18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Łódź wprowadza karty rabatowe dla gejów i lesbijek

skinskin • 2013-05-18, 11:57
Artykuł skopiowany ze strony www.dzienniklodzki.pl:
Łódź ma pierwszą w Polsce kartę rabatową dla gejów i lesbijek. Zniżki dla posiadaczy Queercard oferują lokale gastronomiczne i sklepy. :shock:
Queercard wypuściła jesienią Fabryka Równości - łódzka organizacja reprezentująca mniejszości seksualne. - Postanowiliśmy stworzyć mapę miejsc przyjaznych osobom nieheteroseksualnym, w których nikt nie będzie wyśmiany ani wyrzucony. Karta z rabatami jest dodatkiem do projektu - wyjaśnia Damian Graczyk, prezes Fabryki.

Posiadacze karty mogą uzyskać od złotówki do 10 proc. zniżki w lokalach, salonach fryzjerskich i sex-shopach. Karta wystartowała z 10 firmami, teraz jest ich 20, dołączają się kolejne.
- Na początku wysłaliśmy zaproszenia do zaprzyjaźnionych lokali, teraz firmy same się do nas zgłaszają - zapewnia Damian Graczyk.

Zniżki oferują m.in.: kawiarnia w Muzeum Sztuki w Łodzi, sklep Pan Tu Nie Stał, klub Narraganset i herbaciarnie Niebieskie Migdały. - Przyłączyliśmy się do akcji, bo w naszych lokalach obowiązuje tolerancja. Na drzwiach mamy specjalne naklejki - mówi Joanna Maciejewska-Sieniawska, właścicielka "Migdałów".

Wydano już 1,5 tys. kart. Można je uzyskać bezpłatnie w Fabryce Równości i na organizowanych przez nią imprezach. Przy jej wydawaniu nikt o orientację seksualną jednak nie pyta, mogą ją dostać wszyscy. - Karta dostępna jest dla wszystkich, którzy czują się związani z naszym środowiskiem - mówi Damian Graczyk.

Podobne karty funkcjonują w innych krajach, np. niemiecka Queercard daje zniżki na samochody, hotele i... szkła kontaktowe

Nie wydaje mi się, że było, bo to świeża sprawa

artur_sz13

2013-05-18, 23:58
booore napisał/a:

I bardzo fajnie. Tylko zamiast kart proponuję naszywki, albo opaski na ramię z kolorową tęczą.





No co? Z gwiazdą Dawida się ponoć sprawdzało.



Kolega widzę mało obeznany z historią bo nie wie że Hitler miał też inne oznaczenia dla więźniów niż gwiazda Dawida
http://pl.auschwitz.org/h/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=16

Swoją drogą gdyby w Białymstoku czy Łomży zrobili takie zniżki ja bym już takiego przyjaznego homoseksualistom lokalu nie odwiedził

jabolmax napisał/a:

no właśnie nie sprawdzają, dlatego to jest zwykłe pie**olenie



I co zarejestrowałbyś się w organizacji promującej homoseksualizm jako pedał dla 10% rabatu? :homer:

go...........11

2013-05-19, 00:56
Ja pie**ole, moja Łódź....

jelito_cienkie

2013-05-19, 11:56
Ta, tolerancja, pie**olenie, nie tolerancja. Nie dość, że się pedalstwo rozpanoszyło, to jeszcze będzie wpie**alać za półdarmo. No k***a, gdzie ja żyje.

massq

2013-05-19, 12:05
gonzo3211 napisał/a:

Ja pie**ole, moja Łódź....



... taka piękna :trollencjusz:

~LeweOkoSaurona

2013-05-19, 12:17
@up up
Nie ma czegoś takiego jak tolerancja, to jedna wielka ściema wymyślona przez bandę wszelkiego pedalstwa, murzyństwa i innego kurewstwa, tylko po to, aby ograniczyć wolność NORMALNEGO CZŁOWIEKA. Co to k***a za równość i wolność słowa, jak byle pedał, ma więcej praw niż Ty czy ja? Widzą, że zaraza zalewa świat , zamiast wprowadzić kontrolowany odstrzał to im k***a rabaty dają... ja pie**ole.

artur_sz13

2013-05-19, 14:22
gonzo3211 napisał/a:

Ja pie**ole, moja Łódź....



Idziesz wyrobić klubkartę? :doggy:

Szczam_na_Zakrystii

2013-05-19, 15:20
Loaloa napisał/a:

Bolą was dupy, jakbyście sami nadużywali gejowskich promocji. Sprawa jest prosta - ktoś ci oferuje kartę na rabaty w danych lokalach i to twój wybór czy z niej skorzystasz. Jeśli uznasz, że i tak nie wydajesz pieniędzy w objętych zniżką miejscach to po prostu tej karty nie bierzesz. Wasza nienawiść do homosekualistów z dnia na dzień przybiera coraz bardziej niedorzeczne formy. Tym razem chcecie innym zabronić korzystania z promocji tylko dlatego, że sami nie chcecie z niej korzystać. Oczywiście, że karta dostępna jest dla każdego. Nie istnieje w Polsce przepis prawny zmuszający kogokolwiek do ujawniania swojej orientacji seksualnej w jakichkolwiek okolicznościach. Kluby gejowskie działąją tak samo jak stowarzyszenia filatelistów - człoknowstwo w nich jest całkowicie dobrowolne



Pewnie k***a! Za chwilę zrobią zniżki dla pedofili i też tego będziesz bronił?!
Każde takie wynaturzenie (pedalstwo, pedofilia, zoofilia itp.) powinno się leczyć a nie jeszcze nagradzać!
To może gwałcicielom też już odpuśćmy? Przecież oni tylko uprawiają sex z kobietami które "chyba" tego nie chciały.... :homer:

cizia666

2013-05-19, 16:47
Powinni dostawać nie rabat a darmową eutanazje

isotop

2013-05-19, 16:48
Zaraz stracę rachubę... ZNÓW temat o gejach :D otwieram sadistica i na pierwszej stronie pierwszym tematem jest kolejny antygejowski butthurt.

Loaloa już wyjaśnił najlepiej problem w kwestii akurat tego tematu - mentalność psa ogrodnika. Nie chcecie korzystać i zabronicie innym. Rowerzyści mają pobić się z kierowcami osobówek o to, że ci drudzy zbierają punkty za kupowanie paliwa na stacjach benzynowych? No ja pie**olę, przezabawni jesteście!

kdow

2013-05-19, 16:49
Banda j***nych lewaków! Może jeszcze państwo ma zabronić dawania zniżek w lokalach?! Wolny rynek, pajace :*

maniiiek

2013-05-19, 16:51
Panowie i Panie spokojnie.... Toż pomysł jest genialny! Zrobić karty rabatowe dla heteroseksualistów i niech pedalstwo płaci 300% za towar :D

Plecionkarz

2013-05-19, 16:51
To ja już wolę nie mieć zniżki niż mieć legitymację dla pedałów. Ja bym poszedł dalej i nie dawał im kart tylko znakował rozgrzanym żelazem, w końcu to bydło.

banankb

2013-05-19, 16:53
W Polsce powinni wprowadzić karty rabatowe na wyjazdy za granicę w jedną stronę dla gejów, brzydkich lezbilek,feministek, żydów, murzynów, ciapatych nie pracujących w kebabach i innej hołoty.

maniiiek

2013-05-19, 16:54
@up porównanie z dupy. Rower nie potrzebuje benzyny a heteroseksualiści jedzą, piją ba.... nawet niektórzy czasem do fryzjera chodzą! I co? Mają płacić więcej bo są normalni? Ja rozumiem jakieś zniżki dla osób chorych ale k***a.... nie chcą się homosie za chorych uznać to niech nie mają ulg jak chorzy. Albo wszystko albo nic.

To @up było do kogoś innego, wybacz.

kalosz90

2013-05-19, 16:55
isotop napisał/a:

Zaraz stracę rachubę... ZNÓW temat o gejach :D otwieram sadistica i na pierwszej stronie pierwszym tematem jest kolejny antygejowski butthurt.

Loaloa już wyjaśnił najlepiej problem w kwestii akurat tego tematu - mentalność psa ogrodnika. Nie chcecie korzystać i zabronicie innym. Rowerzyści mają pobić się z kierowcami osobówek o to, że ci drudzy zbierają punkty za kupowanie paliwa na stacjach benzynowych? No ja pie**olę, przezabawni jesteście!



Co ty k***a porównujesz?


A co do tematu. Można by zorganizować podobną akcję (jakieś karty zniżkowe dla pedałów), a potem na podstawie posiadanych danych rozjebywać ich w p*zdu.