18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kultura Polska a religie.

ArasxDD • 2012-08-18, 14:39
Byłem dziś w znanym hipermarkecie (sieć na całą Polskę). Mają dosyć duży dział z książkami, więc postanowiłem kupić sobie jakąś książke o Buddyzmie. Wchodzę do działu "Religia"(!) i co znajduje?
Znajduję 18 wersji Biblii i Pism Świętych (różne przekłady itp.), 4 biografie Jana Pawła II, Książkę "Z duchem świętym przez życie" i ogólnie wszystko w temacie katolictwa. Nic, kompletnie nic, na temat innej religii. To tylko pokazuje, jakim zacofanym i nietolerancyjnym krajem jesteśmy.

Btw. Wiem, że zaraz będą hejty, że książki kupuje się w księgarni, tudzież Empiku. Ale chodzi mi głównie o to, że to był dział "Religia", a nie "Katole".

ArasxDD

2012-08-18, 20:21
siwybis napisał/a:

Zacznijmy może od tego że Ci się religia z filozofią popie**oliły :)


Buddyzm jest religią ponieważ Buddyści wyznają wiarę w istnienie nadprzyrodzonych istot oraz posiadają pogląd na temat życia po śmierci.


Dalej:
buoba napisał/a:


Markety zamawiają książki na które istnieje POPYT, a nie takie, które będą czekały wieczność w magazynie, bo nikt oprócz kilku osób nie zdecydował się na ich kupno. Chyba lepszym pomysłem jest sprzedawanie książek, które mogą znaleźć nabywcę wśród kilkudziesięciomilionowej społeczności, a nie tylko kilkutysięcznej grupy ludzi. Market to nie biblioteka, gdzie uzupełnia się zbiory, oni chcą towar sprzedać.

Pogódź się z tym, że żyjesz w kraju, gdzie główną wiarą jest katolicyzm. Jeśli nie chcesz się jednak z tym pogodzić, proponuję nie jojczyć, zamknąć przeglądarkę i sp***alać do Tybetu, tam nie znajdziesz ani jednego Pisma Świętego.



Czy ja gdzieś napisałem, że się z tym nie godzę? Troszkę czytania ze zrozumieniem. I czytaj wszystko, koniecznie:

Cytat:

Btw. Wiem, że zaraz będą hejty, że książki kupuje się w księgarni, tudzież Empiku. Ale chodzi mi głównie o to, że to był dział "Religia", a nie "Katole".




klucznik44 napisał/a:

byłeś w supermarkecie po książkę? polecam iść do księgarni

- Tak samo.

buoba

2012-08-18, 21:30
ArasxDD napisał/a:

Buddyzm jest religią ponieważ Buddyści wyznają wiarę w istnienie nadprzyrodzonych istot oraz posiadają pogląd na temat życia po śmierci.



Nadal zgadzam się z siwybis, bo buddyzm nie jest uznawany za religię, a system filozoficzno-etyczny lub wyłącznie filozoficzny (zależnie od opinii religioznawców i źródeł pisanych). Więc chciałeś kupić książkę na temat, o którym nie masz kompletnie pojęcia? :homer:

ArasxDD napisał/a:

Btw. Wiem, że zaraz będą hejty, że książki kupuje się w księgarni, tudzież Empiku. Ale chodzi mi głównie o to, że to był dział "Religia", a nie "Katole".



Dla mnie to jest bez znaczenia, czy wolisz być ateistą, chrześcijaninem czy wierzysz w innego Boga, twoja sprawa. Jeżeli jednak Katolicyzm nie straktujesz jako religię, tylko podporządkowujesz z pogardą do stereotypowej, sztucznie stworzonej (przez media, pokazujące rozkrzyczane emerytki z krzyżykami w ręku) grupie społecznej to :plzdie:

W każdej religii znajdują się ortodoksyjni, radykalni wyznawcy, nie tylko pośród Katolików. Jeśli uważasz, że pisma religijne są tylko dla ortodoksów, to się grubo mylisz - ja jestem wierzącym, ale nie praktykuję od kilku lat. Mimo tego w ciągu tych paru lat udało mi się przeczytać kilka pisemek na temat Katolicyzmu i osób z nią związanych. Czy wobec tego jestem Katolem?

kaiel

2012-08-18, 21:47
h*j,dupa ,cycki

Sitwa8

2012-08-18, 22:35
A więc mówisz, że wchodzisz do czegoś takiego jak supermarket, czyli tworu który ma zarabiać tylko i wyłącznie, i zaglądasz do działu z książkami o religii a religią dominującą w Polsce jest Katolicyzm. I nie ma tam książek o mniejszościach religijnych które są niszowym targetem i kupią ich mniej. Przedziwna sprawa. Pała z logiki. Jakbyś chciał to byś dostał w pierwszej księgarni, gdzie za punkt honoru ( i rację bytu ) stawiają sobie aby mieć książki dla każdego. Myślę, że jak wejdziesz to ciapatego supermarketu będzie tak samo, nie ma co drzeć szat. Jak będziemy tak patrzeć na świat to noc jest rasistowska bo czarna.

chetek

2012-08-18, 23:33
buoba napisał/a:


Więc chciałeś kupić książkę na temat, o którym nie masz kompletnie pojęcia? :homer: ?



