18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Można być spoko papieżem

ropol • 2012-10-18, 22:09
Gdyby wszyscy wierzący byli tacy jak On to miałbym o nich inne zdanie

Preeezes

2012-10-19, 02:16
cwietuszki napisał/a:





Mówisz, że targ i burdel . Właśnie On stał na kościoła czele całkiem jeszcze niedawno



Tylko nie pamiętam żeby papież kazał dawać na tace. Po jego śmierci tak komuś się ubzdurało, że to grzech. Chodziło mi o to i o naszego "szanownego" księżulka z Torunia. Przeciwieństwo Wojtyły

Grillowany

2012-10-19, 02:27
A najważniejsze jest to, że nieważne jak wysoko się stoi - ważne, żeby zawsze pozostać sobą, pozostać człowiekiem, a JP2 to idealnie pokazał. Mam w dupie to czy ukrywał pedofilię, czy co tam robił. Nadal był sobą i nie robił z siebie nie wiadomo kogo, bo i pośmiał się i uczestniczył w tych wszystkich atrakcjach mu oferowanych i gdyby nie było tych pie**olonych zamachów na jego życie to cały czas jeździłby w nieopancerzonym samochodzie, nie odgradzając się od ludzi. I taka jest prawda, a możecie się spinać ch*j wie ile, dla mnie to był wielki człowiek. Karol - papież, który pozostał człowiekiem.

P.S. Macie prawo mieć swoje zdanie, ja mam prawo mieć wasze zdanie w dupie i oczywiście vice versa, możecie olać moją opinię.

Plecionkarz

2012-10-19, 03:36
W jego pontyfikacie dziwi mnie to, że zniósł ekskomunikę dla członków tajnych stowarzyszeń (masoni, iluminaci itp), spotykał się i chciał jednać z judaizmem w chwili gdy inni papieże kazali palić talmud. Coś takiego jak jednanie się z innymi religiami pokazuje, że jeszcze wielu rzeczy o tym człowieku nie wiemy. Bo takie zachowanie nie przystoi głowie kościoła która powinna stać na straży wiary. W sumie to poza podróżowaniem i pokazywaniem się jako dobry papa za wiele nie zrobił dla kościoła i katolików.

sa...........os

2012-10-19, 06:36
Czesiek181 napisał/a:



Ra pa pa pa pam Paluch Syntetyczna Mafia ejjj
Ra pa pa pa pam pam Kali Ganja Mafia ejjj
Ra pa pa pa pam Paluch Syntetyczna Mafia ejjj
Ra pa pa pa pam pam Kali Ganja Mafia ejjj
Ra pa pa pa pam Paluch Syntetyczna Mafia ejjj
Ra pa pa pa pam pam Kali Ganja Mafia ejjj
Ra pa pa pa pam Paluch Syntetyczna Mafia ejjj
Ra pa pa pa pam pam Kali Ganja Mafia ejjj


Pozdrawiam Cie kolego Chrześcijaninie.




Daj mi namiar na swojego dilera

Ro...........ce

2012-10-19, 07:15

Gebels

2012-10-19, 08:53
ja go traktuje jako genialnego polityka

ads19

2012-10-19, 08:55
Slonx napisał/a:



Już ci kiedyś napisałem: lecz się, debilu. Widzę, że nie dotarło, a diagnozy nie zmieniam ani o jotę - powinieneś się leczyć.

Ukrywanie pedofilii... No wspaniale ją ukrywał, skoro biskupa Law wykończyła opinia publiczna, no i prowadzono przeciwko niemu śledztwo...
Poza tym, powinieneś chyba popatrzeć czasem z innej perspektywy, poszerzyć horyzont myślowy. Nie mówię, że kościół katolicki jest czysty, bo to nieprawda, ma sporo za uszami. Ale spójrz na to z innej perspektywy.
Pedofile, księża, nie-księża, są w krajach ścigani z urzędu. Watykan nie wysyła pisemek do sądu z prośbą o uniewinnienie. Natomiast jeżeli dostaną wyrok (np. w zawieszeniu, co ostatnio często się zdarza) to taki ksiądz dostaje jeszcze zakaz pracy z dziećmi. Jak nauczyciele, opiekunowie, w skrócie, przedstawiciel każdej grupy zawodowej, którego sąd skaże za pedofilię.
Ksiądz wtedy oczywiście nie może z dziećmi pracować.
Teraz pomyśl o stanowisku kościoła (czy jest słuszne, to bym nie powiedział, ale trudno)
Jezus nakazywał kochać swoich wrogów, przebaczać swoim bliźnim. Powie taki ksiądz, że strasznie zgrzeszył i strasznie tego żałuje - co więc można z nim zrobić? Powiedzieć mu, żeby wypie**alał byłoby sprzeczne z naukami Chrystusa. Trzeba więc mu po prostu znaleźć nowe zajęcie. Kościół jest więźniem takiego podejścia do sprawy - gdyby tym ludziom kościół nie przebaczał, antyklerykałowie mieliby kolejną pożywkę i mówiliby, że kler to hipokryci. A skompromitowanego księdza trzeba przenieść gdzieś indziej, gdzie może się przydać w innym zakresie i zacznie z czystą kartą.
Tak jak mówię, nie popieram tego, ale to rozumiem. Jednym z częstych zarzutów wobec kościoła jest to, że zmieniał i drenował treść Pisma Świętego, by dostosować je do swoich potrzeb. Idąc więc tokiem myślenia antyklerykałów powinni też wyciąć fragment o przebaczaniu win. Może więc bądźcie konsekwentni?

