18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polacy nie gęsi...także swój dubstep mają

boocheno • 2012-05-23, 10:27
no i fajny klip :mrgreen:



Brainpain - (Jakub Tobiański) - to 31- letni mieszkanie Wrocławia celujący w ciężkich odmianach d&b/dubstep

~PowerBoBass

2012-05-23, 20:11
los gienadijos napisał/a:


Dla mnie to jest łomot, syf i tyle, nie widzę tutaj żadnego wysublimowania, co najwyżej dostrzegam u siebie braki w znajomości faz narkotycznych aby pojąć "wielkość" kompozycji.
Bynajmniej nie porównuję tego czegoś do muzyki poważnej, chodzi o to, że to coś bez względu na wykonawcę i tytuł brzmi tak samo źle, zatem nie ma tego do czego porównywać. Ale można z powodzeniem ocenić jako totalny syf.
Jeśli ktoś to nagrał i opublikował musi się liczyć, że ktoś inny to skrytykuje.



Czy "syf", "braki w znajomości faz narkotycznych", po raz kolejny "totalny syf" - to określenia opiniujące w Twoim mniemaniu?

Otóż nie, można napisać "nie podoba mi się", "nie przemawia do mnie ten rodzaj muzyki", i milion innych stwierdzeń, które zabrzmią jak normalna opinia.

Ale nie, Ty wciskasz wszystkim, że dubstep jest ch*jowy, to jest syf i blablabla. Dlatego Twoja "opinia" to tak naprawdę gówno warty, zwyczajny hejt. Widać sam tego nie ogarniasz, ale mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu zrozumiesz, że Twoja opinia ma się odnosić do Twojej osoby, a nie do innych. Dlatego póki co, spotykasz się z takim oburzeniem, co jest zrozumiałe.

TheRudeBoy

2012-05-23, 20:13
Ostro!!! aż mi trądzik zerwało z twarzy

drakkarrudy

2012-05-23, 20:26
k***a.. I mam się niby cieszyć, że mamy kogoś takiego w Polsce? A za tytuł to powinieneś ostry wpie**ol dostać.
A klip ch*jowy, raz pokazują cmentarz, chwile później gołe laski bawiące się w fetysz, a zaraz potem owady.. Coś takiego kojarzy mi się tylko i wyłącznie z bełtem, wszystko w jednym. Czasami żałuję, że urodziłem się w dzisiejszych czasach..

fejzez

2012-05-23, 20:38
w dubstepie chodzi w dużej mierze o bass nie bez powodu zwą tą muzyke "bass music", a żeby poczuć bass trzeba iść na imprezę, na imprezę z dobrym nagłośnieniem gdzie poczujesz linię bassową i także usłyszysz linię melodyczną, a do czego zmierzam, a do tego, że słuchanie dubstepu ze zwykłych głośników komputerowych trochę mija się z celem ;)

juki

2012-05-23, 20:50
inf3kkted napisał/a:

nie jestem jakiś fanem dubstepu ale wiem mniej więcej jak takowy ma brzmieć i ten trzyma fason jak obstawa prezydenta na dożynkach:) Brainpain zajebiste wałki robi ale breakcore'owe więc polecić moge takie jego kawałki jak Just one time, track her down, mutagen x24d na prawde bardzo spoko. A co do ludzi ktorzy mają zamiar srać na to to jebnijcie sie wszyscy w łeb z tą szyderą ze wiertarki itp wypowiadający sie o ambitności muzyki. Otóż powiem wam że słuchanie takiej m,uzy wymaga bardziej wysublimowanego poczucia piękna niż w większości przypadków to czego wy słuchacie ( nie mam zamiaru srać na "wasze" gatunki bo lubie sobie posłuchać i metalu i techno lat 90tych ).
los gienadijos, pie**olisz tak jakbyś słuchał poezji śpiewanej albo pendereckiego w co wątpię bo tacy ludzie by tak nie pisali więc japa koniu;p



Raczej nie.
Skladniki na ch*jstep:




+



=


wiktoor

2012-05-23, 20:59
Nie wiem czy już ktoś to pisał, ale cycki były wiec chyba należy się piwo =)

al...........10

2012-05-23, 21:02
To ja już wolę dubstep produkcji perkusisty zespołu T.Love. Tym bardziej, że nawija Pezet i Fokus.

webkoala

2012-05-23, 21:18
Jedyne co było w tym fajnego to cycki..

DUBSTEpTUNE

2012-05-23, 21:20
Jeździjcie po dubstepie ile chcecie, ale myślę że dubstep to jest współczesny jazz.
Jakość po jazzie nikt nie jeździ tylko komuś muzyka o mocnych brzmieniach nie pasuje.
Tak samo mogę pojechać po muzyce metalowej że to cięcie blachy itp. itd. , ale po co nie dowartościowuje mnie to jakoś...
Nie podoba się nie słuchaj.
Człowiek z kraju robi dobrą robotę i może osiągnąć wiele, a ty człowieku po studiach idź pracować za marne 2 koła brutto.

emilwkpg

2012-05-23, 21:21
ale ziomek mi dzisiaj chciał wkręcic, niezly zartownis , chciał mnie nabrać ze ktoś tego słucha :) hehe prawie dałem sie wkręcić

woccow123

2012-05-23, 21:23
los gienadijos napisał/a:

Rysiek i inne Stefany remontując chatę "tworzą" dokładnie tak samo "zajebistą" muzę.
Ps: Urzekł mnie ten utwór również w warstwie tekstowej, jakże rozbudowanej, skłaniającej do refleksji.
Jestem pod silnym wrażeniem, chyba wezmę wiertarkę i pójdę sobie pograć na ścianie jakiegoś małego covera tego wspaniałego dzieła.


A teraz daj innym się zjechać i przyznaj się czego TY słuchasz

pawelyoy

2012-05-23, 21:45
Jak słuchacie piosenek ze słuchawki telefonicznej to się nie dziwie że narzekacie... do takiej muzyki potrzebne jest nagłośnienie a nie 2 satelitki z kauflandu i podnieta jaki to ma się sprzęt :mrgreen: każdy ma swój styl muzyczny.

Przyznać muszę trochę "monotonna" ale basik idealny ;D

Ze swojej strony polecam:

Feed Me - One Click Headshot (Original Mix)
Drop Top - Machete (High Rankin Remix)
Funkagenda - Shinjuku (Dubstep mix)
Revolvr & Majai - Toll Says No More


Piwko i do ulu :metalhead:

los gienadijos

2012-05-23, 22:26
woccow123 napisał/a:


A teraz daj innym się zjechać i przyznaj się czego TY słuchasz


Jak wspomniałem słucham muzyki nie jakiegoś konkretnego jej rodzaju już wyrosłem z "bycia metalem".
Od wielu lat poszerzam zakres muzyki której słucham i jest to mniej więcej:
Metal od thrash'a poprzez black, ghotic, do tak zwanego nu metalu ale też grunge, ska, punk, rock, rock klasyczny, jazz, reggae, raga, trochę hip hopu, standardy muzyki klasycznej, dużo ambientów jako muzykę tła jak pracuję przy kompie.

Zespołów nie chcę mi się wymieniać ale od Mety poprzez Slayer'a, Rammstein, Marilyna Mansona, Anathemę, Acid Drinkers, Faith no more, Nine_Inch_Nails. Potem wiele tematów jak KULT, Republika itp. co można nazwać ogólnie polskim rockiem. Są też klasyki Nirvana, Marillion, Led Zeppelin, Pink Floyd, Dire Straits itd.
Wirtuozi gitary Steve Vai, Carlos Santana, Joe Satriani, Jimi Hendriks
Wiele z tej muzyki jest dyskusyjna, na przykład pomimo słabego poziomu zdarza mi się słuchać polskie raga, które zwyczajnie dobrze smakuje w samochodzie.
Nie pogardzę The Prodigy czy FatBoy Slimem ale mimo szczerych chęci poznania dubstep niezmiennie mnie wk***ia.
Ta muzyka kaleczy wszystko co ma jakąkolwiek harmonię.
Pewnie właśnie o to w niej chodzi ale ja zwyczajnie chyba na to za stary jestem. Po prostu brzmi mi to jak remont u sąsiada.
Co do tych co się na mnie wyrzygali, wrzućcie na luz, nie opluwałem was samych tylko muzykę która została tu zaprezentowana i coraz częściej jest wciskana do wszelkich filmików z kategorii głupoty z internetu.
Tak że czasem trzeba wyłączać dźwięk.

@~Bobass co ty powiesz wpisz w wyszukiwarkę słowo "opinia" i potem jeszcze raz zastanów się o co ci chodzi?
Potem zerknij na swój obrazek w podpisie ponownie się zastanów co ty mi zarzucasz?

inf3kkted

2012-05-23, 22:58
no to sie ziwie ze takie komenty wrzucasz bo widze ze jakies pojęcie o gatunkach masz. tylko rokmin ze np Slayer'a, Rammstein, Marilyna Mansona, Anathemę, Acid Drinkers, Faith no more, czy ten hip hop to też nie jest jakaś super ambitna i złozona muza io też można by napisać że to łomot wycie itp. Ale w muzyce chyba nie o to chodzi żeby była "piękna" ambitna harmonijna dla ogółu wszak ogół to plebs. Jimi Hendrix pamiętasz w swoich czasach też był uznawany za muzyke dla małolatów i ćpunow.
A dupstep modny jest i bedzie wpychany wszędzie tak jak kiedyś to był pop później boysbandy , hip hop, house no i teraz ten dupstep;p swoją drogą tak ciśniecie na dupstep a gdybyście posłuchali naprawde ciężkiej elektroniki to by się hate dopiero zaczoł;p
lofix1
venetian snares :D dziękuje, do widzenia nie wiem co tu venetian robi wszak on z Węgier jest;p

kuber89

2012-05-23, 23:40
kolejne bezsensowne pie**olenie o gustach , los gienadijos jak Ci sie niepodoba to napisz to i skoncz bo tak ogolnie to ch*j mnie to obchodzi co lubisz sluchac a co nie