18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ile można zagrać piosenek na czterech chwytach?

Bard_Zerald • 2012-12-25, 23:11

Tak wrzuciłem gdzieś, to mi się przypomniało. :samoboj:
Po tagach nie znalazłem, a wątek ciekawy, może się któryś sadysta zainteresuję.
A mianowicie pokazane jest tutaj ile piosenek jest zrobione w praktycznie takim samym rytmie i na takich samych chwytach.

Btw od siebie mogę dodać że jest tam też:
Red Hot Chilli Peppers - Hey oh
Scorpions - Still loving you
Ira - Parę chwil
Cośtam cranberries - Zombie
Nightwish - The islander
Iggy Pop - The Passenger
Adele - Someone like you
Feel - Jak anioła głos
Green day - holiday

I inne,których nie chce mi się dopisywać. (Te powyżej z pamięci wypisałem).

Jakby co to:
Akordy to: C, G, Am, F
Albo w innej tonacji jak ktoś nie umie zmienić pasujące pod granie jest też A, E, Fis, D.

taziu

2012-12-26, 22:06
Docha napisał/a:



A czym się różni C od G i od innych tonów i akordy na nich zbudowane? To że obecnie A1 (razkreślne) ma częstotliwość 440 Hz to tylko sztuczne założenie w celu ustandaryzowania, chociażby instrumentów o stałym stroju, a wzięło się od założenia że C w subkontrze odpowiada najniższemu słyszalnemu przez człowieka dźwiękowi o częstotliwości ~16,35 Hz. Dawniej, zdarzało się że w dwóch organach w kościołach znajdujących się w leżących niedaleko od siebie miastach różnica w częstotliwości A razkreślnego wynosiła czasami i kilkadziesiąt Hz. Cały czas zresztą mówimy o europejskim podziale na tony w systemie dur-moll, zupełnie inaczej podzielone są dźwięki u hindusów czy arabów, ale to nie miejsce na ciągnięcie wywodu, pamiętać należy że liczą się tylko naprawdę interwały. Warto poczytać czym jest strój równomiernie temperowany a czym strój naturalny, to bardzo ciekawe zagadnienia.



No i ch*j mi z tego? Napisałem o jednym, cytując mnie piszesz o temperowaniu skali i podziale na tony. Zapomniałaś, że liczy się tylko rock progresywny.

Docha

2012-12-26, 22:27
taziu napisał/a:



No i ch*j mi z tego? Napisałem o jednym, cytując mnie piszesz o temperowaniu skali i podziale na tony. Zapomniałaś, że liczy się tylko rock progresywny.



Oh, bo 2 razy wspomniałem o rocku progresywnym to się k***a doj***łeś? To że położyłem to Twoje pie**olenie o
Cytat:

Tak jak każde popularne piosenki wykorzystują zazwyczaj tonację C i G

to już pomijasz? Swoją drogą, albo jesteś upośledzony, albo zlewasz co inni piszą i siedzisz tu tylko by głosić swoją prawdę. Przypomnę Ci:

Docha napisał/a:

Teraz mnie rozj***ł. Kiedy niby dałem dowód egoizmu? (tak, zapomniałem dodać że piszę z konta mojej dziewczyny, gdyż moje konto: http://www.sadistic.pl/uzytkownik/dzamal,155334 zostało zablokowane)



Weź trochę k***a wyhamuj bo od tego napie**alania klepki Ci się luzują.

taziu

2012-12-26, 22:36
Pierdu pierdu, liczy się tylko rock progresywny.

BoriSS

2012-12-27, 00:47
Autor pewnie piwo by chciał nie?

Docha

2012-12-27, 01:53
taziu napisał/a:

Pierdu pierdu, liczy się tylko rock progresywny.



No debil. No zwykły debil.

:facepalm:

Immortality

2012-12-28, 18:15
A, E, Fis, D. - wehikuł czasu, czasem D na C sie zmienia xD