18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Litewski chamie. Klęknij przed polskim panem" - g

Sert93 • 2013-08-10, 00:57
Jako, że na Sadisticu pojawiło się kilka tematów dotyczących wczorajszej "oprawy", a raczej transparentu na meczu Lech Poznań - Żalgiris Wilno, oraz liczne komentarze, a najlepiej oceniane zostały te objeżdżające "inicjatywę", które w mojej ocenie totalnie mijają się z prawdą. Postaram się krótko opisać genezę "problemu".



Osobiście uważam, iż genezę problemu powinniśmy rozpatrywać już w czasach zaborów i genezie powstawania dzisiejszej "Litwy", co doskonale opisuje tekst prof. Feliksa Konecznego, link poniżej.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=335634246570914&set=a.158741527593521.36150.156362361164771&type=1&theater

Niechęć do Polaków ze strony Litwinów można było również dostrzec w czasie II WŚ, kiedy ogromna ich część, podobnie jak Ukraińców, wstępowała do oddziałów III Rzeszy.

Przykłady:
Zbrodnia w Święcianach

Zbrodnia w Ponarach

Jednak ominę tą część historii i postaram się przenieść do teraźniejszości, jak traktowani są Polacy na Litwie, jak działa MSZ, aby walczyć o sytuację Polaków na Litwie no i najświeższe informacje jak powitani zostali Lechici w Wilnie przez kibiców Żalgirisu.

Przede wszystkim nikt z czytających nie byłby zadowolony, gdyby jego i jego Rodzinę okradziono z ziemi, na której mieszkali dziadkowie, pradziadkowie i starsi przodkowie, a to właśnie dzieje się na Wileńszczyźnie. W ramach reprywatyzacji skradzionego przez sowietów mienia Polakom nie oddaje się ich ziemi, gdyż przekazywana jest ona etnicznym Litwinom wiadomo w jakim celu. Polski opór powoduje czasami reakcje państwa litewskiego, jakie w cywilizowanym świecie są nie do przyjęcia.

Link do całego artykułu:
http://polskamlodziezwilna.blogspot.com/2013/04/strzay-w-gudelach.html

Po drugie, w państwach cywilizowanych jest przyjęte, że mniejszości mają chociażby takie prawa jak podwójne nazewnictwo ulic. Tym bardziej jest to pożądane na Wileńszczyźnie, że to Polacy są tam ludnością autochtoniczną, a Litwini miejscową. Po obejrzeniu tego filmiku inteligentny zrozumie, że Litwini (a właściwie: Bałtolitwini) - choć bardzo by chcieli - nie mają nic wspólnego z dawnym Wielkim Księstwem Litewskim, bo te było oparte na zasadach zgodnego współżycia różnych etnosów:



"Polski" MSZ oczywiście chowa głowę w piasek, ekipy postkomunistów, liberałów czy PiS-u niewiele się od siebie różnią. "Kurier Wileński" jest chronicznie niedofinansowany, tymczasem gazeta malutkiej mniejszości litewskiej w Polsce (Litwini mają podwójne nazewnictwo ulic, a Polacy nie zamykają im szkół) pt. "Auszra", gdzie przemycane są treści antypolskie, np. o "polskiej okupacji Wilna", ma dotacje ze środków MSW. To są właśnie priorytety II PRL, zwanej dla żartu chyba III RP.

Wreszcie czas na pobyt Lecha Poznań w Wilnie :)



I krótka relacja jednego z kibiców:

Cytat:

Po zielonych trybunach fanów „Žalgirisu”, krzyczących „Polska kur…”, po liderze kibiców „Žalgirisu” — „Pietų IV” — Ingvarasie Butautasie, który po meczu na łamach jednego z portali straszył odpowiedzialnością karną za hasła „Polskie Wilno” i „Jesteśmy u siebie”. Po tych wszystkich pożal się Boże „kibicach”, którzy na gości z Poznania bluzgali i zagwizdywali śpiewanego na początku meczu „Mazurka Dąbrowskiego”, gdy oddzielał ich kordon policji, a milkli, kiedy policja patrzyła gdzie indziej.

Szczególny zaś niesmak wywołała wiadomość następnego dnia — że na parkingu jednego ze stołecznych hoteli zniszczono dwa samochody gości z Poznania. W obydwu pocięto opony, na karoseriach obu aut wydrapano także literę „Ž” — symbol „Žalgirisu”.





Całość:

http://blog.klon.name/2013/08/04/kibice-lecha-z-wilna-wyjechali-a-niesmak-pozostal/?fb_source=pubv1

Warto wspomnieć również o inicjatywie Gazety Wyborczej (tfu!).

http://www.wykop.pl/ramka/1611603/wyborcza-organizuje-akcje-przepraszania-litwinow/


Ciekawe czy doczekamy się przeprosin ze strony GW dla Polaków...






Z góry przepraszam za długość tekstu, troszkę się rozpisałem.
Mam nadzieję, że chociaż po części wyjaśniłem motywacje do wywieszenia transparentu, czekam na komentarze.

PS: Proszę o nie przenoszenie do działu historyczne oraz żadnego innego, według mnie sytuacja Polaków na Litwie jest absurdem, absurdem dnia codziennego.

arkosek07

2013-08-10, 17:55
@harlem
Godzinę temu twoja znajomość hymnu kończyła się na pierwszej zwrotce wielki muzyku i lingwisto

Harlem

2013-08-10, 18:11
arkosek07 napisał/a:

@harlem
Godzinę temu twoja znajomość hymnu kończyła się na pierwszej zwrotce wielki muzyku i lingwisto



Jak ty mnie chłopie dobrze znasz...
Wytknąłem błędy popełnione przez tę bandę kiboli w hymnie, a się rzucasz na mnie, jakbym nie wiadomo co zrobił. Jeśli nie masz żadnych merytorycznych argumentów prócz (marnej) próby znieważenia, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to człowieku zamilknij, oszczędzisz sobie wstydu. Prezentujesz dokładnie taki sam poziom, jak ci panowie po chemioterapii- zerowy.

Zaethrael

2013-08-10, 18:23
W naszych czasach jak widać to zazwyczaj zero ma 'wartość' :samobojstwo:

ellsworth

2013-08-10, 19:12
Sert93 napisał/a:


Osobiście uważam, iż genezę problemu powinniśmy rozpatrywać już w czasach zaborów i genezie powstawania dzisiejszej "Litwy", co doskonale opisuje tekst prof. Feliksa Konecznego, link poniżej.


Łaskawco! Co za szczęście, że genezy nie dopatrzyłeś się w czasach Giedymina.

A co do tematu, wystawiając taki transparent ci idioci dają świadectwo swojej głupoty. Wypadałoby mieć trochę oleju w głowie i nie urządzać takich rzeczy nawet (a raczej tym bardziej) jako odpowiedź na postępowanie Litwinów, bo dawanie sie wciągać w takie rzeczy na pewno nam nie służy, tylko im.

jahaja1906

2013-08-10, 20:09
Czesi też nas nie lubią. Jedynie w Słowakach nadzieja...

dawidhyl

2013-08-10, 20:52
Litwini nas nienawidzą, a Ty chcesz się z nimi bratać?

Shatter

2013-08-11, 00:01
grzechu5444 napisał/a:

Shater chyba wczoraj myłem się mydłem z twojego dziadka.


To niemożliwe.Jesteś polaczkiem a oni się nie myją...

dziarski

2013-08-11, 00:50
@"Najlepszy komentarz"

no i co z tego że są negatywnie nastawieni? w Polsce z reguły nie lubi się niemców wiadomo dla czego, a jakoś mieszkając w Gdańsku nie spotkałem się z tym by turyści z zachodu darli mi mordę pod domem że to ich miasto itp. Szkoda że nie dostali po ryju w tym Wilnie
SZKODA!
za robienie takiego wstydu należało im się

arkosek07

2013-08-11, 12:35
Harlem napisał/a:



Jak ty mnie chłopie dobrze znasz...
Wytknąłem błędy popełnione przez tę bandę kiboli w hymnie, a się rzucasz na mnie, jakbym nie wiadomo co zrobił. Jeśli nie masz żadnych merytorycznych argumentów prócz (marnej) próby znieważenia, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to człowieku zamilknij, oszczędzisz sobie wstydu. Prezentujesz dokładnie taki sam poziom, jak ci panowie po chemioterapii- zerowy.


Żeby odpowiedzieć osobie takiej jak ty musiałem zniżyć się do twojego poziomu intelektualnego hipokryto , a odpowiedziałem Ci w ten sposób bo mnie denerwują ludzie , którzy tylko potrafią krytykować , że kilku z tych jak ty to nazywasz "ludzi po chemioterapii" , pieprzysz smuty które i tak zginą w czeluściach internetu , a ty dostaniesz jedynie wirtualne piwa .
Żenada gościu jak jesteś taki świetny otwórz szkołę patriotyzmu i bierz pieniądze za naukę melodyjności i poprawności hymnu narodowego , wydaje mi się że 50% ludzi narodowości polskiej nie zna więcej niż 1-2 zwrotki hymnu także miałbyś może nawet i zainteresowanie plus jakieś środki z unii europejskiej.


Bardzo się cieszę że od razu dałeś mnie na niższą półkę wraz z tymi "kibolami" jak ty to nazywasz , co jedynie pokazuję jaką jesteś osobą , najłatwiej kogoś odsunąć w cień ... ;)
Pozdro ;)

Harlem

2013-08-11, 13:27
arkosek07 napisał/a:


Żeby odpowiedzieć osobie takiej jak ty musiałem zniżyć się do twojego poziomu intelektualnego hipokryto , a odpowiedziałem Ci w ten sposób bo mnie denerwują ludzie , którzy tylko potrafią krytykować , że kilku z tych jak ty to nazywasz "ludzi po chemioterapii" , pieprzysz smuty które i tak zginą w czeluściach internetu , a ty dostaniesz jedynie wirtualne piwa .
Żenada gościu jak jesteś taki świetny otwórz szkołę patriotyzmu i bierz pieniądze za naukę melodyjności i poprawności hymnu narodowego , wydaje mi się że 50% ludzi narodowości polskiej nie zna więcej niż 1-2 zwrotki hymnu także miałbyś może nawet i zainteresowanie plus jakieś środki z unii europejskiej.





Ja jebie, człowieku... Typ pisał, że jak to kibice hymnu nie znają, że zaśpiewali 4 zwrotki, wow, super i o mało się nie spuszcza.
Ja zauważyłem i wypunktowałem błędy w ich odśpiewie a ty się dopie**alasz do nie wiadomo czego.

Aha, gdybyś nie wiedział, ci ludzie sami siebie nazywają kibolami, więc w czym problem?
Pragnę też zauważyć, że moje wypociny zginą w czeluściach internetów tak samo jak twoje, nie myśl, że będzie inaczej.
I tak, ktokolwiek by czegokolwiek nie napisał, pisze to, by dostać piwa... Idź się lecz ziomuś, bo jakieś kompleksy masz.

bypietras

2013-08-11, 14:53
Chirurg, Sierpień 5, 2013 o 10:13 :

Wszystko pięknie. Nie mam nic przeciwko odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w żadnym miejscu na świecie. Ale okrzyki „Polskie Wilno” ? Jeżeli się nie mylę od 45 należało do ZSRR. Po transformacji do Litwy, która jako suwerenny kraj ustanowiła miasto na stolice. Nie wiem czy ktoś pamięta okrzyki Rosyjskich kibiców na Euro2012? „Jesteśmy u siebie” itp. To nam się nie podobało prawda ? ale my możemy krzyczeć, że coś jest nasze do woli. Historia Wilna powinna łączyć obydwa narody. Czemu na siłę mamy to wszystko dzielić ? do przemyślenia pozdrawiam.

------------------------------------
Wilno nie powinno nas dzielić a łączyć !!

zonk

2013-08-11, 18:47
Niech kibole uważają co krzyczą bo im niemcy pozbierają ich niemieckie miasta z polszy. Hipokryci.