18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hiroshima w wersji anime

Powell • 2012-04-22, 16:35
Filmik już był ale z ch*jowo "dopasowanym" podkładem z Benny'ego Hill'a i w krótszej wersji. To jest normalna scena. Mimo że to kreskówka (bajką bym tego nie nazwał) to jest dość przykra i dramatyczna. Tak czy inaczej mam nadzieję że nie wyląduje w Było.pl


Ranger

2012-04-25, 01:39
Cytat:

Blitzkrieg jak i atom na Japonię uważam, za rewelacyjne posunięcia, nawet gdyby ich autorem była Sahara Zachodnia, k***a.



Przyrównanie ''Blitzkriegu'' i zrzucenie bomby atomowej na Japonię do jednej płaszczyzny to wystarczający dowód na to, że nie masz pojęcia o czym mówisz. I przeczytanie tutaj książek nic nie daje, bo jeszcze trzeba je zrozumieć...
Blitzkrieg nie ma na celu demonstracji siły. Chodzi tutaj wyłącznie o zaskoczenie wroga i uzyskanie przewagi w czasie, który zajmie mu zorientowanie się w sytuacji. Blitzkrieg jest klasyczną, militarną taktyką stosowaną do dzisiaj(choć trochę zmodyfikowaną ze względu na pojawienie się w arsenale sił zbrojnych jednostek specjalnych). Ostatnio wykorzystano go w inwazji na Irak w 2003 roku.

Zrzucenie bomby atomowej to zwykła demonstracja siły, co sam zresztą przyznałeś. Skierowano go wyłącznie w cywilów, a jego celem było zabicie i zniszczenie jak największej ilości celów cywilnych. W atakach tych zniszczono szpitale, domy i zabito wszystkich, bez wyjątku - kobiety w ciąży, dzieci, starców.
Był to zwykły akt terroru, który niczym nie różni się od uwolnienia wąglika w metrze w godzinach szczytu, wysadzeniu szkoły czy wbiciu samolotów w dwa wieżowce i pentagon.
Japońscy zbrodniarze wojenni odpowiedzieli za swoje czyny ( z licznymi wyjątkami jak np. Shiro Ishi ), Niemców również stracono po procesach w Norymberdze albo na indywidualnych procesach w Izraelu.
A Ruscy i Amerykanie nadal żyją sobie spokojnie i napychają chłam w głowy młodych ludzi dzięki czemu istnieje światowe przyzwolenie na ich panoszenie się na świecie. Mimo, że za równo amerykanie jak i ruscy powinni zawisnąć zaraz obok japońskich, niemieckich i włoskich zbrodniarzy.

lapsikoss

2012-04-25, 21:18
Ranger napisał/a:


Przyrównanie ''Blitzkriegu'' i zrzucenie bomby atomowej na Japonię do jednej płaszczyzny to wystarczający dowód na to, że nie masz pojęcia o czym mówisz. I przeczytanie tutaj książek nic nie daje, bo jeszcze trzeba je zrozumieć...


Zarówno Blitzkrieg Niemców w 39 jak amerykański atak na Hiroszimę i Nagasaki były posunięciami podczas wojny.
To wystarczające kryterium, żeby je do siebie przyrównać, oba bowiem uważam za dobre, doskonałe wręcz.
Może zabroń mi powiedzieć, że "Słoń i cement są szare" bo jedno jest ssakiem, a drugie spoiwem mineralnym, ja pie**ole.

Ranger

2012-04-25, 22:53
Cytat:

Zarówno Blitzkrieg Niemców w 39 jak amerykański atak na Hiroszimę i Nagasaki były posunięciami podczas wojny.



No tak, i to wystarczy żeby je porównywać... Czyli zrzucenie bomby atomowej na Japonię i sadzenie marchewki w latach okupacji to to samo, bo oba działy się podczas wojny :roll:
Lepiej zamknij już mordę, bo pie**olisz od rzeczy.

lapsikoss

2012-04-26, 00:06
Ranger napisał/a:


Czyli zrzucenie bomby atomowej na Japonię i sadzenie marchewki w latach okupacji to to samo


Brawo, zrozumiałeś co miałem na myśli, dokładnie o to mi przecież chodziło.



Ale masz rację, skończmy już, bo nikt i tak tego nie przeczyta, a się śmietnik zrobi.