18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polacy nie gęsi...także swój dubstep mają

boocheno • 2012-05-23, 10:27
no i fajny klip :mrgreen:



Brainpain - (Jakub Tobiański) - to 31- letni mieszkanie Wrocławia celujący w ciężkich odmianach d&b/dubstep

los gienadijos

2012-05-23, 10:38
Rysiek i inne Stefany remontując chatę "tworzą" dokładnie tak samo "zajebistą" muzę.
Ps: Urzekł mnie ten utwór również w warstwie tekstowej, jakże rozbudowanej, skłaniającej do refleksji.
Jestem pod silnym wrażeniem, chyba wezmę wiertarkę i pójdę sobie pograć na ścianie jakiegoś małego covera tego wspaniałego dzieła.

inf3kkted

2012-05-23, 11:08
nie jestem jakiś fanem dubstepu ale wiem mniej więcej jak takowy ma brzmieć i ten trzyma fason jak obstawa prezydenta na dożynkach:) Brainpain zajebiste wałki robi ale breakcore'owe więc polecić moge takie jego kawałki jak Just one time, track her down, mutagen x24d na prawde bardzo spoko. A co do ludzi ktorzy mają zamiar srać na to to jebnijcie sie wszyscy w łeb z tą szyderą ze wiertarki itp wypowiadający sie o ambitności muzyki. Otóż powiem wam że słuchanie takiej m,uzy wymaga bardziej wysublimowanego poczucia piękna niż w większości przypadków to czego wy słuchacie ( nie mam zamiaru srać na "wasze" gatunki bo lubie sobie posłuchać i metalu i techno lat 90tych ).
los gienadijos, pie**olisz tak jakbyś słuchał poezji śpiewanej albo pendereckiego w co wątpię bo tacy ludzie by tak nie pisali więc japa koniu;p

czarkou

2012-05-23, 11:38
O wiele przyjemniej ogląda się z wyłączony dźwiękiem, polecam! :-P

RuBu

2012-05-23, 11:47
Chyba w Dubstep'ie PZG z Krakowa jeszcze coś mieszał, ale wole go w wersji BreakCore ;-)

MMAchu

2012-05-23, 11:47
Przez chwilę myślałem, że zacięła mi się kserokopiarka, niestety okazała się, że to ta "muzyka".

BongMan

2012-05-23, 12:04
Jak się nawpie**alam meksykańskiego żarcia to lepsze dźwięki na kiblu wydaję.

los gienadijos

2012-05-23, 12:12
inf3kkted napisał/a:

... więc japa koniu;p


Moją odpowiedzią na twoja personalną wycieczkę niech będzie tekst równie wyszukany jak ten z powyższego dzieła czyli staropolskie "sp***alaj".
Dla mnie to jest łomot, syf i tyle, nie widzę tutaj żadnego wysublimowania, co najwyżej dostrzegam u siebie braki w znajomości faz narkotycznych aby pojąć "wielkość" kompozycji.
Bynajmniej nie porównuję tego czegoś do muzyki poważnej, chodzi o to, że to coś bez względu na wykonawcę i tytuł brzmi tak samo źle, zatem nie ma tego do czego porównywać. Ale można z powodzeniem ocenić jako totalny syf.
Jeśli ktoś to nagrał i opublikował musi się liczyć, że ktoś inny to skrytykuje.

boocheno

2012-05-23, 12:26
haters gonna hate...
zawsze znajdzie się ktoś, kto musi pokazać jaki to nie jest mądry i jaki ma wysublimowany gust - a reszta to debile i co oni wiedzą o życiu i "dobrym smaku"...
taka to już polska mentalność, że trzeba zabłysnąć na świecie i trochę ponarzekać;
macie racje hejterzy włącznie sobie rmf czy radio zet lub kolorowe hity z satelity i cieszcie się "prawdziwą, dobrą muzyką"

los gienadijos

2012-05-23, 13:16
boocheno napisał/a:

haters gonna hate...
zawsze znajdzie się ktoś, kto musi pokazać jaki to nie jest mądry i jaki ma wysublimowany gust - a reszta to debile i co oni wiedzą o życiu i "dobrym smaku"...
taka to już polska mentalność, że trzeba zabłysnąć na świecie i trochę ponarzekać;
macie racje hejterzy włącznie sobie rmf czy radio zet lub kolorowe hity z satelity i cieszcie się "prawdziwą, dobrą muzyką"


Tu nie chodzi o "hejtowanie" tylko o opinię na temat materiału jaki zamieszczasz.
Nie jest kwestią zabłyśnięcia, napisanie opinii, że dubstep to sieczka dla naćpanej dzieciarni. Tak ta muzyka po prostu brzmi. Sorry ale tego nie da się słuchać więcej jak kilka minut, później narasta irytacja i chęć rozpie**olenia czegoś z urządzeniem nagłaśniającym w pierwszej kolejności. Dubstep jest po prostu słaby i tyle.
Mam pełne prawo o tym napisać i bynajmniej nie robię tego aby zaatakować twoje gusta.
O muzyce po prosu można a nawet trzeba dyskutować bez personalnych wycieczek.
Nie jestem przeciwnikiem techno choć słucham zupełnie innej muzyki, na wielu różnych, często skrajnych jej płaszczyznach. Dlatego też potrafię dyskutować zarówno o "mojej" muzyce jak i szukać inspiracji w muzyce podrzucanej mi przez znajomych słuchających czegoś innego.
Ale dubstep moim zdaniem jest ch*jowy i tyle.
Próbowałem się do tego przekonać kilka razy za namową mojej przyjaciółki, która uwielbia DnB i ostatnio zafascynowała się dubstepem.
Jak myślisz co jej powiedziałem oddając jej płyty?
Dokładnie to samo co przed chwilą, że dubstepu nie da się słuchać i tyle.

rockface123

2012-05-23, 13:25
no k***a... jak się nie podoba zjedźcie na dół a nie pie**olcie kapiszony :)

ja nie przepadam za dubstepem i słucham go kilka razy w roku ;P wlazłem tu po to bo wk***iają mnie takie pojebańce jak u góry którzy myślą kategoriami typu :

Słucham hip hopu więc techno i dubstep to ch*j i pedalstwo

Vl...........in

2012-05-23, 14:24
Jego ksywka bardzo dobrze odpowiada uczuciom które towarzyszą słuchaniu tego rodzaju "muzyki".