topic

Polacy też walczą z ISIS

Sa5zka • 2017-03-26, 16:17
Czarności w temacie nie będzie, ale dla ciekawskich - Polacy, także walczą w imię wolności, uwalniając dzieci oraz gwałcone kobiety z rąk brudasów.

Aktualnie polska grupa znajduje się 14km od Al-Raqqi, wstępnie na kwiecień, planowana jest ofensywa na oddziały ISIS.
Ciekawostką też może być, że za głowę członka "Gniewu Eufratu" (bo tak nazywa się ich grupa), wyznaczona jest nagroda w wysokości 150.000 USD, co, jak to napisał jeden z członków, niektórych uraziło;Podaje on także ciekawostki, o których nie usłyszymy w telewizji, czy na sławnych portalach:


Jak napisane wyżej, są oni tam na własną kieszeń.
Gdyby ktoś był chętny więcej, szukajcie go pod nazwą "Archer PL".
Ogólnie szacuneczek :wodka:

kreatywnakrowa

2017-03-26, 23:00
Pieprzeni najemnjcy załatwią nam tu gościnne zamachy bo zachciało sie karierowiczom postrzelać. Ciekawe jak będą łkali gdy im będą obcinać te puste łby. Niech bronią granic Polski a nie napie**alają za granicami kraju.

maciuch2

2017-03-26, 23:03
Można dać kratę piwa za temat? Chętnie bym finansowo wspomógł tych bohaterów, milionerem nie jestem ale za taką postawę to wrzucę równowartość miesięcznych wydatków na alko, a chlam jak wieprz.

Ba...........yk

2017-03-26, 23:06
Hunterovv napisał/a:


Nikomu nie dogodzi, są "na własną kieszeń", tak z resztą napisał sam autor:

Obrazek

Co do Twojego toku myślenia, że może ich to "podJUDZIĆ", Polacy brali udział w misjach w Iraku jak i Afganistanie kilka dobrych lat temu jak i teraz, czy coś się od tego czasu stało i dzieje? Dodam też, że mój temat od Twojego się różni, więc nie szukaj na siłę. PozdrawiamWiem co napisał autor.
Dlaczego pominąłeś to:
Że ta akurat jest bez "sponsora" to nie znaczy że każda jest robiona w dobrej intencji i dobrego serca.

Pytanie tylko czy pojechali tam sprzątać charytatywnie za swoje, czy tylko pojechali za swoje i liczą na szmalec po zakończeniu misji? Tego zapewne się nie dowiemy.
?

Tematy łączy "militarka" ogólnie rzecz ujmując. Nie napisałem że są takie same. Napisałem - w pewnym sensie. Niczego na siłę nie szukam.

Tak byliśmy tu i tam i jak do tej pory nic się nam nie stało.
Ale ja wolę dmuchać na zimne i patrzeć w przyszłość pragmatycznie.


Pozdrawiam.

vassili

2017-03-26, 23:18
Zapomnieliście, że z polskiej armii co roku zostaje wyrzuconych kilka tysięcy żołnierzy, bo zostali 12 lat bez awansu na podoficera? W niektórych jednostkach wystarczy konflikt z przełożonym i już masz po karierze. Wielu żołnierzy nie znając innego zajęcia niż koszarowe i poligonowe decyduje się na pracę właśnie jako najemnik. Jeśli przez 12 lat służby mieszkali w mieszkaniu finansowanym przez państwo, to mieli pieniądze na sprzęt.
Do tego dochodzą żołnierze po zagranicznych misjach, którzy znają klimat i zakosztowali krwi. Po powrocie do kraju dochodzą do wniosku, że bardziej spełniali się na pustyni walcząc z ciapakami.

Ba...........yk

2017-03-26, 23:51
Proszę usunąć ten post, z góry dzięki

MaczoJuh

2017-03-27, 01:37
A na serio to pojechali podupczyc i pozabijac dla fanu :D .

albertpecyna

2017-03-27, 01:42
Niesamowite jak bardzo co niektóre osoby potrafią skrytykować to co robią polscy wojownicy bo tak można ich nazwać. Ogromny szacunek dla tych ludzi bo chronią nie tylko dupska tamtejszej ludności ale i do k***y nędzy nas wszystkich. W sposób co prawda pośredni ale jednak. Są chrześcijanami jak sądze wiec czują moralny obowiązek bronić sie przed atakami na chrześcijaństwo. Jak pisała tu już pewna osoba złego człowieka z bronią może powstrzymać dobry człowiek z bronią tyle w temacie.

Pu...........re

2017-03-27, 02:13
twojamatkajestgruba napisał/a:

Przebrnąłem przez wszystkie komentarze. Te zdroworozsądkowe i te, które były pisane po udarze.
Oto są bohaterzy i Polacy zarazem - czapki przed nimi z głów.

Z jednej strony komentarze w internecie ociekają nienawiścią do ISIS i ich popleczników. Z drugiej leci hejt na tych, którzy robią wszystko, żeby uleczyć tego raka u źródła. Gdzie tu logika? W Australii, Szwajcarii czy na Węgrzech, ci ludzie zostaliby odznaczeni za to, co robią. A co robią? Ratują Europę. Nie, nie przesadzam. Jeśli macie internet, to wiecie, co dzieje się w UK, Szwecji, Holandii, Niemczech. A ta grupa Polaków jest w miejscu, z którego całe to robactwo wychodzi na powierzchnię. Ryzykują swoje życie, żebyście mogli spać spokojnie.

Pozdrawiam.Wszędzie dostaliby wyroki, bo w każdym państwie jest zakaz brania udziału w obcych siłach zbrojnych i bojówkach paramilitarnych. Niedawno nawet ścigali Kurdyjkę która pojechała walczyć z ISIS, bo ma obywatelstwo duńskie i nie może walczyć w innym wojsku niż duńskim. I Polaków tam jest z tego co wiem chyba 2 albo 3. Ten który prowadzi tą stronę sam jest ciapaty i pojechał tam bo ma w tym interes. Inaczej nie ryzykowałby życia. A w Polsce jest już skończony bo kontrwywiad mu się do dupska dobierze. Serio wierzycie dzieciaki, że ktoś przegrał własne życie po to żeby walczyć bezinteresownie? A sprzęt który używają to nie jest złom z demobilu. Takie zabawki kosztują. Do tego trzeba doliczyć spore łapówki żeby przejść na teren działań wojennych, bo ani Turasy, ani wojsko syryjskie nie wpuszcza tam obcych. Nawet dziennikarzom ciężko tam się dostać bez łapów. Nie łykajcie takich bajek tak łatwo. Ludzie są łatwowierni jak dzieci, ale na tą sprawę patrzcie szerzej. Jakby z niego był taki idealista na jakiego się kreuje, to by nie poszedł walczyć w obcej bojówce. I tak pewnie nikt nie zrozumie, bo większość sadoli to tępe dzidy. Zrozumieją ci, którzy służyli w wojsku i rozumieją ideę służby wojskowej.

zbijok

2017-03-27, 04:10
Dostaliby wyroki, gdyby ktoś był w stanie udowodnić im udział, przecież po ciapackim IP nikt ich nie zidentyfikuje, twarze zamazują, a jak będą wracali do Polski to w bagażu podręcznym nikt nie będzie wiózł obciętych głów... Będą wracali z urlopu albo wizyty u dziewczyny poznanej w internecie, jeden ch*j, w dodatku z całkowicie innego kraju.
Chyba trzeba być ślepym, żeby nie widzieć że w naszym kraju nie takie wałki, które są tajemnicą poliszynela, uchodzą na sucho.

Wiewór

2017-03-27, 09:27
Ja się brzydzę przemocą ale w sytuacji gdy cierpią niewinni i rozprzestrzenia się takie zło jak ISIS uważam, że przemoc jest uzasadniona. Po pierwsze jest odpowiedzią na przemoc (czyli obrona) a po drugie takie potwory rozumieją tylko prawo silniejszego.
Niektórzy nie potrafią żyć w pokoju. Czy mamy w takim razie żyć biernie i pozwalać takim agresorom dać się wyżynać? Czy mieliśmy się nie bronić przy nazistami i bolszewikami? No chyba k***a nie.
Skoro ONZ ch*ja robi. Rządy państw "cywilizowanych" ch*ja robią to dobrze jest przeczytać, że garstka ludzi pojechała tam bić pustynne małpy.
A jeśli biorą za to kasę?! No i co k***a z tego. Ludzie przecież wy też nie pracujecie za darmo! To są na pewno ludzie, którzy mają rodziny. Poświęcają swój czas i ryzykują życie. Wynagrodzenie im się należy jak psu buda. Nie wiem skąd w Polsce takie przeświadczenie, że pomaganie jest szlachetne tylko jeśli jest darmo. Wystarczająco szlachetne jest to, że ryzykują własnym życiem, żeby napie**alać te dzikusy.

