18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Litewski chamie. Klęknij przed polskim panem" - g

Sert93 • 2013-08-10, 00:57
Jako, że na Sadisticu pojawiło się kilka tematów dotyczących wczorajszej "oprawy", a raczej transparentu na meczu Lech Poznań - Żalgiris Wilno, oraz liczne komentarze, a najlepiej oceniane zostały te objeżdżające "inicjatywę", które w mojej ocenie totalnie mijają się z prawdą. Postaram się krótko opisać genezę "problemu".



Osobiście uważam, iż genezę problemu powinniśmy rozpatrywać już w czasach zaborów i genezie powstawania dzisiejszej "Litwy", co doskonale opisuje tekst prof. Feliksa Konecznego, link poniżej.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=335634246570914&set=a.158741527593521.36150.156362361164771&type=1&theater

Niechęć do Polaków ze strony Litwinów można było również dostrzec w czasie II WŚ, kiedy ogromna ich część, podobnie jak Ukraińców, wstępowała do oddziałów III Rzeszy.

Przykłady:
Zbrodnia w Święcianach

Zbrodnia w Ponarach

Jednak ominę tą część historii i postaram się przenieść do teraźniejszości, jak traktowani są Polacy na Litwie, jak działa MSZ, aby walczyć o sytuację Polaków na Litwie no i najświeższe informacje jak powitani zostali Lechici w Wilnie przez kibiców Żalgirisu.

Przede wszystkim nikt z czytających nie byłby zadowolony, gdyby jego i jego Rodzinę okradziono z ziemi, na której mieszkali dziadkowie, pradziadkowie i starsi przodkowie, a to właśnie dzieje się na Wileńszczyźnie. W ramach reprywatyzacji skradzionego przez sowietów mienia Polakom nie oddaje się ich ziemi, gdyż przekazywana jest ona etnicznym Litwinom wiadomo w jakim celu. Polski opór powoduje czasami reakcje państwa litewskiego, jakie w cywilizowanym świecie są nie do przyjęcia.

Link do całego artykułu:
http://polskamlodziezwilna.blogspot.com/2013/04/strzay-w-gudelach.html

Po drugie, w państwach cywilizowanych jest przyjęte, że mniejszości mają chociażby takie prawa jak podwójne nazewnictwo ulic. Tym bardziej jest to pożądane na Wileńszczyźnie, że to Polacy są tam ludnością autochtoniczną, a Litwini miejscową. Po obejrzeniu tego filmiku inteligentny zrozumie, że Litwini (a właściwie: Bałtolitwini) - choć bardzo by chcieli - nie mają nic wspólnego z dawnym Wielkim Księstwem Litewskim, bo te było oparte na zasadach zgodnego współżycia różnych etnosów:



"Polski" MSZ oczywiście chowa głowę w piasek, ekipy postkomunistów, liberałów czy PiS-u niewiele się od siebie różnią. "Kurier Wileński" jest chronicznie niedofinansowany, tymczasem gazeta malutkiej mniejszości litewskiej w Polsce (Litwini mają podwójne nazewnictwo ulic, a Polacy nie zamykają im szkół) pt. "Auszra", gdzie przemycane są treści antypolskie, np. o "polskiej okupacji Wilna", ma dotacje ze środków MSW. To są właśnie priorytety II PRL, zwanej dla żartu chyba III RP.

Wreszcie czas na pobyt Lecha Poznań w Wilnie :)



I krótka relacja jednego z kibiców:

Cytat:

Po zielonych trybunach fanów „Žalgirisu”, krzyczących „Polska kur…”, po liderze kibiców „Žalgirisu” — „Pietų IV” — Ingvarasie Butautasie, który po meczu na łamach jednego z portali straszył odpowiedzialnością karną za hasła „Polskie Wilno” i „Jesteśmy u siebie”. Po tych wszystkich pożal się Boże „kibicach”, którzy na gości z Poznania bluzgali i zagwizdywali śpiewanego na początku meczu „Mazurka Dąbrowskiego”, gdy oddzielał ich kordon policji, a milkli, kiedy policja patrzyła gdzie indziej.

Szczególny zaś niesmak wywołała wiadomość następnego dnia — że na parkingu jednego ze stołecznych hoteli zniszczono dwa samochody gości z Poznania. W obydwu pocięto opony, na karoseriach obu aut wydrapano także literę „Ž” — symbol „Žalgirisu”.





Całość:

http://blog.klon.name/2013/08/04/kibice-lecha-z-wilna-wyjechali-a-niesmak-pozostal/?fb_source=pubv1

Warto wspomnieć również o inicjatywie Gazety Wyborczej (tfu!).

http://www.wykop.pl/ramka/1611603/wyborcza-organizuje-akcje-przepraszania-litwinow/


Ciekawe czy doczekamy się przeprosin ze strony GW dla Polaków...






Z góry przepraszam za długość tekstu, troszkę się rozpisałem.
Mam nadzieję, że chociaż po części wyjaśniłem motywacje do wywieszenia transparentu, czekam na komentarze.

