18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

GROM pojechał z talibami

szymekk5 • 2012-08-05, 23:08
Wrzucam bo powinniśmy być dumni z naszych chlopaków.



Cytat:

26 lipca 2012 w prowincji Ghazni w Afganistanie żołnierze GROM-u zostali zaatakowani przez czterokrotnie liczniejsze siły Talibów. Wymiana ognia trwała ponad trzy godziny. Ostatecznie w wyniku starcia zginęło 20 Talibów.

Komandosi GROM udali się na patrol bojowy przy wsparciu jednostki powietrzno-szturmowej wydzielonej z polskich sił zadaniowych. Polacy po wylądowaniu zostali zaatakowani przez czterokrotnie liczniejsze siły talibskie.

Talibowie okrążyli Polaków. Wymiana ognia trwała ponad trzy godziny. W czasie bitwy zginęło 20 talibów, a 14 zostało rannych. Zginął m.in. ich dowódca. Dwóch żołnierzy GROM odniosło lekkie rany.





Znalezione na jednej ze stron na fb poświęconej Generałowi Petelickiemu.

uookie

2012-08-06, 01:54
Afgańczycy toi nie Arabowie. ludzie, myślcie

fhMichaelo

2012-08-06, 02:09
Trochę mało zdjęć, a szkoda...

Zajync

2012-08-06, 02:22
yntelydzent napisał/a:

Za takie morderstwa powinno sie dekapitowac dowódzców i żołnierzy.
Czego oni bronią ? ojczyzny ? demokracji ? Konsumpcjonizmu, militaryzmu i ropy? Już prędzej bankierow... .



Prawda jest taka, że nie ma co się przyczepiać do samych żołnierzy, oni zostali jedynie wysłani z misją, dostali rozkazy z góry i nie mają nic do gadania, czy to jednostka specjalna, czy zwykły trep, desantowiec. Nie powinniśmy winić naszych żołdaków za samo wykonywanie powierzonych im zadań, w szczególności jeżeli zostali zaatakowani przez liczniejszy oddział "partyzantów" podczas standardowego patrolu. Aczkolwiek rację masz w stosunku do dekapitacji bankierów i tego całego garniturowego ścierwa oraz skorumpowanych "generałków".

szymekk5

2012-08-06, 03:10
bercikistan napisał/a:

Dlaczego mamy być z nich dumni? Toć to najemnicy na usługach USA, rządni kasy zabójcy



CHociażby dlatego, że są naszymi rodakami... Ja to czuje, nie wiem kim Ty tam sobie jestes :roll: A co do kasy i zabójcy, kogo miałeś na myśli?

krz2

2012-08-06, 03:17
Nie ma co się podniecać
GROM - jednostka wojskowa Wojsk Specjalnych Rzeczypospolitej Polskiej
Zadania oddziału:
- OOTW
- HR
- CT
- PR
- CSAR
- SR
- DA
- MS
- UW

Oni są przygotowani na takie zasadzki ;x




szymekk5 napisał/a:



CHociażby dlatego, że są naszymi rodakami... Ja to czuje, nie wiem kim Ty tam sobie jestes :roll: A co do kasy i zabójcy, kogo miałeś na myśli?



On miał na myśli weteranów, którzy dorabiają sobie na emeryturze jako contractors, a ponoć GROMowi weterani są właśnie dobrymi kontraktorami ;x

socjalmmv

2012-08-06, 04:32
Tych ludzi darze największym szacunkiem ponieważ zarabiając tyle co zwykły policjant narażają życie dziesięciokrotnie więcej.

hell.no

2012-08-06, 04:43
Phi brodacze chyba nie słyszeli, że na osaczonych polaków potrzeba przewagi 40:1...

thomasox

2012-08-06, 04:48
dobrze że nasi cali i zdrowi :] - mały Afgańczyk rozkłada kałacha w 3 sek... ale nie umie strzelać ;d patrząc na komentarze - gdyby wam dali plastikowa bron i kazali walczyć za Allaha to polecieli byście jak święte krowy zaj***ć uformowany i wyszkolony pododdział? no pewnie że mają sprawną broń - kałacha trudno jest uj***ć - chyba że tłok pęka :D -.- misje stabilizacyjne służą zwykłym szarym ludziom, aby żyli spokojnie

mrkler

2012-08-06, 06:44
sadystycznie bolesny napisał/a:

Kolejny taki temat i kolejny raz czytam komentarze debili, którzy zamiast się cieszyć, że nasi zaj***li 20 brudasów (zdobywając przy tym doświadczenie bojowe), to piszą o pie**olonych okupantach, bankierach i narkotykach. Jesteście jebnięci, tak jebnięci, że aż mi neta rozłączyło.


co się dziwisz gimbaza podłapała modę na tełoryjęł spiskowęł, i tak oto mamy to co mamy, zresztą tak jest na prawie wszystkich forach, naród z taka historia a sami niedoj***ni pacyfiści

sashi_82

2012-08-06, 07:01
Bardzo dobrze, chłopaki robią swoje.

go...........ss

2012-08-06, 07:15
sadystycznie bolesny napisał/a:

Kolejny taki temat i kolejny raz czytam komentarze debili, którzy zamiast się cieszyć, że nasi zaj***li 20 brudasów (zdobywając przy tym doświadczenie bojowe), to piszą o pie**olonych okupantach, bankierach i narkotykach. Jesteście jebnięci, tak jebnięci, że aż mi neta rozłączyło.



To załóż partię

Suq-Madiq

2012-08-06, 08:39
Eth napisał/a:

(...) ale tak samo nie porzebuje naszych zolnierzy w roli najemnikow na uslugach hamerykancow.(...)




Prawda jest taka, ze zolnierz zawodowy w Polsce musi jechac na misje. Ma wybor, albo jedzie jako ochotnik, albo zostaje wyj***ny z pracy i idzie pracowac do maka, tuz obok ciebie.

uookie napisał/a:

Afgańczycy toi nie Arabowie. ludzie, myślcie



Wszyscy sa bezowi, mozna sie pomylic. ;)

Gi...........sz

2012-08-06, 09:54
hahahaha polski internet jest tak głupi, że uwierzy w każdą teorie spiskową.

liana

2012-08-06, 10:52
uookie napisał/a:

Afgańczycy toi nie Arabowie. ludzie, myślcie


Nie,k***a to marsjanie.Zresztą ryj masz jakbyś ćpał

polux

2012-08-06, 11:00
Naród Polski powstał 2 razy z popiołu i dlatego jesteśmy najsilniejszym narodem na tym osranym świecie!