18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolejny przykład cenzury w TVPis (tym razem Owsiak)

voidinfinity • 2017-06-08, 11:20
Z fejsbunia Jurasa, którego WOŚP został wycięty z programu na temat cukrzycy :amused:


Cytat:

Taka historia: dzwoni do nas znajomy lekarz, diabetolog. Fantastycznie działa z nami od wielu lat przy programie walki z cukrzycą. Aktualnie ten program jest bardzo mocno ukierunkowany na kobiety w ciąży. Tysiące przyszłych mam bezpłatnie korzysta z zakupionych przez Fundację ultranowoczesnych pomp insulinowych. Wypożyczane są one kobietom, które mają problem z cukrzycą na czas planowania ciąży i jej trwania. Program działa od kilkunastu lat w 32 ośrodkach diabetologicznych, a jego rezultaty są rewelacyjne.
Lekarz zapytany przez dziennikarza TVP mówi o cukrzycy i siłą rzeczy poświęca wiele słów naszym działaniom. A należy pamiętać, że wcześniej realizowaliśmy także program zakupu pomp insulinowych dla dzieci do lat 10. Kupiliśmy ich za społeczne pieniądze blisko 3 tysiące, a dokładnie 2 978.



Cytat:

Po nagraniu program został wyemitowany w telewizji. A tam - każda najmniejsza wzmianka, każde słowo związane z nasza Fundacją zostało skrzętnie wyrzucone. Lekarz był po prostu wstrząśnięty, zadzwonił do nas, abyśmy nie myśleli, że tak strasznie marginalizował nasze działania. Mówił, i to dużo, ale wszystko zostało ocenzurowane.




voidinfinity

2017-06-08, 15:01
Ptoon napisał/a:

Każda TV kłamie. Oglądanie TV teraz w dobie internetu to debilizm. No ale tak czy inaczej jak już nie da się tej propagandy i kłamstwa wyplewić, to niech chociaż będzie równowaga, to może ludzie wyciągną jakiś złoty środek.



Jakby nie podatek RTV to bym się może zgodził.

PartizantPń

2017-06-08, 15:26
Sprawa wygląda tak - dajecie mi 40 grubych baniek, za 30 kupuje sprzęt który i tak powinien zostać kupiony z naszych pieniędzy, a dziesięć wydaje na siebie, swoich ludzi i festiwal dla brudasów pod niemiecką granicą. Wszyscy zadowoleni, łącznie z ministerstwem zdrowia które może 30 baniek zaplanować na premie. A ja zostaje filantropem.

Hoofner

2017-06-08, 16:51
Up lewicowcy ch*j wam w dupe :D

De...........sz

2017-06-08, 16:51
@mateo91g i ch*j zasłużył na to

@voidinfinity wyjeb antenę i tv to nie będziesz musiał tego płacić :P

voidinfinity

2017-06-08, 16:59
@up

Nawet jak nie masz tv (nie mam), a masz samochód - to prawdopodobnie masz a w nim radio ;-) Jakby się trzymać litery prawa - to praktycznie nikt się nie łapie na "niepłacenie" (nie licząc seniorów).

Mateo.

2017-06-08, 17:03
Zasłużył? Na zapie**alanie kasy którą ludzie dawali w dobrej wierze na cel charytatywny? k***a, wy słyszycie co wy mówicie? Jakby sobie przyj***ł 20k miesięcznie pensji nic bym nie powiedział, ale robienie wałów to zupełnie co innego. Tam grube miliony były przekręcone. Poczytajcie sobie o spółkach "Mrówka cała", "Złoty Melon", "Jasna Sprawa" i innych, ile Owsiak wyprowadził za ich pomocą kasy z WOŚP - kasy którą ludzie dawali na cele charytatywne!!!

voidinfinity

2017-06-08, 17:13
@up

Jedyny wał jaki jest z Owsiakiem, to wykorzystywanie organów publicznych do uczestniczenia w zbiórkach. Mało kto korzystał z takich preferencyjnych warunków pomocy. Jest to nieuczciwe - ale nie dla tych co wrzucają do puszek, tylko dla innych fundacji. Być może wchodzi tu w grę jakaś korupcja - ale to trzeba byłoby udowodnić.

A to że zarabia na firmach obsługujących WOŚP to żadna tajemnica.

Tylko cebulakom wydaje się, że facet który obraca milionami złotych funia na tym nie będzie chciał zarobić, tylko pójdzie j***ć gdzieś na etat - a całą organizacją będzie się zajmował w niedzielne popołudnia dla relaksu.

W sprawozdaniach WOŚP jest napisane ile wydaje na funkcjonowanie - i z tej kwoty jakaś część wpada do kieszeni Owsiaka. Nie ma w tym nic dziwnego.

~Velture

2017-06-08, 18:04
Jak mi owsiak przedstawi rozliczenia finansowe które są zgodne z jego wersją to będę pierwszym który stanie za nim murem i rzuci się w ogień.

Póki co mam na niego wyj***ne bo dawno temu wyrosłem ze słuchania bajek i jestem dużym chłopcem który potrafi sobie dupsko podetrzeć samemu.

damian15snk

2017-06-08, 18:37
pie**olicie bzdury zwykle zgnioty! Nawet niech sobie jurek domy buduje za czesc tych pieniedzy sobie I sasiadom. Czlowiek ktory uratowal miliony istnien ludzkich a przede wszystkim dzieci zasluguje na zycie w najwyzszej klasie. Kazdy ktory go opluwa jest kmiotem I gnida! Niech zdycha w meczarniach daleko od sprzetu ktory zostal kupiony. Jakby nie on to kto? Onz by wam kupil sprzet? Parowy zawisne. Jakby wam dziecko zachorowalo I jedyna pomoc szla by z wospu inaczej byscie spiewali gagatki. Szczam na was!

Tak skoczyl mi gul

Jajcarz

2017-06-08, 18:39
@up
Jeszcze potrafisz sobie podetrzeć samemu. Zobaczymy jak będziesz śpiewał w wieku 80+ lat.

ProVVe

2017-06-08, 18:39
Velture napisał/a:

Jak mi owsiak przedstawi rozliczenia finansowe które są zgodne z jego wersją to będę pierwszym który stanie za nim murem i rzuci się w ogień.

Póki co mam na niego wyj***ne bo dawno temu wyrosłem ze słuchania bajek i jestem dużym chłopcem który potrafi sobie dupsko podetrzeć samemu.




Dokładnie mam takie samo podejście... Jak sąd ch*ja prosił o księgi bo tam jeszcze 3 fundacje są zamieszane to zamiast powiedzieć proszę bardzo odrzekł "nie". Natomiast szary człowiek musi i ch*j... Nie mówię, że robi złą akcję, ale niech ma jaja powiedzieć ile wpada do jego kieszeni, a nie pie**oli bo to nie są jego pieniądze tylko ludzi i ja np chce wiedzieć ile na co daję...


UP jeden i drugi nie zesrajcie się... Dajcie mi po 2mln złotych i sam pójdę kupić sprzęt i resztę schowam do kieszeni... Wtedy byście maści na ból dupy nie nadążali nakładać...

elfis

2017-06-08, 18:59
dlatego cały dzień i nawet w nocy , włączam TVN, na 24, czytam wyborczą, a nad ranem oglądam michnika na golasa i obrazki w gazecie NIE,
onet niemiecki, tylko dla rozrywki, jak polaczki się wyzywają,
typu sraOla

Insaner

2017-06-08, 19:03
No i kogo to obchodzi. Czemu ktokolwiek zabiega o wywiady w TVP, rzetelne informacje.

Kto w ogóle to TVP ogląda? Tam nic nie ma, program telewizyjny dla 85-90 latka. Wiadomości? Po cholerę - 10x więcej przeczytamy w minutę na pierwszej lepszej stronie internetowej. Teleexpres? O 17 to większość ludzi jest w pracy. Filmy? Sprzed 15 lat przedstawiane jako super hity lub premiery. Jak widać mimo to wszyscy jak poj***ni nawijają o cenzurze, Opolu, wycinaniu WOŚPu. No i ch*j z tego? Niech wycinają, cenzurują. Tak jak napisałem - żaden normalny człowiek tego nie ogląda. Nie miałbym problemu z wyrzuceniem odbiornika TV na śmietnik. Nie wyobrażam sobie oglądania w niej czegokolwiek skoro na drugi dzień po premierze blue ray/dvd mamy do obejrzenia w dobrej jakości każdy film w internecie online. Wiadomości za to czyta się teraz głównie na telefonie w korkach lub komunikacji miejskiej...

Zamiast pie**olić o cenzurze wyrzućcie telewizory na śmietnik i niech się znowu martwią o to skąd finansować TVP którą ogląda chyba tylko grupa kontrolna telewidzów.

voidinfinity

2017-06-08, 19:09
@up2

Radio z samochodu też wyrzucisz? A przez internet to nie możesz oglądać TVPis, albo słuchać radia publicznego? Jeżeli traktować interpretacje prawa (bo w zgodzie z literą prawa, pobieranie podatku jakim jest abonament przez spółkę akcyjną jest nielegalny), tak jak chcą tego politycy - to w zasadzie każdy nie licząc seniorów powinien płacić.

Ja osobiście nie oczekuje, że jakiekolwiek media będą obiektywne - ale uzurpuje sobie prawo wyboru komu będę płacił.