PS: Proszę o nie przenoszenie do działu historyczne oraz żadnego innego, według mnie sytuacja Polaków na Litwie jest absurdem, absurdem dnia codziennego.

oGOALoneYaYo

2013-08-10, 12:27
Wszystko fajnie tylko czemu k***a na meczu!?

ODpie**olIĆ SIĘ OD MOJEJ PIŁKI!!!

makabrax

2013-08-10, 12:34
@up
do tych wszystkich wymaganych przeprosin, i to jak Sikorski teraz przepraszał, a czy Izrael przeprosił Radwańską jak na meczu żydki wołali "katolickie k***y" to ktoś przeprosił?

nie wiem czemu w tym kraju są pojeby które chcą abyśmy przepraszali za wszystko, może to taka taktyka żeby łatwiej nam potem multikulti wpie**olić

dziarski

2013-08-10, 12:37
piłka to nie miejsce dla polityki, jedni i drudzy się ośmieszają, jak idę na mecz to chcę oglądać mecz a nie łysych pedałów IQ 30 co się przekrzykują

sedes001

2013-08-10, 12:48
Nie wiedziałem, że tutaj tylu pie**olonych gamoni, którzy tak bezkrytycznie łykają te wszystkie tefałenowsko-wybiórcze bzdury o złych kibolach. Przykre.
W jakim innym państwie MSZ przeprasza za takie coś? k***a mać to się w głowie nie mieści. Nawet jeżeli cała ta sprawa nie miałaby tego całego tła i była zwyczajną wulgarną napinką to jak takie zdarzenie może angażować władze państwowe? To nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne. Czy MSZ Izraela przepraszało kogokolwiek kiedy żydowska hołota obrażała polskie tenisistki na tle religijnym i narodowościowym w niedawnym meczu tenisa? Nie! Czy czarnogórski MSZ przepraszał kogoś kiedy w zeszłym roku przy czynnym udziale (!) miejscowej policji atakowano nie tylko polskich kibiców ale także działaczy Śląska i dziennikarzy a polskie samochody obrzucano kamieniami i butelkami? Nie! Tylko te czerwone k***y zamiast bronić interesów naszego kraju kompromitują go przepraszając za wszystko.
Brawo dla autora tematu, że chciało mu się naświetlić pewne sprawy i brawa dla poznańskich kibiców.

is...........ay

2013-08-10, 12:53
Sert93 napisał/a:

Sesja poprawkowa we wrześniu "matołku"

Nie, druga matura za rok. :oops:

Ma...........31

2013-08-10, 12:57
thewhitestar napisał/a:

Przestałem czytać na samym początku. Już widzę jak karki przed zrobieniem tego transparentu studiowali opracowania prof. Feliksa Konecznego. Zaraz potem jebnęli sobie po książce o fizyce kwantowej poprawiając trylogią.

Prawda jest taka że to zwykłe prymitywy, pseudo patrioci, co wywieszą jakąś niby patriotyczną oprawę by po minucie zaintonować "LEGIA TO STARA k***A, LEGIA j***nA JEST".


Aha czyli jak ktoś jest patriotą to nie może przeklinać ??
Prawda jest taka durniu ,że ch*ja wiesz a się najwięcej odzywasz.
Idź kiedyś na mecz i sprawdź kto zasiada na trybunach mogę się z Tobą założyć ,że 60% obecnych na stadionie ma lepsze wykształcenie od Ciebie i pracę ( o ile ją masz)

kochamcie

2013-08-10, 13:01
co do litwy mogę dorzucić swoje trzy grosze

mieszkam na mazurach, do granicy z litwą mam około 200 km. jako, że moją pasją jest snowboard, a niedaleko granicy po litewskiej stronie znajduje się bodajże największy kryty całoroczny obiekt narciarski (stok + snowpark) w miarę możliwości finansowych zbieramy się paczką kumpli do auta i jedziemy pośmigać na deskach do sąsiadów ze wschodu. to wszystko, co autor postu napisał o litwinach to prawda, co prawda nigdy nic się z autami nam nie przydarzyło na parkingu, jednak już po przekroczeniu granicy czuć wyraźną niechęć do naszej nacji. sklepy? ekspedientki obługują od niechcenia. restauracje? w opisanym wyżej obiekcie narciarskim znajduje się restauracja (kupując karnet na cały dzień nie możesz wyjść poza bramki, dlatego raz się skusiliśmy na jedzenie w restauracji na terenie obiektu, teraz bierzemy ze sobą szamę). zamówiliśmy pizzę z szynką. nie dość że droga jak na wielkość (40 zł za średniego rozmiaru pizzę) to była ch*jowa w smaku i wyglądała jak gówno. a- i zamiast szynki było naj***ne mięsa mielonego tak że się zjeść nie dało. drugi przykład- hamburger. no k***a, nie dość to, że przynieśli zimne to jeszcze był sam kotlet i keczup. idź pan w ch*j z taką robotą. generalnie nie ma problemu u nich dogadać się po polsku- rozumieją nas mimo że udają że nie. jednak lepszym wyjściem jest rozmowa po angielsku (najlepiej naśladując rosyjski akcent :D ) , wtedy jesteś miło traktowany. to samo na stoku, jak usłyszą tylko polski język (ludzie korzystający ze stoku) to wpychają się przed Ciebie w kolejkę i depczą po sprzęcie ostrymi krawędziami nart- widać ze z premedytacją.

