18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Kontrowersyjny" projekt pomnika rzezi wołyńskiej

voidinfinity • 2017-02-07, 17:34
Cytat:

Przebite ciało dziecka, obcięte głowy nadziane na sztachety płotu, rodzina w ogniu - to projekt 14-metrowego monumentu z brązu, który w Jeleniej Górze chce postawić Społeczny Komitet Budowy Pomnika "Rzeź Wołyńska". Pomnik miał stanąć na Podkarpaciu, ale jego projekt nie spotkał się z przychylnością lokalnych samorządów. Naturalnej wielkości gipsowa forma modelu pomnika już powstała.





Mówcie co chcecie. Mnie się projekt bardzo podoba - dlatego też dałem słowo "kontrowersyjny" w cudzysłów. Według mnie pomnik daje czadu. Ciekawa bryła, bardzo "dynamiczna". Do tego uwieczniono główne "atrakcje".

Kto mnie zna wie, że daleko mi do kościoła, ale symbolika użyta przez artystę naprawdę tutaj gra. Symbolizm i dosłowność jednocześnie.

źródło

ps. j***ć ideologię.

sezamkowyRozpierdol

2017-02-07, 18:32
@AleDlaczego

Bo nas też tak samo się ustawia przeciwko Rosji, czy PiS zrobił coś kiedy kolwiek, co by było sprzeczne z interesami USA w Europie Środkowowschodniej? :amused:

Obrona Terytorialna byłaby ok, gdyby nasz kraj był położony w górach jak np. Szwajcaria.
My potrzebujemy siły pancernej, lotnictwa, rakiet, obrony antyrakietowej oraz broni jądrowej.
Ale przede wszystkim i NAJPIERW potrzebujemy silnej gospodarki, zobacz np Niemcy, Bundeswehra średnią armią ale gospodarka decyduje o tym, że Niemcy są mocarstwem.

Al...........go

2017-02-07, 18:35
sezamkowyRozpie**ol,

Nie tylko PiS. Teraz mamy o tyle dobrze, że w razie czego linia frontu będzie na Bugu, a nie na Wiśle czy Odrze.

Jako państwo leżące w takim rejonie nie powinniśmy mieć broni jądrowej ani żadnej innej masowego rażenia. W razie konfliktu pierwsze rakiety idą na te cele. Nasze uzbrojenie powinno być typowo defensywne, bo i tak z naszym potencjałem będziemy co najwyżej mogli Estonię zaatakować.

Jak będą nami tak rządzić jak teraz to za kilka lat zejdziemy do poziomu Kenii, a nie europejskich mocarstw.

sezamkowyRozpierdol

2017-02-07, 18:42
@AleDlaczego

No właśnie nie na Bugu :amused:
Na Białorusi Łukaszenka zrobi to, co będzie mu się opłacało (oznacza to, że nie narazi Białorusi na konflikt z Rosją), bo to człowiek, który dba wyłącznie o swój interes, a na Ukrainie masz bandę sprzedajnych oligarchów z Poroszenkiem na czele, wystarczy, że Trump wyściska się z Putinem a na Ukrainie znów w TV polecą seriale rosyjskie i audycje miłości Ukraińców z Rosjanami :amused:

PS.

Broń jądrowa przekłada się na licznik potencjalnych strat, jakie potencjalny wróg może odnieść w bezpośrednim starciu nuklearnym z danym państwem, oznacza to, że drożej będzie kosztowała np. agresja Rosji na Polskę z bronią nuklearną, czyli jest to element odstraszania, szachowania potencjalnych agresorów, broń jądrowa również jest uzbrojeniem defensywnym ;-)

Al...........go

2017-02-07, 18:46
sezamkowyRozpie**ol,

Ukraińcy po majdanie są zawiedzeni, to fakt. Spodziewali się czegoś innego, a zostali wykorzystani do obalenia pro rosyjskiego rządu i nic się dla nich nie zmieniło. Ale biorąc pod uwagę co się dzieje w Donbasie to nie zapałają tak szybko miłością do ruskich. Będą kisić się tak samo jak po pierwszej wojnie i jak nadarzy się okazja zrobią kolejną rewolucję tym razem przeciw Rosjanom.

Tylko ile Polska byłaby w stanie takich głowic wyprodukować? Rosjanie budują je od 70 lat. A nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzeda obecnemu rządowi broni jądrowej. O ile wcześniej mogliśmy chociaż o tym pomarzyć, tak teraz nawet to jest niemożliwe.

sezamkowyRozpierdol

2017-02-07, 18:53
@AleDlaczego

Obecnie ch*ja możemy oprócz bycia kolonią Niemiecką (PO) albo marionetką USA (PiS) :amused:
Stan umysłowy społeczeństwa niestety robi swoje.
Jedyne co nam pozostaje to odj***ć to, co odj***ł Pinochet w Chile ;-)
Najpierw potrzebna jest silna gospodarka, by mieć jakie kolwiek wpływy w geopolityce, na arenie międzynarodowej.

Al...........go

2017-02-07, 18:57
sezamkowyRozpie**ol napisał/a:

@AleDlaczego

Obecnie ch*ja możemy oprócz bycia kolonią Niemiecką (PO) albo marionetką USA (PiS) :amused:
Stan umysłowy społeczeństwa niestety robi swoje.
Jedyne co nam pozostaje to odj***ć to, co odj***ł Pinochet w Chile ;-)
Najpierw potrzebna jest silna gospodarka, by mieć jakie kolwiek wpływy w geopolityce, na arenie międzynarodowej.



