18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdańsk: Ochroniarz, który postrzelił włamywacza, skazany

JaegerMouse • 2018-03-12, 14:46
Na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, za złamanie zasad użycia broni palnej, skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Gdańsku Krzysztofa Ł., szefa firmy ochroniarskiej. Oskarżony, chcąc zatrzymać włamywacza, postrzelił go nieumyślnie w plecy. W wyniku zdarzenia mężczyzna został inwalidą.


Sąd Okręgowy podtrzymał tym samym wyrok sądu niższej instancji. Sąd Rejonowy w Tczewie (Pomorskie) w listopadzie 2017 r. orzekł ponadto wobec Krzysztofa Ł. zakaz działalności ochroniarskiej oraz posiadania broni palnej na okres czterech lat. Apelację od wyroku sądu I instancji wnieśli obrońca oskarżonego oraz pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego.

Do zdarzenia doszło w grudniu 2015 roku. 29-letni Mariusz W. włamał się do jednego z domów jednorodzinnych w Malborku (Pomorskie). W budynku włączył się alarm i w krótkim czasie na miejscu pojawiło się trzech ochroniarzy, którzy dostali sygnał o włamaniu na prywatną posesję. Złodziej na widok mężczyzn zaczął uciekać.

Krzysztof Ł. podczas pościgu za sprawcą włamania oddał w powietrze dwa strzały ostrzegawcze. Kiedy włamywacz nie reagował, oddał trzeci strzał, celując w nogi mężczyzny. Pocisk jednak odbił się rykoszetem i trafił w plecy. Obrażenia kręgosłupa spowodowały u Mariusza W. niedowład nóg. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże. Za kradzież biżuterii z domu w Malborku Mariusz W. został skazany na rok więzienia.

Oskarżonego czeka jeszcze proces cywilny. Mariusz W., który jeździ teraz na wózku inwalidzkim, domaga się od Krzysztofa Ł. miliona złotych odszkodowania za spowodowanie kalectwa.


marcinsud

2018-03-12, 18:24
W Dubaju nie ma złodziejów, ludzie zostawiają auta otwarte nikt się nie martwi tym, że coś zginie, bo kara jest surowa, szybka i nieunikniona.

Właściwie u nas tego złodziejstwa jest tyle, bo kara jest najczęściej żadna, wykrywalność słaba, a do tego ewentualna kara oddalona w czasie tak bardzo, że może się przedawnić.

uho82

2018-03-12, 19:05
Mógł go odj***ć i miałby spokój. Tak mówili przełożeni w wojsku przed wartą. Jak masz strzelać to tak, żeby zabić bo będziesz płacić odszkodownie.

KlinikaAborcyjna

2018-03-12, 19:27
siwybis napisał/a:

Odszkodowanie dla złodzieja??? Was to chyba jakiś murzyn spłodził...



Może tak być choć ja obstawiam inną opcję: lewackie sp***oliny tak już mają :kawa:

banerr

2018-03-12, 19:31
Mógł napie**alać w cymbał. Jednego chwasta mniej a wyrok dostałby pewnie taki sam. Przynajmniej nie musiałby się z k***om procesować o odszkodowanie. Sam opłacam ochronę domu i popieram stanowcze działanie ochroniarzy. Ktoś kto z premedytacją łamie prawo powinien liczyć się z konsekwencjami.

Loaloa

2018-03-12, 19:41
To jest jakaś kpina. Powinien dostać nie trzy, a z pięć lat i to bezwzględnej odsiadki. I kto to w ogóle widział, żeby zwierzętom dawać do zabawy broń palną.

mygyry

2018-03-12, 19:42
To chyba nawet nie kwestia czy sędzia był sprawiedliwy czy nie, on jest po prostu idiotą...

TheMaverickMX

2018-03-12, 21:12
Szkoda, że w głowę nie dostało to złodziejskie ścierwo -.-

PanPrezesWładca

2018-03-12, 21:13
Z jednej strony trochę przesadził bo jak śmieć spieprzał to nie było zagrożenia życia. Ale sąd powinien wziąć poprawkę na to, że koleś już był karany za kradzieże, a ochroniarz sprawił, że już prawdopodobnie kradł nie będzie :D

Kelmans

2018-03-12, 21:19


Teraz pozostaje czekać, na rozprawę w sprawie odszkodowania.

W jakim ja qrwa kraju żyję, żeby złodziej miał większe prawa od człowieka pilnującego porządku, qrwa, ja bym jeszcze łapska uciął, bo kto wie może dalej kraść.

mygyry

2018-03-12, 21:28
Sędzia chyba chce się zabezpieczyć, że gdyby szedł na włam, to nikt mu dziury w plecach nie zrobi...

Profx5015

2018-03-12, 21:30
Nie lubię skurczybyka, ale Panie Ziobro zrób Pan coś z tym, tak samo jak apelowałeś z tymi gwałcicielami w Łodzi!

Cara_Al_Sol

2018-03-12, 21:47

Pozdrawiam!
P.S. Jaczuro ty hultaju.

nano50

2018-03-12, 21:49
nowynick napisał/a:

Ja bym mu dał bezwzględny, a odszkodowanie się należy. Posiadanie broni to nie tylko przywilej ale też obowiązki i ograniczenia. Facet uciekał, mogli go gonić, mogli odpuścić, ale strzelanie chyba jest mocnym przekroczeniem "samoobrony" przed uciekającym?

"celował w nogi"... nie no spoko mógł mu kolano strzaskać albo przestrzelić tętnicę udową, a przy celności tego ochroniarza równie dobrze zabić uciekającego albo kogoś postronnego...




Strzelanie jest przekroczeniem samoobrony? Jakiej samoobrony?! To był złodziej, a oni mieli dać mu uciec, żeby nie robić mu krzywdy? A jakby kogoś zabił to też byłbyś taki cwany?

Mors_Nigra

2018-03-12, 21:53
I bardzo dobrze, mógłby trochę więcej dostać ale może być. Wilk syty i owca... e... W każdym razie, ja jestem zdania, że każdy powinien (Każdy człowiek na świecie) mieć w domu karabin, strzelbę i pistolet. A już szczególnie w Polsce. Natomiast wraz z bronią przychodzi odpowiedzialność. Strzelanie do nieuzbrojonego sp***alającego faceta zasługuje na karę i kropka. Gówno mnie obchodzi czy kradł wcześniej czy nie, nie "pan ochroniarz" jest od tego, żeby na ludzi wydawać wyroki, szczególnie, że to wyrok dożywotniego kalectwa. Proste. Chyba, że uważacie, że można komuś sprzedać kulkę za to, że krzywo się na nas spojrzy. Skoro można strzelać komuś w plecy za kradzież, to czemu nie strzelać ludziom w twarz za spojrzenia? Skoro już przesadzamy, to czemu nie na całego?

tranzystor

2018-03-12, 21:53
krzyks napisał/a:

Reforma sądownictwa... tak bardzo niepotrzebna :homer:




Reforma prawa, gruntowna. Ale nie w wykonaniu PiSu