18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Logo 2019

Centurion • 2019-01-10, 12:38
Jak zmiany to zmiany ;)

Poszukiwany: grafik (za $$$)

Moja propozycja na nowe logo sadistica:
- zalezy mi na tym żeby było jak najmniejsze na wysokość, teraz jest 70px, optymalnie by było 30-40px, a jak się nie da to do 50px
- usunąć napis "Codzienna dawka czarnego humoru"
- oprócz napisu, coś w stylu uśmiechnietej czaszki pijącej browara (?)

Dodatkowo trzeba będzie zrobić obrazki na sadisticowy profil FB w podobnym stylu

Ne...........ro

2019-01-15, 12:08
Beny napisał/a:

Chryste

Pozwól, że opisze Ci to jako osoba, którą doprowadzają do szewskiej pasji drobne szczegóły.

1. Spójrz na ogólną oprawę sadola. Dominują kolory (w kolejności) czarny, biały i żółty. Logo sołtysa idealnie się wpasowuje w ten schemat a jak D zrobi czerwone, to będzie gryzło w oczy.

Nawet nie wspominaj o czerwonym kolorze zakładki harda, bo to zupełnie inna rzecz.

2. Czaszka jaką zrobił w pierwszym projekcie schodzi gładko w stronę opcji profilowych. Jeżeli czaszka będzie zwrócona w stronę napisu, to powstanie dziura, która dla mnie wygląda jak wywalony szczebel w płocie

Akurat kolor literki nie ma znaczenia jeśli pasuje żółty to niech będzie żółty, ale żeby było to D, a nie C jak wcześniej . :ok: Mnie się podoba drugi wariant czaszki odwrócony do napisów, a to wszystko zależy od czcionki jaka zostanie ostatecznie wybrana. Czcionka z pierwszego projektu jest zbyt podobna do innych portali z obrazkami, a przecież sadol to unikalna strona nie tylko z obrazkami i filmikami dlatego trzeba to dobrze dobrać. Mam nadzieje, że podołamy i nie zostanie stare logo, bo trzeba trochę odświeżyć ten portal :szczerbaty:

solltys

2019-01-15, 13:54
Pobawię się jeszcze z tym napisem ale generalnie "czcionka jest podobna do tej z innych portali z obrazkami" ponieważ w internecie stosuje się pewne standardy, czyli najprościej tłumacząc to że coś jest "oryginalne" zazwyczaj świadczy o tym iż autor miał albo wyj***ne albo w ogóle nie miał pojęcia o standardach. Osobiście projektując logo brałem głównie pod uwagę aby idealnie wkomponowywało się w nowy styl sadistica i nie wiało ch*jem i starocią za rok a to czy nawiązuje do starego logo albo nie jest podobne do innych stron nie miało większego znaczenia. po prostu Centurion poszedł z nowym stylem strony właśnie w taki wygląd podobny do innych stron z obrazkami a ja jedynie zaprojektowałem logo trzymające standardy i pasujące do reszty. Nie można robić tak jak niestety wiele osób robi że projektuje logo mając wyj***ne czy w ogóle będzie do czegoś pasować. Kwestie takie jak dobór kolorów i fakt że pewnych barw się po prostu ze sobą nie miesza bo jest to wręcz zabronione w rzemiośle jakim jest webdesign nawet nie wspomnę bo przeciętny kowalski ma to i tak w ch*ju. :oops:

PS Czaszka jest w tą a nie inną ponieważ zamysł był taki aby była skierowana do środka strony a nie krawędzi monitora.

EDIT:





Czaszkę mogę podmienić na inny wariant z tych które zrobiłem, nie musi być koniecznie ten, po prostu tego miałem "pod ręką" po otwarciu PSD.

