18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Litewski chamie. Klęknij przed polskim panem" - g

Sert93 • 2013-08-10, 00:57
Jako, że na Sadisticu pojawiło się kilka tematów dotyczących wczorajszej "oprawy", a raczej transparentu na meczu Lech Poznań - Żalgiris Wilno, oraz liczne komentarze, a najlepiej oceniane zostały te objeżdżające "inicjatywę", które w mojej ocenie totalnie mijają się z prawdą. Postaram się krótko opisać genezę "problemu".Osobiście uważam, iż genezę problemu powinniśmy rozpatrywać już w czasach zaborów i genezie powstawania dzisiejszej "Litwy", co doskonale opisuje tekst prof. Feliksa Konecznego, link poniżej.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=335634246570914&set=a.158741527593521.36150.156362361164771&type=1&theater

Niechęć do Polaków ze strony Litwinów można było również dostrzec w czasie II WŚ, kiedy ogromna ich część, podobnie jak Ukraińców, wstępowała do oddziałów III Rzeszy.

Przykłady:
Zbrodnia w Święcianach

Zbrodnia w Ponarach

Jednak ominę tą część historii i postaram się przenieść do teraźniejszości, jak traktowani są Polacy na Litwie, jak działa MSZ, aby walczyć o sytuację Polaków na Litwie no i najświeższe informacje jak powitani zostali Lechici w Wilnie przez kibiców Żalgirisu.

Przede wszystkim nikt z czytających nie byłby zadowolony, gdyby jego i jego Rodzinę okradziono z ziemi, na której mieszkali dziadkowie, pradziadkowie i starsi przodkowie, a to właśnie dzieje się na Wileńszczyźnie. W ramach reprywatyzacji skradzionego przez sowietów mienia Polakom nie oddaje się ich ziemi, gdyż przekazywana jest ona etnicznym Litwinom wiadomo w jakim celu. Polski opór powoduje czasami reakcje państwa litewskiego, jakie w cywilizowanym świecie są nie do przyjęcia.

Link do całego artykułu:
http://polskamlodziezwilna.blogspot.com/2013/04/strzay-w-gudelach.html

Po drugie, w państwach cywilizowanych jest przyjęte, że mniejszości mają chociażby takie prawa jak podwójne nazewnictwo ulic. Tym bardziej jest to pożądane na Wileńszczyźnie, że to Polacy są tam ludnością autochtoniczną, a Litwini miejscową. Po obejrzeniu tego filmiku inteligentny zrozumie, że Litwini (a właściwie: Bałtolitwini) - choć bardzo by chcieli - nie mają nic wspólnego z dawnym Wielkim Księstwem Litewskim, bo te było oparte na zasadach zgodnego współżycia różnych etnosów:"Polski" MSZ oczywiście chowa głowę w piasek, ekipy postkomunistów, liberałów czy PiS-u niewiele się od siebie różnią. "Kurier Wileński" jest chronicznie niedofinansowany, tymczasem gazeta malutkiej mniejszości litewskiej w Polsce (Litwini mają podwójne nazewnictwo ulic, a Polacy nie zamykają im szkół) pt. "Auszra", gdzie przemycane są treści antypolskie, np. o "polskiej okupacji Wilna", ma dotacje ze środków MSW. To są właśnie priorytety II PRL, zwanej dla żartu chyba III RP.

Wreszcie czas na pobyt Lecha Poznań w Wilnie :)I krótka relacja jednego z kibiców:

Cytat:

Po zielonych trybunach fanów „Žalgirisu”, krzyczących „Polska kur…”, po liderze kibiców „Žalgirisu” — „Pietų IV” — Ingvarasie Butautasie, który po meczu na łamach jednego z portali straszył odpowiedzialnością karną za hasła „Polskie Wilno” i „Jesteśmy u siebie”. Po tych wszystkich pożal się Boże „kibicach”, którzy na gości z Poznania bluzgali i zagwizdywali śpiewanego na początku meczu „Mazurka Dąbrowskiego”, gdy oddzielał ich kordon policji, a milkli, kiedy policja patrzyła gdzie indziej.

Szczególny zaś niesmak wywołała wiadomość następnego dnia — że na parkingu jednego ze stołecznych hoteli zniszczono dwa samochody gości z Poznania. W obydwu pocięto opony, na karoseriach obu aut wydrapano także literę „Ž” — symbol „Žalgirisu”.

Całość:

http://blog.klon.name/2013/08/04/kibice-lecha-z-wilna-wyjechali-a-niesmak-pozostal/?fb_source=pubv1

Warto wspomnieć również o inicjatywie Gazety Wyborczej (tfu!).

http://www.wykop.pl/ramka/1611603/wyborcza-organizuje-akcje-przepraszania-litwinow/


Ciekawe czy doczekamy się przeprosin ze strony GW dla Polaków...


Z góry przepraszam za długość tekstu, troszkę się rozpisałem.
Mam nadzieję, że chociaż po części wyjaśniłem motywacje do wywieszenia transparentu, czekam na komentarze.

PS: Proszę o nie przenoszenie do działu historyczne oraz żadnego innego, według mnie sytuacja Polaków na Litwie jest absurdem, absurdem dnia codziennego.

BoKoR

2013-08-10, 11:54
Leci piwko za tekst.
Może niektórym niedorozwojom otworzy to oczy na fakt traktowania Polaków na Litwie oraz Litwinów w Polsce.
Na polskie MSZ nie ma co liczyć - już pokazali przy okazji katastrofy w Smoleńsku jak sprawnie są w stanie odzyskać dowody rzeczowe...

masabitumiczna

2013-08-10, 11:59
taczkę gruzu w dupę litwinom!
chyba pierwszy raz popieram kibiców/kiboli...

