18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

GROM pojechał z talibami

szymekk5 • 2012-08-05, 23:08
Wrzucam bo powinniśmy być dumni z naszych chlopaków.



Cytat:

26 lipca 2012 w prowincji Ghazni w Afganistanie żołnierze GROM-u zostali zaatakowani przez czterokrotnie liczniejsze siły Talibów. Wymiana ognia trwała ponad trzy godziny. Ostatecznie w wyniku starcia zginęło 20 Talibów.

Komandosi GROM udali się na patrol bojowy przy wsparciu jednostki powietrzno-szturmowej wydzielonej z polskich sił zadaniowych. Polacy po wylądowaniu zostali zaatakowani przez czterokrotnie liczniejsze siły talibskie.

Talibowie okrążyli Polaków. Wymiana ognia trwała ponad trzy godziny. W czasie bitwy zginęło 20 talibów, a 14 zostało rannych. Zginął m.in. ich dowódca. Dwóch żołnierzy GROM odniosło lekkie rany.





Znalezione na jednej ze stron na fb poświęconej Generałowi Petelickiemu.

Ryszardenko

2012-08-05, 23:10
Nie mogę zrozumieć, dlaczego Polacy są wysyłani ciągle na te misje "pokojowe", będziemy się tak wszędzie pchać to sami zostaniemy obiektem ataków.

Keijiro

2012-08-05, 23:11
wybiją najlepszych na misjach gówno zostanie w polsce :D

szymekk5

2012-08-05, 23:13
Cytat:

Ministerstwo Obrony Narodowej nie wypowiada się na temat wydarzenia. - Nie komentujemy działań jednostek specjalnych - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Janusz Walczak z MON.

Również to było w tym artykule ale nie wrzucałem,więc wpisze w komentarzu.

LoperPL

2012-08-05, 23:18
Nie ma się czym podniecać jak można porównywać wieśniaka któremu dali diabeł jeden wie czy chociażby w pełni sprawny i skalibrowany karabin który w dodatku ma w dupie to czy zginie do zawodowego żołnierza w tym wypadku jeszcze jednostki specjalnej. Rezultat starcia w normie.

szymekk5

2012-08-05, 23:25
hmmm... A skąd ta pewność jak uzbrojeni i wyszkoleni są talibowie, wiesz coś więcej na ten temat? jeśli tak to podrzuć bo ja generalnie nie za wiele wiem :)

yntelydzent

2012-08-05, 23:40
Za takie morderstwa powinno sie dekapitowac dowódzców i żołnierzy.
Czego oni bronią ? ojczyzny ? demokracji ? Konsumpcjonizmu, militaryzmu i ropy? Już prędzej bankierow... .

liana

2012-08-05, 23:59
Brawo, przynajmniej doświadczenie zdobywają i islamów w dupe pchają.Szacunek
>yntelydzent> nie zesraj sie w swojej lewackiej propagandzie.
ps.Swoją drogą,szkoda że Cie nie było pośród tych talibów, jednego pajaca mniej ,zawsze coś.

sadystycznie bolesny

2012-08-06, 00:07
Kolejny taki temat i kolejny raz czytam komentarze debili, którzy zamiast się cieszyć, że nasi zaj***li 20 brudasów (zdobywając przy tym doświadczenie bojowe), to piszą o pie**olonych okupantach, bankierach i narkotykach. Jesteście jebnięci, tak jebnięci, że aż mi neta rozłączyło.

chybeck

2012-08-06, 00:16
yntelydzent napisał/a:

Za takie morderstwa powinno sie dekapitowac dowódzców i żołnierzy.
Czego oni bronią ? ojczyzny ? demokracji ? Konsumpcjonizmu, militaryzmu i ropy? Już prędzej bankierow... .



Bronili na przykład własnej dupy, bo ich talibowie zaatakowali. Według ciebie mieli narysować sobie na plecach tarcze, żeby się talibom łatwiej strzelało?

To, że są w obcym kraju na misji "pokojowej" to nie ich wina. Mieliby zdezerterować lub sprzeciwiać się rozkazom, żebyś ich mógł z innego powodu dekapitować?

ni...........ne

2012-08-06, 00:37
Ryszardenko napisał/a:

Nie mogę zrozumieć, dlaczego Polacy są wysyłani ciągle na te misje "pokojowe", będziemy się tak wszędzie pchać to sami zostaniemy obiektem ataków.



Tak samo mówiła szlachta przed rozbiorami, mówili że po co nam wielka armia tylko będziemy się narażać, lepiej się nie wychylać, chyba wiesz jak to się skończyło.

casimus

2012-08-06, 00:42
Szlachta rozpiła chłopów ;)

be...........an

2012-08-06, 00:43
Dlaczego mamy być z nich dumni? Toć to najemnicy na usługach USA, rządni kasy zabójcy

cinek200

2012-08-06, 00:44
sadystycznie bolesny napisał/a:

Kolejny taki temat i kolejny raz czytam komentarze debili, którzy zamiast się cieszyć, że nasi zaj***li 20 brudasów (zdobywając przy tym doświadczenie bojowe), to piszą o pie**olonych okupantach, bankierach i narkotykach. Jesteście jebnięci, tak jebnięci, że aż mi neta rozłączyło.



Haha, dobre zakończenie przemowy.

Eth

2012-08-06, 00:48
Niemieccy zolnierze bohatersko powstrzymali powstanie warszawskie zdobywajac przy tym doswiadczenie bojowe i pozbywajac sie podludzi.
Sieg heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeil!

---------------

No coz, w spoleczenstwie zawsze byly barany lykajace wszystko co sie im mowi.
Nie lubie arabow i nie chce ich na naszej ziemi, ale tak samo nie porzebuje naszych zolnierzy w roli najemnikow na uslugach hamerykancow.
Brudasy przynajmniej nie daja sie pchac w dupe bez walki, na polske nawet nie trzeba przeprowadzac ataku, bo sama wszystko chetnie odda i sie podporzadkuje.