Zakup podstawowego sprzętu to nie jest wysoki koszt. Cały ekwipunek można złożyć w miesiąc na alledrogo i gejbaj.
Kamizelka kuloodporna. O to najtrudniej bo Polska jest krajem popie**olonym i na kamizelkę trzeba mieć pozwolenie ale da się to kupić. Koledzy do aesgej takie ściągali. Można kupić jakiegoś plate carriera i włożyć do niego miękkie wkłady i płyty balistyczne. Wtedy od frontu chroni nawet przed Ak47 a z boku odłamki i dziewiątka. Koszt takiej kamizelki to gdzieś 2-3k. Sama kamizelka 800zł nowa. Wkłady będą drogie.
Hełm balistyczny. Bez problemu do kupienia na allegro. Polski lub hamerykański. Koszt 1-1,5k.
Buty. Wystarczą trekingowe z gore tex. Koszt 400-600zł. Mundur. Moim zdaniem najlepszy mulitcam lub a-tacs FG lub AU. Chociaż do tak osranego koziego kraju to starczy nawet tri color albo six color. Koszt od 200 do 800zł. Gogle balistyczne, lub okulary 200zł. Rękawice oakley 200zł. Plecak 300zł. Nakolanniki 150zł.
Ak47 zapewne dają na miejscu gratis. Ewentualnie kupuje się go za grosze.
Myślę, że cały sprzęt to 10k lub mniej.

pi...........ja

2017-03-27, 11:18
Ale jak to? Przecież isis jest dobre, bo zwalcza ludobójczy rząd Assada. Telewizja mówiła.

RedIsGood

2017-03-27, 15:40
Wszyscy, którzy niszczą fanatyków religijnych są moimi przyjaciółmi.

KrulJulian9001

2017-03-27, 16:27
krasnal_hałabała napisał/a:

@2up, A ty po co włazisz na sadistica? co cię tutaj ściągnęło? nie chciałeś przypadkiem bezkarnie popatrzeć na męczonych ludzi na hardzie? to też jest przestępstwo.poproszę o kwalifikacje prawnokarną za oglądanie zwłok w internecie.

BTW
Art. 141. § 1. Kto, będąc obywatelem polskim, przyjmuje bez zgody właściwego organu obowiązki wojskowe w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Skąd pewność, że nie mają oni zgody na udział w konflikcie?

Sa5zka

2017-03-27, 20:16
"Zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2015 r., poz. 827, z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 13 kwietnia 2010 r. w sprawie trybu udzielania obywatelom polskim zgody na służbę w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej (Dz. U. Nr 68, poz. 438):

obywatel polski może przyjąć służbę w obcym wojsku lub obcej organizacji wojskowej za zgodą ministra właściwego do spraw wewnętrznych, a w przypadku byłych żołnierzy zawodowych
za zgodą Ministra Obrony Narodowej;
zgody udziela się wyłącznie na pisemny wniosek obywatela polskiego (sporządzony według wzoru) i złożony do właściwego organu;
do wniosku należy dołączyć załączniki (oryginały):
zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego,
zaświadczenie naczelnika właściwego urzędu skarbowego o braku zaległości podatkowych,
zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego o braku zaległości z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne
i ubezpieczenie zdrowotne,
zaświadczenie z Krajowego Rejestru Sądowego o niefigurowaniu w rejestrze dłużników niewypłacalnych,
potwierdzenie zapłaty opłaty skarbowej – aktualnie 10 zł (wpłaty, opłaty lub przelewu)
na rzecz Urzędu Dzielnicy Warszawa-Mokotów w kasie urzędu: ul. Rakowiecka 25/27,
lub przelewem bankowym lub przekazem pocztowym na rachunek: Urząd Dzielnicy Warszawa-Mokotów, ul. Rakowiecka 25/27, 02-517 Warszawa, Nr konta 18 1030 1508 0000 0005 5002 3113 z dopiskiem „za wydanie decyzji MSWiA”;"


Informacja zawarta na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dla wszystkich znawców.

tranzystor

2017-03-27, 20:19
KrulJulian9001 napisał/a:

Skąd pewność, że nie mają oni zgody na udział w konflikcie?
Bo polskie prawo nie przewiduje uczestniczenia Polaków w obcej partyzantce. Artykuł, który przytoczyłeś dotyczy organizacji oficjalnych jak np Legia Cudzoziemska. Takie firmy, jak BlackWater oficjalnie zajmują się ochroną na terenach konfliktów, a nie uczestniczeniem w bezpośredniej walce.