Co do jeżdżenia do ubogich krajów - patrząc po tłumach, jakie go w wielu zakątkach ziemi entuzjastycznie witały - było to tym ludziom potrzebne, więc może zajmij się sobą?



Co do samego jp2 to ani nie jestem fanem ani przeciwnikiem, ale w kwestii wybaczania pedofilom to musze ci odpisać(mimo iż to tylko internetowa przepychanka=gówno) otóż uważam iż pie**olisz, jakie wybaczanie? takich ludzi powinno sie conajmniej leczyć, chociaz ja osobiście to bym ich wieszał na latarnie za jaja, pozatym poco papieżowi tyle pierscionkow na rekach, po co im taka kasa etc? Mówić; bog was kocha i zdobywać tym ciemnote z np meksyku czy polski jest łatwo i jak z każdym handlowaniem czymś(bo wg mnie oni handlują ułudą jaką jest istnienie boga i raju po smierci), jak sie ma doświadczenie(ok1700lat to całkiem sporo) to się zarabia. Kwestii pomocy wyjscia Polski z komuny(dzieki pomocy papieza) nie skomentuje bo nie moje czasy były, ale patrząc na to bardzo ogólnikowo, komunizm też nie był na reke klerowi, zapewne gdyby było jak z nazizmem(brak walki z religią) to wasz świety papa też by podał grabe nie patrząc na interes ludzi, a swojej instytucji;)

vatherland

2012-10-19, 09:35
Słyszałem, że papież jest teraz najlepszym pałkarzem w drużynie FC Saints.

dzidokAK47

2012-10-19, 09:43
@ noobol
"a co z tym,ze pomimo plagi A.I.D.S w afryce nie popieral stosowania antykoncepcji w imie boze? gdyby nie to moglby ocalic zycie milionom ludzi; "

Wk***iają mnie debile którzy używają takich argumentów, że HIV w afryce przez kościół który nie popiera antykoncepcji.

Kościół jest przeciwny seksowi pozamałżeńskiemu. Kościół jest przeciwny narkotykom.
Jeżeli ktoś się grzmoci z wieloma partnerami jak małpa jak ktoś chodzi na dz**ki / k***i się
to i tak taka osoba olewa zdanie kościoła, więc ma też w dupie czy papież potępia gumki.

===============================================================================
HIV w afryce jest przez to, że ludzie się pie**olą, chodzą na dz**ki i dzielą się strzykawkami a nie przez papieża czy kościół.
===============================================================================

Radysh

2012-10-19, 09:50
Slonx napisał/a:



Już ci kiedyś napisałem: lecz się, debilu. Widzę, że nie dotarło, a diagnozy nie zmieniam ani o jotę - powinieneś się leczyć.

