18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Można być spoko papieżem

ropol • 2012-10-18, 22:09
Gdyby wszyscy wierzący byli tacy jak On to miałbym o nich inne zdanie

mi...........ji

2012-10-19, 12:54
"Jestem wierzący nie praktykujący" - to zdanie to paradoks. Można być wierzącym, ale nie religijnym. Gdybyście byli niepraktykujący to nie uczestniczylibyście w szeroko rozumianej wierze, tylko bylibyście osobami bez religii, bez morlaności którą przyjmuje, którzy wybrali jakiegoś swojego "wyimaginowanego" bożka i przypisują sobie jakieś otoczenie.

Więc albo jesteś wierzący chodzący dokościoła czy wierzący niereligijny albo po prostu asymilujesz się z jakąś grupą i uważasz że jesteś jej istotną częścią.

Koniec tej męczącej nauki, możecie dalej iść prostować zwoje,wy zarozumialce małe :)

Plecionkarz

2012-10-19, 12:59
A wiecie, że wielu kapłanów jest oburzonych reformami które wprowadził do kościoła jp2 i nawet decydują się przez to do opuszczenia kościoła? Mowa tu między innymi o wprowadzeniu herezji:

- ekumenizmu - niekatolicka religia może być źródłem zbawienia,
- Kościół Chrystusowy nie jest wyłącznie utożsamiany z Kościołem katolickim, lecz jedynie istnieje w nim
- wolność religii - neguje postawę kościoła wobec społeczeństwa
- zmiana monarchicznego ustroju kościoła
- dopuszczenie przyjmowania komunii przez niekatolików
- zmiana sposobu prowadzenia mszy, obrzędów i praktyk religijnych

Przypomnijcie sobie modlitwę Wyznanie wiary: "Wierzę w jeden, święty, katolicki i apostolski kościół..." Zgodnie z powyższym te słowa tracą znaczenie. Benedykt kontynuuje dzieło swojego poprzednika. Tutaj jest list księdza odrzucającego zmodernizowany przez jp2 kościół: http://www.ultramontes.pl/oswalt_odrzucenie_falszywego.htm

Wpiszcie w google: herezje jp2 a zobaczycie inne oblicze tego człowieka.

Klimax

2012-10-19, 13:14
Taki papież to se pożyje... w bejzbola se zagra, dzieci se poprzytula, i inne takie :) ....

pinew

2012-10-19, 16:14
tyle że był przeciwko używania kondomów.

czubek13131

2012-10-19, 16:55
Preeezes napisał/a:

Akurat do Jana Pawła II-go nawet ateiści nie powinni nic mieć. Bo ani to nie był zły człowiek, ani nikomu nic złego nie zrobił. Powiem więcej pomógł wyprowadzić Polskę z komuny. Spinajcie się ile chcecie. To moje zdanie i jego nie zmienię. Jestem wierzący ale każdy wierzy w co chce. Kościół to wielki targ i burdel. Nie trzeba chodzić tam żeby w coś wierzyć ;) Pozdrawiam





Oj ludzie ludzie. Większość ateistów (w tym ja) nie neguje JPII z powodu tego jakim był człowiekiem, lecz dlatego że był on głową największej durnoty jaką mógł wymyślić człowiek - religii. Osobiście ludzi wierzących traktuję z góry inaczej, bo wg mojej opinii osoba wierząca ma ograniczone horyzonty, skoro wierzy w ten sztuczny i bezsensowny wytwór jakim jest wiara... :ukrzyzowany:

Sl...........nx

2012-10-19, 18:23
ads19 napisał/a:


jakie wybaczanie? takich ludzi powinno sie conajmniej leczyć, chociaz ja osobiście to bym ich wieszał na latarnie za jaja



Ech, człowieku, zanim zabierzesz głos w dyskusji, przeczytaj posta osoby, której odpowiadasz... Przeczytaj uważnie. Jak nie rozumiesz, nie pisz. Nie daj po sobie poznać, że jesteś kretynem.

ErmEr1908

2012-10-19, 19:13
Co jak co ale Papieża mieliśmy równiache :D
ps. przydał by się ban dla użytkownika "Rodzice"
dziękuję dobranoc

sa...........os

2012-10-19, 19:15
Arthamel napisał/a:

@Slonx
"Powiedzieć mu, żeby wypie**alał byłoby sprzeczne z naukami Chrystusa."
Sprzeczna z naukami Chrystusa jest instytucja kościoła, Jezus mówił, że ludzie mają się modlić w zaciszu domowym sami, a nie zbierać się na modły jako tłum. Kościół to jest pełna hipokrytyka bez potępiania księży pedofili, potępianie ich nic by im nie ujęło.



Mt 18, 20:
Cytat:

„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich”



masz wytłumaczenie na instytucję kościoła

JarekBestia

2012-10-19, 19:49
Jasieq napisał/a:

@KOSS
Wymień wszystkie brudy jakie znasz.

Jesteście poj***ni, bo 10000000% mam pewność, że w dniu gdy zmarł, gdy był pogrzeb siedzieliście w domach w zadumie i nawet by wam przez myśl nie przeszło zarzucać mu takie rzeczy.



Ja wtedy naprawialem centralny zamek w samochodzie.

maniiiek

2012-10-20, 16:21
czubek13131 napisał/a:

Osobiście ludzi wierzących traktuję z góry inaczej, bo wg mojej opinii osoba wierząca ma ograniczone horyzonty, skoro wierzy w ten sztuczny i bezsensowny wytwór jakim jest wiara...


Osobiście ludzi z takimi poglądami uważam za kretynów. Nie bierz tego do siebie ale ktoś, kto wierzy w to, że było sobie nic, to nic nagle wybuchło i bum.... mamy wszechświat i jednocześnie uważa ludzi, którzy wierzą w coś równie prawdopodobnego za ograniczonych jest zwykłym, ograniczonym hipokrytą. Ktoś, kto nie ma dowodów na potwierdzenie swoich racji (nie o nieistnienie Boga mi chodzi, tylko niczym nie poparte teorie naukowe) nie ma prawa krytykować cudzych. Notabene jesteś porządnie ograniczony skoro bez szufladkowania nie potrafisz funkcjonować w świecie.

barney88

2020-12-21, 02:06
Papież pedał dzieci j***ł