18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczone budynki [ zdjęcia zrobione przez użytkowników ]

Ra...........og • 2010-10-03, 23:50
Temat na zdjęcia pustostanów i opuszczonych budynków, które zwiedziliście Wy

Dom w lesie miejscowość Emilia koło Zgierza













Willa w miejscowości Rosanów, koło Zgierza





Więcej w komentarzach

p.s. temat jest na WASZE zdjęcia [ewentualnie zrobione przez znajomych], nie wrzucajcie zdjęć z opusczone.pl itp

adriann1029

2013-08-19, 15:21
Witam wszystkich!

Dziś postanowiłem założyć swój pierwszy temat na podstawie własnego materiału ale jak się przed chwilą okazało moje zdjęcia już tutaj od dawna są :) Żeby odświeżyć temat --> http://www.sadistic.pl/ruiny-dag-fabrik-bromberg-w-bydgoszczy-vt133232,30.htm#2432192 Mam jeszcze kilka ciekawych fotek stamtąd więc wrzucę później w komentarzach...Tymczasem przedstawiam równie ciekawe miejsce do którego wybraliśmy się ze znajomymi w czerwcu 2010r.

Kombinat DAG Alfred Nobel Krzystkowice (Alfred Nobel Dynamit Aktien-Gesellschaft) – pozostałości niemieckiej fabryki amunicji na terenie lasów w okolicach Nowogrodu Bobrzańskiego. Zajmują ok. 35 km² powierzchni. Część terenu niedostępna z racji przejęcia przez jednostkę wojskową oraz zakład karny w pobliskim Krzywańcu.

Na wyprawę do Krzystkowic wybraliśmy się w gorące piątkowe popołudnie. Cała podróż przebiegła gładko, popełniliśmy jednak jeden logistyczny błąd. Wszystkie zakupy (browary, jadło, grill itp.) postanowiliśmy zrobić w Zielonej Górze żeby nie wieźć tego wszystkiego przez pół Polski. Jako że wyjazd z samej Bydgoszczy zajął 1,5h a podróż często była przerywana postojami na szczanie to do samej Zielonej wjeżdżamy około 21:45. Do pierwszej napotkanej bierdy wpadamy całą bandą o 21:50 i w 10min robimy zakupy za kilkaset złotych - miny obsługi bezcenne. Daliśmy radę, ok. 30km dalej oraz po spytaniu o drogę zalkoholizowancyh miejscowych jesteśmy już na miejscu. Po zmroku jakimś cudem udaje się rozbić obóz, kierowcy dołączają do alkoholizacji :-) Rano dokonujemy rozpoznania terenu a po śniadaniu udajemy się w stronę ruin elektrociepłowni, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie jednostki wojskowej. W przypływie emocji jeden z kolegów wdrapuje się na płot jednostki, widok wartownika przeładowującego broń również bezcenny :-) Kolega szybko zrezygnował. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu elektrociepłowni i okolicznych budynków, na resztkach sił wracamy do bazy a czas umilają nam na szybko wymyślane kawały o żydach :) W ostatni dzień (już autami) jedziemy do dawnych silosów z metanolem (na zdjęciach to duże okrągłe i betonowe). Zmęczeni i zadowoleni wracamy do domu. To tak w skrócie. Zdjęcia poniżej oraz za chwilkę w komentarzach.







































































Nie wiem dlaczego ale wszystkie foty dodały się do treści tematu a nie jako komentarze. Wybaczcie :)

rolnik1809

2013-08-19, 15:39
k***a, duże to O.O PIWO!

mornest

2013-08-19, 15:48
Już wiem dlaczego zawsze jest "w komentarzu reszta" Kur** scroll gorący!

Raikiri73

2013-08-19, 16:01
to zrób tak żeby było w komentach k***a jego mać

Saynel

2013-08-19, 16:24
Oczywiscie wszystkie puszki, worki z bierdonki i inne smieci ktore w trakcie wypadu napordukowaliscie zostaly zabrane i wyrzucone do pobiskiego konteneru. Mam racje?

adriann1029

2013-08-19, 16:26
Czy wszystkie co do jednej to pewien nie jestem ale tak, w Nowogrodzie Bobrzańskim był jakiś większy śmietnik. A trochę tych smieci było.