Kiper

2013-08-10, 11:59
Jak dla mnie cała ta sytuacja jest śmieszna, ale za razem wk***iająca. Kibice Lecha wywiesili ten transparent i nagle zewsząd wszyscy ich potępiają. Od razu zaznaczę, że nie jestem kibicem Lecha, żebym ich bronił, no ale k***a... Na Litwie Polacy są gnojeni, zamykają polskie szkoły, zmieniają polskie nazwy ulic na litewskie, w pewnym sensie zabraniają Polakom być Polakami. Przecież nie raz było widać, jaki stosunek mają Litwini do Polaków, ale żadne MSZ-ty, ONZ-ty i inne ch*je muje nic nie robiły z tym, aż tu nagle transparent po którym wszyscy są wielce oburzeni, obrażeni i dotknięci, Lech dostanie zapewne karę i jak zawsze Polska będzie tym kozłem ofiarnym. W pełni popieram ten transparent, j***ć Litwę, jeśli chcą szacunku od nas to niech go nam okażą albo sp***alają z powrotem do Rosji.

Sory, ale musiałem się wyżalić po tym, jak w wiadomościach napie**alają o tym cały czas jaki wstyd za kibiców itd.

greggy_

2013-08-10, 11:59
znowu wycieczka ze szpitala onkologicznego na litwe

RadekPTC

2013-08-10, 12:00
Wszyscy dookoła jebią nas w dupę, obrażają i szykanują, a jak Polacy, którzy na własnej skórze odczuli "przyjaźń litewsko - Polską" wyrazili swoje niezadowolenie jest od razu wielkie halo.

Zgadzam się, że tekst transparentu jest dość prostacki i niewyszukany, ale naświetla on problem, który od dawna mnie trapi: mianowicie nas wszyscy mogą r*chać, polskie obozy koncentracyjne, sytuacja na litwie, na białorusi, obrzucony prezydent na ukrainie a jak my "tupniemy nogą" od razu musimy przepraszać i padać do nóg...

No ja pie**ole czy my k***a jesteśmy dz**kami europy, że kto chce na kimś się wyżyć i nawrzucać to na nas?

j***ć gazete wyborczą, j***ć nasz rząd i msz... Nóż się w kieszeni otwiera, kiedyś jak ktoś obraził Rzeczpospolitą to mu Husaria w dupę wjeżdżała, a teraz jak zrywają polskie napisy to dostają pieniądze od Polaków...... k***ica strzela

SadystycznyRoman

2013-08-10, 12:01
Wszystkim którzy twierdzą, że ten transparent to żenada: Żenada to jak wszyscy pozwalają się r*chać przez rząd i postkomunistyczne władze naszego kraju działające na zlecenie rosji, wstyd mi za to, że ktokolwiek ma zamiar przeprosić za to co się stało, wstyd mi za gazete wyborczą, że mimo, że jest całkowicie rosyjska pisze się w niej w języku polskim...

ki...........lu

2013-08-10, 12:03
Litwa to taki "ratlerek" wielkości dwóch naszych województw, niech sobie szczeka, bo tylko na to może sobie pozwolić.

Patriot91

2013-08-10, 12:06
HAHAHA!!! j***ne kibolstwo , wszyscy zgnijecie w katowniach Tuska razem ze staruchem i kelnerem :*

Yattaman

2013-08-10, 12:07
Narodowcy z Polski mają problem z narodowcami z Litwy... Nie bądźcie hipokrytami bo wszyscy jesteście siebie warci.

aopia

2013-08-10, 12:08
I tak jesteście debilami. I co wam dał ten transparent? Gówno.

golebiewskik

2013-08-10, 12:08
Kibole czy inni zadymiarze powiesili kawał szmaty z typowym dla nich prymitywnym tekstem- na ch** drążyć temat??

thewhitestar

2013-08-10, 12:17
aopia napisał/a:

I tak jesteście debilami. I co wam dał ten transparent? Gówno.


Jeszcze nic, ale zaraz da - kary dla klubu liczone w setkach ojro. A później będą płacze i bluzgi na właścicieli że nie dali kasy na tego czy tamtego piłkarza. Oczywiście nikt nie pomyśli że kasy wcale nie poskąpili tylko zamiast na grajków poszły na kary - za race, oprawy itp.

ankaniemacyckow

2013-08-10, 12:17
Czy jak rok temu kibice Hanoweru w meczu ze Śląskiem śpiewali "Deutsche Breslau", to GóWno domagało się przeprosin ze strony niemieckiej? Czy jak w czasie Euro ruscy kibice przyjechali do nas z flagami i koszulkami o symbolice komunistycznej i z czarno-żółto-białymi flagami (mówiącymi "tutaj kiedyś była wielka Rosja, niedługo również będzie"), to GóWno domagało się przeprosin ze strony rosyjskiej? Czy jak teraz Litwini na meczu śpiewali o "polskiej k***ie", to GóWno domagało się przeprosin ze strony litewskiej? Nie! ch*j w dupe "dziennikarzom" tego ścierwa.

Transy o podobnym politycznym wydźwięku pojawiają się na stadionach całego świata. Trybuny zawsze były polityczne i zawsze będą.

mojrzesch

2013-08-10, 12:19
A dla mnie zarówno Litwa jak i Białoruś będą zawsze wymysłem poetów, którzy wielce się obudzili w XIX wieku i nawiązywali do przeszłości...przeszłości w której Jagiełło mówił na Polaków "laszki" a na psa "sabaka"... nigdy nie było czegoś takiego jak Litwa.