Ukrywanie pedofilii... No wspaniale ją ukrywał, skoro biskupa Law wykończyła opinia publiczna, no i prowadzono przeciwko niemu śledztwo...
Poza tym, powinieneś chyba popatrzeć czasem z innej perspektywy, poszerzyć horyzont myślowy. Nie mówię, że kościół katolicki jest czysty, bo to nieprawda, ma sporo za uszami. Ale spójrz na to z innej perspektywy.
Pedofile, księża, nie-księża, są w krajach ścigani z urzędu. Watykan nie wysyła pisemek do sądu z prośbą o uniewinnienie. Natomiast jeżeli dostaną wyrok (np. w zawieszeniu, co ostatnio często się zdarza) to taki ksiądz dostaje jeszcze zakaz pracy z dziećmi. Jak nauczyciele, opiekunowie, w skrócie, przedstawiciel każdej grupy zawodowej, którego sąd skaże za pedofilię.
Ksiądz wtedy oczywiście nie może z dziećmi pracować.
Teraz pomyśl o stanowisku kościoła (czy jest słuszne, to bym nie powiedział, ale trudno)
Jezus nakazywał kochać swoich wrogów, przebaczać swoim bliźnim. Powie taki ksiądz, że strasznie zgrzeszył i strasznie tego żałuje - co więc można z nim zrobić? Powiedzieć mu, żeby wypie**alał byłoby sprzeczne z naukami Chrystusa. Trzeba więc mu po prostu znaleźć nowe zajęcie. Kościół jest więźniem takiego podejścia do sprawy - gdyby tym ludziom kościół nie przebaczał, antyklerykałowie mieliby kolejną pożywkę i mówiliby, że kler to hipokryci. A skompromitowanego księdza trzeba przenieść gdzieś indziej, gdzie może się przydać w innym zakresie i zacznie z czystą kartą.
Tak jak mówię, nie popieram tego, ale to rozumiem. Jednym z częstych zarzutów wobec kościoła jest to, że zmieniał i drenował treść Pisma Świętego, by dostosować je do swoich potrzeb. Idąc więc tokiem myślenia antyklerykałów powinni też wyciąć fragment o przebaczaniu win. Może więc bądźcie konsekwentni?

Co do jeżdżenia do ubogich krajów - patrząc po tłumach, jakie go w wielu zakątkach ziemi entuzjastycznie witały - było to tym ludziom potrzebne, więc może zajmij się sobą?



Świń z tobą nie pasałem, więc się nie spoufalaj, debilu.
I naucz się czytać ze zrozumieniem.
Law został mianowany archiprezbiterem patriarchalnej bazyliki Liberiańskiej w Rzymie. W momencie gdy groziło mu więzienie. Wówczas to Wojtyła załatwił mu ciepłą posadkę poza jurysdykcją USA.
Reszta twojego pie**olenia nie warta jest komentarza.

Alonso

2012-10-19, 10:32
przecież to fake.
Nasz papież chodził w brązowych bucikach z zakładu obuwniczego Żmija:
http://www.zmija.eu/

Arthamel

2012-10-19, 10:32
@Slonx
"Powiedzieć mu, żeby wypie**alał byłoby sprzeczne z naukami Chrystusa."
Sprzeczna z naukami Chrystusa jest instytucja kościoła, Jezus mówił, że ludzie mają się modlić w zaciszu domowym sami, a nie zbierać się na modły jako tłum. Kościół to jest pełna hipokrytyka bez potępiania księży pedofili, potępianie ich nic by im nie ujęło.

wojas30

2012-10-19, 10:53
Mówcie i piszcie co chcecie, ale na tyle piłek nie trafił tylko w 3 (z tego co się doliczyłem). Jak graliśmy z kumplami w coś co baseball przypominało to w k***e gorszą średnią trafień mieliśmy :)

panrower

2012-10-19, 11:42
Jasieq napisał/a:

@KOSS
Wymień wszystkie brudy jakie znasz.

Jesteście poj***ni, bo 10000000% mam pewność, że w dniu gdy zmarł, gdy był pogrzeb siedzieliście w domach w zadumie i nawet by wam przez myśl nie przeszło zarzucać mu takie rzeczy.



W dniu, w którym zmarł byłem wk***iony bo zamknęli mi przez niego knajpę. I musiałem pić na ławce.
W dniu, w którym był pogrzeb byłem pogrążony w zadumie dlaczego tylu ludzie tak się nim podnieca.

Preeezes napisał/a:

Jestem wierzący ale każdy wierzy w co chce. Kościół to wielki targ i burdel. Nie trzeba chodzić tam żeby w coś wierzyć ;) Pozdrawiam



Obawiam się, że niestety nie.
Kościół katolicki ma swoich oficjeli, swoje prawo i swoich przedstawicieli. To działa w pakiecie. Jak wierzysz w ich boga to jednocześnie legitymizujesz i przyjmujesz cały ten burdel.

Jeżeli uważasz, że cała działalność kościoła to burdel to nie wierzysz w ich boga tylko w swojego własnego.

Najbardziej lubię "wierzących, ale niepraktykujących".
Bo, wiecie, ja jestem kierowcą rajdowym, tyle że niepraktykującym.