18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kogo wina?

MisiaXD • 2021-12-11, 14:34
Dwa debile


C0C0JUMBO

2021-12-11, 14:38
Wina AUTOBUSU. po ch*j to pytanie?

nowycrteam

2021-12-11, 14:52
Jeśli teren zabudowany to wina osobówki :P jeśli nie to wina drugiego

joeblacktwo

2021-12-11, 14:52
C0C0JUMBO napisał/a:

Wina AUTOBUSU. po ch*j to pytanie?



W terenie zabudowanym pks ma pierwszeństwo

Wstalodziany

2021-12-11, 14:53
Nie jestem pewien czy autobus właśnie nie wyjeżdżał z zatoczki/przystanku. Jeżeli tak to miał pierwszeństwo.

Ogar616

2021-12-11, 15:02
nowycrteam napisał/a:

Jeśli teren zabudowany to wina osobówki jeśli nie to wina drugiego



Mylisz się bardzo. Wina kierowcy autobusu, zawsze i wszędzie. To że kierowca ma obowiązek ułatwić autobusowi wyjazd w obszarze zabudowanym, nie znaczy że decyduje to o jego winie. Kierowca osobówki na pewno dostał mandat za nie wpuszczenie autobusu, a kierowca autobusu mandat za wymuszenie pierszeństwa i kolizję - został uznany za winnego.

C0C0JUMBO

2021-12-11, 15:08
nowycrteam, joeblacktwo
Mam nadzieję że nie macie prawka... A jeśli macie i tak ch*jowo znacie przepisy to prędzej czy później zobaczymy was tutaj w jakims materiale :mrgreen:

cenzi

2021-12-11, 15:09
nowycrteam napisał/a:

Jeśli teren zabudowany to wina osobówki jeśli nie to wina drugiego



Nie ma czegoś takiego - są 2 przepisy mówiące o tym - autobus nie ma pierwszeństwa, nalezy przepuścić autobus wyjeżdzajacy z przystanku.
I w tym przypadku posypią się min 2 mandaty - za nie przepuszczenie autobusu dla kierowcy osobówkia drugi na kierowcy autobusu za spowodowanie kolizji

C0C0JUMBO

2021-12-11, 15:12
Ale po komentarzach niektorych elementów teraz rozumiem po co to pytanie... Po prostu ludzie ch*ja wiedzą o przepisach i jeszcze cwaniakują

baronturbina

2021-12-11, 16:09
C0C0JUMBO napisał/a:

Ale po komentarzach niektorych elementów teraz rozumiem po co to pytanie... Po prostu ludzie ch*ja wiedzą o przepisach i jeszcze cwaniakują


Większość prawko w paczce chipsów wygrało to co się dziwisz :-)

RayRobinson

2021-12-11, 16:31
baronturbina napisał/a:

Większość prawko w paczce chipsów wygrało to co się dziwisz



Racja baronie.

Sanczer001

2021-12-11, 16:34
Najgorzej jak taki ch*j w autobusie wymusi i później się wlecze 40 km/h

Bourbonable

2021-12-11, 16:58
Wstalodziany napisał/a:

Nie jestem pewien czy autobus właśnie nie wyjeżdżał z zatoczki/przystanku. Jeżeli tak to miał pierwszeństwo.



jak to nie jesteś pewien ?! Ślepy i gupi ?

teddybr

2021-12-11, 17:16
Kielce...
Czy trzeba coś więcej tłumaczyć?

khaman

2021-12-11, 17:31
Te 2 rzeczy mają tu zastosowanie.

Prawo o ruchu drogowym :

Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na
obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić
kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje
kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.
2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na
jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kodeks wykroczeń :

Artykuł 90.
Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany.