18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jesień 2023 - list do lekarzy. Ile kasy oferuje BigPharma?

Belozaurus • 2023-12-14, 02:29
Kilka info o skorumpowanym systemie zdrowotnym


hanney

2023-12-14, 09:10
Majomir napisał/a:

W Trzemesznie dziadka na rowerze z pasów zabrał Tir, trup na miejscu ,lekarz pyta rodzinę czy może dopisać że C19 .Sytuacja prawdziwa z 2020



C19 to nowotwory zgięcia esiczo-odbytniczego.

U07.1 to COVID potwierdzony U07.2 to COVID niepotwierdzony.

Właściwie to nie rozumiem czemu was dupa aż tak boli, lekarze nie lubią diagnozować covidu bo to ma konsekwencje dla nich i oddziałów - szczególnie w czasie „pandemii”, powodując, że np. dany oddział musiał być zamknięty, były dokonywane dochodzenia epidemiologiczne i wiele innych.

W kodach ICD-10 jest też starość, zmęczenie czy też siniak o niezlokalizowanej lokalizacji, ale tego się nie wpisuje bo nie ma za to zbytnio kasy, a szpital musi skądś mieć kasę na leczenie żuli czy obsługę pacjentów na OIT, którzy kompletnie nie rokują, ale no, nie można im pozwolić odejść.

System jest niewydolny finansowo więc szpitale chwytają się wszystkiego co pozwoli im zarobić choć trochę pieniędzy, a jak mówiłem wcześniej, covid dosyć łatwo zdiagnozować badaniami czy kliniczne wraz z wywiadem epidemiologicznym, więc skoro ma im dać kilka złotych, które będą mogli wydać na pielęgniarki, a lekarze wcześniej od tego rozpoznania stronili (już nie), więc jakby czemu mieli by im nie przypomnieć o tym, że mają mniej myśleć o sobie i zrobić coś dla szpitala, co nie wykracza poza naciąganie NFZ? Szczególnie, że covid był bardzo niedoszacowany.

A piszę to jako lekarz, więc japa tam bo większość z was ch*ja wie jak wygląda to w praktyce. A najdroższą rzeczą jaką kiedykolwiek dostałem od przedstawiciela BigFarmy to kanapki, które przywiózł na oddział, promując super magiczny lek na nadciśnienie, którego i tak nikt nie używa u nas, bo wiedzcie, że nikt tak nie gardzi przedstawicielami firm farmaceutycznych jak lekarze, którym się próbują oni podlizać.

babazwozu

2023-12-14, 09:19
Zarejestruj napisał/a:

Co w tym dziwnego, że zadłużone szpitale szukają dodatkowych pieniędzy?



A może to, że nie robią tego poprawą jakości i efektywności pracy, przyciąganiem pacjenta komercyjnego, walką że złym systemem, tylko dojeniem tego systemu kosztem społeczeństwa?

xPaJaCx

2023-12-14, 09:28
babazwozu napisał/a:

A może to, że nie robią tego poprawą jakości i efektywności pracy, przyciąganiem pacjenta komercyjnego, walką że złym systemem, tylko dojeniem tego systemu kosztem społeczeństwa?



Ty się wczoraj urodziłeś?

hanney

2023-12-14, 09:37
babazwozu napisał/a:

A może to, że nie robią tego poprawą jakości i efektywności pracy, przyciąganiem pacjenta komercyjnego, walką że złym systemem, tylko dojeniem tego systemu kosztem społeczeństwa?



Doi do społeczeństwo szpital, bo sorry, ale taki żul czy debil co się dla zabawy napie**ala na meczach ekstraklasy zużywa tyle środków i pieniędzy z NFZ, że gdyby tylko tych zjebow usunąć z naszego społeczeństwa to nagle każdy szpital miałby kilkadziesiąt procent więcej kasy. Już nawet pomijam temat starych bab, które nie biorą leków i tylko żrą śmieciowe żarcie siedząc na dupie i podróżują po lekarzach. Nawet nie wiecie jak mnie boli, że nie można tych prukw podłączyć pod terapię daremną. Na siłę przedłuża się życie lub nawet nie przedłuża, ale traci środki na osoby, które same ch*ja robią żeby być zdrowymi lub w jakikolwiek sposób dać coś z siebie przez dbanie o zdrowie i przestrzeganie zasad leczenia podanego przez lekarza.

To że ty ciężko pracujący sadolu czekasz miesiąc na lekarza wynika tylko i wyłącznie z faktu, że głupie cipska z uschniętym łonem rejestrują się dla zabawy, a na SOR trafiają śmierdzące menty i lekkie bóle głowy pie**olnietych ludzi, którym się nie chce iść do rodzinnego.

Już pomijam fakt, że na operację zaćmy nie przychodzi 20-40% ludzi u mnie na oddziale, powodując, że kolejka jest sztuczne wydłużona - podobnie z innymi zabiegami, a każda z operacji jest potwierdzana telefonicznie dzień wcześniej, ale j***ne zjeby nie ogarniają życia i nie szanują.

Krak

2023-12-14, 09:39
jesteś w szpitalu z jakiegoś tam powodu + masz covida, jesteś leczony w izolatce czyli zajmujesz sam salę dwuosobową czyli koszty
a teraz co to są "ich kieszenie"?
PS. wszyscy przy covidzie jakoś chętnie brali w "okresie" +100% do wypłaty

hall525

2023-12-14, 09:39
Rząd będzie kręcił p*zdę z C19 bo dostali pozew od Pfizera na grube miliardy za niewykupione szczepionki.

Exclip

2023-12-14, 09:43
PolskaSkarpetka napisał/a:

Wariacik xD
Każdy homofob to krypto gej.



To ciebie dupa piecze i boli każde zdanie inne od twojego, a co do krypto gejów, nie interesuje nas orientacja twojego starego.

Burek13

2023-12-14, 09:44
Niech sobie to c19 wsadzą w p*zdę

hanney

2023-12-14, 09:54
hall525 napisał/a:

Rząd będzie kręcił p*zdę z C19 bo dostali pozew od Pfizera na grube miliardy za niewykupione szczepionki.



C19 to nowotwór złośliwy zgięcia esiczo-odbytniczego, nie wiem skąd wam się to wzięło ale akurat ten kod to każdemu wpisać nie można. Weźcie nie powtarzajcie głupot jak bezmózgie papugi.

opółnocyuciebie

2023-12-14, 10:10
Nie rozumiem, o co kaman... nie wiedzieliście, że na każdym kroku próbują was zrobić w ch*ja?

Zarejestruj

2023-12-14, 10:28
[quote="babazwozu"]A może to, że nie robią tego poprawą jakości i efektywności pracy, przyciąganiem pacjenta komercyjnego, walką że złym systemem, tylko dojeniem tego systemu kosztem Ukończ najpierw szkole i się wyprowadź do rodziców to porozmawiamy.

juderaus

2023-12-14, 10:43
PolskaSkarpetka napisał/a:

Wariacik xD
Każdy homofob to krypto gej.



Nie ma czegoś takiego jak homofobia.

ibrahim

2023-12-14, 12:37
Kto chce szybko zdechnąć, niech się idzie szczepić. To jest jeden z wielu elementów depopulacji ludzi na świecie.

hanney

2023-12-14, 13:34
ibrahim napisał/a:

Kto chce szybko zdechnąć, niech się idzie szczepić. To jest jeden z wielu elementów depopulacji ludzi na świecie.



Depopulacje to macie żrąc ch*jowe żarcie i chlejąc tani alkohol, ale to szczepionki zabijają xD ciekawe, że na internie to leżą głównie menty z marskością wątroby i stare baby co im grzyb/bakterie od leżenia w łóżku płuca zajęły. Większość Polaków zdechnie z powodów na które sami zapracowali, bardzo ciężko, żyjąc i żrąc jak zwierzęta.

Ale to szczepionki zabijają xD weź się puknij w łeb.


Jak długo pracuje to nie widziałem osoby, która wymagała choćby hospitalizacji z powodu szczepionek, ale zaniedbanych chlejusów i leniwych bab to dziwnym trafem z dnia na dzień przybywa. Jak chcecie długo żyć to ćwiczcie, jedzcie zdrowo i nie chlejcie alkoholu w takich ilościach, nie mówiąc o innych używkach typu tytoń czy narkotyki.

darek1234

2023-12-14, 13:35
babazwozu napisał/a:

A może to, że nie robią tego poprawą jakości i efektywności pracy, przyciąganiem pacjenta komercyjnego, walką że złym systemem, tylko dojeniem tego systemu kosztem społeczeństwa?



Dokładnie jak piszesz. Moja pierwsza kobieta pracuje w szpitalu prawie 40 lat i twierdzi, że pieniądze są tam marnotrawione i nie ma sum, które szpital by nie zmarnował. Twierdzi, że największą zmorą szpitali są kontrakty dla lekarzy. Mało kto zdaje sobie sprawę ile kosztują dyżury nocne lub gotowość telefoniczna lekarza. Dniówka około najniższej pensji, w szpitalach bogatszych znacznie więcej.

hanney napisał/a:

C19 to nowotwór złośliwy zgięcia esiczo-odbytniczego, nie wiem skąd wam się to wzięło ale akurat ten kod to każdemu wpisać nie można. Weźcie nie powtarzajcie głupot jak bezmózgie papugi.



Podajesz totalne bzdury