18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ile można zagrać piosenek na czterech chwytach?

Bard_Zerald • 2012-12-25, 23:11

Tak wrzuciłem gdzieś, to mi się przypomniało. :samoboj:
Po tagach nie znalazłem, a wątek ciekawy, może się któryś sadysta zainteresuję.
A mianowicie pokazane jest tutaj ile piosenek jest zrobione w praktycznie takim samym rytmie i na takich samych chwytach.

Btw od siebie mogę dodać że jest tam też:
Red Hot Chilli Peppers - Hey oh
Scorpions - Still loving you
Ira - Parę chwil
Cośtam cranberries - Zombie
Nightwish - The islander
Iggy Pop - The Passenger
Adele - Someone like you
Feel - Jak anioła głos
Green day - holiday

I inne,których nie chce mi się dopisywać. (Te powyżej z pamięci wypisałem).

Jakby co to:
Akordy to: C, G, Am, F
Albo w innej tonacji jak ktoś nie umie zmienić pasujące pod granie jest też A, E, Fis, D.

Bard_Zerald

2012-12-26, 15:04
Nie mam nauczyciela, pewnego dnia może się gdzieś zapiszę. Na razie to ja głównie po prostu gram sobie śpiewam i raz na jakiś czas coś przeczytam na ten temat.

Captain obvious napisał/a:

Ofc można, ale trzeba być przynajmniej dobrym w te klocki bo w innym wypadku to zwyczajnie amatorstwo.



A czy ja mówię, że nie gram amatorsko? :D

Machol

2012-12-26, 15:05
@Captain obvious, nie wiem na jakim poziomie edukacji muzycznej jesteś, ja skończyłem tylko szkołę muzyczną I stopnia - ale wiem, o czym piszesz.
Widzę także, że Bard Zerald też dobrze ogarnia, wie co i jak z muzyką, tylko nie nazywa tego podręcznikowo, bo na ch*j by mu to było - umiejętności praktycznej nie powiększy. Żeby wyrazić co chce w gronie amatorów muzycznych, jakim jest bez wątpienia grono sadoli (to k***a nie forum muzyczne...) musiałby pie**olnąć jeszcze pół strony wyjaśnień. Wobec tematyki wątku to bez sensu.
Także gadanie takie by się poduczyć żeby się poduczyć, chociaż nikomu z tych DO których się odzywa to w niczym nie pomoże, z całym brakiem szacunku można sobie w p*zdę wsadzić.

Captain obvious

2012-12-26, 15:06
To mamy inne podejście do muzyki, dla mnie to raczej pasja więc jak już coś robić to na 100%

Machol

2012-12-26, 15:06
A, bym zapomniał - co to jest ta "tercia", geniuszu? :D

Captain obvious

2012-12-26, 15:11
Machol napisał/a:

@Captain obvious, nie wiem na jakim poziomie edukacji muzycznej jesteś, ja skończyłem tylko szkołę muzyczną I stopnia - ale wiem, o czym piszesz.
Widzę także, że Bard Zerald też dobrze ogarnia, wie co i jak z muzyką, tylko nie nazywa tego podręcznikowo, bo na ch*j by mu to było - umiejętności praktycznej nie powiększy. Żeby wyrazić co chce w gronie amatorów muzycznych, jakim jest bez wątpienia grono sadoli (to k***a nie forum muzyczne...) musiałby pie**olnąć jeszcze pół strony wyjaśnień. Wobec tematyki wątku to bez sensu.
Także gadanie takie by się poduczyć żeby się poduczyć, chociaż nikomu z tych DO których się odzywa to w niczym nie pomoże, z całym brakiem szacunku można sobie w p*zdę wsadzić.



Ja tylko napisałem co sądzę na temat jego wypowiedzi. No i nie jestem pewien czy tu sami amatorzy, powyżej wywiązała się dyskusja i raczej laik by z tego nic nie zrozumiał.

Do każdej literówki się będziesz przyjebywał ? :<

donRafael

2012-12-26, 15:47
pie**olicie od rzeczy, a Docha to się strasznie uparła na ten prog rock... Ja bym zwrócił uwagę raczej na to, że kawałki zagrane w tym video, to zwyczajny, komercyjny szmelc. Dowodzi to tego, że te największe hity z ostatnich lat, to gówno, grane przez pseudo muzyków. Prawdziwa muzyka, grana przez osoby z umiejętnościami i/lub talentem jest słuchana jedynie przez garstkę fanów.