Ne...........ro

2019-01-15, 14:43
@sołtys: No powiem, że teraz to ma ręce i nogi . Podaj jeszcze jakieś warianty, bo jesteśmy blisko jeszcze ocena innych użytkowników. :ok:

solltys

2019-01-15, 16:05
Z doświadczenia wiem że im więcej prac tym później trudniej się zdecydować bo jest 20 wersji i każdemu podoba się inna dlatego graficy starają się pokazać 2 max 3 wersje aby ułatwić wybór. Uważam że i tak jest na ten moment zbyt wiele propozycji ode mnie dlatego nie będę wrzucał kolejnych po za poprawkami które będą konieczne.








ag...........th

2019-01-15, 16:46
Cytat:

https://www.sadistic.pl/pics/2019_01_15_109303_1dec84.jpg


:brawo2: :brawo2:
Sprawdzałeś może jak to wygląda na telefonie?

solltys

2019-01-15, 16:55
agoth napisał/a:

Sprawdzałeś może jak to wygląda na telefonie?



Ciężko jednoznacznie stwierdzić ale mniej więcej tak:




Ne...........ro

2019-01-15, 18:06
Moje faworyty to 3 i 4 z ostatniej partii. Dajcie jakąś ankietę i wszyscy będą happy.

Centurion

2019-01-15, 18:14
Przykro mi, nie może mieć tła i wyglądać jak z westernu :cry:

Ne...........ro

2019-01-15, 18:22
W takim razie powiększyć litery względem czachy z żółtym lub czerwonym D. :nie_znaju:

solltys

2019-01-15, 18:38
Goker napisał/a:

W takim razie powiększyć litery względem czachy z żółtym lub czerwonym D.



Moje 9 letnie doświadczenie mi podpowiadało że to zły pomysł (po powiększeniu napisu utwierdziłem się w tym przekonaniu). :-P jednak specjalnie dla Ciebie:





Może ktoś po prostu ma wizję na ten napis, umieszczenie w nim jakiegoś charakterystycznego elementu czy coś ... Tła nie może być, przekombinowane czcionki wyglądają strasznie kiczowato co już ustaliliśmy, prosta Wam się nie podoba więc zostaje jedynie dodać do napisu jakiś charakterystyczny element który ładnie się wkomponuje i zadowoli sadoli (tylko pamiętajcie o ograniczeniach czyli wymiarach i musi to być coś prostego i czytelnego).

Ne...........ro

2019-01-15, 19:30
solltys napisał/a:

Moje 9 letnie doświadczenie mi podpowiadało że to zły pomysł (po powiększeniu napisu utwierdziłem się w tym przekonaniu). jednak specjalnie dla Ciebie:











Może ktoś po prostu ma wizję na ten napis, umieszczenie w nim jakiegoś charakterystycznego elementu czy coś ... Tła nie może być, przekombinowane czcionki wyglądają strasznie kiczowato co już ustaliliśmy, prosta Wam się nie podoba więc zostaje jedynie dodać do napisu jakiś charakterystyczny element który ładnie się wkomponuje i zadowoli sadoli (tylko pamiętajcie o ograniczeniach czyli wymiarach i musi to być coś prostego i czytelnego).

No portal musiałby się nazywać Sadostic żeby czacha w O pasowała :trollencjusz:


Może coś podobnego do tego ogarnij:


albo po prostu stare napisy w takim stylu :nie_znaju:

solltys

2019-01-15, 19:43
Zrobiłem na wzór obecnej czcionki więc chyba nikt nie będzie narzekał ze nie pasuje? Swoją drogą ta czcionka też jest "prosta" i w ogóle nie sadystyczna a nikt na to nigdy chyba nie narzekał. ;)





I bez kręgosłupa aby było bardziej przejrzyste.





Centurion

2019-01-15, 19:46
Jak dla mnie to powyższe by mogło już zostać ^^

solltys

2019-01-15, 19:58
PowerBoBass napisał/a:

Ja dalej zostaję przy tym







Ale każdy ma swoje zdanie i co Admin wybierze, to będzie. Tylko błagam bez tej czerwieni w dowolnym odcieniu, nie pasuje w ch*j.



Generalnie czerwone by pasowało bardziej jakby Centurion ustawił podobny, stonowany czerwony na hardzie (ta jedna czerwona literka mogła by ładnie symbolizować dział hard który jest tylko częścią sadistica ale to już górnolotny tok myślenia). :p Tak czy inaczej wracając do czcionki, nie da się dogodzić każdemu bo co człowiek to inny gust, jedna prosta czcionka fuu ale inna też prosta tyle że sentymentalna i już będzie dla tych osób spoko. :emo: