koło ch*ja mi to lata jesteś chamidlo to na p*zde dostajesz buta. Typ ewidentnie zasługuje na wpie**ol. A wszystkim Ukraińcom, jak ta pani, z głębi siebie współczuję i przesyłam ciepłe pozdrowienia, życzę wytrwałości w tym kurewskim pie**olniku.



Ciebie też j***ć

dżonyłojlker

2023-08-31, 17:18
Dark_steam napisał/a:

Ciekawe gdzie to się wydarzyło? Mój kumpel, Sierioga chętnie by się z tym patusem spotkał i omówił kilka kwestii ukraińsko-polskich i damsko-męskich.



Uważaj, żeby ci twój przyjaciel siergiej, HIVa nie sprzedał.

anubis90

2023-08-31, 17:37
sirmlcs napisał/a:

Ohoho wszyscy oburzeni bo biedną banderszmate wyzywa i te małe ścierwa myślące że wszystko mogą A jak by wam, wasze kochane pieski jakieś ukropskie bachory kopały to byście przepraszali i współczuli jak ten wyżej TiliVanili? Panoszą się te śmiecie i każdy morda w piasek bo jeszcze mu jakiś ukrop odszczeknie albo broń Boże przyłoży
Są gośćmi; jak się nie podoba to won do siebie



Zgadzam się całkowicie

mario5204

2023-08-31, 17:41
TiliLili napisał/a:

Przesadził gość, jakby to było przy mnie, mimo to, że jestem Polakiem, wpie**oliłbym typowi za takie słowa. Jak można dzieci tak wyzywać, i wgl takie słowa wypowiadać bo kobieta jest Ukrainką. Wgl taka nagonka na tle narodowościowym, bo ktoś jest z Ukrainy to ma odpowiadać dzisiaj za to co pierdyliard lat temu było, i nie mieli z tym nic wspólnego, mam tu na myśli wojnę, te zbrodnie i tak dalej. Polaki stali myslą, że są ponad Ukraińcami k***a, a tak naprawdę ten typ to takie sama nizina społeczna jak większość zapewne, chociaż nieważne jakie ma się stanowisko człowiek jest człowiekiem i nigdy nie zrozumiem co ma dzisiaj taki Ukrainiec czy Ukrainką do tego co było. To zwykli ludzie jak my, pracują, szukają lepszego życia, bądź standardu, tak jak my. A takie Kurowska jak ten typ myślą, że są wielkimi panami. k***a ale bym gościa rozj***ł. Rzygać się już chce od tych wszystkich komentarzy, już nie tylko tu, ale i wszędzie na temat Ukraińców, jacy to oni są źli, bo w czasach wojny były zjeby które krzywdziły. Każdy kraj ma zjebow, tak samo jak każdy kraj ma dobrych ludzi. Więc nie każdy Ukrainiec to zły człowiek. Skąd typ może wiedzieć, może jej mąż wystrzeliwuje na Ukrainie Ruskich, ona rozj***na psychicznie, a typ jeszcze jej Dopierala takimi słowami. Osobiście jestem w takiej postawie, że jak widzę takie chamstwo, to ch*j mnie obchodzi czy jesteś Polakiem, Ukraińcem, możesz być i k***a j***nym murzynem z Bronxu, koło ch*ja mi to lata jesteś chamidlo to na p*zde dostajesz buta. Typ ewidentnie zasługuje na wpie**ol. A wszystkim Ukraińcom, jak ta pani, z głębi siebie współczuję i przesyłam ciepłe pozdrowienia, życzę wytrwałości w tym kurewskim pie**olniku.



nie zesraj sie

anubis90

2023-08-31, 17:48
0dbytBiskupa napisał/a:

Morda jest. Znajdą ch*ja.

Dużo wycierpieliśmy od tych strasznych Amerykanów? Może dziadka ci zastrzelili, babcię zgwałcili, a drugą okradli, co?




Ty jesteś głupi, czy tylko takiego udajesz??
Nie znasz historii??
Poczytaj trochę, to się dowiesz, jak USA sprzedało nasz kraj Stalinowi w czasie konferencji w Jałcie.
Tak nam podziękowali za nasz wkład w drugiej wojnie światowej.
To właśnie dzięki twojemu kochanemu USA mieliśmy w Polsce komunizm, i tylu ludzi cierpiało.
Ja nienawidzę USA, i USA nigdy nie będzie dla mnie przyjacielem.
Wstyd mi za to, że Polska utrzymuje sojusz z USA.

sirmlcs napisał/a:

Ohoho wszyscy oburzeni bo biedną banderszmate wyzywa i te małe ścierwa myślące że wszystko mogą A jak by wam, wasze kochane pieski jakieś ukropskie bachory kopały to byście przepraszali i współczuli jak ten wyżej TiliVanili? Panoszą się te śmiecie i każdy morda w piasek bo jeszcze mu jakiś ukrop odszczeknie albo broń Boże przyłoży
Są gośćmi; jak się nie podoba to won do siebie



Zgadzam się całkowicie, jest tak jak mówisz.
Nasi politycy popełnili błąd, przyjmując tylu Ukrow do naszego kraju.
Teraz ukry rozpanoszyli się po całym naszym kraju, i czują się jak u siebie, w ogóle nie szanując naszej kultury itp
Jeśli o mnie chodzi, to powinno się wypędzić z powrotem do Ukrainy wszystkich Ukraińców, a zwłaszcza tych, którzy nie potrafią się zachowywać poprawnie.

takamahi

2023-08-31, 19:21
Siriuz napisał/a:

a co do tej propagandystki @realAndromeda to podaj mi konkretny film, który chciałbyś żebym obejrzał, bo odpaliłem dwa przypadkowe i straszne gówno zobaczyłem - jakieś historyjki wyssane z palca.



Nie ośmieszaj się już, ona sama w wielu filmach mówi że jej komentarz to jest jej zdanie, jak komuś się nie podoba to niech przewinie, kiedy ona mówi na ekranie pojawia się gwiazda dla ułatwienia, więc to żadna propaganda. A jak ona nie mówi to w większości filmów mówią ruscy albo zwykli ludzie, albo politycy, albo propagandyści. Co obejrzeć? Najlepiej wszystko, odkryjesz wtedy w jak wielkim stopniu ruscy są poj***nym narodem, ale zacznij od wycinków programów propagandowych z ich ruskiej telewizji. Dla ułatwienia dodam szukaj po tytułach, "rosyjscy propagandyści", "rosyjska telewizja" włóż w to te minimum wysiłku skoro już ci dwa razy, na przysłowiowej tacy, podałem kanał obfitujący w ruską propagandę.



Siriuz napisał/a:

Są filmy w dziale o Ukrainie, na których to jest pokazane, na pewno dużo takich było na początku wojny. Ci idioci sami te materiały rozpowszechniali



Masz: https://natemat.pl/505885,rosja-kreml-pokazal-jak-polak-strzela-do-ukrainca-film tu masz w artykule filmik o "polakach" którzy w Ukrainie walą do Ukraińców. Taka sama wiarygodność jak dla mnie, choć tamtych filmików o których piszesz nie widziałem, a dział oglądam i sam czasem tam wklejam materiały.

anubis90 napisał/a:

Ty jesteś głupi, czy tylko takiego udajesz??
Nie znasz historii??
Poczytaj trochę, to się dowiesz, jak USA sprzedało nasz kraj Stalinowi w czasie konferencji w Jałcie.
Tak nam podziękowali za nasz wkład w drugiej wojnie światowej.
To właśnie dzięki twojemu kochanemu USA mieliśmy w Polsce komunizm, i tylu ludzi cierpiało.



A Ty historię znasz? Śmiem wątpić, a już na pewno nie potrafisz jej zinterpretować.

Kawał Europy znalazł się pod ruskim butem i faktycznie alianci na to zezwolili, ale ważne jest dlaczego. Z kilku powodów.

1. ruscy przestawili swoją gospodarkę na tryb wojenny, produkowali masę czołgów i samolotów. Do tego mieli masę ludzi który byli "dyscyplinowani" przez oddziały "polityczne" ani kroku wstecz, ich wojsko w walce z Niemcami napierało do przodu i nie mogło się cofnąć bo zabijali ich "Oficerowie" NKWD. W związku z tym ewentualna walka z nimi była by znacznie cięższa niż z Niemcami, którzy już byli na wyczerpaniu. (Zresztą tak się dzieje czasem też w trakcie obecnej wojny, tylko w roli NKWD występują oddziały TikToka - kadyrowcy)
2. ruscy naciskali na resztę aliantów na taki a nie inny podział Europy.
3. Alianci z Europy byli wykończeni wojną (wielka Brytania to wyspa więc przy ewentualnej walce z ruskimi dochodził problem logistyczny
4. USA jest już ogólnie w ch*j daleko od Europy ich gospodarka również była przestawiona na tryb wojenny, ale raz że w razie konfliktu z ruskimi, sprzęt i wojsko musiało by być przerzucane przez Atlantyk , dwa że USA cały czas prowadziło wojnę na Pacyfiku.
W związku z czym ewentualny konflikt z ruskimi, najpewniej (moim zdaniem bezdyskusyjnie) zakończyłby się zwycięstwem ruskich.

