18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Interwencja policji koronawirus

C0C0JUMBO • 2020-04-08, 18:50
znalezione na YouTube - 3 częsci
Ocenę pozostawiam Wam

1:

2:

3:

Siberian_Meat_Grinder

2020-04-08, 20:21
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Natomiast RPO ma wątpliwości.



Stary - on ma zawsze wątpliwości. Poza tym ta jego wypowiedź to kompletny bełkot: niech mi pan RPO wytłumaczy w jaki sposób (walcząc z epidemią) ograniczyć wolność ludzi z "(...) poszanowaniem konstytucyjnych standardów ochrony podstawowych praw i wolności". Przecież tu jedno wyklucza drugie! Albo walczymy, albo nie. Wg mnie najlepszy byłby model szwedzki: rząd wydał "zalecenia" i tyle. Nie stosujesz się? Nie ma problemu, zarażaj własną matkę, niech umiera sama lub z tobą. Natomiast kto woli nie ryzykować, niech przestrzega zaleceń.

EDIT:

oczywiście uważam za absurd karanie ludzi myjących pojazdy w myjniach bezdotykowych czy tych, którzy pojechali wymienić opony w swoich pojazdach (tak, były już za to mandaty ...), ale k***a - na ch*j wyłazić z gówniakami na pie**olony plac zabaw?

aaaaaaaaaaaaaa

2020-04-08, 20:28
Model Szwedzki kompletnie by się nie sprawdził, Polacy są zbyt krnąbrni.
Musi być bat, tylko czy sensowny jest zakaz jechania na myjkę samoobsługową? Pójście na cmentarz? Do lasu?
Mnie nikt nie nakazuje, mam taką możliwość to siedzę na dupie, mam dom z ogrodem, dość dużą działkę i wyjeżdżam raz w tygodniu, do małego wiejskiego sklepu, choć do Biedronki bliżej, do paczkomatu... ale same zalecenia to w Polsce nie zdałyby egzaminu.

poligon6

2020-04-08, 20:29
Konfedernacja napisał/a:

Up, up,...
Gówno, a nie kwarantanna - to jest zwykłe złapanie obywateli za mordę i sprawdzanie jak daleko "władze " mogą się jeszcze posunąć zanim ludzie chwycą za widły.
Do tego jeszcze powszechna i totalna inwigilacja z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i sk***ysyństwa sąsiadów jak tutaj.
Wirus został wykorzystany jako pretekst do dalszego zatomizowania społeczeństwa i odebrania resztek wolności ludziom.
Żydo-bolszewio-komuna w Związku Sowieckim przez 70 lat bezskutecznie tworzyła "Człowieka Radzieckiego" - bezmyślnego, pozbawionego własnej woli obywatela, słuchającego i wykonującego wszystkie - nawet najgłupsze polecenia władzy (np. zakaz wchodzenia do lasu)
W Polsce jakiś wirus plus propagandowe bombardowanie mózgów zrobiło z większości Polaków "Ludzi Radzieckich" w niespełna miesiąc.
Do tego jeszcze spacyfikowano w 2 tygodnie Kościół, z którym ani III Rzesza przez 5 lat (mimo, że wymordowała 30% księży) ani komuna (zamordowani, torturowani ks. Popiełuszko, Zych, Niedzielak, Suchowolec, bp. Kaczmarek, bp Baraniak) przez 50 lat nie mogła sobie poradzić.
chylę czoła przed pomysłodawcami i wykonawcami. Brawo.



Sa i czuby od k***ina. LOL.

Wiadomo żadnej epidemi nie ma, a kaczor wirusa wymyślił.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-04-08, 20:30
poligon6 napisał/a:

Sa i czuby od k***ina. LOL.
Wiadomo żadnej epidemi nie ma, a kaczor wirusa wymyślił.



