18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Łódź wprowadza karty rabatowe dla gejów i lesbijek

skinskin • 2013-05-18, 11:57
Artykuł skopiowany ze strony www.dzienniklodzki.pl:
Łódź ma pierwszą w Polsce kartę rabatową dla gejów i lesbijek. Zniżki dla posiadaczy Queercard oferują lokale gastronomiczne i sklepy. :shock:
Queercard wypuściła jesienią Fabryka Równości - łódzka organizacja reprezentująca mniejszości seksualne. - Postanowiliśmy stworzyć mapę miejsc przyjaznych osobom nieheteroseksualnym, w których nikt nie będzie wyśmiany ani wyrzucony. Karta z rabatami jest dodatkiem do projektu - wyjaśnia Damian Graczyk, prezes Fabryki.

Posiadacze karty mogą uzyskać od złotówki do 10 proc. zniżki w lokalach, salonach fryzjerskich i sex-shopach. Karta wystartowała z 10 firmami, teraz jest ich 20, dołączają się kolejne.
- Na początku wysłaliśmy zaproszenia do zaprzyjaźnionych lokali, teraz firmy same się do nas zgłaszają - zapewnia Damian Graczyk.

Zniżki oferują m.in.: kawiarnia w Muzeum Sztuki w Łodzi, sklep Pan Tu Nie Stał, klub Narraganset i herbaciarnie Niebieskie Migdały. - Przyłączyliśmy się do akcji, bo w naszych lokalach obowiązuje tolerancja. Na drzwiach mamy specjalne naklejki - mówi Joanna Maciejewska-Sieniawska, właścicielka "Migdałów".

Wydano już 1,5 tys. kart. Można je uzyskać bezpłatnie w Fabryce Równości i na organizowanych przez nią imprezach. Przy jej wydawaniu nikt o orientację seksualną jednak nie pyta, mogą ją dostać wszyscy. - Karta dostępna jest dla wszystkich, którzy czują się związani z naszym środowiskiem - mówi Damian Graczyk.

Podobne karty funkcjonują w innych krajach, np. niemiecka Queercard daje zniżki na samochody, hotele i... szkła kontaktowe

Nie wydaje mi się, że było, bo to świeża sprawa

kulwon przez f

2013-05-19, 17:03
Cytat:

Loaloa już wyjaśnił najlepiej problem w kwestii akurat tego tematu - mentalność psa ogrodnika. Nie chcecie korzystać i zabronicie innym. Rowerzyści mają pobić się z kierowcami osobówek o to, że ci drudzy zbierają punkty za kupowanie paliwa na stacjach benzynowych? No ja pie**olę, przezabawni jesteście!


a dlaczego nie moge ustalic w swoim lokalu cen 10% wyzszych dla homoseksualistow?

Gooral2137

2013-05-19, 17:03
Proponuje zrobić heterokartę 5% większy rabat niż w gejkarcie.
To jest jawna dyskryminacja hetero- oraz bi- seksualistów. Może się zrobić to samo co z dyslektykami w szkołach (w tym prawdziwych nikły procent), których się tyle napanoszyło, bo z bycia dyslektykiem są niezłe profity. W przypadku dyslektyków to jeszcze rozumiem, oni mogą sobie nie poradzić bez tych pomocy, ale homosie chyba nie są niezdolne do pracy, żeby dostawali jakieś k***a zniżki?

Najpierw tolerancja to było bycie obojętnym. Potem tolerancja to było równouprawnienie. Teraz tolerancja to nadawanie większych praw "z grzeczności"

Uechtacz

2013-05-19, 17:11
pie**olenie na antenie.
Rabatów udzielają firmy, których klientelę i tak pewnie w większości stanowią homo, bi i niezdecydowani.
Rozumiem, że np. sklepik z akcesoriami kibica (szaliki, maczety, naklejki) mógłby na takiej promocji więcej stracić, niż zyskać, ale organizatorzy tej akcji wszystko sobie podliczyli.

W dodatku kartę może dostać każdy, jeśli dobrze zrozumiałem, więc pewnie ten i ów weźmie taką myśląc "ale pedałów wych*jałem, hehehe".

To jest geszeft, proszę państwa. Wszystko mają skalkulowane, łącznie z wybitymi szybami.
Miasto Łódź, fersztejen?

joe_blackdog

2013-05-19, 17:11
tolerancja, rownouprawnienie...taa. a z racji bycia hetero nigdy żadnej zniżki nie dostałem :( i gdzie tu równość :(

twardydb

2013-05-19, 17:12
jestem z Łodzi i jestem dumny ze takie cos powstanie ! bo bede k***a tam ciagle im sral na klamke i szczal przez okno

Szczam_na_Zakrystii

2013-05-19, 17:15
Hmm a może oni te karty rozdają aby potem "ciemną nocą kolbami w drzwi załomotać" ? :D
Jeżeli tak to trzymam kciuki :D

Peter-Norivotset

2013-05-19, 17:23
Najbardziej rozj***lo "nieheteroseksualne", po co takie dlugie, wystarczy pedal
Loala lewaku w kazdym temacie bronisz lewactwa i jezdzisz po prawdziwychpatriotach polakach, oby twoj chłopak zarazil cie hivem ty lewacka sp***olino

troflix

2013-05-19, 17:26
aż się dziwię, że nikt tego nie wkleił :D


btester

2013-05-19, 17:27
A ja uważam, mimo wszystko, że to dobra inicjatywa. W końcu osoby niepełnosprawne też mają zniżki za okazaniem legitymacji rencisty. Ludzie chorzy powinni mieć lżej w życiu, a ta inicjatywa im to ułatwia :)

bisfhcrew

2013-05-19, 17:28
Wiadomo komu dorzucić truciznę do jedzenia. Sprytne posunięcie.

ty...........ń

2013-05-19, 17:44
tak jak przepowiadali- koniec świata jest bliski... :lodowka:

maniiiek

2013-05-19, 18:48
@btester to niech się przyznają, że są chorzy to nawet dam 1% podatku na ich leczenie a nie pie**olą, że "homofobia to choroba a oni są zdrowi i normalni i seks homo jest bardziej naturalny a to, że żyją 10-20 lat krócej to wina hetero!"

BongMan

2013-05-19, 18:57
Niemcy im kiedys organizowali grupowe prysznice, to bylo cos...

btester

2013-05-19, 19:55
@maniiiek: widzisz, to nie jest takie proste jak by się mogło wydawać. To choroba, która w jakimś ułamku podobna jest do narkomanii i alkoholizmu. Wydaje mi się, że wszystkie pedały są zdania, że w każdej chwili mogą przestać walić się w dupę tak jak narkomani mogą przestać wstrzykiwać sobie marihuanę a alkoholicy odstawić tanie wino raz na zawsze. Tu niestety wina leży po stronie rządu (tego czy innego, nie teraz mowa o wyższości jednych nad drugimi, bo i tej wyższości nie ma, to jedno i to samo bagno, ale nie o tym teraz), rząd powinien interweniować i pomóc tworzyć ośrodki odosobnienia dla pedałów, gdzie powinno się im wbijać kołki w dupę i dawać na rozwolnienie. Ale skoro rząd nie chce pomóc, to chociaż przedsiębiorcy miasta Łodzi wystawili im pomocną dłoń tworząc im w ramach swoich możliwości tymczasowe miejsca odosobnienia. Pamiętaj, że czym więcej pedałów w ich lokalach, tym mniej ich w Twoich czy moich ulubionych miejscach

bary110

2013-05-19, 20:50
trzeba sprawdzic ktore to knajpy i tam nie chodzic