18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Łódź wprowadza karty rabatowe dla gejów i lesbijek

skinskin • 2013-05-18, 11:57
Artykuł skopiowany ze strony www.dzienniklodzki.pl:
Łódź ma pierwszą w Polsce kartę rabatową dla gejów i lesbijek. Zniżki dla posiadaczy Queercard oferują lokale gastronomiczne i sklepy. :shock:
Queercard wypuściła jesienią Fabryka Równości - łódzka organizacja reprezentująca mniejszości seksualne. - Postanowiliśmy stworzyć mapę miejsc przyjaznych osobom nieheteroseksualnym, w których nikt nie będzie wyśmiany ani wyrzucony. Karta z rabatami jest dodatkiem do projektu - wyjaśnia Damian Graczyk, prezes Fabryki.

Posiadacze karty mogą uzyskać od złotówki do 10 proc. zniżki w lokalach, salonach fryzjerskich i sex-shopach. Karta wystartowała z 10 firmami, teraz jest ich 20, dołączają się kolejne.
- Na początku wysłaliśmy zaproszenia do zaprzyjaźnionych lokali, teraz firmy same się do nas zgłaszają - zapewnia Damian Graczyk.

Zniżki oferują m.in.: kawiarnia w Muzeum Sztuki w Łodzi, sklep Pan Tu Nie Stał, klub Narraganset i herbaciarnie Niebieskie Migdały. - Przyłączyliśmy się do akcji, bo w naszych lokalach obowiązuje tolerancja. Na drzwiach mamy specjalne naklejki - mówi Joanna Maciejewska-Sieniawska, właścicielka "Migdałów".

Wydano już 1,5 tys. kart. Można je uzyskać bezpłatnie w Fabryce Równości i na organizowanych przez nią imprezach. Przy jej wydawaniu nikt o orientację seksualną jednak nie pyta, mogą ją dostać wszyscy. - Karta dostępna jest dla wszystkich, którzy czują się związani z naszym środowiskiem - mówi Damian Graczyk.

Podobne karty funkcjonują w innych krajach, np. niemiecka Queercard daje zniżki na samochody, hotele i... szkła kontaktowe

Nie wydaje mi się, że było, bo to świeża sprawa

di...........os

2013-05-19, 21:24
LeweOkoSaurona napisał/a:

@up up
Nie ma czegoś takiego jak tolerancja, to jedna wielka ściema wymyślona przez bandę wszelkiego pedalstwa, murzyństwa i innego kurewstwa, tylko po to, aby ograniczyć wolność NORMALNEGO CZŁOWIEKA. Co to k***a za równość i wolność słowa, jak byle pedał, ma więcej praw niż Ty czy ja? Widzą, że zaraza zalewa świat , zamiast wprowadzić kontrolowany odstrzał to im k***a rabaty dają... ja pie**ole.




Mógłbyś pisać przemówienia dla Gomułki! Cudne - dialektyki uczyli cię zapewne najlepsi!

artur_sz13 napisał/a:


I co zarejestrowałbyś się w organizacji promującej homoseksualizm jako pedał dla 10% rabatu? :homer:




Co ty tak biedaczku dbasz o to, co tłum sobie pomyśli? Gdyby dawali 50% rabatu, przyznam się szczerze, nie miałbym oporu nazywać siebie pedałem.


Tak prawdę mówiąc, ta sprawa obchodzi wyłącznie gejów i antygejów... Powiem coś wam nawet w tajemnicy - gdybyście nie krzyczeli tak głośno o tych pedałach takich brzydkich rzeczy, nie byłoby żadnych tego typu akcji, ani, jak sami TO nazywacie, "homopropagandy". Bo tamci, co zaangażowani są w tę promocję, chcą zapewne rozgłosić swój przeciw wobec homofobii ze względów MARKETINGOWYCH. Gdyby nie było jednak homofobii, taka promocja byłaby po prostu bezwartościowa - nie zaspakajałaby potrzeb tej grupy społecznej, która chce wyrazić swój sprzeciw wobec dyskryminacji homoseksów.


Gdybyście mieli zarabiać 20 koła miesięcznie, nie obchodziłoby was czy pracodawcą waszym jest gej, żyd, murzyn, arab, mason, katolik, czy nawet znienawidzony sąsiad. Mimo wszystko pielęgnujecie w sobie te idiotyczne złudzenia, że są tacy, których jedynym celem jest zrobienie wam na złość.

andrewerty

2013-05-19, 21:35
brawo k***a jeszcze getta im zróbcie :)

maniiiek

2013-05-19, 21:37
dionizodoros napisał/a:

ak prawdę mówiąc, ta sprawa obchodzi wyłącznie gejów i antygejów... Powiem coś wam nawet w tajemnicy - gdybyście nie krzyczeli tak głośno o tych pedałach takich brzydkich rzeczy, nie byłoby żadnych tego typu akcji, ani, jak sami TO nazywacie, "homopropagandy". Bo tamci, co zaangażowani są w tę promocję, chcą zapewne rozgłosić swój przeciw wobec homofobii ze względów MARKETINGOWYCH. Gdyby nie było jednak homofobii, taka promocja byłaby po prostu bezwartościowa - nie zaspakajałaby potrzeb tej grupy społecznej, która chce wyrazić swój sprzeciw wobec dyskryminacji homoseksów.


Bzdura, bzdura, bzdura... Większość "homofobów" nie ma nic do gejów. Im się pedały nie podobają. Spójrz na biedronia: zajmuje się polityką? A skąd. Opowiada jak to przyjemnie jak dupa z rana boli...
dionizodoros napisał/a:

Gdybyście mieli zarabiać 20 koła miesięcznie, nie obchodziłoby was czy pracodawcą waszym jest gej, żyd, murzyn, arab, mason, katolik, czy nawet znienawidzony sąsiad.


Może to być i 1500zł na rękę i do większości (poza sąsiadem) zastrzeżeń bym nie miał gdyby nie pie**olili jacy to są biedni bo coś tam tylko po prostu zachowywali się jak ludzie.
dionizodoros napisał/a:

Mimo wszystko pielęgnujecie w sobie te idiotyczne złudzenia, że są tacy, których jedynym celem jest zrobienie wam na złość.

Nie - są tacy, których jedynym celem jest wykreowanie się na ofiarę.

filthy666

2013-05-19, 21:50
"Fabryka równości"? A gdzie tu równość? To faworyzacja homo! Mimo że uważam to za skrzywienie zawsze byłem przeciw nietolerancji dla homusióff ale takie rzeczy mnie wk***iają....

~LeweOkoSaurona

2013-05-19, 22:06
Cytat:

Gdyby nie było jednak homofobii, taka promocja byłaby po prostu bezwartościowa - nie zaspakajałaby potrzeb tej grupy społecznej, która chce wyrazić swój sprzeciw wobec dyskryminacji homoseksów.



Potrzeb jakiej grupy społecznej? Jedyną grupą (a)społeczną, która sprzeciwia się dyskryminacji pedałów, są oni sami. Szczerze to ch*j mnie obchodzi, kto kogo i w co dyma, póki nie wychodzi to poza ich sypialnię - wk***ia mnie natomiast MODA NA PEDALSTWO i lansowanie tego gówna, gdzie się tylko da. Stale pie**olą, o tym jak to im źle i ile "krzywd" muszą znosić, jakich praw żądają i jakże fajne byłoby żyć w "tęczowym" społeczeństwie. Przeciwstawić się islamizacji - nie wolno, pedalizacji - nie wolno, to co wolno? Patrzeć spokojnie jak dziadostwo rozłazi się naokoło?

drejfuz

2013-05-19, 22:23
Bardzo dobrze że tak się dzieje. Mamy teraz całą listę miejsc w które nie wolno chodzić, niech pedały je utrzymują zobaczymy ile pociągną i odechce się głupich pomysłów w przyszłości.

irish

2013-05-19, 22:55
krótka piłka, omijać lokale promujące pedalstwo i tyle.
dlaczego ja nie mam zniżek za to że ide gdzieś z dziewczyną?

Zet.

2013-05-19, 23:09
@up

Bo masz 32 lata, siedzisz na sadolu. A to znaczy że albo nie masz dziewczyny albo ma penisa czyli łapiesz się na zniżkę :D

di...........os

2013-05-20, 00:58
LeweOkoSaurona napisał/a:



Potrzeb jakiej grupy społecznej? Jedyną grupą (a)społeczną, która sprzeciwia się dyskryminacji pedałów, są oni sami. Szczerze to ch*j mnie obchodzi, kto kogo i w co dyma, póki nie wychodzi to poza ich sypialnię - wk***ia mnie natomiast MODA NA PEDALSTWO i lansowanie tego gówna, gdzie się tylko da. Stale pie**olą, o tym jak to im źle i ile "krzywd" muszą znosić, jakich praw żądają i jakże fajne byłoby żyć w "tęczowym" społeczeństwie. Przeciwstawić się islamizacji - nie wolno, pedalizacji - nie wolno, to co wolno? Patrzeć spokojnie jak dziadostwo rozłazi się naokoło?



Z tego co mówisz wynika, że połowa społeczeństwa jest homoseksualistami... 30% Polaków deklaruje się jako 'homofobi" (w rzeczywistości będzie gdzieś koło 40%). Idei tolerancji nie wymyślili homosie.


Gdyby nie było tak dużo protestów przeciwko gejom i lesbijkom, nie byłoby "mody na pedalstwo" - nie musieliby robić z siebie ofiary.


p.s.
"Pedalizacja" ci się udała :D ! Zaprawdę godnyś Gomułki.

drejfuz napisał/a:

Bardzo dobrze że tak się dzieje. Mamy teraz całą listę miejsc w które nie wolno chodzić, niech pedały je utrzymują zobaczymy ile pociągną i odechce się głupich pomysłów w przyszłości.



Pedały też pracują i też gdzieś wydają pieniądze...

@ maniiiek


Uważasz, że wszyscy ci, którzy nie są anty, są właśnie tymi? Jeśli ktoś jest przejęty, przykładowo, losem muslimów, czy homosiów skazanych w danym społeczeństwie na ostracyzm a priori, nawet jeśli ci wyznają Kantowską zasadę - czyń tak, jakbyś chciał aby postępowali wobec ciebie inni, nie jest koniecznie muslimem, czy pedziem.


Skąd wiesz, czy przypadkiem ci odbiorcy tych zniżek nie są pedałami, a gejami? Nie czarujmy się - gej i pedał to to samo.

Caban1908

2013-05-20, 01:24
ja pie**ole, w jakim mieście ja się urodziłem i mieszkam...

~LeweOkoSaurona

2013-05-20, 10:44
Cytat:

Z tego co mówisz wynika, że połowa społeczeństwa jest homoseksualistami... 30% Polaków deklaruje się jako 'homofobi" (w rzeczywistości będzie gdzieś koło 40%). Idei tolerancji nie wymyślili homosie.



Nie twierdzę, że ideę tolerancji wymyślili tylko homosie. Fakt, że w Polsce są "najgłośniejszą" grupą, która się jej domaga, nie czyni z nich jej twórców. Tolerancja jako taka, została wymyślona przez wszelkie "uciskane" grupy, domagające się swoich praw i założenie samo w sobie nie jest wcale złe. Problem zaczyna się wtedy, gdy tolerancja wykorzystywana jest jako "broń" przeciwko wolności pozostałych grup. W pierwszym poście pisałem, że to ściema... tak, obecnie to jedna wielka ściema, bowiem nie ma czegoś jak tolerancja ( w jej pierwotnym założeniu). To wygodny termin, który każdy stosuje wedle uznania, a co gorsza posługują się nim zwłaszcza wszelkiej maści dewianci.

Cytat:

Nie czarujmy się - gej i pedał to to samo.



Nie czarujmy się - gej i pedał to nie to samo. Geje istnieli od zawsze i czasem było to mniej, czasem bardziej tolerowane zjawisko - ale nie kuło w oczy aż tak bardzo. Pedał, próbujący na siłę manifestować swoją odrębność i włażący "z buciorami" wszędzie gdzie się da, to dość nowe zjawisko. Nie jestem przeciwnikiem, ani zwolennikiem gejów, ale mieszanie ich z pedalstwem wydaje się być krzywdzące dla tych pierwszych.

Ch...........on

2013-05-20, 12:14
No no... niedługo jak nie będziesz fanem walenia w dupę kolegi to będziesz płacił drożej za wszystko... bo to takie nienormalne i trzeba z tym walczyć :ks_homer:

Teraz spróbujcie wprowadzić zniżki dla heteroseksualnych osób... zjedzą was żywcem i nasrają w papierach tak, że z doktoratem nawet na sprzątaczkę Cię nie wezmą....

Niby wszyscy równi ale jakoś dziwnie wszyscy odmieńcy zaczynają być faworyzowani za sam fakt bycia innymi... i wcale nie musieli się spotkać z dyskryminacją!!! Wystarczy żeby jeden różowy chłopiec powiedział, że kiedyś dostał wpie**ol (np. za dziwaczny strój z wyeksponowanymi miejscami intymnymi... no co takie dziwne?? Dziwne są takie poj***ne stroje, które z daleka informują, że: ,,JESTEM PEDAŁEM I MASZ MNIE k***A SZANOWAĆ... ch*j Z TYM, ŻE WCHODZĘ CI NA GŁOWĘ Z MOJĄ ORIENTACJĄ''... sam tego nie toleruję bo nie chcę patrzeć na zarysy parówki w obcisłych spodniach takiego dupka... do gejów, którzy nie wychodzą na ulice i nie wykrzykują, że są pedałami i tylko dlatego należy im się szacunek, nie mam żadnego problemu) albo mu ktoś ubliżył, a reszta się z nim łączy jakby sami tego doznali...

EdmundKemper

2013-05-20, 12:39
No to teraz czas na marsz hetero w sprawie naszej dyskryminacji ;) Dlaczego mam płacić więcej skoro jestem hetero?

~LeweOkoSaurona

2013-05-20, 12:47
Cytat:

Dlaczego mam płacić więcej skoro jestem hetero?



Właśnie dlatego, że jesteś hetero. Przecież mamy tolerancję ;-)

di...........os

2013-05-21, 00:16
@ LeweOkoSaurona, odniosę się do całości wypowiedzi:


mnie się wydaję, że najgłośniejszych z każdej z grup społecznych, nazwać możemy fanatykami (to są tacy, którzy nie przyjmują argumentów swoich przeciwników w dyskusji), a fanatycy są uzależnieni od ludzi nie zgadzających się z nimi. Bo kimże byliby islamscy fundamentaliści, gdyby nie kultura zachodnia (fakt, który jest w tej chwili przez wszystkich pomijany, to historia zwyrodnienia islamu: oni sfiksowali dopiero 100 lat temu! Chrześcijanie spieprzali właśnie do krajów arabskich przed prześladowaniami Rzymskimi... W Hiszpanii XI i XII wieku, zasymilowani Arabowie tłumaczyli nam np. teksty naszego europejskiego Arytotelesa (jednej z najważniejszych postaci nauki i religii kultury europejskiej!) z greki na łacinę, bo nauka średniowieczna zapomniała języka greckiego... Co więcej: byli tolerancyjni nawet wobec żydów...) ? Znudziłaby im się walka za Allacha. Tak też z głośnymi gejami, czy, jak wolisz, pedałami: narzucający się nie rozumieją czemu przeszkadzają niektórym, a także nie chcą się dowiedzieć. Gdyby więc wszyscy ich zignorowali, oni przestaliby krzyczeć - nie mieliby z kim się opluwać. Oczywiście pozostała jeszcze kwestia roszczeń co agresywniejszych środowisk gejowskich, czy 'pedalskich': po prostu zignorować! To przez przez tę nieustającą walkę na forum opinii publicznej głośni geje czują się coraz to bardziej pokrzywdzeni, a przez to żądają coraz to większej rekompensaty.


Gej to dokładnie taki sam człowiek, jak każdy inny i, rzecz oczywista, przez to powinien być traktowany dokładnie tak samo, jak każdy inny człowiek.

EdmundKemper napisał/a:

No to teraz czas na marsz hetero w sprawie naszej dyskryminacji ;) Dlaczego mam płacić więcej skoro jestem hetero?



Nie przesadzajmy - jak już mówiłem, widać w tej akcji chwyt marketingowy. Nie chodzi tu o to, by homosie płaciły mniej, a by ogłosić, że firmy biorące udział w tejże promocji popierają ideę tolerancji. To zaś ma przyciągnąć klientów, którym ta idea jest bliska.