18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolejny przykład cenzury w TVPis (tym razem Owsiak)

voidinfinity • 2017-06-08, 11:20
Z fejsbunia Jurasa, którego WOŚP został wycięty z programu na temat cukrzycy :amused:


Cytat:

Taka historia: dzwoni do nas znajomy lekarz, diabetolog. Fantastycznie działa z nami od wielu lat przy programie walki z cukrzycą. Aktualnie ten program jest bardzo mocno ukierunkowany na kobiety w ciąży. Tysiące przyszłych mam bezpłatnie korzysta z zakupionych przez Fundację ultranowoczesnych pomp insulinowych. Wypożyczane są one kobietom, które mają problem z cukrzycą na czas planowania ciąży i jej trwania. Program działa od kilkunastu lat w 32 ośrodkach diabetologicznych, a jego rezultaty są rewelacyjne.
Lekarz zapytany przez dziennikarza TVP mówi o cukrzycy i siłą rzeczy poświęca wiele słów naszym działaniom. A należy pamiętać, że wcześniej realizowaliśmy także program zakupu pomp insulinowych dla dzieci do lat 10. Kupiliśmy ich za społeczne pieniądze blisko 3 tysiące, a dokładnie 2 978.



Cytat:

Po nagraniu program został wyemitowany w telewizji. A tam - każda najmniejsza wzmianka, każde słowo związane z nasza Fundacją zostało skrzętnie wyrzucone. Lekarz był po prostu wstrząśnięty, zadzwonił do nas, abyśmy nie myśleli, że tak strasznie marginalizował nasze działania. Mówił, i to dużo, ale wszystko zostało ocenzurowane.




jerry280

2017-06-08, 19:11
No Velture i reszta odzyskuje wiarę w społeczność sadistica po tej dyskusji. TVP to są teraz jaja jak z kronik prl-u i srać na nich, ale Owsiak to przekręciaż i pupilek wiadomo kogo. I nie pie**olcie głupot że tyle dobrego robi bo sam działam w fundacji i wiem jak wygląda uczciwa sprawozdawczość do której jesteśmy zobowiązany a jak to wygląda u tego nietykalnego smroda. I krótko niech bierze nawet mln miesięcznie tylko niech to będzie transparentne a nie spółek od ch*ja i nikt nie wie gdzie i na co pieniądze idą. Pewnie jak u kitki - faktury za utrzymanie serwera po 15 tysięcy i usługi doradcze - sky is the limit.

voidinfinity

2017-06-08, 19:16
@up

Tak, fundacje są po to żeby kasę zarabiać ;-) Nie widzę problemu tak długo jak te same reguły obowiązują wszystkich.

Ja sam fanem Jurasa nie jestem, ale nie uważam jednocześnie że za pieniądze podatników władza powinna móc sobie urządzać propagandę. Jest to zwyczajnie nieuczciwe.

Niby obecna władza uważa się za lepszą, a robi to samo.

~Velture

2017-06-08, 19:31
Insaner napisał/a:



Kto w ogóle to TVP ogląda? Tam nic nie ma



Lubię program 1z10 oraz postaw na milion.

castagir

2017-06-08, 19:32
Każdy z nas byłby filantropem gdyby co roku dostawałby grube miliony od ludzi i nimi rozporządzał. Tylko, że słowo "filantrop" do Owsiaka nie pasuje.
"Filantrop" to osoba, która dzieli się swoim z innymi, a Owsiak się swoimi nie dzieli tylko czyimiś i do tego sobie z tego odpala, więc nie różni się niczym innym od skorumpowanych polityków i urzędników, którzy zarządzają pieniędzmi publicznymi i przy okazji sobie coś tam z nich skubią.
Jednych byście pozabijali, a drugich gloryfikujecie.
Jesteście po prostu poj***ni...

voidinfinity

2017-06-08, 19:41
@up

A nieprawda. Jest zasadnicza różnica.

Owsiak nie przyśle ci do domu policji z komornikiem jak mu do puszki nie wrzucisz.

elfis

2017-06-08, 19:44
voidinfinity
pie**olicie hipolicie,

ale jak zazwyczaj to robisz
mamisz trochę , porównując złodzieji, kombinatorów, łapówkarzy
do ludzi idei, pasjonatów prawdy i uczciwych Polaków

ale i tak nie zrozumiesz o co chodzi , bo albo jesteś ,,niekumaty,, albo ci płacą za debilizm
tyle w temacie

Black-Sheep

2017-06-08, 20:00
"Filantrop jest to człowiek, który publicznie zwraca bliźniemu drobną cząstkę tego, co mu ukradł prywatnie" - Julian Tuwim ;)
Nie jestem fanem WOŚPu, to co robi Owsiak powinno być ogarniane przez państwo, ale że rządzą nami albo karakany z PiSu albo biedaliberałowie z PO, to nikt się nie zajmie ważnymi sprawami, tylko będą wymyślać tematy zastępcze takie jak pie**olenie o Smoleństwu, tzw. "dekomunizacja" czy pie**olenie o marszach esbeków. W każdym razie z punktu widzenia Owsiaka nie żałowałbym niczego. :roll:

voidinfinity

2017-06-08, 20:05
elfis napisał/a:

do ludzi idei, pasjonatów prawdy i uczciwych Polaków



Słaby troll ;-)

Pigwaranek

2017-06-08, 20:19
@black-sheep ''to co robi Owsiak powinno byc ogarniane przez panstwo'' - Czyli chcialbys, aby panstwo dokonywalo kradziezy zuchwalej na moim kapitale, i oddawalo pieniadze na cele charytatywne, po drodze przejadajac polowe? Wywiesiles juz czerwona flage z sierpem i mlotem za okno?

Black-Sheep

2017-06-08, 20:29
Pigwaranek napisał/a:

@black-sheep ''to co robi Owsiak powinno byc ogarniane przez panstwo'' - Czyli chcialbys, aby panstwo dokonywalo kradziezy zuchwalej na moim kapitale, i oddawalo pieniadze na cele charytatywne, po drodze przejadajac polowe? Wywiesiles juz czerwona flage z sierpem i mlotem za okno?



Akurat NFZ jest skrajnie efektywną instytucją, ma koszta administracyjne poniżej 1% co jest jednym z najsprawniejszych wyników w Europie, nie wspominając już o prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych, które poniżej 10% nie schodzą. ;) Problemem jest niedofinansowanie, a nie "przejadanie".
Zresztą jaki ty znowu masz kapitał, rodzinne mieszkanie po Gierku, starego passata i 2k na rękę?

elfis

2017-06-08, 20:39
voidinfinity napisał/a:



Słaby troll ;-)


ja piszę z natury, a ty jesteś silikonem
nie ma jak sztuczny h*j, ale
dz**ki cię docenią

pozdrawiam

voidinfinity

2017-06-08, 21:02
@up

Z którego dresiarskiego rymu to zaj***łeś? :amused:

Gentelcham

2017-06-08, 21:07
"Moja jest tylko racja... I to święta racja."

elfis

2017-06-08, 21:07
voidinfinity napisał/a:

@up

Z którego dresiarskiego rymu to zaj***łeś? :amused:



dalej , nic nie rozumiesz
ale jeśli nie odpiszesz , nie będziesz się pogłębiać w swojej śmieszności i prostactwie
Zrozumiem
chyba że jesteś botem, więc się ucz
ku*asIE

voidinfinity

2017-06-08, 21:20
@up

Kochasz karkana i byś mu opie**olił pęto? Dobrze rozumiem? :amused: