18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kultura Polska a religie.

ArasxDD • 2012-08-18, 14:39
Byłem dziś w znanym hipermarkecie (sieć na całą Polskę). Mają dosyć duży dział z książkami, więc postanowiłem kupić sobie jakąś książke o Buddyzmie. Wchodzę do działu "Religia"(!) i co znajduje?
Znajduję 18 wersji Biblii i Pism Świętych (różne przekłady itp.), 4 biografie Jana Pawła II, Książkę "Z duchem świętym przez życie" i ogólnie wszystko w temacie katolictwa. Nic, kompletnie nic, na temat innej religii. To tylko pokazuje, jakim zacofanym i nietolerancyjnym krajem jesteśmy.

Btw. Wiem, że zaraz będą hejty, że książki kupuje się w księgarni, tudzież Empiku. Ale chodzi mi głównie o to, że to był dział "Religia", a nie "Katole".

erni13

2012-08-20, 22:05
Przez takich idiotow jak on, na zachodzie rzadzi islam. Bo oni sa twardzi, i maja w dupie tolerancje, a zachodnie pedaly w imie tej tolerancji i k***a oswiecenia daja sie spychac na margines. Przez takich bladych ch*jkow jak ty, zaraza ze wschodu przejmuje europe. A jak kiedys bedziesz zmuszony przyjac islam, bo ci leb odjebia brudasy, to sie k***a zdziwisz!

Hetmi

2012-08-20, 23:22
Tak samo jest z religią w szkołach zamiast uczyć się innych kultur religijnych, to wszystko skupia się na chrześcijaństwie

eremen

2012-08-21, 00:28
poj***ło wam się we łbach - np Tobie erni1. Koleś chciał kupić książke bo był ciekawy innej kultury i wszedł w dział w którym TEORETYCZNIE powinna być ta książka. A tam wszystkie na jedno kopyto o chrześcijaństwie i koleś dokładnie opisał te sytuację.

A wy pie**olicie teraz że jest idiota i przez takich jak on europe zalewa islam bo się podzielił z wami swoją skromną historią.

k***a co za ludzie.

Sajgonski

2012-08-21, 01:59
Popyt - podaż.

@bsynt

2012-08-21, 11:17
A może po prostu nie było popytu na inne książki, więc wybór był ograniczony.

chetek

2012-08-21, 12:46
buoba napisał/a:



bla bla bla... że co? O czym ty w ogóle piszesz? Czy trochę nie odbiegłeś od właściwego tematu? Nic nie mówiłem, jaką książkę ma wybrać. Pierwsze co powinien po prostu zrobić, to sięgnąć do domowej biblioteczki lub pójść do biblioteki i sprawdzić w encyklopedii, CO TO jest buddyzm. Z tą skromną wiedzą może dalej wyruszać w świat w poszukiwaniu książek o buddyźmie, nie popełniając przy tym takich gaf na forach internetowych.

Nie robię z niego idioty; nie moja wina, że hejtuje Katolicyzm bo to się stało popularne. Współcześnie możesz być na okładce każdego czasopisma uwieczniony jako bohater, jeśli tylko obszczasz krzyż/powiesisz na nim gumowego ku*asa/sprofanujesz symbole religijne. Ale nadal odbiegasz od tematu, bo nie mówiłem o rodzaju książek jakie ma wybrać.

Niestety, muszę ciebie rozczarować, ale wiek podany w profilu jest prawdziwy, a twój argument obił się o dno żałosności. Ale lepszy taki argument niż żadny, co nie? Jeśli moje ostatnie zdanie jest według ciebie niedojrzałe, to tylko dla informacji powiem ci, że całkiem duża część młodego pokolenia (pełnoletniego) żyje na koszt rodziców, nie skażając się ani pracą, ani dalszą edukacją. Twoja reakcja świadczy tylko o tym, że taki sposób życia nie jest ci po prostu obcy.



1. Więc twierdzisz, że autor nie ma żadnego pojęcia na temat buddyzmu. W ogóle, nic. Zna tylko taki termin, który mu nic kompletnie nie mówi. Chyba, że twierdzisz, iż buddyzm nie jest religią? No cóż, religioznawcy do dzisiaj się o to spierają, a zaszufladkowanie zależy od przyjętych kryteriów. I nadal twierdzę, że kupienie książki jest dobrym sposobem na zdobycie podstawowej wiedzy, kiedy coś tam się już mniej więcej wie. A autor wie.
2. Nie odnoszę się do meritum tego tematu, więc nie wiem, czemu do tego nawiązujesz.
3. Nie o wiek się rozchodzi, a o mentalność. Ktoś, kto żyje na swoim, nie pisze po prostu o takich rzeczach.