18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jesień 2023 - list do lekarzy. Ile kasy oferuje BigPharma?

Belozaurus • 2023-12-14, 02:29
Kilka info o skorumpowanym systemie zdrowotnym


Belozaurus

2023-12-14, 14:51
hanney napisał/a:

Doi do społeczeństwo szpital, bo sorry, ale taki żul czy debil co się dla zabawy napie**ala na meczach ekstraklasy zużywa tyle środków i pieniędzy z NFZ, że gdyby tylko tych zjebow usunąć z naszego społeczeństwa to nagle każdy szpital miałby kilkadziesiąt procent więcej kasy. Już nawet pomijam temat starych bab, które nie biorą leków i tylko żrą śmieciowe żarcie siedząc na dupie i podróżują po lekarzach. Nawet nie wiecie jak mnie boli, że nie można tych prukw podłączyć pod terapię daremną. Na siłę przedłuża się życie lub nawet nie przedłuża, ale traci środki na osoby, które same ch*ja robią żeby być zdrowymi lub w jakikolwiek sposób dać coś z siebie przez dbanie o zdrowie i przestrzeganie zasad leczenia podanego przez lekarza.
To że ty ciężko pracujący sadolu czekasz miesiąc na lekarza wynika tylko i wyłącznie z faktu, że głupie cipska z uschniętym łonem rejestrują się dla zabawy, a na SOR trafiają śmierdzące menty i lekkie bóle głowy pie**olnietych ludzi, którym się nie chce iść do rodzinnego.
Już pomijam fakt, że na operację zaćmy nie przychodzi 20-40% ludzi u mnie na oddziale, powodując, że kolejka jest sztuczne wydłużona - podobnie z innymi zabiegami, a każda z operacji jest potwierdzana telefonicznie dzień wcześniej, ale j***ne zjeby nie ogarniają życia i nie szanują.



Prztsiegaliscie pomagać a nie szukać dziury w całym, jak system jest zły to protestujcie i go zmieniajcie a w praktyce jesteście tylko banda prostytutek na usługach bugpharmy. Polecam prześledzić strajk rezydentów. k***a dostała stołek i koniec tematu. A potem kowid i koszenie kasy. Jesteście winni tego co się w systemu zdrowia odpierała bo go wspoltworzycie

Bul_od_bytu

2023-12-14, 15:20
Dlaczego nikt nie klaszcze z uznania dla bohaterów? :D
Znajomy lekarz przy piwku powiedział wprost "tylko głupi by nie chciał pracować za 200% podstawowej stawki i jednocześnie nie musząc przyjmować pacjentów bo są chorzy"

Perpetum k***a mobile, a ciemnota myślała, że oklaski wystarczą :D

Bart47

2023-12-14, 15:38
Ciekawe o ile gratyfikacja zwiększa się gdy pacjentem jest turysta o narodowości ukr.ytej?

PolskaSkarpetka

2023-12-14, 15:42
antisol123 napisał/a:

Na jutubie masz, Bald tv... Bo Cię tu obszczekali jak kundla, ale też bym tak pewnie zareagował, gdybym nie był w temacie, bo sadole nie znają litości hehehe...



Bald TV xD super naukowe źródło. Obszczekali mnie jak kundla? Wam się ch*jki wydaje że na serio biorę te wasze matczyno, gejowo, analne fiksacje? Łacha drę bo nawet nie staram się wchodzić w dyskusję, szkoda czasu. Może 20% osób na Sadisticu używaja mózgu. Reszta to debile z którymi jedyne co można robić to wyśmiewać. A teraz spłaczcie się jeszcze. Powyzywajcie mojego ojca bo o nim zapomnieliście i UWAGA mam siostrę. Coś tam też możecie dorzucić xD

obccy22

2023-12-14, 15:43
Gość pięknie manipuluje, jak powie że ktoś coś rozkazuje lekarzom to tępy odbiorca wszystko łyka i widzi spisek szatana, iluminatów, Żydów i pani Jadzi że spożywczaka... Pocztajcie trochę jak działa system płatności służby zdrowia, o świadczeniach, procedurach szpitalnych, pocztajcie co i jak egzekwuje NFZ od szpitali. Szpital jest jak firma, musi zarabiać, musi leczyć, bo z tego jest rozliczany, deficytowe oddziały i szpitale i tak rzadko są zamykane bo chory człowiek gdzieś musi trafić, ale wymaga się, żeby robiły jak najwięcej. Temat rzeka.

hanney - nie tłumacz im tego, oni i tak nie wiedzą o czym mówisz, tu jest więcej spiskowców jak filmów razem wziętych...

