18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

jackalski

2013-08-27, 12:38
Ale macie ból dupy.

Maks sprzedawca dywanów odwala sensacyjne dziennikarstwo na poziomie super ekspresu, i nie dziwię się temu, że ma oglądalność - w końcu Super Express i Fakt też sprzedają się najlepiej z prasy codziennej.

Praktycznie prawie każdy program Kolonki można wypunktować wskazując przekłamania, niedopowiedzenia, ignorancję lub nierzetelność wskazujące na jego agendę i ogólny 'bias'. Niestety zbyt wiele osób kupuje jego wersję wydarzeń jako prawdę i nie chce się pokusić o weryfikację tego co on mówi. A szkoda.

Na plus zaliczam mu to, że z piwnicy w swoim domu w New Jersey jest w stanie produkować komentarz polityczny, który ma więcej sensu niż gadające głowy w telewizji. Niestety zbyt często rozmija się z prawdą by traktować go poważnie.

I jeszcze jedna uwaga. Może to pozwoli niektórym nauczyć się jak czytać wiadomości ze zrozumieniem. Gdy trafia do mnie informacje która jest istotna weryfikuję ją. Ale nie w źródle, które ma profil jak źródło, z którego ją pozyskałem. Wręcz przeciwnie, szukam w źródłach, które są przeciwwagą. Szukam argumentów przeciw, nawet jeżeli zgadzam się z treścią informacji (pasuje do mojego światopoglądu), ba gdy chce tego używać jako argumentu staram się zgłębić wszystkie możliwe argumenty przeciw.
Jeżeli nie zna się argumentów przeciw, nie można mówić o znajomości tematu.

Niestety Maks Kolonko nie jest rzetelnym dziennikarzem, a wiele osób traktuje go jako wyrocznię i to moralną....

rexopl

2013-08-27, 12:39
McMenel różni się tym, że Max robi coś alternatywnego i rzuca światło z innej strony na wydarzenia o których albo się nie mówi w ogóle u nas w TV albo są jakieś zupełnie nieznaczące wzmianki.
U nas prasa i TV podaje tylko wygodne informacje. A jak jest tylko coś związanego z ciapatymi to cisza.
A nawet jak powiedzą to nigdy nie ma informacji, że to właśnie ciapaci byli agresorami.
Temat ciapatych to tylko jeden z wielu. Kolejny przykład kibice.
Nie jestem zwolennikiem agresji, ale na to jak z Polski robi się największą światową ciotę która na kolanach przeprasza wszystkich za wszystko to mnie k***a krewa zalewa!
W akcji z kibolami to tylko PolskieRadio podało "że prawdopodobnie to Meksykanie zaczęli", reszta jak jeden bez żadnych faktów, że to wina Polaków.
Dlatego właśnie Max robi niezłą robotę. A co do jakichś wpadek to może sprostuje.

Fa...........hi

2013-08-27, 12:54
Faktycznie pie**oli, już od samego początku robi oczy jakby się pogubił i sam nie wiedział o co chodzi.

The_Generat

2013-08-27, 13:19
ciekawe ile osob liczyl sztab ktory ten film opracowal :)

avic

2013-08-27, 15:58
@Gordon - jestem pod wrażeniem. "Erystykę" czytałem dość dawno i nie pamiętałem konkretnych "metod", ale od razu idzie wyczuć tanie sztuczki pod publikę. Jeszcze raz - brawo!
Nikt nie jest nieomylny, a MMK nie jest obiektywny, bo wyraża swoje niewygodne zdanie. Obiektywna to jest logika, tudzież matematyka.

ściwanek

2013-08-27, 16:55
Zdecydowanie nie mówi jak jest ten Pan.

KMD

2013-08-27, 17:32
Moderator niech da post gordona pod tematem

Annaroth

2013-08-27, 18:31
Nie jestem jakimś psychofanem Mariusza, ale tego debile wyłączyłem już po "wyjaśnianiu" pierwszej sprawy. Otóż wyznanie sprawców ataku kwasem odgrywa rolę kluczową w filmiku Maxa, ponieważ (jeśli dobrze pamiętam) był to filmik o zagrożeniach płynących z islamizacji europy, ich kultury itp.

Tylko skończony kretyn i ignorant mógł tego nie załapać. A nie przepraszam, on poprostu specjalnie tak pie**oli pod publicze

Gordon

2013-08-27, 21:45
@jackalski i tutaj masz rację. MK nie jest rzetelnym dziennikarzem, bo ... w tym co robi nie jest dziennikarzem. Ja bym go bardziej umiejscowił wśród komentatorów rzeczywistości. Ma swoją wizję, swój punkt widzenia i się tego trzyma. Można się z nim nie zgadzać, jednak nie można mu zarzucić, że nie ma wyczucia tematu :)

Kiedyś było mocniej rozpowszechnione pisanie felietonów opisujących nas i świat przez ludzi inteligentnych bardziej i mających coś ciekawego do powiedzenia. Liczył się nie tylko temat, ale i styl, w jakim się pisało, nie mówiąc o umiejętności postawienia tezy i jej obrony. Dziś niestety to zanikające zjawisko. MK jest takim swego rodzaju felietonistą. Tylko wizualnym.

Czy MK jest wiarygodny? Nie o to w jego twórczości chodzi. On chce wywołać dyskusję i zwrócić uwagę na rzeczy, które niekoniecznie znalazły się w mediach szerokiego nurtu. I żeby można było prowadzić z nim dyskusję, należy - jak już sam napisałeś - zapoznać się z tematem z obydwóch stron.

Większość lemingów jednak woli przekaz jednostronny. Wiesz, tak jest łatwiej żyć ... I dotyczy to każdej ze stron.

krzysiek0909

2013-08-28, 00:08
Co ten koleś pie**oli? Maxa oglądam bo podoba mi się to co mówi. W porównaniu do etatowych dziennikarzy naszych serwisów informacyjnych nie pie**oli od rzeczy, chociaż podobnie jak oni narzuca swój punkt widzenia. Na szczęście nie przeszkadza mi to bo myślę podobnie do Maxa:)

bugaj

2013-08-28, 01:30
AgentGrzesiek napisał/a:

6:40
"atak zlecił jej zazdrosny chłopak"
ale ten chłopak był ciapaty, oglądałem program o tej pani kiedyś...
Więc ten pan też nie mówi jak jest



Z tego co wiem to był on czarny. Ma nadzieję, że wiesz, że czarny to nie to samo co "ciapaty".

Pozdrawiam, i wal się na cyce :->

tranzystor

2013-08-28, 20:56
W Polsce po prostu panuje kult jednostki, szczególnie u prostych organizów jednoszarokomórkowych. Uwielbili sobie Kolanko, ale nie biorą pod uwagę, że jak każdy człowiek, tak i on różnie różne zdarzenia interpretuje. Ale przecież lepiej być slepo w kogoś zapatrzonym i olewać konstruktywną krytykę. Jebiecie na lewaków, ale ch*j wie kto opłaca waszego ulubieńca, żeby wam robił burdel we łbach.