18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Łódź wprowadza karty rabatowe dla gejów i lesbijek

skinskin • 2013-05-18, 11:57
Artykuł skopiowany ze strony www.dzienniklodzki.pl:
Łódź ma pierwszą w Polsce kartę rabatową dla gejów i lesbijek. Zniżki dla posiadaczy Queercard oferują lokale gastronomiczne i sklepy. :shock:
Queercard wypuściła jesienią Fabryka Równości - łódzka organizacja reprezentująca mniejszości seksualne. - Postanowiliśmy stworzyć mapę miejsc przyjaznych osobom nieheteroseksualnym, w których nikt nie będzie wyśmiany ani wyrzucony. Karta z rabatami jest dodatkiem do projektu - wyjaśnia Damian Graczyk, prezes Fabryki.

Posiadacze karty mogą uzyskać od złotówki do 10 proc. zniżki w lokalach, salonach fryzjerskich i sex-shopach. Karta wystartowała z 10 firmami, teraz jest ich 20, dołączają się kolejne.
- Na początku wysłaliśmy zaproszenia do zaprzyjaźnionych lokali, teraz firmy same się do nas zgłaszają - zapewnia Damian Graczyk.

Zniżki oferują m.in.: kawiarnia w Muzeum Sztuki w Łodzi, sklep Pan Tu Nie Stał, klub Narraganset i herbaciarnie Niebieskie Migdały. - Przyłączyliśmy się do akcji, bo w naszych lokalach obowiązuje tolerancja. Na drzwiach mamy specjalne naklejki - mówi Joanna Maciejewska-Sieniawska, właścicielka "Migdałów".

Wydano już 1,5 tys. kart. Można je uzyskać bezpłatnie w Fabryce Równości i na organizowanych przez nią imprezach. Przy jej wydawaniu nikt o orientację seksualną jednak nie pyta, mogą ją dostać wszyscy. - Karta dostępna jest dla wszystkich, którzy czują się związani z naszym środowiskiem - mówi Damian Graczyk.

Podobne karty funkcjonują w innych krajach, np. niemiecka Queercard daje zniżki na samochody, hotele i... szkła kontaktowe

Nie wydaje mi się, że było, bo to świeża sprawa

~LeweOkoSaurona

2013-05-21, 16:41
@ up

Zgodzę się z Tobą, co do tego, że najgłośniejszych można nazwać fanatykami. Zdaję się jednak, że dyskurs publiczny zdominowany jest przez pozytywny wizerunek pedała-fanatyka, jednocześnie usilnie neguje postawy anty. Wygląda to tak, jakby wprowadzono podział na dobry i zły fanatyzm, co jest niedorzeczne. Nie przeczę, że moje poglądy zakrawają po części o fanatyzm, zdaję sobie również sprawę, że znajdzie się wiele osób o podobnych - dlaczego więc, my jako pewna grupa anty, będziemy z góry skazani na negatywny wizerunek? Nikt nie broni ekstremistów islamskich, a przecież to fanatycy. Kto i dlaczego ma więc prawo orzekać, który fanatyzm jest dobry, a który już nie?

Cytat:

Nie przesadzajmy - jak już mówiłem, widać w tej akcji chwyt marketingowy. Nie chodzi tu o to, by homosie płaciły mniej, a by ogłosić, że firmy biorące udział w tejże promocji popierają ideę tolerancji. To zaś ma przyciągnąć klientów, którym ta idea jest bliska.



Owszem, wiadomo że jest to chwyt marketingowy. Dlaczego jednak, nie ogłosić promocji dla hetero lub homofobów ( z tego co pamiętam, pisałeś wcześniej że to około 40% społeczeństwa, więc znajdą się chętni)? Klient to klient, nie liczy się orientacja i poglądy - grunt, że zapłaci - mechanizm działałby podobnie, jednakże firmy ogłaszające taką promocje zostały by z miejsca napiętnowane.