Kaczor sam jest wirusem... :mrgreen:

eloguma

2020-04-08, 20:30
Mógł zrobić spacer 10 minut i do domu, chłop pewnie pół dnia z dziećmi na dworze siedzi to ktoś go podj***ł

Siberian_Meat_Grinder

2020-04-08, 20:31
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Model Szwedzki kompletnie by się nie sprawdził, Polacy są zbyt krnąbrni.



to właśnie widać na filmie - czytając komentarze pod nim wydaje mi się, że należałoby dać tym wszystkim komentującym możliwość swobody w działaniu i pozwolić działać selekcji naturalnej: koronawirus powoduje też upośledzenie płodności, więc ... :)

re_kon

2020-04-08, 20:34
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

Stary - on ma zawsze wątpliwości. Poza tym ta jego wypowiedź to kompletny bełkot: niech mi pan RPO wytłumaczy w jaki sposób (walcząc z epidemią) ograniczyć wolność ludzi z "(...) poszanowaniem konstytucyjnych standardów ochrony podstawowych praw i wolności". Przecież tu jedno wyklucza drugie! Albo walczymy, albo nie. Wg mnie najlepszy byłby model Szwedzki: rząd wydał "zalecenia" i tyle. Nie stosujesz się? Nie ma problemu, zarażaj własną matkę, niech umiera sama lub z tobą. Natomiast kto woli nie ryzykować. niech przestrzega zaleceń.



Czy ty w ogole czytasz te swoje wypociny ? Wlasnie caly sek w tym, ze rzad sam nie moze sie zdecydowac czy tak na prawde chce podjac walke z epidemia (wprowadza stan kleski zywiolowej/wyjatkowy) czy nie (wydaje zalecenia),... a tak to teraz tkwi gdzies pomiedzy probujac przepchnac ustawy napisane na kolanie ktore lamia przy okazji pare punktow konstytucji.


Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

jak już przytaczasz czyjąś wypowiedź (w tym przypadku Franklina), to zrób to dobrze ...



Czy ja napisalem, ze jest to cytat badz przytoczenie wypowiedzi? Po prostu moja opinia na ten temat.

Siberian_Meat_Grinder

2020-04-08, 20:41
re_kon napisał/a:

Czy ja napisalem, ze jest to cytat badz przytoczenie wypowiedzi? Po prostu moja opinia na ten temat.



Przypadkowo pomyślałeś to samo, co Benjamin Franklin trzysta lat temu i w dodatku ch*jowo przetłumaczyłeś :D panie, daj pan spokój z głupim tłumaczeniem się: chciałeś błysnąć mądrością, a wyszedłeś na idiotę.

re_kon

2020-04-08, 20:46
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

Przypadkowo pomyślałeś to samo, co Benjamin Franklin trzysta lat temu i w dodatku ch*jowo przetłumaczyłeś panie, daj pan spokój z głupim tłumaczeniem się: chciałeś błysnąć mądrością, a wyszedłeś na idiotę.



Jedynym idiota tutaj jestes Ty. Kady moze miec swoja opinie na dany temat i moge interpretowac slowa innych jak mi sie zywnie podoba, a jakis podstarzaly pedal z sadistica nie bedzie mi udowadnial inaczej.

robsonx79

2020-04-08, 20:48
Caramon napisał/a:

Kolejny ekspert, jPRLd...
Pokaż mi wyrok TK, który uznaje to rozporządzenie za niezgodne z konstytucją, a do czasu, gdy się nim nie wylegitymujesz, siedź grzecznie na dupie w domu jak ci kazali!
.



Ale rozumiesz, że po to przejęli władzę w TK, żeby robić co chcą? Pis ma skontrolować pis? Albo jesteś ignorantem albo masz te pisiąt groszy za wpis.

KolegaBartek644

2020-04-08, 20:48
powinni go jeszcze kopnąć w dupe!
bardzo rzadko się udzielam gdziekolwiek, ale teraz musze. jak raz w telewizji powiedzieli ze sie papier do dupy kończy to ludzie dostali wścieklizny macicy i wszystko wykupili, ale jak codziennie trąbią o tym zeby siedziec w domu to wszyscy maja to gdzies!

po co komu paragraf i po co komu artykuły, jest epidemia i to tylko od nas zalezy jak dlugo to bedzie trwalo, dlaczego jeden cymbał z drugim nie potrafią posiedziec na czterech literach w domu tylko nie dość że narażają siebie to jeszcze innych. Nie wspominam juz o dzieciach tego typa...

ludzie! jak jeszcze mozna do Was przemawiać, zostancie w domu i chroncie siebie i innych!!!

orzechcccc

2020-04-08, 20:49
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Art. 52. Konst.
Zasada wolności poruszania się
1.
Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.
2.
Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
3.
Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.
Na jakiej podstawie zabrania się? Na podstawie rozporządzenia. A powinno na podstawie ustawy. Policjant działa wbrew Konstytucji.



Brawo. Należysz do idiotow nierozumiejących sytuacji w jakiej jesteśmy. Stfu na ciebie mam nadzieję że przez twój debilizm nikt nie ucierpi

"Ciebie" i "twój" z małej specjalnie pie**olony samolubie

lakeroll

2020-04-08, 20:49
Wydaje mi się, że jak zwykle policjant który rozpoczął tą dyskusje, źle pokierował sytuacją, po pierwsze jeśli chciał spisać faceta bo chciał sprawdzić czy nie powinien być na kwarantannie to mógł to powiedzieć ale niestety jak każdy urzędnik w naszym państwie on nie będzie się tłumaczył bo on tu jest Pan, ludzie nie rozumieją, że policjant może potrzebować spisać nasze dane aby w razie np. powołania na świadka mieć się do kogo zwrócić, również my powinniśmy mieć możliwość spisania funkcjonariuszy, w celu np. dojścia do czego zostały wykorzystane nasze dane (RODO).

Wiele jest interwencji policji w USA w których niewinne osoby giną z powodu złego lub nieodpowiedniego podejścia funkcjonariusza do sytuacji. Najprostszym przykładem są filmy z interwencji z uczestnictwem funkcjonariuszy płci damskiej które bardzo szybko eskalują problem (szczególnie w konfrontacji z mężczyznami).

Uważam, że w tej interwencji funkcjonariusz niepotrzebnie zaostrzył sytuację, wdał się w przepychankę słowną [znajdę, znajdę], potem gdy zorientował się, że doprowadził do sytuacji bez wyjścia wezwał "Darka". Figurant miał prawo wyjść z dziećmi przed blok wypełnia to czynności określone w § 5 ust. 2 Rozrządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, tzn. "zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej," - dziecko jak i dorosły potrzebuje wyjścia - "przewietrzenia się" w celu zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego.

Siberian_Meat_Grinder

2020-04-08, 20:50
re_kon napisał/a:

Jedynym idiota tutaj jestes Ty. Kady moze miec swoja opinie na dany temat i moge interpretowac slowa innych jak mi sie zywnie podoba, a jakis podstarzaly pedal z sadistica nie bedzie mi udowadnial inaczej.








lakeroll napisał/a:

"zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej," - dziecko jak i dorosły potrzebuje wyjścia - "przewietrzenia się" w celu zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego.



poprzez "uzyskanie opieki zdrowotnej lub psychologicznej" uważa się poradę specjalisty, a nie "przewietrzenie się" - bo co ... wiatr ma się nimi zaopiekować i udzielić im porady medycznej, podczas "wietrzenia się" :D

buhahapl

2020-04-08, 20:53
Naoglądał się TVN-u gdzie "prof." Łętowska mówiła że wszystkie ograniczenia są niezgodne z konstytucją, żeby nie przyjmować mandatów, bo sądy i tak nie zdążą rozpatrzeć i będzie przedawnienie.
Konstytucja ważniejsza niż życie.