Mhm, więc jak nie masz na jakiś temat pojęcia, to broń boże nie kupuj związanej z tym książki. A nuż jeszcze coś się na ten temat dowiesz i co wtedy...?

Eragon050296

2012-08-18, 23:44
Buddyzm pewnie byś znalazł w dziale "Fantastyka" ;)

buoba

2012-08-19, 00:56
chetek napisał/a:


Mhm, więc jak nie masz na jakiś temat pojęcia, to broń boże nie kupuj związanej z tym książki. A nuż jeszcze coś się na ten temat dowiesz i co wtedy...?



No cóż, co kto lubi, ale ja wolę wiedzieć w ogóle co kupuję. Nie sądzę, że lektura typu 'normalizacja stosunków gospodarczych w świetle prawa międzynarodowego' kupiona tylko ze względu na chwytliwy tytuł, jakkolwiek by mnie zainteresowała. Ceny książek są zbyt wysokie, aby później kurzyły się na półce. No chyba że masz nadzianych rodziców którzy ci wszystko sponsorują, ale w to nie wnikam.

chetek

2012-08-19, 11:29
buoba napisał/a:


No cóż, co kto lubi, ale ja wolę wiedzieć w ogóle co kupuję. Nie sądzę, że lektura typu 'normalizacja stosunków gospodarczych w świetle prawa międzynarodowego' kupiona tylko ze względu na chwytliwy tytuł, jakkolwiek by mnie zainteresowała. Ceny książek są zbyt wysokie, aby później kurzyły się na półce. No chyba że masz nadzianych rodziców którzy ci wszystko sponsorują, ale w to nie wnikam.



Nie sądzę, żeby autor tematu na początek zdobywania wiedzy o buddyzmie wybrał książkę traktującą o doktrynalnych różnicach między odłamami buddyzmu w Nepalu w latach 1970-1980. Nie rób z niego idioty, który nie potrafi ogarnąć różnicy między książką szczegółową, a wprowadzającą w temat. A ostatnie zdanie świadczy o tym, że jesteś dzieciakiem.

erni13

2012-08-19, 12:15
Religią dominującą w polsce jest Chrzescijaństwo, pogódź się z tym. Myslisz, że w Chinach nakupisz wp*zdu książek o Chrzescijaństwie? I takie małe pytanko, Koran pewnie też chciałbys na półkach zobaczyc?

buoba

2012-08-19, 20:20
chetek napisał/a:


Nie sądzę, żeby autor tematu na początek zdobywania wiedzy o buddyzmie wybrał książkę traktującą o doktrynalnych różnicach między odłamami buddyzmu w Nepalu w latach 1970-1980.



bla bla bla... że co? O czym ty w ogóle piszesz? Czy trochę nie odbiegłeś od właściwego tematu? Nic nie mówiłem, jaką książkę ma wybrać. Pierwsze co powinien po prostu zrobić, to sięgnąć do domowej biblioteczki lub pójść do biblioteki i sprawdzić w encyklopedii, CO TO jest buddyzm. Z tą skromną wiedzą może dalej wyruszać w świat w poszukiwaniu książek o buddyźmie, nie popełniając przy tym takich gaf na forach internetowych.

chetek napisał/a:

Nie rób z niego idioty, który nie potrafi ogarnąć różnicy między książką szczegółową, a wprowadzającą w temat.



Nie robię z niego idioty; nie moja wina, że hejtuje Katolicyzm bo to się stało popularne. Współcześnie możesz być na okładce każdego czasopisma uwieczniony jako bohater, jeśli tylko obszczasz krzyż/powiesisz na nim gumowego ku*asa/sprofanujesz symbole religijne. Ale nadal odbiegasz od tematu, bo nie mówiłem o rodzaju książek jakie ma wybrać.

chetek napisał/a:

A ostatnie zdanie świadczy o tym, że jesteś dzieciakiem.



Niestety, muszę ciebie rozczarować, ale wiek podany w profilu jest prawdziwy, a twój argument obił się o dno żałosności. Ale lepszy taki argument niż żadny, co nie? Jeśli moje ostatnie zdanie jest według ciebie niedojrzałe, to tylko dla informacji powiem ci, że całkiem duża część młodego pokolenia (pełnoletniego) żyje na koszt rodziców, nie skażając się ani pracą, ani dalszą edukacją. Twoja reakcja świadczy tylko o tym, że taki sposób życia nie jest ci po prostu obcy.

dymion

2012-08-20, 16:13
w ogóle zlepek literowy 'katol' powinien być warnowany tak samo jak np. murzyn. jeżdżenie po murzynkach to nietolerancja ale nienawiść ze względu na wyznawaną wiarę już nie?

Prokurator

2012-08-20, 16:24
Widzisz, ja mam proste wytłumaczenie, wlazłeś na dział religia następnym razem poszukaj działu religie...