SlimShady

2023-12-14, 17:46
No nie, k***A. Nie po to wchodzę na sadistica by słuchać takich rzeczy. Wypie**alać z kolejnymi oświeconymi bo to się k***a nie skończy

hanney

2023-12-14, 17:56
darek1234 napisał/a:

Dokładnie jak piszesz. Moja pierwsza kobieta pracuje w szpitalu prawie 40 lat i twierdzi, że pieniądze są tam marnotrawione i nie ma sum, które szpital by nie zmarnował. Twierdzi, że największą zmorą szpitali są kontrakty dla lekarzy. Mało kto zdaje sobie sprawę ile kosztują dyżury nocne lub gotowość telefoniczna lekarza. Dniówka około najniższej pensji, w szpitalach bogatszych znacznie więcej.
Podajesz totalne bzdury



Jeżeli masz w karcie wpisane C19 to nie jest to covid, więc albo koleś pie**oli od rzeczy albo używa wymyślonych skrótów, w wypisie wpisuje się kod ICD-10 wg spisu chorób i zaburzeń oraz wad. Jak nie wierzysz to sobie sprawdź co oznacza kod C19 w ICD-10. Kody dla COVIDu to od U07 do U10.

orzechcccc

2023-12-14, 18:11


Pozdrawiam was szury. Bierzemy dniowke wysokosci waszej pensji i beke z was naiwne lemingi mamy. Do zobaczenia na odziale

bartek575

2023-12-14, 18:41
To są punkty którymi NFZ rozlicza hospitalizację.
Hajs dla szpitala, nie dla lekarza gamoniu.
Wszystkie choroby są w ten sposób rozliczane. Leczą Cię na sraczkę- jest ileś punktów.
Jak masz zapalenie płuc- ileś punktów.
Jak masz zapalenie płuc i sraczkę a nie wpiszą sraczki to szpital nie dostaje pieniędzy za leczenie sraczki.
Bałwany niedouczone.

spawarka_inwertorowa

2023-12-14, 20:16
PolskaSkarpetka napisał/a:

xD czy masz może jakieś materiały o księżycowym drewnie?



zyczymy ci duzo zdrowia wiec i duzo preparatow, a potem nie bedziesz znal dnia ani godziny pie**olniecia swego, coz , wielkie i silne wyparcie w tobie jest,

antisol123 napisał/a:

Na jutubie masz, Bald tv... Bo Cię tu obszczekali jak kundla, ale też bym tak pewnie zareagował, gdybym nie był w temacie, bo sadole nie znają litości hehehe...



oh jaka dobra duszyczka

mieszał

2023-12-14, 21:22
Precz psie nieczysty.

PolskaSkarpetka

2023-12-14, 22:06
spawarka_inwertorowa napisał/a:

zyczymy ci duzo zdrowia wiec i duzo preparatow, a potem nie bedziesz znal dnia ani godziny pie**olniecia swego, coz , wielkie i silne wyparcie w tobie jest,
oh jaka dobra duszyczka



Pisz po polsku gamoniu.

darek1234

2023-12-14, 22:34
hanney napisał/a:

Jeżeli masz w karcie wpisane C19 to nie jest to covid, więc albo koleś pie**oli od rzeczy albo używa wymyślonych skrótów, w wypisie wpisuje się kod ICD-10 wg spisu chorób i zaburzeń oraz wad. Jak nie wierzysz to sobie sprawdź co oznacza kod C19 w ICD-10. Kody dla COVIDu to od U07 do U10.



Sprawdziłem chaotycznie, zwracam honor

olo1990pl

2023-12-15, 00:07
Dziwnym trafem im większy szur w gabinecie POZ, tym częściej w testach wychodzi mu COVID-19.
Najlepszy był jeden debil, który po potwierdzeniu C-19 przez test PCR (w drugiej fali, jak jeszcze mogliśmy robić) jeździł po całym mieście autobusem bez maski całymi dniami. Kozaczenie się skończyło jak jego mamusia dostała ciężkiego zapalenia płuc powikłaną zakrzepicą i udarem. Mamusia dzięki niemu jest teraz warzywkiem.

W zeszłym tygodniu w ciągu jednego dnia na 11testów antygenowych (robiłem wszystkim z infekcją) wyszło 10 (+) z czego ten jeden (-) potem w RTG miał obraz matowej szyby (powikłanie zapalenia płuc po C-19). BTW: dla mnie zrobienie testu to tylko dodatkowa robota, bo jego wykonanie i wpisanie wyniku trwa około 15min, czyli tak naprawdę cały czas jaki NFZ przeznacza na I pacjenta w POZ.