Pan_Marszałek

2013-08-19, 16:44
Straszna deformacja twarzy, a Wy i tak powiecie, że to fotomontaż :roll:

zerwikaptur

2013-08-19, 16:51
tyle lat a beton całkiem całkiem -niemcy to dopiero budowali

Adrianadernew

2013-08-26, 18:55
Pierwszy temat. Chciałbym wam przedstawić Dworek z Cicibora Dużego ( wioska przy Białej Podlaskiej , woj. Lubelskie )

Historia ( znalezione w necie )


W pocz. XVI w. własność Zabrzezińskich, 1577 Piotrowej Kopciowej, 1580 Stanisława Oleńskiego.
W 1583 przekazana przez Mikołaja Kiszkę, wojewodę podlaskiego, żonie Barbarze z Chodkiewiczów, następnie (po śmierci Mikołaja seniora) własność Mikołaja Kiszki, starosty drohickiego.
Od końca XVI w. w posiadaniu Radziwiłłów. Ok.1689 architekt Józef Belotti zaangażowany do budowy ich letniego dworu. W pocz. wieku XVIII istniała tu pracownia tkacka założona przez Annę z Sanguszków Radziwiłłową, zaś w poł. XVIII w. mieszkały tu aktorki występujące w teatrze w Białej, na dworze Hieronima Floriana Radziwiłła.
W 1790 z zastawie u biskupa łuckiego Feliksa Turskiego. W 1820 r. nabyta wraz z Terespolem przez Kaspra Gruszeckiego, wówczas budowa nowego dworu.
Po 1875 w posiadaniu Budziszewskich, 1905 Michała Pereszywkina, przed 1914 nabyta przez Kazimierza Gierkowicza i w posiadaniu tej rodziny do 1939 r. W latach 60-tych XX w. wieś spopularyzował na całą Polskę Kazimierz Grześkowiak piosenką "Panny z Cicibora". (film/link poniżej ) Zachowały się pozostałości założenia dworskiego.
Dwór zniszczony w 1939 i 1944.
Do naszych czasów przetrwały pozostałości zabudowań folwarcznych z II poł. XIX w. - dwie obory, spichlerz i lamus.
Od siebie dodam , że w dworku przez jakiś czas funkcjonowała ,,tajna,, szkoła .

Obecnie dworek dewastowany przez miejscowych pijusów wejście do piwnicy prawie całkowicie zasypane( konieczność wejścia na raka ) , parter jako tako... ,pierwsze piętro całkowiecie zrujnowane (brak podłogi ) zaledwie 2 pokoje, kilkakrotnie podpalany .
Wykorzystując chwilę nieobecności ,,Panów domu ,, wraz z kumplami udalismy się na małe zwiedzanie :






















































Dokumenty domowników ...
















I coś dla sadoli ;)



Piosenka:

mr_9mm

2013-08-26, 19:02
Piwo za odwagę, dotknąć używanego świerszczyka bez rękawiczek, którego mogli używać menele... ja nigdy nie zrobiłbym czegoś aż tak szalonego. Rispekt. :krejzi:

ne...........fi

2013-08-26, 20:31
Urban exploration miecie, nie wiedziałem, że w mojej okolicy są takie ciekawe miejsca

Adrianadernew

2013-08-27, 01:14
nestofi napisał/a:

Urban exploration miecie, nie wiedziałem, że w mojej okolicy są takie ciekawe miejsca



mam nadzieje że już niedługo ( kwestia obejścia cieciów i stróży ) dodam coś nowego z naszej okolicy :)

AdamexPL

2013-09-10, 17:53
Witam wszystkich!
Jako że ostatnio dużą popularnością cieszą się tematy ze zdjęciami opuszczonych miejsc, to dorzucę coś od siebie.
(tutaj mały ukłon w stronę użytkownika addic7ed, jak widać można i bez hdra! ;) )

Zdjęcia robione dobre 2 lata temu, na dodatek "fotografę" nie jestem, ale myśle że ujdą.

Tematem ich jest opuszczona spółdzielnia inwalidów - dość obszerny budynek, razem z 2 garażami/warsztatami.
Miejsce wcześniej mało znane i zapomniane, dziś jednak bardzo popularne zwłaszcza wśród lokalnych grup ASG, oraz młodzieży.
Bardzo zaniedbany stan obiektu, oraz zniszczenia tworzą tam świetny klimat.

No to zaczynamy!









Reszta w komentarzu! :)
X