Tolerancja nie jest dla wszystkich i mimo wszystko zdania nie zmienię. Szanuję Twoje poglądy, ale consensusu między nami nie będzie ;-)

Szczam_na_Zakrystii

2013-05-21, 16:50
dionizodoros napisał/a:


Gej to dokładnie taki sam człowiek, jak każdy inny i, rzecz oczywista, przez to powinien być traktowany dokładnie tak samo, jak każdy inny człowiek.



:wtf: No chyba Cię syneczku popie**oliło! I to mocno!

di...........os

2013-05-22, 21:15
LeweOkoSaurona napisał/a:

@ up
Owszem, wiadomo że jest to chwyt marketingowy. Dlaczego jednak, nie ogłosić promocji dla hetero lub homofobów ( z tego co pamiętam, pisałeś wcześniej że to około 40% społeczeństwa, więc znajdą się chętni)? Klient to klient, nie liczy się orientacja i poglądy - grunt, że zapłaci - mechanizm działałby podobnie, jednakże firmy ogłaszające taką promocje zostały by z miejsca napiętnowane.



Masz rację. Tak prawdę mówiąc, nie mam pojęcia czemu tak jest. To jest po prostu nietolerancja. Choć niektórzy mogliby argumentować, że to nawoływanie do nienawiści... Ale to właśnie promocje typu: "rabaty dla homo" wyzwalają nienawiść. Ja bym wprowadził tu prawo z obecnej Rosji: ZAKAZ PUBLICZNEGO MANIFESTOWANIA SEKSUALNOŚCI.

LeweOkoSaurona napisał/a:


Tolerancja nie jest dla wszystkich i mimo wszystko zdania nie zmienię. Szanuję Twoje poglądy, ale consensusu między nami nie będzie ;-)



Ale mimo wszystko jesteś tolerancyjny wobec moich poglądów. Trzeba stąd wyprowadzić wniosek - te obustronne nienawiści powstają właśnie przez narzucanie swoich poglądów, a nie same przez siebie. Kto pierwszy pomyśli sobie: "dobra, oni są pie**olnięci, ale jeśli nadal będę z nimi dyskutował, to to wylewanie żółci się nigdy nie skończy", ten przyczyni się i do zakończenia "homopropagandy", i do "dyskryminowania środowisk homoseksualnych". Jestem zdania, że homosie są w dokładnie takim samym stopniu winni prześladowaniu siebie, jak homofobi winni są rozszerzaniu się tych wszystkich dziwacznych parad.

SZAJBAAA napisał/a:



:wtf: No chyba Cię syneczku popie**oliło! I to mocno!




Nie mówię o wartościowaniu subiektywnym - ty możesz uznać homosiów za podczłowieka, gej zaś - za nadczłowieka. Tak jak zresztą jest ze znienawidzonym sąsiadem - możesz go mieć za coś gorszego, niż gówno.


Gej jednak w znaczeniu PRAWNYM będzie dokładnie tym samym, czym jesteś ty. Taka była intencja mojej wypowiedzi.

~LeweOkoSaurona

2013-05-22, 22:48
Cytat:

Ja bym wprowadził tu prawo z obecnej Rosji: ZAKAZ PUBLICZNEGO MANIFESTOWANIA SEKSUALNOŚCI.



To byłoby najlepsze rozwiązanie - wolnoć Tomku... na samym początku podkreśliłem z resztą, że nie interesuje mnie kto z kim i jak, grunt żeby nie wychodziło to poza alkowę.

Cytat:

Jestem zdania, że homosie są w dokładnie takim samym stopniu winni prześladowaniu siebie, jak homofobi winni są rozszerzaniu się tych wszystkich dziwacznych parad.



Tutaj muszę się z Tobą zgodzić. Przypomina to niekończącą się "zimna wojnę". Niestety, czy też "stety", póki co na przegranej pozycji są homofobi, bowiem nie mają tak szerokiego poparcia jak homo.

di...........os

2013-05-23, 18:33
Póki istnieje propaganda, czy jednej, czy drugiej strony, (być może zabrzmi to nazbyt patetycznie) wszyscy jesteśmy na przegranej pozycji :) .