Zdaj sobie sprawę z tego że każdy polityk, bez wyjątku, będzie najpierw dbał o interes własnego kraju, a dopiero potem o interes innych. Dlatego ja w pełni rozumiem (co nie znaczy że akceptuje i że mi się to podoba) to jak historia się potoczyła. Jednak nie padliśmy tu ofiarą USA, Padliśmy ofiarą naporu politycznego ruskich na (wtedy w wyraźnie gorszej pozycji militarnej) Aliantów oraz naszego położenia geograficznego pomiędzy ruskimi (z masą piechoty która się nie cofnie i potężnymi siłami pancernymi) a mającą być okupowaną przez nich częścią Niemiec.

Także tak, w pewnym sensie USA dość mocno przyłożyło "rękę" do naszej powojennej sytuacji, ale nie specjalnie mogli zrobić coś innego. W każdym razie nie zapomnieli o nas i nasze ruchy i ugrupowania działające na rzecz wyrwania się spod jarzma ruskich były
przez nich wspomagane logistycznie i finansowo. A z czasem i politycznie. Także gdyby USA położyło na nas laskę zupełnie, nadal byli byśmy pod wpływem ruskich albo co gorsza gadalibyśmy teraz po rusku.

O ile można powiedzieć że trochę przez nich (USA i reszta aliantów) nasz kraj wycierpiał o tyle jest masa argumentów które tłumaczą dlaczego tak się historia potoczyła i dlaczego padliśmy ofiarą sukcesu w walce z nazistami. O tyle rusków i faktu że naciskali na to aby "okupować" nasz kraj, bo w zasadzie to była okupacja narzucili nam ustrój polityczny, kierowali naszym rozwojem technologicznym i ekonomicznym i mieli na naszym terenie swoje wojsko, także wracając do clue, rusków nie tłumaczy nic.

Także wstrzymaj konie z tą straszliwą nienawiścią do USA i przemyśl to ponownie, bo było nie było, w ostatecznym rozrachunku trochę im zawdzięczamy.

gacek2121 napisał/a:

Dajesz przykłady teraz PiSu czy ty nie rozumiesz że to nie jest ten kaliber. Ci ludzie wymordowali x wiosek Polaków tylko dlatego że byli Polakami" nie miało to znaczenia czy dziecko 2 letnie miesieczne czy kobieta czy staruszka. I to gdybyśmy jeszce rozmawiali o jakimś "humanitarnym sposobie". Przecież dzikie narody Afryki na niektóre sposoby mordu by nie wpadły.



Zdaj sobie sprawę z jednego bezdyskusyjnego faktu, to nie byli ci ludzie. To ni byli ci ukraińcy. Ci co to zrobili w większości już od lat gryzą piach. Zdaj sobie też sprawę z tego że większość Ukraińców to potępia, mozna tak wnioskować z wyników sondażu z 2010 roku gdzie większość ukraińców opowiedziała się za odebraniem tytułu Bohatera Ukrainy S. Banderze. A on sam de facto w tych wydarzeniach nie uczestniczył bo siedział w tedy w obozie koncentracyjnym.
Poza tym nie zrozumiałeś tego co napisałem, Ja przykład moich antyPiSowskich zapatrywań podałem w odniesieniu do faktu że można czegoś/kogoś nie akceptować / nie szanować ale popierać pewne jego działania i w opozycji do tego można kogoś szanować i jednocześnie potępiać część jego czynów. I część Ukraińców właśnie na takiej zasadzie nosi te barwy UPA, jako wyraz walki o suwerenność ukrainy, a nie jako akceptację rzezi na Polakach. Dlatego nie można generalizować, dlatego trzeba rozmawiać i dlatego trzeba próbować zrozumieć druga stronę.

gacek2121 napisał/a:

Bardzo dziwna argumentacja tz. dla narodu takiego jak Ukraina która nie ma bohaterow albo inaczej ma właśnie takich to jest naturalne że wygodnie jest mówić ale coś innego zrobił co było dobre



Nie znam dobrze historii Ukrainy, nie mi oceniać ich bohaterów narodowych. Chyba że dopuścili się jakichś występków przeciwko naszemu narodowi, wtedy mogę to jedynie potępiać.


gacek2121 napisał/a:

Ale nie zapominajmy że jesteśmy Polakami, że to nie powinno wyglądać tak jak mówisz poproszę o ściągnięcie naszywki gdyby jakąkolwiek była wdzięczność i przyjaźń jaka się kreuje miedzy narodami to takie coś nie powinno mieć miejsca.


W idealnym świecie może tak, ale świat idealny nie jest, a w obecnym to strasznie roszczeniowa postawa jest. Oni już mają wiedzieć, co może nas urazić i mają się z nami jak z jajkiem obchodzić. Oni mają teraz większe problemy niż to żeby nas nie urazić i mogą o tym po prostu nie pomyśleć. Dlatego warto zacząć od rozmowy a nie od nienawiści. Zresztą sam napisałeś " Ukraina która nie ma bohaterow albo inaczej ma właśnie takich", także dla takiego szarego zwykłego Ukraińca barwy UPA mogą być pewnym wyrazem patriotyzmu i walki o Ukraińską suwerenność. I jak napisałem już wcześniej wielokrotnie zresztą, to że nosi te barwy nie oznacza że akceptuje to czego UPA i OUN-B dopuściły się wobec Polaków. Trzeba to umieć zrozumieć i trzeba umieć z nimi o tym porozmawiać. Ale przed wszystkim trzeba chcieć to zrozumieć i o tym rozmawiać a tu wiele osób, jak widzę, zaczyna i kończy na nienawiści .

Siriuz

2023-08-31, 20:44
takamahi napisał/a:

tamtych filmików o których piszesz nie widziałem



Masz tutaj jeden, który akurat na dysku mam. Pozostałych nie znajdę Ci w wątku który liczy już 500 stron, ale któregoś razu może go przejrzę żeby pozrzucać więcej takich dowodów na łamanie konwencji wojennych przez najemników Zelenskiego. Poza tym filmem pamiętam, że były dwa filmy z dachu bloku mieszkalnego. Jeden z nagrywany przez żołnierza ukraińskiego strzelającego z dachu w czołg, a drugi z rosyjskiego drona, który ostrzeliwuje ukraińskiego snajpera na dachu. Ponad to kilka filmów gdzie widać jak strzelają z okien domów, i co najmniej jeden jak są w szkole lub szpitalu. Było też troche filmów na których uzbrojeni poruszali się cywilnymi pojazdami, z których prowadzili działania.

Polecam zapoznanie się z konwencjami i prawem wojennym, i zwracanie uwagi na przykłady ich łamania.


takamahi

2023-08-31, 20:58
Gościu, weź już skończ pie**olić. Na filmie jest wojak (pomijam już że nie wiadomo kim on jest naprawdę ale nawet jak to Ukrainiec to nic nie zmienia), który w zniszczonym walkami miasteczku, wali do czołgu z dachu zniszczonego walkami domu, nie wiadomo jak bardzo zniszczony jest ten dom, ale biorąc pod uwagę fakt jak wygląda okolica można przypuszczać że cywili to tam już dawno nie ma bo jest to linia cięższych lub lżejszych walk.

Jak mam to porównać do tego to, jak ruscy ostrzeliwują szpital pełen cywili, jakiś dom pełen dzieci, przedszkole czy centrum handlowe, daleko poza linią walk, np. we Lwowie - niedawno tam były ataki rakietowe ruskich. Ty naprawdę jesteś niespełna rozumu, albo jesteś pie**olonym opłaconym przez ruskich j***nym szpionem.
Koniec, nie dyskutuję już z tobą bo właśnie pokazałeś całe swoje sp***olenie umysłowe, już któryś raz z kolei zresztą. Idź k***a lizać jaja putlerowi tylko do tego się nadajesz.

Siriuz napisał/a:

Polecam zapoznanie się z konwencjami i prawem wojennym, i zwracanie uwagi na przykłady ich łamania.



I vice, k***a, versa.

Siriuz

2023-08-31, 22:04
takamahi napisał/a:

Jak mam to porównać do tego to, jak ruscy ostrzeliwują szpital pełen cywili, jakiś dom pełen dzieci, przedszkole czy centrum handlowe, daleko poza linią walk, np. we Lwowie - niedawno tam były ataki rakietowe ruskich.



Pokaż film, najlepiej z tym szpitalem pełnym cywili.
We Lwowie to z tego co wiem oberwały linie zaopatrzeniowe sprzętu z zachodu.

takamahi napisał/a:

Koniec, nie dyskutuję już z tobą bo właśnie pokazałeś całe swoje sp***olenie umysłowe, już któryś raz z kolei zresztą. Idź k***a lizać jaja putlerowi tylko do tego się nadajesz.



Złościsz się na mnie czy na siebie, bo prawdę mówiąc nie jestem pewien. To byłby zdrowy odruch.

takamahi

2023-08-31, 22:45
Siriuz napisał/a:

Pokaż film, najlepiej z tym szpitalem pełnym cywili.



Poczytaj sobie to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Buczy, jak Ci źródło się nie podoba to i na sadolu coś znajdziesz i w necie jest masa o tym.
Obejrzyj sobie ten wątek https://www.sadistic.pl/ukraina-2022-temat-zbiorczy-tylko-zdjecia-i-filmy-vt555566,30.htm#comments od tej strony i po prostu idź strona po stronie w górę, efekt bombardowania szpitala masz na str 36, na zlinkowanej efekt bombardowania szkoły, resztę może k***a w końcu sam znajdziesz i to na serwisie na którym tak aktywnie pie**olisz głupoty i robisz z siebie idiotę. jak pisałem to koniec mojej dyskusji z tobą, zjeb z ciebie i nie warto na ciebie tracić czasu. Choć już masę go straciłem żeby innym czytającym pokazać jak poj***ny jesteś, i jak się dwoisz i troisz żeby ruską propagandę szerzyć.

I nie odpisuj już nic w stylu że Ukraińcy sami zniszczyli szkołę czy szpital, albo w Buczy ustawkę zrobili. bo raz że to dotyczy znacznie większej ilości miejsc dwa że w takiego typu pie**olenie że zaatakowany kraj sam niszczy swoje tereny i morduje ludność żeby to zwalić na agresora zamiast się przednim bronić to już tylko skończony debil uwierzy, a i w to wątpię. Zresztą cokolwiek odpiszesz, sram na to, takiego zjeba jak ty nic już nie naprostuje.

Siriuz

2023-08-31, 23:07
takamahi napisał/a:

Poczytaj sobie to: jak Ci źródło się nie podoba to i na sadolu coś znajdziesz i w necie jest masa o tym.
Obejrzyj sobie ten wątek od tej strony i po prostu idź strona po stronie w górę, efekt bombardowania szpitala masz na str 36, na zlinkowanej efekt bombardowania szkoły, resztę może k***a w końcu sam znajdziesz i to na serwisie na którym tak aktywnie pie**olisz głupoty i robisz z siebie idiotę. jak pisałem to koniec mojej dyskusji z tobą, zjeb z ciebie i nie warto na ciebie tracić czasu. Choć już masę go straciłem żeby innym czytającym pokazać jak poj***ny jesteś, i jak się dwoisz i troisz żeby ruską propagandę szerzyć.
I nie odpisuj już nic w stylu że Ukraińcy sami zniszczyli szkołę czy szpital, albo w Buczy ustawkę zrobili. bo raz że to dotyczy znacznie większej ilości miejsc dwa że w takiego typu pie**olenie że zaatakowany kraj sam niszczy swoje tereny i morduje ludność żeby to zwalić na agresora zamiast się przednim bronić to już tylko skończony debil uwierzy, a i w to wątpię. Zresztą cokolwiek odpiszesz, sram na to, takiego zjeba jak ty nic już nie naprostuje.



No i widzisz, nie masz nawet materiału filmowego na poparcie swoich tez, w przeciwieństwie do mnie. Swoje śmiałe tezy wygłaszasz na podstawie opinii budowanych zwykle na bazie tego co powiedział reżim Zelenskiego. Przedstawiasz "efekty" ostrzału a nie pokazujesz samego ostrzału, który by może wyjaśnił jego przyczyny, np to że w szpitalu okopali się najemnicy Zelenskiego i stamtąd prowadzili ostrzał. Poza tym ten reżim już nie raz pokazał, że potrafi ostrzelać ukraińskich cywili i potem rozgłaszać, że to Rosjanie. Problem w tym, że wychodzi potem na jaw, że rakieta nie przyleciała jednak od strony Rosjan i wcale nie była rosyjska. Ten reżim w przeciwieństwie do Rosjan ma motyw, aby ginęli cywile, najlepiej dzieci i kobiety. Gdyby Rosjanie chcieli zniszczyć ten kraj nie patrząc na cywili to zamiast używać drogiej precyzyjnej broni rakietowej po prostu urządzili by naloty dywanowe i zburzyli wszystkie większe miasta. To są proste logiczne wnioski, na które propaganda zachodnia nie ma odpowiedzi. Prawdopodobnie gorączkowo bronisz zbrodniczego reżimu, który morduje tysiącami własnych cywili używając ich jak tarczy i na potrzeby propagandy wojennej żeby dostać tylko więcej kasy od lewactwa z zachodu. Ciekaw jestem jak się będziesz z tym czół jak to wszystko wyjdzie na jaw.
X