Nikt Ci na rząd nie pójdzie. Bo kto inny da 500+? Albo pozwoli na sianie rozpie**olu na ulicach i burdy na stadionach? Policjanci pisali w tej sprawie do Błaszczaka i prosili o pomoc to ich zlał, pisząc, że to ich polityczna zagrywka. Reszta czeka do wyborów, w nadziei, że coś w tedy się zmieni.

sezamkowyRozpierdol

2017-02-07, 19:08
@AleDlaczego

Dlatego właśnie uważam, że lepiej cieszyć się z tego co mam i pilnować wyłącznie własnego interesu a w razie wpuszczenia nas w jakąś wojenkę zabrać rodzinę oraz swoją wybrankę i sp***alać na Nową Zelandię :amused:
Skoro społeczeństwo potrafi się tylko żreć między sobą "ty j***ny lewaku/ty j***ny prawaku" dzielić się na elektoraty lewe/prawe, PO,KOD/PiS i dawać się podpuszczać jak dzieci zamiast myśleć racjonalnie i dbać o interesy swojej posesji, swojego regionu, miejsca zamieszkania kończywszy na całym kraju to lepiej już nie brać w tym udziału :amused:

pi...........ja

2017-02-07, 19:22
Lokalne samorządy wschodu to oczywiście pis, gdyby ktoś nie wiedział.

Black-Sheep

2017-02-07, 19:38
Pomnik ukazuje sam akt mordu, to nie żadne upamiętnienie ofiar, tylko wymierzone oskarżenie i za takie będzie odbierane przez nacjosp***oliny obu stron.

Fajna dyskusja powyżej, aż musiałem się upewnić czy jestem na właściwym portalu. Jasne jest, że jedyne wyjście dla Polski to integracja w ramach Unii Europejskiej. Na dzień dzisiejszy NATO, docelowo armia europejska. Jeśli nie chcemy wykorzystywać 50% PKB na armię i 15% ludności trzymać w wojsku to pomysł, że Polska może stawić jakikolwiek opór jakiejkolwiek agresji jest niepoważny.
Obrona terytorialna to nic innego jak zalążek przyszłych prawicowych bojówek, które w sytuacji kryzysu (a podejrzewam nawet, że i kryzys nie będzie do tego potrzebny...) zaczną szabrować sklepy a nie bronić kogokolwiek. Ich rozbrojenie powinno być priorytetowym zadaniem każdego przyszłego rządu który nastąpi po tych k***ach karakanach z PiSu.

thewhitestar

2017-02-07, 19:42
k***a, z tą j***ną polską martyrologią... Zamiast się zająć tym żeby jutro było lepiej to dawaj wojenki i rozdrapywanie ran. A później płacz że tysiąc złotych emerytury. Szkoda k***a gadać, szkoda strzępić ryja.

PartizantPń

2017-02-07, 19:47


Zawsze mogło być trochę bardziej kontrowersyjnie...

Al...........go

2017-02-07, 19:58
sezamkowyRozpie**ol,

W wojenkę damy się wpuścić bo będziemy zmuszeni do tego. Albo prowokacją albo zwyczajnie kraj stanie nad gospodarczą przepaścią i innego wyjścia nie będzie. Odcięliśmy się od Zachodu i nikt nam finansowo nie pomoże. O racjonalizm to ciężko, kiedy cieszymy się z ochłapów jakie dostajemy i nie mamy ambicji na nic lepszego. Jeszcze się trzymam w tym kraju, ale jak sytuacja będzie dalej tak pikowała to zawijam biznes i lecę poza ten grajdołek.

Black-Sheep,

Na integrację trochę za późno, bo Unia się sypie powoli i raczej trzeba się ewakuować z tej struktury. Musimy trzymać się NATO bo inaczej Rosja nas wchłonie w 2 tygodnie. Co do OT to chyba większość widzi czym to będzie. Reszta do OT wstąpi.

PartizantPń napisał/a:

Obrazek

Zawsze mogło być trochę bardziej kontrowersyjnie...



Tym kończy się nacjonalizm i anarchizm. Nieistotne po której stronie to piekło się rozpęta.

hfbnmiuytp

2017-02-07, 20:08
@Black-Sheep, z jednej strony można powiedzieć że pomnik przez swoją budowę to atak w ukraińców, ale z drugiej strony przecież Polacy byli właśnie w takie sposoby mordowani więc dlaczego nie miałby mieć takiego kształtu? Poza tym obraz tego pomnika można też postrzegać jako akt rozpaczy i wk***ienia ludzi, którzy widząc bierność i niechęć naszych polityków a zarazem bezczelność ukraińców, postanowili w tak mocny sposób zaznaczyć swój sprzeciw wobec braku szacunku do ofiar i niechęci właściwego ich upamiętnienia.

elfis

2017-02-07, 20:09
dlaczego wiedziałem że ten temat pojawi się na sadolu,
bo tu ZJEBÓW NIE BRAKUJE

amaimon

2017-02-07, 20:14
jesli chodzi o bycie meczennikami tego swiata to pobilismy juz nawet zydow...