18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jesień 2023 - list do lekarzy. Ile kasy oferuje BigPharma?

Belozaurus • 2023-12-14, 02:29
Kilka info o skorumpowanym systemie zdrowotnym


iceq94

2023-12-15, 06:54
Ja pie**ole na Sadolu więcej szurów niż u tego śmiesznego doktorka od witaminy C xD nawet jak ci k***ida wykryją nie ma już inby że siedź na piździe w domu i nie wychodzi. Z resztą w większości przypadków samemu nie będziesz w stanie wyjść z chaty (pozdro po nie dawno przeszłym k***idzie. 5 dni gorączki pod 40 stopni, duszności, problemy z dojściem nawet do kibla) nie nikt mi nie płaci, nie nie brałem szczypawki, i tak na zaś do złośliwych tak wiem j***liście moją matkę, tak ja wasze też, bo mam wątpliwości czy połowa komentujących ma chociaż 13 lat xD

mihauek

2023-12-15, 12:24
To mi wygląda na zwykły dodatek do leczenia pacjenta z chorobą zakaźną. Trzeba by zapytać lekarza czy taki sam dodatek jest np. za zdiagnozowanie i hospitalizację osoby która choruje np. na wirusowe zapalenie wątroby, gruźlicę, itp.

olo1990pl

2023-12-15, 14:53
[@mihauek sęk w tym, że ten gość nie wie co czyta.
To nie jest żaden dodatek do rozpoznania. Dla laika - jak masz wypis ze szpitala to w rozliczeniu wypisujesz kody ICD-10 wszystkich chorób, które leczyłeś w czasie hospitalizacji oraz dodatkowo kody procedur medycznych (badania obrazowe, laboratoryjne, zabiegi).
Na bazie tego co wpiszesz szpital dostaje punkty według szablonu. I potem za te punkty NFZ wypłaca pieniądze. Szpitalowi wypłaca, a nie lekarzowi.

Lekarz dostaje jedynie etat lub opłacana jest mu wystawiona faktura za przepracowane godziny po określonej stawce (jak jest na kontrakcie). A odn wypłat należnych etatów/faktur to ostatnio miałem sporo znajomych co mówili, że ich szpitale ostatnio oszukują ostro i zaniżają ilość godzin lub stawki.

Jebacpis69

2023-12-15, 15:40
Z tego portalu to już całkiem prawackie gówno się zrobiło

yefoyot181

2023-12-15, 21:42
Kolejny zjeb, który coś tam słyszał, nie zrozumiał, poprzekręcał, aby sobie dopasować i pie**oli.
To, o czym on mówi, to sposób rozliczania się szpitala za pobyt pacjenta w szpitalu z NFZ. To Oddział/Szpital dostaje te pieniądze na utrzymanie swojego k***idołka, nie wiem... na leki, ogrzewanie, pensję Pani salowej etc. Lekarz gówno z tego ma, tak na prawdę dodatkowa papierkowa robota, która każdego wk***ia, a pensja i tak taka sama.

PolskaSkarpetka

2023-12-15, 22:36
Poziom Sadistica mnie po prostu poraża. Nie wiem czy ten portal przyciąga takich specyficznych ludzi, czy społeczeństwo jest tak zj***ne ALE do ch*ja gość w dresie na TikToku odkrywa tajemnice BIG PHARMY i te zjeby mu wierzą. Bez żadnej weryfikacji To już 219 ZJEBÓW. Co się dziwić jak Konfederacja ma kilkunastu posłów w Sejmie a Braun i Sośnierz uwierzyli w Adara Blumensteina jako polskiego Brunatnego Żyda xD


Marcmich

2023-12-15, 23:26
Tak pracuję w branży, nie wierzcie we wszystko co usłyszycie :)
Pozdrawiam

Belozaurus

2023-12-16, 03:01
hanney napisał/a:

Depopulacje to macie żrąc ch*jowe żarcie i chlejąc tani alkohol, ale to szczepionki zabijają xD ciekawe, że na internie to leżą głównie menty z marskością wątroby i stare baby co im grzyb/bakterie od leżenia w łóżku płuca zajęły. Większość Polaków zdechnie z powodów na które sami zapracowali, bardzo ciężko, żyjąc i żrąc jak zwierzęta.
Ale to szczepionki zabijają xD weź się puknij w łeb.
Jak długo pracuje to nie widziałem osoby, która wymagała choćby hospitalizacji z powodu szczepionek, ale zaniedbanych chlejusów i leniwych bab to dziwnym trafem z dnia na dzień przybywa. Jak chcecie długo żyć to ćwiczcie, jedzcie zdrowo i nie chlejcie alkoholu w takich ilościach, nie mówiąc o innych używkach typu tytoń czy narkotyki.


jesteś szatniarzem czy lekarzez po spec. napisz proszę to może wytłumaczy może nie słyszałeś o nowotworach tzw turbo cancer, lub proeblemów z sercem u młodych jeszcze nastolatków. weż sienie kompromituj może o zatorowościach masowych również u sportowców. To jaka spacjalizacja lub ile masz stażu?

olo1990pl napisał/a:

Dziwnym trafem im większy szur w gabinecie POZ, tym częściej w testach wychodzi mu COVID-19.
Najlepszy był jeden debil, który po potwierdzeniu C-19 przez test PCR (w drugiej fali, jak jeszcze mogliśmy robić) jeździł po całym mieście autobusem bez maski całymi dniami. Kozaczenie się skończyło jak jego mamusia dostała ciężkiego zapalenia płuc powikłaną zakrzepicą i udarem. Mamusia dzięki niemu jest teraz warzywkiem.
W zeszłym tygodniu w ciągu jednego dnia na 11testów antygenowych (robiłem wszystkim z infekcją) wyszło 10 (+) z czego ten jeden (-) potem w RTG miał obraz matowej szyby (powikłanie zapalenia płuc po C-19). BTW: dla mnie zrobienie testu to tylko dodatkowa robota, bo jego wykonanie i wpisanie wyniku trwa około 15min, czyli tak naprawdę cały czas jaki NFZ przeznacza na I pacjenta w POZ.
W mojej przychodni cały czas przyjmowaliśmy pacjentów przez szczyt pandemii. Najpierw teleporada i jeśli był faktycznie powód, to miał przyjść do gabinetu na badanie.
Za wykrycie COVID-19 nie dostawałem ani grosza. Przychodnia dostawała sumarycznie pieniądze w celu zakupu środków ochrony osobistej i resztki rozdzielała dyrekcja pracownikom (całe 1000zł brutto). W szpitalach część osób dostawała faktycznie więcej, ale to było ograniczone TYLKO do oddziałów oddelegowanych leczeniu WYŁĄCZNIE C-19. Ja faktycznie w tym czasie zarabiałem "kokosy", ale przez nadgodziny, bo z powodu ilości pacjentów i chorób współpracowników pracowałem Pn-Pt po 10h/dz + 2-3 dyżury/msc w NPL 24h.
Z powodu ilości infekcji i przeciążenia szpitali sporo spoko pacjentów mi pomarło -> czy to z powodu samego C-19 czy też strachu przez pójściem do szpitala, czy też z powodu braku miejsca nie dostali się na czas do lekarza. Nawet w bliskiej dość rodzinie mam kobitę, która pozwoliła na urośnięcie guza w brzuchu do rozmiarów ciąży w 9msc. Bo bała się iść zbadać. Skończyła w dębowej jesionce z powodu zakrzepicy związanej z guzem. Inna osoba z rodziny po szczepieniu rozwinęła zapalenie mózgu i zmarła w ciągu 3msc - potem retrospektywnie wyszło, że pierwsze objawy były już na miesiąc przed szczepieniem, a szczepienie ew. tylko przyspieszyło proces chorobowy.
Sam miałem tylko raz potwierdzony COVID. Choć przed szczepieniem jak mi w pracy zrobili p/ciała to wyj***ło je ponad skalę. Do tej pory mam też mniejsze lub większe problemy związane z powikłaniem jego przechorowania.
Odn. firm farmaceutycznych to dostaję zazwyczaj najwyżej długopisy/bloki z kartkami. Kilka razy może byłem na kolacji w jakiejś restauracji (maks 50zł za jedzenie) i dwa razy w kinie. Jeszcze jakieś pierdoły typu koszulka czy najtańsze stetoskopy (od żrących środków dezynfekcyjnych 3 zajechałem tak, że nie nadają się do użycia, wcześniej przez całe studia, staż i do czasu pandemii miałem jeden stetoskop). Więc naprawdę BigPharma mnie rozpieszcza i kupiła.
Mój brat - informatyk w spółce państwa - pojechał na sponsorowany przez M$ wyjazd weekendowy w góry. Więc jego jeden wyjazd kosztował więcej niż cała BigPharma mi dała przez ~6lat kontaktu
Odn rozliczeń szpitali. Wiecie, że czasami wystarczy, że pójdziecie w ciągu swojego życia do szpitala na kilka dni i już wykorzystaliście faktycznie składki, które NFZ pobierze od Was przez całe życie? Większość oddziałów szpitali nie zarabia, tylko ma co najwyżej niewielkie straty. Koszt jednego łóżka na OIOM to ~5k zł ZA DZIEŃ. PUSTEGO ŁÓŻKA. Bo jak leży na nim pacjent to takie miejsce potrafi kosztować 20k zł/dz przez stosowane leczenie i diagnostykę. A tu k***a chłop na TicTok płacze, że szpital upomina się by dopisywać ludziom kod U07.1 z POTWIERDZONYM TESTEM COVID-19 by odzyskać przynajmniej te 600zł. Gdzie ludzie leżeli po 2-3tygodnie na łóżkach OIOMowych. BTW sam test PCR kosztował/kosztuje ~250zł, a początkowo ~500zł jak nie było odczynników.
Wypie**alam, i tak pewnie jakiś szur powie, że się sprzedałem i on wie, że Rzymianie z Jaszczuroludźmi chcą wybić populację płaskiej ziemii.


albo jesteś frajer i ty jedyny si enie załapałeś tylko bloczki i długopisy, takie baju z mchu i paproci zostaw staruszkom co nie mają kontaktu z waszym sk***iałym systemem, którym wspóltworzycie./
lub kłamiesz cynicznie bo ja wiem ze lekarze na kowiidzie kredyty pospłacali ale ty sie biedoku nie załapałeś no krystalicznie czysty i ślepy. Super! Do zobaczenia w piekle pchaliście szpryce i z testów pcr zrobiliście pałkę na debili ale to wam już zostało zapamiętane wiec miłego dnia i obyście staneli przed śadami bo i tak zaraz was maszynami zastąpią bo kto wam jeszcze waufa? chyba żul na SORze

PolskaSkarpetka

2023-12-16, 03:54
Belozaurus ty jesteś lekarzem na 100% i to pewnie dobrym. Nawet jak klepiesz na klawiaturze to nie da się tego rozczytać. Masz te materiały o księżycowym drewnie czy nie? Nie odpowiedziałeś.

darek1234

2023-12-16, 22:04
olo1990pl napisał/a:

Mój brat - informatyk w spółce państwa - pojechał na sponsorowany przez M$ wyjazd weekendowy w góry. Więc jego jeden wyjazd kosztował więcej niż cała BigPharma mi dała przez ~6lat kontaktu :D



Moja na szczęście niedoszła szwagierka urządza spotkania i organizuje pobyty lekarzy na całym świecie. Jeździ sporo lekarzy z Polski. Koszty są przerażające i jest to gratyfikacja za wypisywanie określonych recept. Widać, że ktoś za słabo Cię wycenił

vladok

2023-12-16, 23:35
@alexsiergiej zabłądził z frontu?

buhmaher

2023-12-17, 10:27
dlaczego ten typ nie pójdzie do prokuratury?tylko wysrywa coś na gówosroku? dlaczego ludzie są takimi idiotami?

darek1234

2023-12-17, 13:55
buhmaher napisał/a:

dlaczego ten typ nie pójdzie do prokuratury?tylko wysrywa coś na gówosroku? dlaczego ludzie są takimi idiotami?



Ponieważ to jest... wielki żart, na który tez dałem się nabrać