W mojej przychodni cały czas przyjmowaliśmy pacjentów przez szczyt pandemii. Najpierw teleporada i jeśli był faktycznie powód, to miał przyjść do gabinetu na badanie.
Za wykrycie COVID-19 nie dostawałem ani grosza. Przychodnia dostawała sumarycznie pieniądze w celu zakupu środków ochrony osobistej i resztki rozdzielała dyrekcja pracownikom (całe 1000zł brutto). W szpitalach część osób dostawała faktycznie więcej, ale to było ograniczone TYLKO do oddziałów oddelegowanych leczeniu WYŁĄCZNIE C-19. Ja faktycznie w tym czasie zarabiałem "kokosy", ale przez nadgodziny, bo z powodu ilości pacjentów i chorób współpracowników pracowałem Pn-Pt po 10h/dz + 2-3 dyżury/msc w NPL 24h.

Z powodu ilości infekcji i przeciążenia szpitali sporo spoko pacjentów mi pomarło -> czy to z powodu samego C-19 czy też strachu przez pójściem do szpitala, czy też z powodu braku miejsca nie dostali się na czas do lekarza. Nawet w bliskiej dość rodzinie mam kobitę, która pozwoliła na urośnięcie guza w brzuchu do rozmiarów ciąży w 9msc. Bo bała się iść zbadać. Skończyła w dębowej jesionce z powodu zakrzepicy związanej z guzem. Inna osoba z rodziny po szczepieniu rozwinęła zapalenie mózgu i zmarła w ciągu 3msc - potem retrospektywnie wyszło, że pierwsze objawy były już na miesiąc przed szczepieniem, a szczepienie ew. tylko przyspieszyło proces chorobowy.

Sam miałem tylko raz potwierdzony COVID. Choć przed szczepieniem jak mi w pracy zrobili p/ciała to wyj***ło je ponad skalę. Do tej pory mam też mniejsze lub większe problemy związane z powikłaniem jego przechorowania.

Odn. firm farmaceutycznych to dostaję zazwyczaj najwyżej długopisy/bloki z kartkami. Kilka razy może byłem na kolacji w jakiejś restauracji (maks 50zł za jedzenie) i dwa razy w kinie. Jeszcze jakieś pierdoły typu koszulka czy najtańsze stetoskopy (od żrących środków dezynfekcyjnych 3 zajechałem tak, że nie nadają się do użycia, wcześniej przez całe studia, staż i do czasu pandemii miałem jeden stetoskop). Więc naprawdę BigPharma mnie rozpieszcza i kupiła.
Mój brat - informatyk w spółce państwa - pojechał na sponsorowany przez M$ wyjazd weekendowy w góry. Więc jego jeden wyjazd kosztował więcej niż cała BigPharma mi dała przez ~6lat kontaktu :D

Odn rozliczeń szpitali. Wiecie, że czasami wystarczy, że pójdziecie w ciągu swojego życia do szpitala na kilka dni i już wykorzystaliście faktycznie składki, które NFZ pobierze od Was przez całe życie? Większość oddziałów szpitali nie zarabia, tylko ma co najwyżej niewielkie straty. Koszt jednego łóżka na OIOM to ~5k zł ZA DZIEŃ. PUSTEGO ŁÓŻKA. Bo jak leży na nim pacjent to takie miejsce potrafi kosztować 20k zł/dz przez stosowane leczenie i diagnostykę. A tu k***a chłop na TicTok płacze, że szpital upomina się by dopisywać ludziom kod U07.1 z POTWIERDZONYM TESTEM COVID-19 by odzyskać przynajmniej te 600zł. Gdzie ludzie leżeli po 2-3tygodnie na łóżkach OIOMowych. BTW sam test PCR kosztował/kosztuje ~250zł, a początkowo ~500zł jak nie było odczynników.

Wypie**alam, i tak pewnie jakiś szur powie, że się sprzedałem i on wie, że Rzymianie z Jaszczuroludźmi chcą wybić populację płaskiej ziemii.

aerone

2023-12-15, 05:50
ZaczarowanyTapczan napisał/a:

90% z tych sherlocków miało problem zdać z klasy do klasy, a teraz rozpracowują system.
Brakuje tylko żółtych napisów u tego Pana, dodałoby to wiarygodności...



No tak, mam takich właśnie koleszków po ledwie fartem skończonych awfach i innych fikołkach. To najlepsi specjaliści jak się okazało ostatnio. Nie wiem po co moja rodzina robiła te specki.