ch*j, rozpisałem się ale wk***iłem się na tych patałachów. chciałem opisać ten sam problem na innym przykładzie z innego punktu widzenia.

thewhitestar

2013-08-10, 13:13
Manhunt1231 napisał/a:


Aha czyli jak ktoś jest patriotą to nie może przeklinać ??
Prawda jest taka durniu ,że ch*ja wiesz a się najwięcej odzywasz.
Idź kiedyś na mecz i sprawdź kto zasiada na trybunach mogę się z Tobą założyć ,że 60% obecnych na stadionie ma lepsze wykształcenie od Ciebie i pracę ( o ile ją masz)


Ale po wpisie widzę że ty do tych 60% nie należysz, jeśli nie potrafisz zrozumieć prostego tekstu. Nie pajacu, nie chodzi o przekleństwa jako takie, a zwyczajne lżenie, obrzucanie się inwektywami, które jasno pokazują z jaką grupą hm... 'wykształciuchów' mamy do czynienia. I choć ultrasi często dodają kolorytu spotkaniom to równie nierzadko zachowują się jak półmózgi generując kary dla własnego 'ukochanego' klubu, racami czy tak durnymi transparentami.

ankaniemacyckow

2013-08-10, 13:15
Śmieszne są komenatrze, że piłka nożna nie jest miejscem dla polityki. Na świecie 95% ekip manifestuje na stadionach swoje poglądy (najczęściej skrajne). W Polsce do niedawna na kilkaset ekip była zaledwie jedna apolityczna (tolerowano zarówno lewactwo jak i prawicę, oficjalnie to niby było apolityczne), lecz po ostatnich wydarzeniach na Polonii (narodowcy wyj***li ze stadionu antife) cała kibicowksa Polska jest w 100% po prawej stronie. Polityka zawsze była obecna na stadionach piłkarskich i często to właśnie na nich rozgrywały się wydarzenia ważne politycznie dla danego państwa (stadion Lechii Gdańsk za komuny, wielka zadyma na stadionie w Belgradzie przed rozpadem Jugosławii). Wiadomo, nie wszystkim to się podoba, no ale tak to już jest. Trybuny zawsze były i będą polityczne.

Splifcior

2013-08-10, 13:28
A może by tak odbić Wilno? :)

danis008

2013-08-10, 13:39
Shatter napisał/a:

Kibole to podludzie.Powinno się ich zamykać w klatkach i wystawiać na placach aby dzieci mogły rzucać w to ścierwo kamieniami.
A kibol polaczek to osobnik do eksterminacji.
Shalom!





bałałajka kicaj halogenie na zbiory truskawek do rumunii.
ps. jak można brać k***a z dupy do ust spedalonie :ubawdolez:

kurczasty

2013-08-10, 13:40
Ilu z was zna dwie zwrotki hymnu?

Nie jestem fanem kibiców, ale mam do nich szacunek właśnie za takie akcje. Ktoś k***a w końcu mówi jak jest.

Smutne jest to, że są chyba jedyną na prawdę ogarniętą grupą osób.

Zaethrael

2013-08-10, 13:50
Kolejna fajna prowokacja ukwiałów.

Co Wam to daje? Mokro macie w gaciach, reprezentując obłudny i szkodliwy "patriotyzm" ?

Do końca zasranego wszechświata będziemy nienawidzić swoich sąsiadów tylko za to, że jacyś ludzie, kiedyś, którzy dawno już nie żyją byli "źle nastawieni" do kogoś kogo nie znałeś i miałbyś to głęboko w dupie gdyby nie fakt, że to takie patriotyczne i prawicowe i ogólnie na topie.

Może się jeszcze cofniemy trochę i wypowiemy wojnę Turcji, za to, że była negatywnie nastawiona do naszych interesów w Mołdawii ?


ch*j wam w dupę, czas ruszyć do przodu - a jak nie macie pomysłu na fajne transparenty to mogę wam kilka wymyślić.

katalogfirm

2013-08-10, 13:52
""Atakuj piłkarzy i kibiców Polonii Wilno (czerwiec 2013); Wyzywaj kibiców Lecha od "polskich k u r e w "; Przebijaj im opony w autach i rozwalaj lusterka; Rzucaj w kibiców Lecha butelkami i puszkami; Śpiewaj im "Z prądem rzeki płynie wolno Polak", nawiązując do mordowania Polaków w czasie 2 Wojny Światowej przez litwinów; Pojedź na mecz do Polski i zobacz transparent określający cię chamem i czekaj na przeprosiny dziesiątek tysięcy Polaków, Ministra Spraw Zagranicznych, Ministrów, Dziennikarzy, Działaczy Społecznych, etc, itp.

I to jest ok???