Tuiq

2012-12-26, 16:15
Najprostsze piosenki są najlepsze w odbiorze.

queke3arena

2012-12-26, 16:36
@Docha, przez kilka Twoich pierwszych postów przyznawałem Ci racje, fajne tłumaczenie itd itd. Niestety w dalszych postach wzniosłaś się na wyżyny egoizmu godnego kretynów z tzw. 'akademii muzycznych' ksztalcacych kaleków niemogacych znalezc pracy nawet na dworcu pkp w budce z hotdogami.
Wyluluj troche, a muzyke tłumacz muzykom. Pardon 'muzykom', bo pewnie kazdy bez AM to kretyn i nieuk. Pozdro

Docha

2012-12-26, 18:09
queke3arena napisał/a:

@Docha, przez kilka Twoich pierwszych postów przyznawałem Ci racje, fajne tłumaczenie itd itd. Niestety w dalszych postach wzniosłaś się na wyżyny egoizmu godnego kretynów z tzw. 'akademii muzycznych' ksztalcacych kaleków niemogacych znalezc pracy nawet na dworcu pkp w budce z hotdogami.
Wyluluj troche, a muzyke tłumacz muzykom. Pardon 'muzykom', bo pewnie kazdy bez AM to kretyn i nieuk. Pozdro



Teraz mnie rozj***łeś. Kiedy niby dałem dowód egoizmu? (tak, zapomniałem dodać że piszę z konta mojej dziewczyny, gdyż moje konto: http://www.sadistic.pl/uzytkownik/dzamal,155334 zostało zablokowane). Po za tym, nigdy nie kończyłem akademii muzycznej, a nawet szkoły muzycznej, gram od wielu lat, bo od czasów moich nastoletnich i po prostu edukowałem się na swój sposób. Nut i podstaw kiedyś uczono w szkołach podstawowych (gdy nie było jeszcze takiego wynalazku jak gimnazjum), a reszta sama przychodziła, wypożyczałem/kupowałem książki, grałem z innymi muzykami itd. Czemu twierdzisz że muzykę mam tłumaczyć tylko muzykom? Jak ktoś sam wchodzi na temat muzyczny i robi to błędnie, to nie mam prawa go poprawić czy skrytykować? Założenie godne miłośnika bezstresowego wychowania.

James_92

2012-12-26, 19:46
Dlatego w muzyce(jakiejkolwiek) powinno się stosować eklektyzm.

taziu

2012-12-26, 19:59
W triadzie a-moll można zagrać 90% piosenek biesiadnych, cygańskich i "polskich ogniskowych klasyków". Tak jak każde popularne piosenki wykorzystują zazwyczaj tonację C i G. Żadna nowość.

qbak

2012-12-26, 21:07
Typowa zasciankowosc muzykow wszelakiej masci: "ja jestem najlepszy i ja zawsze mam racje"

Docha

2012-12-26, 21:51
taziu napisał/a:

Tak jak każde popularne piosenki wykorzystują zazwyczaj tonację C i G. Żadna nowość.



A czym się różni obecnie C od G i od innych tonów i akordy na nich zbudowane? To że obecnie A1 (razkreślne) ma częstotliwość 440 Hz to tylko sztuczne założenie w celu ustandaryzowania, chociażby instrumentów o stałym stroju, a wzięło się od założenia że C w subkontrze odpowiada najniższemu słyszalnemu przez człowieka dźwiękowi o częstotliwości ~16,35 Hz. Dawniej, zdarzało się że w dwóch organach w kościołach znajdujących się w leżących niedaleko od siebie miastach różnica w częstotliwości A razkreślnego wynosiła czasami i kilkadziesiąt Hz. Cały czas zresztą mówimy o europejskim podziale na tony w systemie dur-moll, zupełnie inaczej podzielone są dźwięki u hindusów czy arabów, ale to nie miejsce na ciągnięcie wywodu, pamiętać należy że liczą się tylko naprawdę interwały. Warto poczytać czym jest strój równomiernie temperowany a czym strój naturalny, to bardzo ciekawe zagadnienia.

misio1631

2012-12-26, 21:56
k***a mać znów to samo ktoś wrzuci filmik w komentarze a za parę godzin jakaś ciota wrzuca go jako osobna wrzutę nosz k***a mać ale się zdenerwowałem nie chce mi się szukać ale to było pod taka Chinka co gangam style na gitarce dawała